Wypadek olimpijki Anny Wierzbowskiej

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-08-26

Do szpitala w Wałczu po poważnym wypadku trafiła olimpijka Anna Wierzbowska. Zawodniczka została potrącona przez busa na skrzyżowaniu podczas treningu rowerowego.

źródło Instagram Anna Wierzbowska

Na szczęście na miejscu tego przykrego wypadku była również siostra reprezentantki Maria, która od razu rozpoczęła reanimację. Na szczęście wioślarce udało się przeżyć wypadek.

Wierzbowska ma zgniecioną nogę oraz bolesne rany. W tej chwili czeka na operację. To nie pierwszy taki wypadek Anny.

Mamy nadzieję, że wszystkie zabiegi przejdą pomyślnie i że nasza olimpijka wróci jak najszybciej do treningów. Życzymy dużo zdrowia!

7 osad w finale Mistrzostw Świata

    Dodane: 2017-08-24

Dzisiaj w pierwszym dniu rozgrywanych w czeskich Racicach Mistrzostw Świata w kajakarstwie bardzo dobrze zaprezentowali się biało-czerwoni. Siedem osad awansowało do finałów A i trzy osady awansowały do finału B.

źródło facebook Bartosz Stabno

Rano z bezpośrednim awansem do finału A nie mieli problemu Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak (C2 500m) oraz Justyna Iskrzycka wraz z Pauliną Paszek (K2 1000 m). Obie osady w swoich wyścigach eliminacyjnych dopłynęły na drugiej pozycji premiowanym awansem.źródło facebook Beata Mikołajczyk

Pozostałe nasze osady rano awansowały do popołudniowych półfinałów, z których pięć łódek wyszło obronną ręką uzyskując awans do finału A:

K2 500 m – Anna Puławska i Beata Mikołajczyk.

C1 1000 m – Tomasz Kaczor

K2 200 m – Piotr Mazur i Paweł Kaczmarek

C1 200 m – Michał Łubniewski

K2 1000 m – Bartosz Stabno i Rafał Rosolski

Do finałów B awansowali: Iwona Czarnecka i Magda Stanny w C2 500 m, Martin Brzeziński w K1 1000 m oraz Dorian Kliczkowski i Norbert Kuczyński w K2 500 m.

Oglądaj na żywo

Doba u wybrzeży St. Mary’s, Isles of Scilly

    Dodane: 2017-08-24

Dziś rano pisaliśmy o tym, że Aleksander Doba wpłynął na wody przynależące do kontynentu europejskiego. Natomiast 5 godzin temu otrzymaliśmy wiadomość o dopłynięciu naszego wspaniałego kajakarza na południe od St. Mary’s, Isles of Scilly.

źródło facebook Aleksander Doba

Według relacji na profilu facebook „Olek był w świetnej kondycji. Z radością powitał nas w ten piękny letni dzień, ale jest zdecydowany płynąć na kontynent, do Francji, około 100 mil morskich na południe – pisze Alan Hartwell, Zastępca Kapitana Portu z Wysp Scilly nieopodal Kornwalii.

źródło facebook Aleksander Doba

Wiatry, które zniosły go na północ, spowodowały, że zbliżył się do Archipelagu Scilly na zachód od wybrzeża Anglii. Przepłynął pomiędzy wyspami Samson, New i Old Gromsby, St. Agnes i St. Mary’s. Dopłynięcie do Anglii już spełnia podstawowe założenie Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej, którym było dotarcie do Europy. Aleksander Doba stawiał sobie jednak za cel dopłynięcie do Europy kontynentalnej i.. tego się trzyma.
- Płynę do Francji! – oznajmił Piotrowi Chmielińskiemu, który jest komandorem wyprawy – Nie potrzebuję żadnej pomocy, ani wymiany akumulatora. Zgodził się jedynie na popilotowanie go do nieco spokojniejszego miejsca, gdzie będzie mógł odpocząć kilka godzin i przygotować się na wejście do Kanału La Manche.

