Wioślarki ścigały się na ergometrach w Lago Azul

    Dodane: 2017-04-06

Minął półmetek ostatniego w tym roku zgrupowania naszych wioślarek w portugalskim Lago Azul. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym naszym zawodniczkom udało się w pełni realizować założenia szkoleniowe.

zrodlowww.pztw.org.pl.jpg

Jak powiedział w wywiadzie dla PZTW trener kadry wagi lekkiej kobiet Przemysław Abrahamczyk „Dziewczyny pływają na dwójkach w różnych zestawieniach, nastawiając się głównie na wyrównywanie różnic  i eliminację błędów technicznych”. Końcową część zgrupowania trener chce poświęcić głównie na doszlifowaniu elementów  pod kątem startu w zbliżających się Centralnych Regatach Otwarcia Sezonu Seniorów w Poznaniu.

Podczas obozu odbył się również sprawdzian na ergometrze na dystansie 2000 m. I jak podkreśla trener „uzyskane przez zawodniczki rezultaty napawają optymizmem i są naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Na szczególne uznanie zasługuje wynik osiągnięty przez Weronikę Deresz 7.05,1. W ciągu ostatniej dekady w wadze lekkiej nikomu tak dobrego rezultatu nie udało się osiągnąć. Jest to życiówka wspomnianej zawodniczki, cieszy mnie fakt, że pomimo od wielu lat plasowania się w czołówce  kadry, Weronika wciąż jest w stanie się rozwijać i przesuwać  granice  swoich możliwości.

W zgrupowaniu udział biorą zawodniczki kadry wagi lekkiej: Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak, Joanna Dorociak oraz Monika Kowalska, które wrócą do kraju 12 kwietnia.

RBW i Przystań Posnania sponsorem strony aktywninawodzie.pl

    Dodane: 2017-04-05

Szanowni Państwo dziś oficjalnie witamy Was na naszej nowej stronie www. aktywninawodzie.pl.

Nowa strona = NOWA NAZWA = nowy design ale nie tylko! Oprócz nowego wyglądu strona zyska również nową funkcjonalność.

Coś co się nie zmieni! Nowa strona dalej poświęcona będzie tylko informacjom w tematyce kajakarstwa, wioślarstwa i smoczych łodzi.

Stworzenie nowej strony nie byłoby jednak możliwe gdyby nie wsparcie finansowe od naszych sponsorów i mecenasów, którym w tym miejscu chcielibyśmy podziękować.

Mecenasem naszej strony jest Pan Paweł Szczepaniak - przedsiębiorca, działacz sportowy i społeczny. Jest właścicielem kilku przedsiębiorstw budowlanych i deweloperskich oraz współwłaścicielem spółki w branży sportowej pod marką Przystań Posnania. Działalność gospodarczą prowadzi w Poznaniu i w okolicach, gdyż jest szczególnie związany z tym regionem. Działa aktywnie dla sportu polskiego i wielkopolskiego w prezydium Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego oraz jako prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego, a także jako prezes Sekcji Wioślarskiej Klubu Sportowego Posnania-RBW. Działa także na rzecz rozwoju terenów nadwarciańskich, jest inicjatorem budowy Mariny nad Wartą i innych projektów.Logo Przystań Posnania.jpg

Od dzieciństwa był osobą bardzo aktywną. Miał uzdolnienia plastyczne i techniczne, ale także interesował się historią i geografią. Musiał wybrać między liceum plastycznym a technikum. Ze względu na to, że pociągała go architektura i technika wznoszenia budynków wybrał naukę w szkole średniej - Technikum Budowlanym w Poznaniu. Wkrótce odkrył, że ma także predyspozycje sportowe więc naukę łączył z uprawianiem sportu. W 1991 roku rozpoczął studia dzienne na Politechnice Poznańskiej, ale ze względów ekonomicznych, w 1993 roku przeniósł się na zaoczne i rozpoczął działalność gospodarczą. Z perspektywy czasu uznał to za jedną z najlepszych decyzji życiowych.

Rozpoczął ją w 1993 roku od przysłowiowego zera i konsekwentnie rozwijał ją. Po uzyskaniu tytułu inżyniera budownictwa postarał się o uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji w budownictwie w zakresie projektowania i kierowania w specjalności konstrukcje budowlane. W 2003 roku wybudował osiedle domów szeregowych, następnie wiele innych. W 2007 roku wybudował pierwszy budynek wielorodzinny w Poznaniu, a w 2010 zrealizował swój pierwszy projekt deweloperski w postaci domu wielorodzinnego w Poznaniu. Obecnie jego firmy budują i sprzedają mieszkania i domy w Poznaniu, Śremie, Tulcach i  Ceradzu Dolnym.

