Otwarte Regaty Młodzików oraz Międzynarodowe Regaty Masters

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-07-09

W miniony weekend na Torze Regatowym Malta odbyły się Otwarte Regaty Młodzików oraz Międzynarodowe Regaty Masters. Powodem zorganizowania zawodów było zwiększenie liczby startów dla najmłodszych wioślarzy, którzy z każdym startem nabierają coraz więcej doświadczenia. Do Poznania przyjechały kluby z Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina i Wrocławia. Wśród weteranów mogliśmy zobaczyć osady z Austrii, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Obie kategorie wiekowe ścigały się na 1000m.

źródło facebook Mariusz Mikołajczak

A oto zwycięzcy rywalizacji:

- czwórka podwójna ze sternikiem chłopców - Szymon Klamrowski, Krystian Kierzek, Hubert Zakrzewski, Jakub Rosołowski, Fryderyk Sobiecki (LOTTO Bydgostia),

- dwójka podwójna chłopców - Tomasz Lisek, Maciej Kowalczyk (AZS AWF Gorzów Wlkp.),

- jedynka chłopców - Szymon Skonieczny (AZS AWF Gorzów Wlkp.),

- czwórka podwójna ze sterniczką dziewcząt - Martyna Szyperska, Martyna Sas, Natasha Malicka, Julia Najborowska, Martyna Jarzębowska (LOTTO Bydgostia),

- jedynka dziewcząt - Julia Sulik (UKS Ateny Wałcz),

- czwórka podwójna bez sterniczki dziewcząt - Natalia Czajkowska, Agnieszka Kubalewska, Dominika Tlock, Marta Szutko (LOTTO Bydgostia),

- dwójka podwójna dziewcząt - Martyna Wojciechowska, Wiktoria Sas (LOTTO Bydgostia)

- jedynka kobiet - Barbara Borkowska (Posnania RBW Poznań),

- czwórka podwójna mężczyzn (A-C) - Paweł Szczepaniak, Gerard Bednarek, Rafał Łuczak, Grzegorz Otocki (Posnania RBW Poznań),

- dwójka podówjna mix (A-C) - Larysa Szczepaniak, Grzegorz Otocki  (Posnania RBW Poznań),

- dwójka podówjna mic (D-J) - Barbara Borkowska, Ireneusz Borkowski (AZS Warszawa),

- dwójka podwójna kobiet - Larysa Szczepaniak, Grażyna Kanoniczak (Posnania RBW Poznań),

- czwórka podwójna mężczyzn (D-H) - Paweł Szczepaniak, Gerard Bednarek, Dariusz Stefanowski, Helmut Longinus (Posnania RBW Poznań/AZS Wrocław/RC Berge),

- jedynka mężczyzn (A-C) - Paweł Szczepaniak (Posnania RBW Poznań),

- czwórka podwójna mix - Krystyna Wechmann, Danuta Pribe, Jerzy Pestka, Ernest Grocki (Posnania RBW Poznań/Warmia),

- dwójka podwójna mężczyzn (A-B) - Adam Chodysz, Michał Majchrzak (KW-04 Poznań),

- dwójka podwójna mężczyzn (C) - Paweł Szczepaniak, Gerard Bednarek (Posnanua RBW Poznań),

- jedynka mężczyzn (D-H) - Adam Gaca (Gedania Gdańsk),

- dwójka podwójna mężczyzn (D-H) - Ireneusz Borkowski, Andrzej Śmieszny (AZS Warszawa/Warmia),

- czwórka podwójna kobiet  - Danuta Pribe, Krystyna Wechmann, Urlike Fuhrmann, Barbara Borkowska (Posnania RBW Poznań/AZS Warszawa),

- ósemka mężczyzn  - Bartłomiej Koc, Marek Szelągowski, Jacek Gustomski, Robert Antonik, Jarosław Przybylski, Andrzej Syczewski, Sławomir Czerwiński, Dominik Michalski (STW Szczecin/AZS Warszawa).

Gratulujemy wszystkim!

Wszystkie wyniki

5 medali dla Polski w Pucharze Świata

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-07-09

To już koniec sportowych zmagań podczas Pucharu Świata w wioślarstwie. Polscy reprezentanci zdobyli ostatecznie 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal. W klasyfikacji generalnej uplasowaliśmy się wraz z Australią i Włochami na drugim miejscu, tuż za Nową Zelandią (6 złotych, 1 srebrny, 0 brązowych).

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Po wczorajszym sukcesie Artura Mikołajczewskiego drugi złoty medal dla Polski zdobyła kobieca czwórka podwójna w składzie: Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald oraz Katarzyna Zillmann. Zawodniczki osiągnęły czas 6:17,31. Druga była osada z Holandii, a trzecia Australii.