źródło facebook Aleksander Doba

Trasę „OLO” śledzi brytyjska straż przybrzeżna, aż do momentu, gdy wejdzie w strefę podlegającą francuskiej straży przybrzeżnej, która już czeka na niezwykłego podróżnika z Polski.

Pełna relacja - https://www.facebook.com/aleksander.doba

Doba na europejskich wodach

    Dodane: 2017-08-24

7 maja Aleksander Doba wypłynął z Nowego Jorku w swoją trzecią samotną podróż kajakiem przez Atlantyk. Mimo wielu przeciwności, urodzony w podpoznańskim Swarzędzu i obecnie mieszkający w Policach kajakarz kontynuuje ją i ostatecznie ma dopłynąć nie do Lizbony, a do francuskiego Le Havre.

źródło aleksanderdoba.pl

Trzecia Transatlantycka Wyprawa Kajakowa Aleksandra Doby rozpoczęła się 7 maja punktualnie o 20.57 czasu nowojorskiego - podróżnik opuścił zatokę Sandy Hook. Złe warunki pogodowe oraz zmagania m.in. ze sztormem sprawiły, że podróż trzeba było przerwać. Po 9 dniach, 16 maja nasz kajakarz ponownie ruszył w drogę.

Pierwotnie planował, że dopłynie do Lizbony jednak w połowie drogi Olo zdecydował się jednak na zmianę - chce dopłynąć do Francji. Jest to spowodowane m.in. na podstawie prognoz wiatrowytch. Pod uwagę brane są trzy miasta - Brest, Cherbourg oraz Le Havre. To ostatnie jest traktowane przez podróżnika jako priorytetowe, ale jest również najtrudniejszym celem. Le Havre nie tylko jest najdalej położone, ale też w głębi Kanału La Manche, w którym panuje duży ruch statków.

- Już samo wpłynięcie do Kanału stanowi wyzwanie, gdzie głównym zagrożeniem jest tam bliskość lądu. Jak pamiętamy, na oceanie bezpieczną odległość od wybrzeża amerykańskiego, pozwalającą na uniknięcie uderzenia o brzeg w przypadku mocnych przeciwnych do pożądanego kierunku podmuchów, kajakarz osiągnął po oddaleniu się od lądu na odległość 150 mil morskich. A kanał ma szerokość zaledwie 50 mil - wyjaśnia na blogu aleksanderdoba.pl Piotr Chmieliński.

We wtorek kajakarz miał około 300 mil morskich do Le Havre. - Tym samym, od Barnegat Light w USA, skąd wypłynął 16 maja dzieli go już odległość 2800 mil morskich. Niemniej dystans, jaki pokonał, cofany i spychany z trasy, to 3950 mil morskich - dodaje.
Zdaniem Chmielińskiego, jest duże prawdopodobieństwo, że swoje 71. urodziny, które przypadają 9 września, Doba spędzi już na lądzie. Precyzyjne określenie terminu ukończenia wyprawy nie jest dziś jednak możliwe.

Głosuj na Beatę Mikołajczyk. Rozpoczęło się głosowanie do Komisji Zawodniczej

    Dodane: 2017-08-23

Już dziś rozpoczęło się głosowanie do Komisji Zawodniczej ICF na kadencję 2017 – 2021. Wśród kandydatów jest również nasza przedstawicielka – Beata Mikołajczyk.

źródło www.pzkaj.pl

W tym roku Komitet Wykonawczy oraz Zarząd ICF zatwierdziły już kandydatury następujących zawodników:

Hayley Jo-Nixon (Republika Południowej Afryki - Canoe Marathon i Ocean Racing)

Claire O'Hara (Wielka Brytania - Canoe Freestyle)

Tim Lodge (Wielka Brytania - Paracanoe)

Amanda Reynolds (Australia - Paracanoe)

Cztery pozostałe miejsca, z dyscyplin: kajakarstwo klasyczne oraz slalomowe, zostaną wybrane podczas Mistrzostw Świata w Racicach (klasyka) oraz Mistrzostw Świata w Pau (slalom).