Najnowsze działania inwestycyjne podejmowane przez firmę skierowane są na budowę średniej wielkości domów i osiedli przyjaznych mieszkańcom, jak również kameralnych budynków wielorodzinnych. Projekty uwzględniają przede wszystkim gusta i potrzeby przyszłych mieszkańców, zapewniając im komfort i funkcjonalność. Infrastruktura towarzysząca inwestycjom kształtuje przestrzeń i stanowi integralną część projektów. Firma stara się, aby każda inwestycja uwzględniała wszelkie sugestie klientów, a także była dopasowana do nowoczesnych standardów architektonicznych. Grupa firm pod nazwą RBW rozwija się bardzo prężnie, o czym świadczy rokroczny wzrost ich potencjału i coraz większa liczba realizowanych inwestycji.

logo RBW.pngNajwiększym sukcesem firmy jest to, że jest stabilnym, godnym zaufania partnerem, posiadającym duży wachlarz ofert w postaci produktów do sprzedaży zlokalizowanych w różnych miejscach Poznania i okolic. Klient, który chce kupić mieszkanie ma do wyboru możliwość jego zakupu w centrum miasta albo na osiedlu mieszkaniowym, może także kupić dom pod Poznaniem lub w innych miastach.

Sztandarową inwestycją RBW jest obecnie Diament Żegrza  - budynek który powstaje na osiedlu Stare Żegrze 14 w Poznaniu. Jest to 10 kondygnacyjny dom w którym znajdować się będą 63 mieszkania, w parterze 5 lokali usługowych oraz garaż podziemny na 80 samochodów. Górny Taras Rataj w skład którego wchodzi osiedle Stare Żegrze to część Poznania doskonale skomunikowana z centrum miasta.

Inną inwestycją realizowaną przez firmę jest Osiedle Południowe w Tulcach. To zespół budynków jednorodzinnych w formule zamkniętego osiedla. Zaprojektowano je w nowoczesnym stylu wśród tętniącej zielenią przyrody blisko parku i zalewu, który ma w tym roku powstać kilkadziesiąt metrów od granic osiedla. Oferta jest skierowana do osób, które pragną spokoju, doceniają atrakcyjność walorów przyrodniczych i turystycznych, a jednocześnie cenią swój czas i chcą szybko dostać się do miejsca pracy.

Osiedle Południowe to 40 lokali mieszkalnych w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Każde mieszkanie będzie posiadało garaż, ogródek oraz miejsce postojowe przed posesją. Budowa osiedla trwa. Pierwsze lokale zostaną oddane do użytkowania już w II kwartale bieżącego roku.

Dużym plusem inwestycji w Tulcach jest jej dogodna lokalizacja, z szybkim połączeniem z Poznaniem i całą aglomeracją poznańską. Ważne są też szkoły i przedszkola działające na miejscu oraz spokojna okolica wolna od hałasu, korków i stref przemysłowych.

W ubiegłym roku firma RBW zdecydowała się na rewitalizacje kamienicy w starym centrum Poznania przy ul. Zagórze 6. Była to doskonała decyzja gdyż spośród 13 lokali zostało sprzedanych już 8 i wszystko wskazuje, że pozostałe także zostaną szybko sprzedane. Wielkim atutem tej inwestycji jest staromiejska lokalizacja na wyspie (Ostrów Tumski) między rzeką Wartą a Cybiną, z większości mieszkań jest wspaniały widok na Katedrę Poznańską. Mimo śródmiejskiej lokalizacji jest tam spokojnie i cicho. Rewitalizowany budynek pochodzi z przełomu XIX i XX wieku. Został gruntownie przebudowany. Wszystkie elementy zostały wymienione oprócz ścian nośnych i części stropów. Zostały też wzmocnione fundamenty. Budynek został podwyższony i wykonana została nowa klatka schodowa. Wszystkie jego elementy zostały pieczołowicie odtworzone. Kształt dachu to typowa mansarda pokryta dachówka . W budynku, oprócz mieszkań, zaprojektowane są dwa lokale usługowe i w piwnicy komórki lokatorskie.

Inwestycja w Nochowie koło Śremu przy ul. Podgaje, położona jest w przepięknej okolicy, otoczona lasem i terenami zielonymi. Obejmuje 60 lokali mieszkalnych w zabudowie szeregowej i bliźniaczej.

