Zapraszamy turystów na Otwarte Długodystansowe Regaty

    Dodane: 2017-05-09

20 maja na rzece Warcie w Poznaniu odbędą się Otwarte Długodystansowe Regaty. W ramach imprezy uczestnicy wystartują w: Maratonie Wioślarsko-Kajakowym na trasie Śrem – Puszczykowo – Poznań, Półmaratonie Wioślarsko-Kajakowym na trasie Puszczykowo – Poznań oraz w Długodystansowych Regatach Ósemek wioślarskich.

Zawody odbędą się na dystansie:
– 3000 m – na wysokości mostu kolejowego Poznań-Starołęka
– 8000 m – z miejscowości Czapury, ul. Poznańska 4A (granica Miasta Poznania).
– 16 km – z Puszczykowa
– 46 km – ze Śremu

Meta w Poznaniu znajdywać się będzie na wysokości Przystani Posnania nad Wartą.

Celem regat jest powrót do tradycji organizacji regat ogólnopolskich na  rzece Warcie, promocja terenów nadwarciańskich i rzeki Warty w okolicach od Śremu do Poznania dla rekreacji i sportu oraz promocja wioślarstwa i kajakarstwa.

Organizatorem regat jest Fundacja Wielkopolski Sport, KS Posnania Sp. z o. o. przy współudziale Urzędu Miasta Poznania, Śremu i Puszczykowa oraz Sponsorów.

Zgłoszenia do regat dokonać można na stronie internetowej www.przystanposnania.pl lub e-mailem na adres: przystanposnania@wp.pl w terminie do 2 maja 2017 r. do godziny 24:00.

Wpisowe należy dokonać przelewem do 2 maja 2017 roku na KS Posnania Sp. z o. o., ul. Wioślarska 72, 61-136 Poznań, konto bankowe nr 70 1020 4027 0000 1302 1131 5431 lub gotówką w biurze regat na Przystani Posnania. Wysokość opłat:

  1. Młodziczki i młodzicy – 10 zł (zawodnicy licencjonowani)
  2. Juniorki i juniorzy w biegu 4x – 20 zł ( zawodnicy licencjonowani)
  3. Pozostali zawodnicy – 40 zł

Dodatkowe koszty startu:

  • koszulka regatowa – 20 zł
  • transport zawodników na start lub z mety (Śrem-Poznań) -15zł, Puszczykowo-Śrem i Poznań- Puszczykowo  – 10zł

Pytania można kierować do Pawła Szczepaniaka nr tel. 601568688 lub mailem przystanposnania@wp.pl

Regaty Eliminacyjne Seniorów w Kajakarstwie oraz w Parakajakarstwie. Regaty Sprinterskie Wojciecha Skrzypczyńskiego

    Dodane: 2017-05-08

Już w najbliższy piątek i sobotę (12 – 13 maja) na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Regaty Eliminacyjne do Kadry Narodowej Seniorów w Kajakarstwie oraz Parakajakarstwie, a także Regaty Sprinterskie Wojciecha Skrzypczyńskiego. Do stolicy Wielkopolski przyjadą najlepsi zawodnicy z całego kraju, w tym m.in. medalistki Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro.

Celem zawodów jest sprawdzenie przygotowania oraz wyłonienie reprezentacji narodowej do startu w zawodach rangi międzynarodowej (w tym na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy), w kategoriach seniorów i młodzieżowej.

Konkurencje Regat Eliminacyjnych do Kadry Narodowej:

Kobiety: K1 200 m, K1 500 m, K1 1000 m

Kanadyjkarki: C1 200 m, C1 500 m

Kanadyjkarze: C1 200 m, C1 1000 m, C1 500 m

Kajakarze: K1 200 m, K1 1000 m, K1 500 m

Parakajakarstwo: kobiety i mężczyzni - K1 200m i V1 200m

Ramowy program:

12.05.2017 r. (piątek) – od godz. 8.30

Konkurencje:

Kobiety – 200 m i 500 m

Mężczyźni - 200 m i 1000 m

13.05.2017 r. (sobota) – od godz. 8.30

Konkurencje Regat Eliminacyjnych do Kadry Narodowej:

Kobiety – 500 m (cd) i 1000 m

Mężczyźni – 500 m

Organizatorem zawodów jest Wielkopolski Związek Kajakowy przy współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym.

