Niezłe starty polskich wioślarzy w pierwszym dniu Pucharu Świata

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-06-16

Za nami pierwszy dzień drugiej edycji Pucharu Świata w wioślarstwie. Na Torze Regatowym "Malta" w Poznaniu mogliśmy obejrzeć dziś przedbiegi oraz repasaże. Wszyscy zawodnicy, włącznie z niepełnosprawnymi, ścigali się na 2000m. A jak tym razem wypadła polska reprezentacja?

W kategorii jedynki wagi lekkiej kobiet w biało-czerwonych barwach wystartowały dwie zawodniczki. Joanna Dorociak po zajęciu trzeciego miejsca w przedbiegu i wygranym repasażu powalczy jutro w najwyższym półfinale. Natomiast Monika Kowalska w tym samym repasażu znalazła się na piątej pozycji i zobaczymy ją w finale C.

Ponownie w tym sezonie dobrym startem regaty ropoczęła dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet, która dopłynęła na metę jako pierwsza. Drugie ze stratą jednej sekundy były Brytyjki. Osada nadal będzie ścigać się o medale w jutrzejszym półfinale.

W walce o tory z pewnym miejscem w finale A jako trzecia bieg ukończyła czwórka bez sterniczki kobiet. Zaraz za Polkami znalazła się osada amerykańska, która straciła 0,3 sekundy do naszych reprezentantek.

Swój przedbieg wygrała czwórka podwójna kobiet. Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Marta Wieliczko oraz Katarzyna Zillmann mają pewne miejsce w finale A.

W Poznaniu podczas przedbiegów na pierwszej pozycji dotarł jedynkarz wagi lekkiej z czasem 6:49,15. Artur Mikołajczewski spróbuje swoich sił w półfinale.

Również pierwszą lokatę zajęła dwójka podwójna mężczyzn, która osiągnęła czas 6:09,11. Adam Wicenciak i Dominik Czaja zmierzą się kolejny raz ze swoimi rywalami w półfinale. Drudzy byli Francuzi (6:09,66), a trzeci Bułgarzy (6:09,72).

Czwórka podwójna mężczyzn ukończyła swój przedbieg na pierwszym miejscu. Wicemistrzowie Europy szykują się do zaciętej walki o najwyższy stopnień podium. Na drugiej pozycji dopłynęli Niemcy.

Pierwszy bieg ósemek mężczyzn odbędzie się jutro.

Natomiast w wyścigach osób niepełnosprawnych na mieszanej dwójce podwójnej trzecie miejsce w przedbiegu zajęła Jolanta Majka wraz z Michałem Gadowskim. Debel popłynie jutro w finale A.

W konkurencji jedynek mężczyzn Jarosław Kailing dopłynął na metę na pierwszej pozycji z przewagą 14 sekund nad wioślarzem z Niemiec. Skiffiście dało to pewne miejsce w półfinale. W tym samym przedbiegu popłynął Leszek Niewiarowski, który dostał się do finału C.

Trzymamy kciuki za jutrzejsze finały, półfinały i repasaże!

Znamy zwycięzców Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie

    Dodane: 2017-06-15

W miniony weekend na torze Brdyujście w Bydgoszczy odbyły się XXXII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski im V Wojciecha Kurpiewskiego. Organizatorem zawodów, na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego, był Kujawsko Pomorski Związek Kajakowy. Impreza różniła się od poprzednich ze względu na regulamin, do rywalizacji dopuszczono młodszych zawodników (juniorów), którzy mieli okazję zdobyć punkty do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. W zawodach uczestniczyli zawodnicy urodzeni w latach 1994-2002. Poniżej prezentujemy zwycięzców 3 dniowych zmagań:

 

K1 200m - Paweł Kaczmarek (AZS AWF Gorzów WLKP)

C1 200m – Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn)

zdj. Beata Sokołowska-Kulesza

C1 200m – Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Maz.)

K2 200m - Paweł Kaczmarek/ Kamil Kołpak (AZS AWF Gorzów WLKP)

K4 500m – Paulina Paszek/ Justyna Iskrzycka/ Aleksandra Cader/ Ewelina Pilarz (AZS AWF Katowice)

K4 500m – Hubert Olszewski/ Wojciech Tracz/ Kamil Wyrwas/ Mateusz Augustyniak (Posnania Poznań)

K1 1000m – Przemysław Korsak  (G’Power Gorzów WLKP)

C2 1000m – Mateusz Borgiel/ Grzegorz Szpynda (AZS Politechnika Opole)

K1 500m – Anna Puławska (AZS AWF Gorzów WLKP)

zdj. Beata Sokołowska-Kulesza

C2 500m - Dorota Borowska/ Klaudia Szulecka (NOSiR Nowy Dwór Maz.)