Głosowanie będzie trwało 4 dni (23 – 26 sierpnia dla kajakarstwa klasycznego oraz 25-28 września dla slalomu kajakowego). Głosować będą zawodnicy startujący w Mistrzostwach Świata na podstawie akredytacji.

Kandydaci to:
Kajakarstwo klasyczne (mężczyźni) :

Yurii Postrigai (Rosja)

Kajakarstwo klasyczne (kobiety) :

Henriette Engel Hansen (Dania)

Krisztina Fazekas Zur (Węgry)

Beata Mikołajczyk (Polska)

źródło www.pzkaj.pl

Kajakarstwo slalomowe (mężczyźni) :

Alexander Slafkovsky (Słowacja)

Lucien Delfour (Australia)

Franz Anton (Niemcy)

Kajakarstwo slalomowe (kobiety) :

Jessica Fox (Australia)

My oczywiście zachęcamy do głosowania na Beatę Mikołajczyk.

Kajakarka beneficjentką Poznań Business Run

    Dodane: 2017-08-21

Już za 14 dni, 3 września 3000 uczestników weźmie udział w Poznań Business Run. Stolica Wielkopolski będzie jednym z ośmiu miast, w którym odbędzie się impreza. Beneficjentką tegorocznej edycji biegu w Poznaniu jest - Lucyna Jusiewicz.

źródło www.poznanbusinessrun.pl

Pani Lucyna od pięciu lat trenuje parakajakarstwo. Jest trzykrotną mistrzynią Polski w tej dyscyplinie oraz uczestniczką mistrzostw Europy i mistrzostw świata. Uprawia nordic walking i lubi pływać. Interesuje się psychologią. Obecnie pracuje jako Content Manager w agencji reklamowej. Jest mamą dwóch wspaniałych córek. Aktywny tryb życia, jaki prowadzi, wymaga od niej dużej mobilności. Nowa proteza – lekka, ze stabilnym mocowaniem i dynamiczną stopą, pomoże jej sprostać wszystkim codziennym wyzwaniom. Nie bez znaczenia jest też fakt, że mogłaby zastąpić starą, mało estetyczną protezę, protezą nowoczesną i o efektownym wyglądzie.

W tegorocznej edycji imprezy wystartuje sztafeta składająca się z 5 medalistów olimpijskich: Natalia Madaj (mistrzyni olimpijska w wioślarstwie), Monika Michalik (brązowa medalistka olimpijska w zapasach), Jan Szymański (brązowy medalista olimpijski w łyżwiarstwie szybkim), Agnieszka Wieszczek-Kordus (brązowa medalistka olimpijska w zapasach) i Aneta Konieczna (trzykrotna medalistka olimpijska w kajakarstwie). To dzięki nim nie jednemu kibicowi uroniła się łezka w oku kiedy polska flaga zawisała podczas ceremonii dekoracji najważniejszych imprez naszego globu, w tym Igrzysk Olimpijskich. W sumie zdobyli 7 medali olimpijskich (złoty, 2 srebrne i 4 brązowe). Niektórzy zakończyli już swoją wieloletnią karierę sportową inni przygotowują się do kolejnych zawodów. To właśnie oni, herosi naszego sportu mają nie tylko wielkie serce do walki na sportowych arenach ale również zawsze chętnie pomagają tym najbardziej potrzebującym.

Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy, który już od 6 lat pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach. Od pierwszej edycji udało się zmienić życie 139 osób, które teraz same wspierają kolejnych potrzebujących. Bieg ma charakter pięcioosobowej sztafety w której każdy uczestnik musi zmierzyć się z dystansem około 3,8 km. Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem.

Dochód z biegu zostaje przeznaczony na zakup protez lub innego zaopatrzenia ortopedycznego dla osób z niepełnosprawnością ruchową, a także na rehabilitację i w razie potrzeby na konsultacje psychologiczne dla podopiecznych Fundacji Poland Business Run oraz lokalnych stowarzyszeń i fundacji, dla których także biegniemy.

21 śmiałków wystartowało w kolejnej edycji CANOA CUP 2017. Znamy wyniki.