Impreza odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu ze środków Ministerstwa Sportu
i Turystyki, Urzędu Miasta Poznania oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Kwalifikacje do reprezentacji na puchar świata i mistrzostwa Europy w maratonie kajakowym

    Dodane: 2017-05-08

24 maja br. w Lubniewicach, w godzinach 9-12 odbędą się kwalifikacje do reprezentacji Polski na puchar świata i mistrzostwa Europy w maratonie kajakowym.

Zgłoszenia do udziału w kwalifikacjach należy wysłać w terminie do 22 maja na adres e-mail: mateusz.rynkiewicz84@gmail.com.

Zawodnicy muszą posiadać licencję PZKaj z aktualnymi badaniami lekarskimi, odpowiednie ubiory i sprzęt specjalistyczny.

W przypadku potrzeby uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o bezpośredni kontakt z trenerem kadry, Panem Mateuszem Rynkiewiczem, tel.: 796 143 683.

7 medali biało –czerwonych na Pucharze Świata

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-07

Zakończył się Puchar Świata w wioślarstwie. Nasi reprezentanci wracają z Belgradu z dorobkiem 7 medali: 2 złotych, 2 srebrnych i 3 brązowych. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 4 miejsce za Wielką Brytanią, Holandią i Szwajcarią.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Jeden ze złotych medali zdobyły Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald oraz Katarzyna Zillmann. Czwórka podwójna kobiet wyprzedziła osadę holenderską i dopłynęła na metę z czasem 6:29,28.

Na najwyższym stopniu podium stanęła również dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. Martyna Mikołajczak wraz z Weroniką Deresz na ostatnich metrach skutecznie pokonały Brytyjki.

Drugie miejsce i srebrny krążek zdobyła czwórka bez sterniczki. Zawodniczki w składzie: Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska ukończyły wyścig z czasem 6:41,53. Kolejne na mecie były wioślarki z Białorusi (6:49,40).

Jako drugi dopłynął również olimpijski skład czwórki podwójnej mężczyzn (Mirosław Ziętarski, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mateusz Biskup). Wyścig wygrała Litwa, natomiast trzecia była Wielka Brytania.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Brązowy medal Pucharu Świata zdobyła Joanna Dorociak w konkurencji jedynek wagi lekkiej. Skiffistka nie dała się Szwajcarce i znalazła się na mecie z czasem 7:59,22.

Bardzo zaciętą walkę musieli stoczyć Miłosz Jankowski oraz Jerzy Kowalski, którzy na dwójce podwójnej wagi lekkiej uplasowali się na trzecim miejscu. Lekki debel przegrał srebrny medal z Czechami o niecałe 0,4 sekundy.

Z  brązowymi krążkami na szyjach do Polski wracają Dominik Czaja i Adam Wicenciak. W konkurencji dwójek podwójnych uzyskali czas 6:21,18. Druga była osada z Szwajcarii.

Bardzo niewiele brakowało do medalu Arturowi Mikołajczewskiemu, który ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu. Dokładnie o 0,6 sekundy wyprzedził go trzeci w tym wyścigu Belg.

Jeszcze mniejsza różnica dzieliła od brązu męską ósemkę. Polacy w składzie: Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Ryszard Ablewski, Robert Fuchs, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Bartosz Modrzyński i Daniel Trojanowski osiągając czas 5:34,42 i czwarte miejsce zostali pokonani m.in. przez kończącą start na trzecim miejscu Rosję (5:34,04).

Jako jedyna w finale B bez szans na walkę o medal znalazła się dwójka bez sternika, która ukończyła swój finał na piątym miejscu.

Kolejny Puchar Świata odbędzie się w Poznaniu. Gratulujemy wioślarzom osiągniętych wyników!