K2 1000m – Michał Bil/ Marcin Przypadło  (AZS Politechnika Opole)

C1 1000m – Aleksander Kitewski (Zawisza Bydgoszcz)

K2 500m – Justyna Iskrzycka/ Paulina Paszek (AZS AWF Katowice)

K4 1000m – Hubert Olszewski/ Filip Nowaczyk/ Kamil Wyrwas/ Mateusz Augustyniak (Posnania Poznań)

Wszystkie wyniki

Jutro 10 polskich osad powalczy o medale Pucharu Świata w Poznaniu

    Dodane: 2017-06-15

Już jutro na poznańskim torze regatowym dziesięć polskich osad wystartuje w dziewięciu konkurencjach w regatach o Puchar Świata w wioślarstwie.

Kobieca czwórka bez sterniczki i czwórka podwójna które są oficjalnie w programie igrzysk olimpijskich będą ścigać się w wyścigu o tory. W pierwszej konkurencji Polska będzie miała za rywalki Australię, Chiny, Ukrainę oraz dwie łodzie USA. Natomiast w drugiej poza gospodyniami zgłosiły się Australia, Chiny i Niemcy.

Miejsce w finale ma również męska ósemka. Podopieczni trenera Jerzego Brońca będą mieli rywali z Australii, Niemiec, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii. W tej konkurencji wyścig o tory rozegrany zostanie w sobotę.

Przypomnijmy, że w rozegranych pod koniec maja mistrzostwach Europy w Racicach Polska zdobyła pięć medali - jeden złoty i cztery srebrne.

Reprezentacja Polski na PŚ w Poznaniu:

Kobiety

- jedynki wagi lekkiej - Joanna Dorociak (WTW Warszawa) oraz Monika Kowalska (BKW Bydgoszcz)

dwójka podwójna wagi lekkiej - Weronika Deresz (WTW Warszawa)/ Martyna Mikołajczak (RTW LOTTO Bydgostia)

czwórka bez sterniczki - Monika Ciaciuch/ Joanna Dittmann/ Anna Wierzbowska/ Maria Wierzbowska (wszystkie RTW LOTTO Bydgostia)

czwórka podwójna - Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)/ Maria Springwald (AZS AWF Kraków)/ Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz)/ Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń)

Mężczyźni
jedynka wagi lekkiej
- Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica)

dwójka podwójna wagi lekkiej - Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk)/ Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica)

dwójka podwójna - Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa)/ Adam Wicenciak (KW04 Poznań)
czwórka podwójna - Wiktor Chabel (Posnania Poznań)/ Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)/ Dariusz Radosz (RTW LOTTO Bydgostia)/ Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)
ósemka - Piotr Juszczak (CWZS Zawisza Bydgoszcz)/ Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)/ Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)/ Krystian Aranowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)/ Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)/ Ryszard Ablewski (RTW LOTTO Bydgostia)/ Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz)/ Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)/ Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

Międzynarodowe Warsztaty Wioślarskie na Przystani Sportowej KTW

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-06-14

W miniony weekend (9 - 10 czerwca) już po raz szesnasty odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Wioślarskie na Przystani Sportowej KTW w Szałem.

źródło www.pztw.org.pl

Pierwszego dnia z udziałem ekip z Niemiec i Kalisza odbyły się warsztaty, podczas których trenerzy wymienili się doświadczeniem odnośnie ustawień łodzi i wioseł. Zawodnicy KTW Kalisz, Rudersdorf RRVK oraz R.C. Tegel odbyli wspólny trening, który według trenerów zaowocował nawiązaniem nowych przyjaźni oraz lepszym przygotowaniem wioślarzy do startów.

źródło www.pztw.org.pl

W niedzielę na torze regatowym miały miejsce regaty o mistrzostwo Wielkopolski. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Rudersdorf RRVK Berlin, R.C. Tegel Berlin, RTW LOTTO Bydgostia, UKS MOS Ełk, UKS Milenium i PEGAZ Wrocław, UKS Kórnik, KTW Kalisz, Posnanii RBW Poznań, KW-04 oraz AZS AWF Poznań. Wioślarzom towarzyszyła prawdziwie wioślarska pogoda, ale pomimo ulewnego deszczu odbyły się wszystkie z zaplanowanych 21 wyścigów. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom regat oraz życzymy dalszych sukcesów.