Srebrny medal wywalczyły Martyna Mikołajczak i Weronika Deresz w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej. Polki uległy jedynie reprezentantkom Nowej Zelandii. Trzecia na mecie była dwójka rosyjska.

Ze srebrnym krążkiem na szyi wrócą do domów również Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. Dwójka podwójna w finale dopłynęła na metę z czasem 6:11,67. Pierwsza była Nowa Zelandia (6:10,99), a trzecie Włochy (6:13,44).

Czwórka podwójna mężczyzn stanęła dziś na trzecim stopniu podium. Dariusz Radosz, Wiktor Chabel, Adam Wicenciak i Dominik Czaja uzyskali czas 5:53,05. Pierwsi byli Litwini, natomiast drudzy Brytyjczycy.

Na czwartym miejscu w finale B uplasowała się męska ósemka, natomiast dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn nie wystartowała z powodów zdrowotnych.

Gratulujemy zawodnikom medali i życzymy powodzenia w przygotowaniach do Mistrzostw Świata seniorów (24 września - 1 października).

Złoto dla naszych i cztery kolejne finały w Pucharze Świata

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-07-08

Sobotnie starty Pucharu Świata w wioślarstwie dobiegły końca. Polska reprezentacja ma na swoim kocie już jeden złoty medal! A jego zdobywcą jest Artur Mikołajczewski. Skiffista wagi lekkiej wywalczył krążek z najcenniejszego kruszcu osiągając czas 6:54,59. Gratulacje!

źródło www.pztw.org.pl, fot. Julia Kowacic 2017

Cztery osady zakwalifikowały się podczas dzisiejszych półfinałów i repasaży do najwyższych finałów. Reszta zawodników zmierzy się w finałach B.

Szczęście nie opuszcza Mirosława Ziętarskiego oraz Mateusza Biskupa, którzy wygrali półfinał dwójek podwójnych. Drudzy byli Włosi, a trzeci Szwajcarzy. Wszystkie trzy osady wystartują w finale A.

Na pierwszej pozycji w repasażu znalazła się kobieca czwórka bez streniczki. Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska, Monika Ciaciuch i Joanna Dittmann spróbują swoich sił w finałowej walce o medale.

Z walki o najwyższe stopnie podium nie wypadła czwórka podwójna kobiet, która również wygrała dzisiejszy repasaż. Na drugim miejscu dopłynęła osada z Wielkiej Brytanii, natomiast trzecie były Niemki.

Czwórka podwójna mężczyzn zajęła drugie miejsce w swoim repasażu. Zawodnicy uzyskali czas 5:46,40. Szybsza o 0,2 sekundy była jedynie Nowa Zelandia. Obie osady wystartują w finale A.

Dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn w składzie: Miłosz Jankowski, Jerzy Kowalski dopłynęła na metę na szóstym miejscu i popłynie jutro w finale B.

W tej samej sytuacji znalazła się męska ósemka, która uplasowała się również na szóstym miejscu w repasażu.

Rywalizację zakończyły obie zawodniczki startujące w konkurencji jedynek wagi lekkiej kobiet. Joanna Dorociak zajęła ostatecznie ósme miejsce, natomiast Sylwia Zimnicka dwunaste.

W finale C wystartował dzisiaj skiffista Natan Węgrzycki-Szymczyk. Jedynkarz zakończył swój występ w pucharze na piętnastym miejscu.

Trzymamy kciuki za jak największą ilość medali podczas jutrzejszych finałów!

5 medali Polaków w Mistrzostwach Europy w smoczych łodziach

    Dodane: 2017-07-07

W czwartek w węgierskim Szeged wystartowały Mistrzostwa Europy w Smoczych łodziach. W mistrzostwach Starego Kontynentu biorą udział reprezentaci 9 państw: Francji, Niemiec, Polski, Rumunii, Rosji, Szwecji, Węgier, Włoch i Ukrainy. Nasz kraj reprezentują osady z warszawskiej Spójni. Po 2 dniach zmagań biało-czerwoni mają na koncie 5 medali.

źródło facebook Marek Chłopek, Foto: Jasiek

W pierwszym dniu zawodów zawodnicy startowali w osadach 10-osobowych. Złoty medal nasi zawodnicy wywalczyli w konkurencji Masters 50+ MIX na dystansie 200m. Podium uzupełniły dwie osady niemieckie. Kolejne złoto padło łupem Mastersów 40+ MIX. Tutaj podium uzupełniły osady węgierskie.

 źródło facebook Marek Chłopek, Foto: Jasiek

Parę minut po sukcesie w kategorii MIX ponownie na podium, tym razem drugim jego miejscu stanęli Mastersi 40+ mężczyźni. Polacy dali się wyprzedzić zaledwie o 0,066s z ukraińską osadą Otoman Lviv. Na trzecim miejscu podium stanęła osada z rumuńskiego klubu Vointa Arad.