Drugi dzień Pucharu Świata w Belgradzie za nami

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-06

Zakończył się drugi dzień Pucharu Świata w Belgradzie, podczas którego odbyły się repasaże, półfinały oraz finały C. Siedmiu polskim osadom udało się wywalczyć pewne miejsca w jutrzejszych finałach A.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

 

Drugie miejsce w półfinale zajęła dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn, co pozwoliło osadzie zakwalifikować się do najwyższego finału.

Na tym samym miejscu przypłynął Artur Mikołajczewski w kategorii jedynki wagi lekkiej mężczyzn. Skiffiście zabrakło sekundy do wygrywającego półfinał Szwajcara, lecz będziemy mogli zobaczyć go w jutrzejszym finale.

Dominik Czaja wraz z Adamem Wicenciakiem uplasowali się na drugim miejscu w dzisijeszym repasażu. Dwójce podwójnej wystarczyło to, aby dostać się do finału A.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Niestety dwójce bez sternika nie dopisało szczęście. Po zajęciu ostatniego miejsca w półfinale, peruar będzie się ścigać w finale B.

Skiffista Maciej Zawojski również nie miał szczęsliwego dnia. Przypływając na czwartym miejscu w repasażu, zapewnił sobie miejsce jedynie w finale C, gdzie ukończył wyścig na pierwszym miejscu z czasem 7:11,52.

Na torze regatowym w Serbii odbyły się również przedbiegi konkurencji o małych liczbach zgłoszeń. Wysokie miejsca naszych wioślarzy w tych przedbiegach mogą być dobrą zapowiedzią niedzielnych startów.

Pierwsze miejsce w swoim przedbiegu zajęły Weronika Deresz i Martyna Mikołajczewska w konkurencji dwójki podwójnej wagi lekkiej kobiet. Polski debel wyprzedził zawodniczki z Wielkiej Brytani o  niecałą sekundę.

Czwórka podwójna kobiet z przewagą pięciu sekund wygrała przedbiegi. Drugie na mecie były Holenderki.

Natomiast w konkurencji czwórek bez sterniczki Polki zostały wyprzedzone przez reprezentantki Holandii. Wioślarki ukończyły wyścig na drugim miejscu z czasem 6:46,18.

Męska ósemka uplasowała się na drugim miejscu w dzisiejszym przedbiegu. Osada straciła jedynie sekundę do Brytyjczyków.

Już jutro w Belgradzie Polacy będą walczyć o najwyższe stopnie podium Pucharu Świata. Mamy nadzieję, że wioślarze wrócą z Serbii z jak największą ilością krążków na szyjach.

Dobre starty Polaków w pierwszym dniu Pucharu Świata

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-05

Za nami pierwszy dzień rywalizacji o Puchar Świata w Belgradzie. Nasza wioślarska reprezentacja jest jednym z najliczniejszych zespołów ścigających się w Serbii. Dzisiejsze przedbiegi można zaliczyć do udanych, lecz niektóre z powodu burzy musiały zostać odwołane lub przełożone na sobotę.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Czwórka podwójna mężczyzn w składzie Mirosław Ziętarski, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz oraz Mateusz Biskup zakwalifikowała się do finału A. Czwarta osada z minionych igrzysk wyprzedziła Holandię i Estonię.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Swój przedbieg zwyciężyła również dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski zakończyli bieg z czasem 6:32,93 i popłyną w jutrzejszym półfinale.

Natomiast w kategorii jedynki wagi lekkiej mężczyzn Artur Mikołajczewski zajął drugie miejsce i tym samym zdołał zakwalifikować się do półfinału. W konkurencji lekkiego skiffa wystartowała również Joanna Dorociak, która zajmując drugie miejsce zapewniła sobie miejsce w finale A.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Czwarte miejsce w przedbiegu zajęła dwójka podwójna mężczyzn. Dominik Czaja wraz z Adamem Wicenciakiem zabrakło 9 sekund do osady z Litwy i popłyną jutro w repasażu.