16 wspaniałych czyli wolontariusze na Poznańskich Dragonach

    Dodane: 2017-06-14

Ostatnio dziękowaliśmy wszystkim partnerom i sponsorom, bez których organizacja Poznańskich Dragonów i 3. Poznań Canoe Challenge byłaby niemożliwa.

Jednakże impreza nie odbyłaby się również gdyby nie nasi wspaniali wolontariusze, którzy w swoją pracę włożyli całe serce: Krystian i Oliwia Sznajder, Andżelika Majkowska, Marta Kirylczuk, Rafal Leszczyński, Filip Kołowrotkiewicz, Monika Pruska, Monika Koralewska, Patrycja Kukuła, Jakub Hoppel, Marta Janicka, Katarzyna Rybicka, Anna Watemborska, Kacper Pańczak, Karolina Włodarczyk oraz Paulina Leszczyńska. Dlatego im wszystkim i każdemu z osobna chcielibyśmy również bardzo gorąco podziękować.

Wolontariuszy udało się znaleźć dzięki Fundacji Wielkopolska Pracownia Pomysłów, której celem jest działanie na rzecz zaspokajania potrzeb osób dorosłych, dzieci, seniorów, a w szczególności młodzieży w obszarach naukowych, oświatowych, kulturalnych, kultury fizycznej i sportu oraz przedsiębiorczości.

Ogłoszono Kadrę Polski na PŚ 2017 w Poznaniu

    Dodane: 2017-06-13

Druga edycja tegorocznego Pucharu Świata w Wioślarstwie obsadzona została czterema polskimi osadami męskimi (składy poniżej), trzema osadami żeńskimi i dwoma skifistkami. Patrząc na tegoroczne wyniki biało-czerwonych, uzyskane w pierwszej edycji Pucharu Świata w Belgradzie na początku maja, oraz na wyniki Mistrzostw Europy w Racicach z końca maja, w Poznaniu możemy spodziewać się naprawdę emocjonującej rywalizacji.

Przypomnijmy, że złoto na obu imprezach wywalczyła nasza dwójka podwójna pań w wadze lekkiej w składzie Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak. Złoty medal w Belgradzie wywalczyła też nasza czwórka podwójna pań (Kobus, Wieliczko, Springwald, Zillman), jednak tego sukcesu nie udało się powtórzyć w Racicach, gdzie osada była czwarta. Dwa srebrne medale, na obu imprezach wywalczyli panowie z czwórki podwójnej, choć za każdym razem w nieco innym składzie: Belgrad - Wiktor Chabel (Posnania RBW), Mirosław Ziętarski, Dariusz Radosz, Mateusz Biskup, Racice- Dominik Czaja, Dariusz Radosz, Adam Wicenciak (KW04 Poznań) i Wiktor Chabel (Posnania RBW). Dwa razy srebro wywalczyły też dziewczyny z czwórki podwójnej bez sterniczki Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska, Monika Ciaciuch i Joanna Dittmann. W Racicach, w najbardziej widowiskowej konkurencji ósemek polska osada zajęła również drugie miejsce.

W rozpoczynającym się Pucharze Świata w Poznaniu szanse medalowe mają praktycznie wszystkie wszystkie nasze osady.

kobiety

jedynka wagi lekkiej (LW1x) – Joanna Dorociak (WTW Warszawa)

jedynka wagi lekkiej (LW1x) – Monika Kowalska (BKW Bydgoszcz)

dwójka podwójna wagi lekkiej (LW2x) – Weronika Deresz (WTW Warszawa), Martyna Mikołajczak (RTW Lotto Bydgostia)

czwórka bez sterniczki (W4-) – Monika Ciaciuch (RTW Lotto Bydgostia), Joanna Dittmann (RTW Lotto Bydgostia), Anna Wierzbowska (RTW Lotto Bydgostia), Maria Wierzbowska (RTW Lotto Bydgostia)

czwórka podwójna (W4x) – Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa), Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz), Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń)

mężczyźni

dwójka podwójna wagi lekkiej (LM2x) – Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica), Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk)

dwójka podwójna (M2x) – Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa), Adam Wicenciak (KW-04 Poznań)

czwórka podwójna (M4x) – Dariusz Radosz (RTW Lotto Bydgostia), Wiktor Chabel (Posnania RBW), Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń), Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)

ósemka (M8+) – Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Ryszard Ablewski (RTW Lotto Bydgostia), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz), Mikołaj Burda (RTW Lotto Bydgostia), Krystian Aranowski (Zawisza Bydgoszcz), Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz)

niepełnosprawni

jedynka (PR1 M1x) – Jarosław Kailing

jedynka (PR1 M1x) – Leszek Niewiarowski

dwójka podwójna mieszana (PR2 Mix2x) – Michał Gadowski, Jolanta Majka

dwójka podwójna mieszana (PR3 Mix2x) – Angelika Biedrzycka, Przemysław Gaweł

Dzień otwarty - 70 - lecie KS Wiskord Szczecin

    Dodane: 2017-06-13

24 czerwca na przystani KS Wiskord Szczecin (ulica Traktorowa 1) odbędzie się impreza z okazji 70 - lecia KS Wiskord.