Drugą wielką pasją Pawła Szczepaniaka, kto wie czy nie większą, jest działalność sportowa zapoczątkowana uprawianiem wioślarstwa w młodości. Pan Paweł rozpoczął jego trenowanie w wieku 16 lat. Już po dwóch latach treningu zdobywał medale nie tylko na Mistrzostwach Polski Juniorów, ale także Seniorów. Najbardziej sobie ceni medal na jedynce w MP Seniorów. Zdobył 13 medali rangi Mistrzostw Polski oraz czwarte miejsce na Akademickich Mistrzostwach Świata. Brał udział w wielu zagranicznych regatach i był w kadrze narodowej wagi lekkiej. Dobrze rozwijającą się karierę sportową musiał przerwać ze względów ekonomicznych. Były to bardzo trudne czasy transformacji, rodziców Pawła nie było stać na utrzymywanie syna, więc on zrezygnował z wioślarstwa na rzecz założenia firmy. Miał wiele pomysłów, interesował się nowymi technologiami w budownictwie, które wtedy były nowością, a dawały możliwość dobrego zarobku. 

W okresie od wiosny do jesieni budował a zimą eksperymentował z zastosowaniem żywic epoksydowych w elementach wykończenia mieszkań. Szybko postawił siebie i swoją rodzinę na nogi, nie zapominając o studiach i o założeniu rodziny. Wtedy sobie obiecał, że w przyszłości wróci do wioślarstwa jako sponsor i działacz. Będzie pomagał młodym ludziom w realizacji pasji jakim może być dla nich wioślarstwo, by nie kończyli treningów przedwcześnie z powodu braku środków na utrzymanie. Jak postanowił tak zrobił, wrócił do Posnani gdy już miał ustabilizowaną pozycję finansową, gdy jego firma mogła już udźwignąć stały sponsoring klubu i gdy poczuł, że musi robić coś pożytecznego  realizując swoją pasję. W 2006 roku został sponsorem głównym KS Posnania. Sekcja wioślarska KS Posnania rozbudowała nazwę o RBW. Można powiedzieć że Paweł Szczepaniak przyszedł do klubu, by go uratować z kłopotów finansowych.

Został prezesem sekcji wioślarskiej i gdy uporał się wraz zarządem z długami w klubie, to zaczął planować rozbudowę i modernizacje przystani nad Wartą. Zaprojektował nowoczesną przystań dla wioślarzy, kajakarzy, ale także dla klientów indywidualnych, którzy mogliby korzystać z klubu. Po kilku latach trudności udało się ostatecznie wybudować i uruchomić przystań, która w obecnym kształcie działa od 2014 roku. Razem ze wspólniczką, panią Joanną Wenc, będą w tym roku dalej rozbudowywać przystań gdyż młodzieży i dorosłych trenujących jest coraz więcej i zaczyna brakować miejsca. Oprócz tego że sponsoruje klub to także wspiera indywidualnie talenty sportowe poprzez stypendia lub finansowanie wyjazdów na zawody. Jest blisko młodzieży z którą często razem trenuje, jest zawsze pomocny i służy radą zawodnikom i trenerom. Dodatkowo sponsoruje zakup łodzi wioślarskich  dla poszczególnych zawodników. Wspomnę tylko że łodzie wyścigowe są bardzo drogie, np. jedynka najwyższej klasy kosztuje ponad 60 tys. zł.  

Od trzech lat organizuje w Poznaniu regaty długodystansowe na Warcie. Startują w nich zawodnicy na ósemkach i innych typach łodzi. Co roku staruje w nich około 250 zawodników. W tym roku, 20 maja, odbędzie się rozszerzona edycja startów o maraton wioślarsko - kajakowy Śrem - Poznań i półmaraton  Puszczykowo - Poznań. Liczymy, że weźmie w nim udział ponad 500 uczestników  z całej Polski.

W 2015 roku zaproponowano Pawłowi Szczepaniakowi kierowanie Wielkopolskim Stowarzyszeniem Sportowym. WSS to organizacja, która skupia wszystkie kluby sportowe w Wielkopolsce, operuje środkami z urzędu marszałkowskiego i ministerstwa sportu  na dofinansowanie młodzieży uzdolnionej sportowo w całej Wielkopolsce.

Staraniem m. in. Pawła Szczepaniaka środków jest coraz więcej. Prezes działa też na rzecz powstania centrum pozarządowych organizacji z dziedziny sportu, które ma powstać w Poznaniu i skupiać większość związków i organizacji sportowych z Wielkopolski.

Paweł Szczepaniak jako Masters trenuje i staruje od momentu jak wrócił do klubu w 2006 roku, ale od momentu jak powstała nowa przystań wszedł na wyższy poziom działalności. W 2014 roku uzyskał tytuł instruktora wioślarstwa i zaczął trenować innych mastersów, ludzi którzy chcieli powrócić do swojej pasji, ale nie wiedzieli jak to zrobić, by było to bezpieczne. Przez trzy ostatnie lata przybyło masterów w Posnani, jest ich obecnie około trzydziestu. Wielu z nich ma obecnie taki poziom, że wygrywa Światowe Regaty Masters w swoich kategoriach wiekowych. Pod okiem trenera i prezesa zarazem trenują i przygotowują się do zawodów na przystani.