Ze względu na małą liczbę zgłoszeń dwójkę podwójną wagi lekkiej kobiet, czwórkę bez sterniczki, czwórkę podwójną kobiet oraz ósemkę mężczyzn będziemy mogli zobaczyć dopiero w niedzielnych finałach A.

Karol Leszczyński oraz Filip Leszczyński na dwójce bez sternika wywalczyli udział w półfinale tej konkurencji, natomiast kontuzjowany Piotr Juszczak i jego partner z osady Karol Aranowski zostali wycofani z udziału w regatach.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Skiffista Maciej Zawojski wystartuje w repasażu. W dzisiejszych przedbiegach zajął on ostatnie miejsce. Bieg wygrał Rosjanin.

Jutrzejsze rozgrywki rozpoczynają się o 9:30. Trzymamy kciuki za naszych wioślarzy!

Jutro Mistrzostwa Bydgoszczy w kajakarstwie

    Dodane: 2017-05-05

Już jutro na torze Regatowym Brdyujście odbędą się Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy w Kajakarstwie Klasycznym. Zawody rozpoczną się o godzinie 10.30, a zawodnicy w zależności od kategorii wiekowej wystartują na dystansie 200, 500 i 2000 metrów.

Już jutro walka o medale Pucharu Świata

    Dodane: 2017-05-04

Już jutro w Belgradzie rozpocznie się walka o pierwsze w tym roku medale Pucharu Świata w wioślarstwie. Do Serbii pojechało dwanaście polskich osad – cztery kobiece i osiem męskich, a biało-czerwoni są obok Holandii i Wielkiej Brytanii są jedną z najliczniejszych ekip w tych zawodach.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Obsada regat nie będzie mocna, ale na pewno znajdą się w poszczególnych konkurencjach  jedna-dwie silne osady. Tak będzie m.in. w konkurencji czwórek podwójnych mężczyzn, gdzie obok naszej, czwartej osady z igrzysk 2016 zgłosiło się siedem krajów w tym trzecia w Rio de Janeiro Estonia oraz piąta Wielka Brytania.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

W lipcu br. MKOl wykreśli najprawdopodobniej męską czwórkę bez sternika wagi lekkiej z programu igrzysk w Tokio i w jej miejsce zostanie wpisana kobieca czwórka bez sternika. Dlatego w Belgradzie nie zobaczymy tej konkurencji. Natomiast w nowej konkurencji olimpijskiej czwórce bez sterniczki rywalkami Moniki Ciaciuch, Joanny Dittmann, Anny Wierzbowskiej i Marii Wierzbowskiej będą Holenderki oraz dwie białoruskie osady.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

W kobiecej czwórce podwójnej nasze wioślarki zdobyły w Rio de Janeiro brązowy medal. Z tamtego składu w Belgradzie zobaczymy dwie zawodniczki Agnieszkę Kobus i Marię Springwald, uzupełnione dwiema dwukrotnymi młodzieżowymi mistrzyniami świata Martą Wieliczko i Katarzyną Zillmann.

Kolejne regaty o Puchar Świata w sezonie 2017 rozegrane zostaną 16-18 czerwca w Poznaniu.

Już 15 osad na liście startowej I Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Klubów, Firm i Instytucji „Dragony 2017”

    Dodane: 2017-05-04

Już 15 osad zostało zgłoszonych do udziału w I edycji Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji „Dragony 2017”. Szykuje się zacięta rywalizacja bowiem w osadach klubowych zobaczymy drużyny z całej Polski. W niektórych wiosłować będą medaliści Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata.

Dragony 2017 to impreza turystyczna skierowana zarówno dla amatorów, którzy wcześniej nie startowali w tego typu konkurencji jak również profesjonalnych zawodników na co dzień trenujących w klubach sportowych.

Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników.

Impreza odbędzie się 27 maja 2017r. (sobota) na Torze Regatowym Malta w Poznaniu.

Zawody rozgrywane będą w 3 kategoriach:

  1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
  2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
  3. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Więcej informacji o zawodach

Formularz zgłoszeniowy