Klub zaprasza na wyjątkowy festyn rodzinny połączony z regatami i dniem otwartym. Organizatorzy obiecują świetną zabawę, rywalizację, poczęstunek i moc niespodzianek.

KLUB SPORTOWY „WISKORD SZCZECIN” jest organizacją działającą na terenie prawobrzeżnych dzielnic Szczecina, która w procesie treningu sportowego i wychowania przez sport, daje możliwość uzyskiwania rezultatów sportowych, liczących się na krajowej i międzynarodowej arenie. Klub istnieje od 1947 roku. Zajmuje się szkoleniem sportowym tylko w jednej dyscyplinie – kajakarstwie. Wynikiem wieloletniej działalności są osiągane rezultaty wspaniałych wychowanków do, których można zaliczyć m.in. Daniela Jędraszko - srebrnego medalistę Igrzysk Olimpijskich Sydney 2000, 10-krotnego medalistę Mistrzostw Świata

Puchar Świata w wioślarstwie już w ten weekend

    Dodane: 2017-06-12

Po roku zawody wioślarskiego Pucharu Świata ponownie wracają na poznańską Maltę. W najbliższy weekend (16-18 czerwca) impreza odbędzie się po raz piąty w historii naszego miasta.

Polscy wioślarze zmierzą się z samą czołówką światową, bowiem do Poznania przyjeżdżają ekipy między innymi z Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Chin , Niemiec. W sumie 500 zawodników oraz trenerzy i działacze z 39 krajów.

Dziś na 4 dni przed rozpoczęciem zmagań na Torze Regatowym Malta odbyła się konferencja prasowa, w które udział wzięli Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Tomasz Lewandowski, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Ewa Bąk, Dyrektor Sportowy PZTW Bogdan Gryczuk, Dyrektor Pucharu Świata Aleksander Daniel oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Mariusz Kubiak. Gościem specjalnym była Mistrzyni Olimpijska z Rio de Janeiro Natalia Madaj.

Gospodarzem Pucharu Świata na Malcie jest miasto Poznań.

Sześć medali naszych wioślarzy w Ratzeburgu

    Dodane: 2017-06-11

Sześć medali wywalczyły polskie osady w 58. Międzynarodowych Regatach w Ratzeburgu, który był drugim tegorocznym sprawdzianem naszej ekipy młodzieżowej. Pierwszy miał miejsce w Essen. Na podstawie wyników obu regat zostanie ustalona reprezentacja Polski (siedem-osiem osad) na młodzieżowe mistrzostwa świata do 23 lat, które rozegrane zostaną w Płowdiw od 19 do 23 lipca.

źródło www.pztw.org.pl

Zdecydowane zwycięstwo odniosła czwórka podwójna w składzie Mateusz Świętek, Michał Mrozek, Marcin Sobieraj i Jakub Dominiczak, która przypłynęła m.in. przed dwiema osadami z Niemiec.

Trzecie miejsce w konkurencji czwórek podwójnych wywalczyły Dorota Grzebińska, Klaudia Jedynak, Joanna Śliwińska i Katarzyna Boruch.

Na trzeciej pozycji uplasowała się również dwójka podwójna Mateusz Świętek i Dawid Pieniak.

W sobotę nasze osady również wywalczyły 3 medale:

W rywalizacji czwórek podwójnych Mateusz Świętek, Dawid Pieniak, Marcin Sobieraj i Jakub Dominiczak prowadzili od startu do mety, wyprzedzając dwie młodzieżowe osady niemieckie.

Czwórka podwójna kobiet Dorota Grzebińska, Katarzyna Malinowska, Joanna Śliwińska i Katarzyna Boruch były drugie. Wygrała młodzieżówka niemiecka.

Trzecie miejsce zajęła ósemka - Olaf Malinowski, Karol Krause, Jakub Aleksandrowicz, Bartosz Leszczyński, Filip Zuchowski, Witold Szczepański, Damian Krawitowski, Bartłomiej Donarski i Bartosz Komakowski. Wygrała młodzieżówka niemiecka przed seniorami gospodarzy w wadze lekkiej.