źródło facebook Marek Chłopek, Foto: Jasiek

Dziś, zawodnicy warszawskiej Spójni również sięgnęli po złoto. Tym razem Polacy nie pozostawili złudzeń kto jest najszybszy w kategorii Masters MIX w łodziach 20-osobowych. Biało-czerwoni wyprzedzili na mecie m.in. osady z Niemiec i Węgier. Dodatkowo na dystansie 2000m Polacy wywalczyli brązowy krążek przegrywając zaledwie o 7s z osadą niemiecką, a o 5s ze smokami z Węgier.

www.dragonszeged2017.com

Puchar Świata w wioślarstwie rozpoczęty

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-07-07

Zakończył się pierwszy dzień finałowych regat Pucharu Świata w wioślarstwie. Jedna polska osada ma już zapewnione miejsce w finale A, pięć wystartuje w półfinałach, a cztery w repasażach. Konkurencja jest duża, a polska reprezentacja jest jedną z liczniejszych ekip startujących w tych mistrzostwach. Liczymy na to, że wioślarze powtórzą swój sukces z poprzednich edycji pucharu.

Joanna Dorociak w kategorii jedynki wagi lekkiej po zajęciu trzeciego miejsca w przedbiegu oraz wygraniu repasażu zakwalifikowała się do półfinału. W tej samej kategorii do półfinału dostała się również Sylwia Zimnicka, która podczas repasażu dopłynęła na metę na trzeciej pozycji.

W finale A będziemy mogli zobaczyć dwójkę podwójną wagi lekkiej kobiet. Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak z czasem 7:10,68 zajęły drugie miejsce w przedbiegu.

Czwórka bez sterniczki kobiet spróbuje swoich sił w jutrzejszym repasażu. Osada uzyskując czas 6:38,46 dopłynęła na drugim miejscu przegrywając jedynie z Nową Zelandią (6:37,02).

W repasażu znalazła się również czwórka podwójna kobiet. Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald oraz Katarzyna Zillmann uplasowały się na drugiej pozycji. Niestety nie wystarczyło to do bezpośredniego wejścia do finału A.

Jedynkarz wagi lekkiej Artur Mikołajczewski w ćwierćfinale zajął drugie miejsce oraz uzyskał czas 7:22,91. Wioślarz nie wypadł z walki o medale i popłynie w półfinale.

Kolejną osadą, która dostała się do półfinału jest dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Miłosz Jankowski wraz z swoim partnerem Jerzym Kowalskim wygrali repasaż z czasem 6:46,05. Drudzy byli Japończycy (6:46,77).

Natan Węgrzycki-Szymczyk po zajęciu czwartego miejsca w przedbiegu i ćwierćfinale wystartuje ostatecznie w finale C.

Bardzo dobry start zaliczyła dwójka podówjna mężczyzn, która wygrała przedbieg z prawie dziesięcioma sekundami przewagi nad drugą osadą. Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup wystartują jutro w półfinale.

Czwórka podwójna mężczyzn w składzie: Dariusz Radosz, Wiktor Chabel, Dominik Czaja, Adam Wicenciak dopłynęła na metę na drugiej pozycji. Polacy będą musieli zmierzyć się w repasażu. Pierwsi byli Brytyjczycy.

Ósemka mężczyzn w przedbiegu uplasowała się na czwartym miejscu i połynie w repasażu. Nasza osada ostatecznie popłynęła w składzie: Ryszard Ablewski, Krystian Aranowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Robert Fuchs, Mateusz Wilangowski, Piotr Juszczak, Bartosz Modrzyński, Daniel Trojanowski.

Międzynarodowy Dzień Kajakarza, Kayakmania 2017

    Dodane: 2017-07-05

W dniach 15-17 września zapraszamy sympatyków rekreacji wodnej z całej Polski do Koronowa koło Bydgoszczy na Międzynarodowy Dzień Kajakarza. Impreza inspirowana jest Maratonem organizowanym w Zegrzu przez Krzysztofa Książka w latach 80 – tych, na który co roku przyjeżdżało kilkuset kajakarzy.

Nawiązując do tamtych czasów Kayakmania skierowana jest do wszystkich sympatyków rekreacji i wypoczynku nad wodą. Zarówno dla tych, którzy nigdy nie pływali jak również amatorów i zawodowców. Podczas organizowania zawodów na plaży organizatorzy przygotowują również szereg imprez dla rodzin z dziećmi i osób towarzyszącym uczestnikom wyścigów.

Punktem kulminacyjnym będzie wręczenie nagród oraz wieczorny koncert Gwiazdy.