W okresie 2013-2016 wioślarstwo masterów w Wielkopolsce bardzo się rozwinęło pod względem liczby uprawiających, ale także pod względem poziomu sportowego. Zaistniała sytuacja jest zupełnie odmienna w stosunku do reszty kraju gdzie liczba uprawiających wioślarstwo się zmniejsza.

 Cieszy także, że wśród naszych mastersów startuje coraz większa liczba pań.        

Wielkopolscy mastersi starują we wszystkich zawodach w Polsce w których jest możliwość startów dla weteranów. Z pewnością startowaliby liczniej w zawodach rangi Mistrzostw Polski, ale blokadę stanowią licencje za które większość mastersów nie chce płacić.  

Na uwagę także zasługuje fakt że nasi mastersi starują w regatach międzynarodowych, tj. Światowe Wioślarskie Regaty Masters, Mistrzostwa Europy Masters w Monachium oraz w Mistrzostwach Czech, ze wszystkich zawodów zawodnicy KS Posnania RBW przywożą worki medali, a wśród nich wiele zwycięstw.

Paweł Szczepaniak jest kluczową osobą dla wioślarstwa masters w Polsce gdyż oprócz tego że zdobywa najwięcej medali, to organizuje przygotowania, zapewnia sprzęt i transport. Trenuje i przewodzi osadom w których startuje, ale także niejednokrotnie sponsoruje wyjazdy mniej zamożnym zawodnikom.

Jeżeli ktoś się zastanawia co znaczy społeczna odpowiedzialność biznesu to czytając powyższe może odpowiedzieć sobie na to pytanie. Moim zdaniem danie pieniędzy na jakiś cel nie załatwia sprawy, trzeba się zatroszczyć, aby środki które się przekazuje zostały prawidłowo spożytkowane. Wiedza i doświadczenie biznesowe przydaje się wszędzie, szczególnie tam gdzie są zapaleni ludzie do działania, ale nie mają pomysłów ani wiedzy jak przeprowadzić i zrealizować często szczytne projekty.

Trwają zapisy do Dragonów 2017 i 3. Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2017-04-04

Przypominamy, że trwają zapisy do IX edycji Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach, I edycji Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2017” oraz 3. Poznań Canoe Challenge.

Wszystkie trzy imprezy odbędą się 27 maja br. na Torze regatowym Malta w Poznaniu.

Dragony 2017.jpg

Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach „Poznańskie Dragony 2017” mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan.
W zawodach wystartują m.in. uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział niespełna 4 tysiące uczniów i studentów z całej Polski. Z roku na rok zainteresowanie uczestnictwem w imprezie jest co raz większe.

W tegorocznej edycji planowany jest start 40 osad – około 450 dzieci.

Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o pierwsze zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę.

Każdy z uczestników dostaje pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary, medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Tego samego dnia w godzinach rannych odbędzie się 3. Poznań Canoe Challenge – Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów.Logo Poznan Canoe Challenge 2017.jpg

Na starcie stanie jednocześnie 120 osób - 60 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia o łącznej długości 5 km, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.

Zasady wyścigu są proste – każda zdublowana osada odpada a zwycięzcy stają na podium! Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Ostatnią imprezą a jednocześnie nowością będą rozgrywane tego samego dnia na poznańskiej Malcie Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji. I edycja zawodów ma na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów, a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. Impreza rozgrywana będzie w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
 2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
 3. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Będzie nam niezwykle miło jeśli Państwa redakcje również wystartują w tych zawodach.

Czas i miejsce: Tor Regatowy Malta, 27 maja 2017 r. w godz. 9.00 – 16.00

Zgłoszenia:

Adres mailowy: poznanskiedragony@wp.pl

Strona internetowa: www.aktywninawodzie.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do 22 maja 2017 r.

Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność przysłania zgłoszeń

- 40 osad – Mistrzostwa Smoczych łodzi

- 60 osad – 3. Poznań Canoe Challenge

- 30 osad – I Mistrzostwa Smoczych łodzi dla firm i instytucji

Poznańskie Dragony 2017 i 3. Poznań Canoe Challenge to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia ciekawych zmagań sportowców amatorów, na które GORĄCO ZAPRASZAMY.  