    Dodane: 2017-08-21

W minioną sobotę, 19 sierpnia 21 śmiałków wzięło udział w kolejnej edycji CANOA CUP 2017 - Maraton Szczeciński - "Zimorodek".

źródło facebook Marcin Ponomarenko

Tym razem uczestnicy zmierzyli się z 55 kilometrowym odcinkiem, którego trasa wiodła z Wyspy Grodzkiej przez Odrę Zachodnią do Kanału Kurowskiego i dalej przez Przekop Klucz, Ustowo i Odrę Wschodnią. Na wysokości mostu w Gryfinie zawrócą, by przez Odrę Wschodnią, Kanał Klucki, Kanał Leśny, Odrę Zachodnią i Przekop Parnicki dotrzeć z powrotem do North East Mariny na Wyspie Grodzkiej.

CANOA CUP to cykl maratonów kajakowych na różnych dystansach, nie krótszych jednak jak 50 kilometrów i na różnych akwenach o zróżnicowanej skali trudności. Celem ich przeprowadzenia jest propagowanie aktywnej formy kajakarstwa w połączeniu ze zdrowym trybem życia oraz wyłonienie z grupy uczestników najszybszego i najbardziej wszechstronnego kajakarza nizinnego.

W skład CANOA CUP 2017 wchodzą:

Parsęta, dystans: 74 km, data: 15.04.2017

"Wisła Pstrąg", dystans: 60 km, data: 20.05.2017

Brda Extreme, dystans: 133 km, data: 03.06.2017

Kanał Elbląski, dystans: 75 km, data: 24.06.2017

Maraton Drahimski, dystans: 53 km, data: 22.07.2017

Maraton Szczeciński - "Zimorodek", dystans: 55 km, data: 19.08.2017

Gdański Maraton Kajakowy GDAŃSK 12H, czas: 12 godzin, data: 23.09.2017

Wśród uczestników, którzy zmieszczą się w limitach czasu i ukończą minimum 5 z 7-miu maratonów rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody.

Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu nagród jest obecność podczas losowania.
Z losowania kajaka wyłączone są osoby, które w 2016 roku, w wyniku losowania, stały się posiadaczami kajaka. Podsumowanie CANOA CUP 2017, oraz losowanie nagród odbędzie się po ostatnim maratonie z cyklu, czyli GDAŃSK 12H, w Gdańsku, dnia 23.09.2017 wieczorem.

Spływali kajakami z Puszczykowa do Poznania

    Dodane: 2017-08-20

W minioną sobotę o godzinie 11.15 22 uczestników rozpoczęło spływ kajakowy z Puszczykowa do Plaży Rataje w Poznaniu. Organizatorem spływu była Przystań "Posnania" oraz Plaża Rataje w Poznaniu. 

źródło facebook Przystań Posnania

Jak powiedział nam jeden z organizatorów – Prezes RBW Posnania Poznań Paweł Szczepaniak – „większość uczestników brała udział w spływie pierwszy raz także początek spływu polegał na instrukcjach i wskazówkach. Na wysokości miejscowości Wiórek (6km spływu) wszyscy już załapali o co chodzi i w dobrym tempie spływ kontynuowaliśmy dalej. W Czapurach w połowie spływu mieliśmy przerwę. Pogoda była doskonała dla podjęcia wysiłku, a sam spływ trwał około 3 godzin.”

źródło facebook Przystań Posnania

Na końcu wyprawy na wszystkich uczestników czekał poczęstunek w formie grilla oraz biesiada z możliwością wzięcia udziału w zajęciach zumby na świeżym powietrzu.

Następny spływ na pożegnanie lata odbędzie się 2 września rzeką Głuszynką i będzie nieco trudniejszy tym bardziej że w Głuszynce jest wysoki stan wody.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Kruszwicy już za 2 tygodnie

    Dodane: 2017-08-18

Już za 2 tygodnie (2 – 3 września) w położonej nad jeziorem Gopło w województwie kujawsko-pomorskim Kruszwicy odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w wioślarstwie.

W imprezie wezmą udział zawodnicy z 46 państw. A oto harmonogram startów.

www.eru23ch2017.com