Rywalizacja odbywać się będzie w następujących kategoriach:

Ultramaraton open T1 – 82 km

T-1 K (załoga jednoosobowa - kobieta) – 21 km

T-1 M (załoga jednoosobowa - mężczyzna) – 42 km

T-2 K (załoga dwuosobowa - kobiety) – 21 km

T-2 M (załoga dwuosobowa - mężczyźni) – 42 km

T-2 Mix (załoga dwuosobowa) - 42 km

Bieg główny (formuła australijska)

Smocze Łodzie w walce o Smoczy Graal

10 wioseł, jeden bęben, jeden ster - tyle potrzeba, aby poruszyć Wodnego Smoka. Podczas Kayakmania 2017 drużyny dosiądą grzbietów tych bestii zmierzą się w walce o Smoczy Graal. Może zdobędzie go właśnie Twoja ekipa? Udział w zawodach weźmie tylko 16 smoczych osad.

Więcej informacji na naszej stronie www.kayakmania.pl oraz www.facebook.com/KayakmaniaPL

Zapisy pod adresem www.rejestracja.kayakmania.pl

216 kajakarzy z dofinansowaniem do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

    Dodane: 2017-07-05

W dniach 3-6 sierpnia br. w Bydgoszczy odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kajakarstwie.

Poniżej podajemy wykaz zawodników, którzy uzyskali kwalifikacje miejsc dla macierzystych klubów, dofinansowywanych ze środków FRKF MSiT podczas OOM-MPJM.

Kajakarze

Kajakarki

Kanadyjkarze

Kanadyjkarki

400 zawodników ścigało się na smokach w Iławie

    Dodane: 2017-07-05

W minioną sobotę, 1 lipca w Iławie około 400 zawodniczek i zawodników z całego kraju ścigało się na akwenie w centrum miasta w regatach smoczych łodzi O Złote Wiosło Jezioraka. A oto klasyfikacja końcowa:

źródło facebook Drakens Iława

Kategoria Amator 10 Mixt:

  1. Fizjoterapeuci
  2. Szybcy i Wściekłe
  3. KP Policji Iława
  4. WSG Malbork
  5. Pogromcy Smoków z Susza
  6. Przedszkole Majka
  7. ZeUS AMATOR

Open 10
1. Medos Chełmno
2. Policja Chełmno
3. Straż Ochrony Kolei
4. Zakład Karny Iława
5. Rezerwowe Psy
Women 10
1. Husaria Gdańsk
2. Gdańskie Lwy
3. Smocza Aura Gdańsk
4. DT Wrocław
Mixt 20 Fan
1. 1. Smocza Aura Gdańsk
2. DT Wrocław
3. Drako Wałcz/VW Poznań
Mixt 20 Sport
1. Gdańskie Lwy
2. Słodki Smok Malbork
3. Husaria Gdańsk
Open 20 Fan
1. Stiegelmayer Stolno
2. Dragon Chełmno
3. Husaria Gdańsk
4. Drako Wałcz/VW Poznań
Open 20 Sportowych
1. Smocza Aura Gdańsk
2. Gdańskie Lwy
3. Sztumskie Smoki

Znamy skład polskiej reprezentacji na Puchar Świata w Lucernie

    Dodane: 2017-07-04

Już w najbliższy weekend 7 - 9 lipca w Lucernie rozegrane zostaną finałowe regaty o Puchar Świata. Dziś na miejsce rywalizacji odlecieli nasi reprezentacji, którzy wystąpią w składzie:

 

Kobiety
- jedynka wagi lekkiej - Joanna Dorociak (WTW Warszawa) oraz Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk)

- dwójka podwójna wagi lekkiej - Weronika Deresz (WTW Warszawa)/ Martyna Mikołajczak (LOTTO Bydgostia)

czwórka bez sterniczki - Monika Ciaciuch (LOTTO Bydgostia)/ Joanna Dittmann (LOTTO Bydgostia)/ Anna Wierzbowska (LOTTO Bydgostia)/ Maria Wierzbowska (LOTTO Bydgostia)     

czwórka podwójna - Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)/ Maria Springwald (AZS AWF Kraków)/ Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz)/ Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń)    

Mężczyźni
- jedynka - Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa)

- jedynka wagi lekkiej - Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica)

- dwójka podwójna - Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)/ Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń)

- dwójka podwójna wagi lekkiej - Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk)/ Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica)

- czwórka podwójna - Wiktor Chabel (Posnania Poznań)/ Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa)/ Dariusz Radosz (LOTTO Bydgostia)/ Adam Wicenciak (KW04 Poznań)     

- ósemka (jeden z zawodników będzie rezerwowym)/ Ryszard Ablewski (LOTTO Bydgostia)/ Krystian Aranowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)/ Mikołaj Burda (LOTTO Bydgostia)/ Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)/ Robert Fuchs (AZS UMK Toruń)/ Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)/ Piotr Juszczak (CWZS Zawisza Bydgoszcz)/ Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz)/ Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)/ Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)