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski Woj. WLKP., Fundacja Banku Zachodniego WBK, Osiedle Młodych

Sponsor główny: CH Galeria Malta

Sponsorzy: Stomil Poznań, Fundacja Sport Support, Coca-Cola, Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Lorenz Bahlsen, Green Hotel, Novotel Poznań Centrum, Bea Beleza Polska

Już jutro startuje nowa strona www.aktywninawodzie.pl

    Dodane: 2017-04-04

4 miesiące ciężkiej pracy, setki godzin spędzonych przy komputerze ale w końcu jest!  Już jutro oficjalnie wystartuje nowa strona internetowa poświęcona sportom wodnym – www.AktywniNaWodzie.pl.Logo Aktywni na wodzie.jpg

Www.aktywninawodzie.pl to nie tylko NOWA NAZWA, to także nowy design i.. coś jeszcze! Oprócz nowego wyglądu strona zyskała również nową funkcjonalność.

Coś co się nie zmieniło! Www.aktywninawodzie.pl dalej poświęcona będzie tylko informacjom w tematyce kajakarstwa, wioślarstwa i smoczych łodzi.

Dlatego już dziś zachęcamy wszystkich do współpracy! Zachęcamy wszystkich do wspólnego tworzenia razem z nami strony poświęconej w całości sportom wodnym.

W tym miejscu chciałbym podziękować osobom bezpośrednio zaangażowanym w budowę strony: Łukaszowi Wietrakowi oraz Sandrze Pięcie, którzy włożyli mnóstwo pracy i zaangażowania w tworzeniu nowej strony.

Was też zapraszamy do współpracy. Jeśli uczestniczysz w ciekawych wydarzeniach na wodzie i „z wodą w tle” jako uczestnik, widz lub organizujesz zawody, spływy itd. prześlij nam informacje oraz zdjęcia. Jeśli w Waszym klubie dzieje się coś czym chcielibyście się podzielić z innymi w całej Polsce np. Twoi zawodnicy, koledzy lub Ty sam odniosłeś sukces na zawodach również napisz nam o tym a my zamieścimy tą informację na naszej stronie. Stwórzmy razem www.AktywniNaWodzie.pl –  stronę poświęconą sportom wodnym.

Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim

    Dodane: 2017-04-03

576 osób z 50 uczelni z całej Polski (i 50 osób towarzyszących), w tym: 1 olimpijczyk z Rio de Janeiro (Michał Szpakowski), 12 medalistów ubiegłorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w wioślarstwie, 77 uczestników tegorocznych Mistrzostw Polski seniorów w ergometrze wioślarskich; łącznie przewiosłowanych 576km w 1979 minut, rozdano 25 medali – tak w liczbach przedstawiają się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim, które odbyły się 1 kwietnia w hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

fot-os-azs-poznan2.jpg.jpg

 

To były rekordowe AMPy! Już nawet ze względu na nietypową formułę, w każdym pojedyńczym wyścigu brało udział aż 14 zawodniczek lub zawodników. Nagroda za pobicie akademickiego rekordu Polski na 1000m dodatkowo motywowała wszystkich uczestników. Niestety zabrakło tej wisienki na torcie i pobicia już samego rekordu. Najbliżej był najbardziej utytułowany wioślarz na tej imprezie – Michał Szpakowski. „Myślałem, że pobiję swój rekord. I tak też by to było! Mocno wiosłowałem na całym dystansie, jednak zaspałem na samym starcie. Na pewno nie pomogło to, że spóźniony i przez to rozkojarzony wpadłem na ergometr”. Michał jest już prawdziwym weteranem AMP w ergometrze (po raz trzeci wygrał klasyfikację generalną), wielokrotny medalista mistrzostw świata, uczestnik Igrzysk Olimpijskim, a jednak dalej rywalizuje ze studentami. Oczywiście zapytaliśmy, dlaczego: „Czuję taką chęć podziękowania uczelni z racji tego, że wspiera mnie w zdobywaniu wykształcenia. Sporo pomaga w elastyczności, podejścia wykładowców i władz uczelni. To jest moja chęć zareklamowania uczelni na zawodach, wywiadach. Tak samo jako Ministerstwo Obrony Narodowej, te dwie instytucje pomagają mi się realizować i osiągać sukcesy w swojej zawodowej karierze.”

fot-os-azs-poznan1.jpg.jpg

Przechodząc do samych wyników. W wadze lekkiej kobiet złoto wywalczyła Anna Majek (AWF Poznań), srebro Sylwia Zimnicka (PG Gdańsk), Zuzanna Duda (SGGW Warszawa). W kategorii OPEN najlepsza była Patrycja Sadowska (AWF Poznań) przed Magdą Baszyńską (UKW Bydgoszcz) i Weroniką Błaszczyk (PG Gdańsk).

Niezwykle zacięta rywalizacja była u panów. W wadze lekkiej aż dwa złote medale! Na najwyższym stopniu podium stanęli: Piotr Gielec (SGGW Warszawa) i Łukasz Stasiewicz (PG Gdańsk). Brąz dla Jakuba Szymerowskiego (AWF Wrocław).

W kategorii Open wygrał Michał Szpakowski (WSG Bydgoszcz). Za nim aż 3 osoby na 2gim miejscu! Kamil Tchorzewski (UPr Lublin), Jan Kucera (AMo Szczecin) oraz Karol Leszczyński (UMK Toruń).

W klasyfikacji drużynowej kobiet ze złotych medali cieszyły się dziewczyny z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Za nimi uplasowały się zawodniczki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W rywalizacji mężczyzn klasyfikację drużynową wygrała Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy. Srebrne medale dla Politechniki Gdańskiej, brązowe dla Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa.

Wyniki:

Waga lekka kobiet

KLASYFIKACJA GENERALNA

 1. Anna Majek (AWF Poznań)
 2. Sylwia Zimnicka (PG Gdańsk)
 3. Zuzanna Duda (SGGW Warszawa)

TYP UNIWERSYTETY

 1. Karolina Mrowca (UŚ Katowice)
 2. Joanna Czekurłan (UWr Wrocław)
 3. Małgorzata Myszka (UK Kraków)

TYP UCZELNIE TECHNICZNE

 1. Sylwia Zimnicka (PG Gdańsk)
 2. Gabriela Wojciechowska (PWr Wrocław)
 3. Karolina Foryś (AGH Kraków)

TYP UCZELNIE SPOŁECZNO-PRZYRODNICZE

 1. Zuzanna Duda (SGGW Warszawa)
 2. Anna Chmara (UTP Bydgoszcz)
 3. Paulina Krawczuk (UPr Lublin)

OPEN kobiet

KLASYFIKACJA GENERALNA

 1. Patrycja Sadowska (AWF Poznań)
 2. Magdalena Baszyńska (UKW Bydgoszcz)
 3. Weronika Błaszczak (PG Gdańsk)

TYP UNIWERSYTETY

 1. Magdalena Baszyńska (UKW Bydgoszcz)
 2. Klaudia Jedynak (UKW Bydgoszcz)
 3. Anna Muniak (UWr Wrocław)

TYP UCZELNIE TECHNICZNE

 1. Weronika Błaszczak (PG Gdańsk)
 2. Maria Wolna (AGH Kraków)
 3. Klaudia Sachmerda (AGH Kraków)

TYP UCZELNIE SPOŁECZNO-PRZYRODNICZE

 1. Agnieszka Kolowca (WAT Warszawa)
 2. Katarzyna Krzyszkowska (PŚ Gliwice)
 3. Joanna Niezgoda (UPr Lublin)

Waga lekka mężczyzn

KLASYFIKACJA GENERALNA

 1. Piotr Gielec (SGGW Warszawa)
 2. Łukasz Stasiewicz (PG Gdańsk)
 3. Jakub Szymerowski (AWF Wrocław)

TYP UNIWERSYTETY

 1. Rafał Nalewalski (UKW Bydgoszcz)
 2. Kamil Bednorz (UŚ Katowice)
 3. Dawid Wachowicz (UKW Bydgoszcz)

TYP UCZELNIE TECHNICZNE

 1. Łukasz Stasiewicz (PG Gdańsk)
 2. Patryk Butyński (PG Gdańsk)
 3. Paweł Proficz (AGH Kraków)

TYP UCZELNIE SPOŁECZNO-PRZYRODNICZE

 1. Piotr Gielec (SGGW Warszawa)
 2. Michał Zawadzki (SGH Warszawa)
 3. Krzysztof Dziubek (AMo Szczecin)

OPEN mężczyzn

KLASYFIKACJA GENERALNA

 1. Michał Szpakowski (WSG Bydgoszcz)
 2. Kamil Tchorzewski (UPr Lublin)
 3. Jan Kucera (AMo Szczecin)

TYP UNIWERSYTETY

 1. Karol Leszczyński (UMK Toruń)
 2. Patryk Przekopski (UMK Toruń)
 3. Filip Żuchowski (UKW Bydgoszcz)

TYP UCZELNIE TECHNICZNE

 1. Bartłomiej Gzowski (PW Warszawa)
 2. Jan Janasik (PP Poznań)
 3. Adrian Wiktorek (PWr Wrocław)

TYP UCZELNIE SPOŁECZNO-PRZYRODNICZE

 1. Kamil Tchorzewski (UPr Lublin)
 2. Jan Kucera (AMo Szczecin)
 3. Kamil Łaski (SGGW Warszawa)

KLASYFIKACJE DRUŻYNOWE

Kobiet

GENERALNA

 1. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
 2. Uniwersytet Śląski w Katowicach
 3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

TYP UNIWERSYTETY

 1. Uniwersytet Śląski w Katowicach
 2. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 3. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

TYP UCZELNIE TECHNICZNE

 1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
 2. Politechnika Gdańska
 3. Politechnika Śląska w Gliwicach

TYP UCZELNIE SPOŁECZNO-PRZYRODNICZE

 1. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 2. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 3. Akademia Morska w Szczecinie

Mężczyzn

GENERALNA

 1. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
 2. Politechnika Gdańska
 3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
 4. Politechnika Wrocławska

TYP UNIWERSYTETY

 1. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
 2. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 3. Uniwersytet Warszawski

TYP UCZELNIE TECHNICZNE

 1. Politechnika Gdańska
 2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
 3. Politechnika Wrocławska

TYP UCZELNIE SPOŁECZNO-PRZYRODNICZE

 1. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 2. Akademia Morska w Szczecinie
 3. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

80 zwycięstwo Oxfordu w prestiżowych regatach na Tamizie

    Dodane: 2017-04-03

80. zwycięstwo w historii odniosła ósemka Uniwersytetu Oksfordzkiego podczas 163. edycji prestiżowego wyścigu na Tamizie w Londynie pomiędzy Uczelniami Oxfordu i Cambridge. W 72. letniej historii wyścigu kobiet tym razem lepsza okazała się osada Cambridge.

 

Studenci Oxfordu prowadzili od początku liczącego 6,8 km dystansu. To czwarte zwycięstwo zawodników z ciemnoniebieskimi piórami na wiosłach w ostatnich pięciu latach.

W rywalizacji kobiet zawodniczki Oxfordu popełniły błąd na początku wyścigu co wykorzystały studentki Cambridge zyskując komfortową przewagę i nie wypuściły zwycięstwa już do końca. Było to pierwsze zwycięstwo od 2012 roku, a 42. wygrana w historii przy 30 sukcesach Oxfordu.

Wyścigi Uniwersytetów Oxfordu i Cambridge rozgrywany jest od 1829 roku (kobiet od 1927 roku) i jest jednym z najstarszych zawodów sportowych w świecie. Od 1938 roku kolejne edycje są relacjonowane na żywo za pośrednictwem radia i telewizji BBC, stanowiąc element wielkanocnej tradycji.

Jedną z legend brytyjskiego wioślarstwa i uniwersyteckiego wyścigu jest Daniel Topolski, syn słynnego polskiego malarza Feliksa Topolskiego, który 12-krotnie poprowadził Oxford do zwycięstwa w rywalizacji osad jako trener, dokładając do tego jeden sukces w roli zawodnika, a także dwa mistrzostwa świata z czasów swoich studiów.

W 2009 roku w regatach wystartował jedyny Polak – Michał Płotkowiak, który wraz z osadą Oxfordu zwyciężył w wyścigu.

Całkowity zysk z organizacji wydarzenia, w tym darowizn od kibiców, będzie przekazany na cele charytatywne wskazane przez fundację Cancer Research UK zajmującą się badaniem i leczeniem raka.

"Głuszynką i Wartą tylko na żarty"

    Dodane: 2017-04-03

UKS 55 Szpaki już po raz dwunasty przywitał wiosnę z kajaka. Wcześniejsze edycje spływu „Szpaki szukają wiosny w kajaku” odbywały się na Cybinie, w tym roku postanowili szukać wiosny na Głuszynce i Warcie.

UKS 55 Szpaki 1.jpg

Na starcie spływu stawiło się 45 osób. Pogoda dopisała, była wręcz letnia, jedynie zimna woda i brak liści na drzewach zdradzał że to jeszcze nie najcieplejsza pora roku. Zaczęli spływ, krótką odprawą i ruszyli na podbój około 10km Głuszynki. Na wodzie było 14 kajaków dwuosobowych i 17 jedynek. Dodatkowo 3 osoby w tym zastępca dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania Pan Maciej Piekarczyk postanowiły zapoznać się z Koplą i ruszyli z Jaryszek – mieli do ujścia 6km. Na rzeczce mieli sporo przeszkód, które jednak w większości udało się pokonać bez wysiadania z kajaka. Oczywiście zdarzały się wywrotki ale spływ bez przysłowiowej „kabiny” to nie spływ.UKS 55 Szpaki 2.jpgWięlu „jedynkowiczom” udało się pokonać Głuszynkę bez wysiadania z kajaka a pozostali musieli wysiąść i przenieść kajak tylko raz przy zniszczonym młynie na wysokości Czapur. To wielki plus tej rzeki i głównie dlatego organizatorzy podjęli decyzję o zmianie rzeki ponieważ na Cybinie tych przeszkód było zdecydowanie za dużo jak na tak krótki spływ.

Po wpłynięciu na Wartę zostało im 10km i tutaj już wykorzystując głównie nurt rzeki uczestnicy spływali do Poznania gdzie przy moście Św. Rocha czekał na uczestników ciepły posiłek.UKS 55 Szpaki.jpg

Rozpoczęcie sezonu uważają za bardzo udany i w przyszłym roku na pewno też spotkają się na Cybinie.

Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne spływy organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy UKS 55 „Szpaki”.

 

Otwarte Długodystansowe Regaty Wioślarsko-Kajakowe

    Dodane: 2017-04-01

20 maja na rzece Warcie w Poznaniu odbędą się Otwarte Długodystansowe Regaty. W ramach imprezy uczestnicy wystartują w: Maratonie Wioślarsko-Kajakowym na trasie Śrem – Puszczykowo – Poznań, Półmaratonie Wioślarsko-Kajakowym na trasie Puszczykowo – Poznań oraz w Długodystansowych Regatach Ósemek wioślarskich.

 

Zawody odbędą się na dystansie:
– 3000 m – na wysokości mostu kolejowego Poznań-Starołęka
– 8000 m – z miejscowości Czapury, ul. Poznańska 4A (granica Miasta Poznania).
– 16 km – z Puszczykowa
– 46 km – ze Śremu

Meta w Poznaniu znajdywać się będzie na wysokości Przystani Posnania nad Wartą.Mapa-wyścigu.jpg

Celem regat jest powrót do tradycji organizacji regat ogólnopolskich na  rzece Warcie, promocja terenów nadwarciańskich i rzeki Warty w okolicach od Śremu do Poznania dla rekreacji i sportu oraz promocja wioślarstwa i kajakarstwa.

Organizatorem regat jest Fundacja Wielkopolski Sport, KS Posnania Sp. z o. o. przy współudziale Urzędu Miasta Poznania, Śremu i Puszczykowa oraz Sponsorów.

Zgłoszenia do regat dokonać można na stronie internetowej www.przystanposnania.pl lub e-mailem na adres: przystanposnania@wp.pl w terminie do 2 maja 2017 r. do godziny 24:00.

Wpisowe należy dokonać przelewem do 2 maja 2017 roku na KS Posnania Sp. z o. o., ul. Wioślarska 72, 61-136 Poznań, konto bankowe nr 70 1020 4027 0000 1302 1131 5431 lub gotówką w biurze regat na Przystani Posnania. Wysokość opłat:

 1. Młodziczki i młodzicy – 10 zł (zawodnicy licencjonowani)
 2. Juniorki i juniorzy w biegu 4x – 20 zł ( zawodnicy licencjonowani)
 3. Pozostali zawodnicy – 40 zł

Dodatkowe koszty startu:

 • koszulka regatowa – 20 zł
 • transport zawodników na start lub z mety (Śrem-Poznań) -15zł, Puszczykowo-Śrem i Poznań- Puszczykowo  – 10zł

Pytania można kierować do Pawła Szczepaniaka nr tel. 601568688 lub mailem przystanposnania@wp.pl

I Puchar w smoczych łodziach osad klubowych i firm

    Dodane: 2017-03-30

Zapraszamy do udziału w I edycji Klubowego Pucharu w Smoczych łodziach oraz zawodów na smoczych łodziach dla Firm i Instytucji „Dragony 2017”.  W ramach pakietu startowego każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę.

Dragony 2017.jpg

 

Dragony 2017 to impreza turystyczna skierowana dla profesjonalistów i amatorów którzy wcześniej nie startowali w tego typu konkurencji.

Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników.

Impreza odbędzie się 27 maja 2017r. (sobota) na Torze Regatowym Malta w Poznaniu.

Zawody rozgrywane będą w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
 2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
 3. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Zgłoszenia oraz regulamin znajduje się na stronie:

Klubowe Mistrzostwa w Smoczych łodziach oraz Mistrzostwa dla firm i instytucji

Smocze łodzie – drużynowy sport wodny, w którym uczestnicy napędzają łódź za pomocą wioseł. Dyscyplina ze względu na swój widowiskowy charakter staje się coraz bardziej popularna zwłaszcza wśród firm i instytucji, które wykorzystują zawody jako element integracji pracowników.

Zapraszamy również na naszą stronę: www.poznanskiedragony.pl