3 osady w półfinałach Mistrzostw Świata

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-07-21

Minął kolejny dzień Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Trzy osady awansowały dzisiaj do półfinału. Już niedługo okaże się którzy zawodnicy będą w stanie walczyć w finale o najwyższe lokaty.

źródło www.pztw.org.pl zdjęcie Julia Kowacic

Natan Węgrzycki-Szymczyk zajął pierwsze miejsce w ćwierćfinale jedynek mężczyzn. Skiffista osiągnął czas 6:50,03. Na drugiej pozycji dopłynął Australijczy, a na trzeciej Niemiec. Cała trójka zakwalifikowała się do półfinału

W repasażu dwójek podwójnych wagi lekkiej mężczyzn jako drudzy dopłynęli Damian Rewers oraz Mateusz Kraska. Debel uzyskał czas 6:37,41 i wystartuje w jutrzejszym półfinale.

Anna Majek wraz z Magdaleną Świętek zajęły drugie miejsce w repasażu i awansowały do półfinału. Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet przekroczyła linię mety z czasem 7:13,23. Pierwsza była osada francuska z czasem 7:11,88.

Nieudany start zaliczyła męska ósemka, która w repasażu ukończyła bieg na trzeciej lokacie. Polacy osiągnęli czas 5:37,49 i wystartuję w finale B.

Jutro na torze regatowym w Płowdiw rozpoczną się półfnały, w których oprócz wymienionych wyżej osad będziemy mogli zobaczyć czwórkę podwójną mężczyzn. W finale B wystartuje czwórka podwójna kobiet, a w finale C czwórka bez sterniczki kobiet. Życzymy powodzenia wszystkim startującym!

Drugi dzień Młodzieżowych Mistrzostw Świata za nami

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-07-20

Drugi dzień Młodzieżowych Mistrzostw Świata za nami. Dziś odbyły się kolejne przedbiegi oraz repasaże. Pięć polskich osad nadal walczy o wejście do najwyższego finału.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Do półfinału awansowała czwórka podwójna mężczyzn. Marcin Sobieraj, Jakub Dominiczak, Marcin Pawłowski i Mateusz Świętek uplasowali się na trzecim miejscu i dopłynęli na metę w czasie 5:52,88.

Na drugim miejscu w przedbiegu dopłynęła dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Osada osiągnęła czas 6:27,66. Niestety tylko zwycięzca awansował do półfinału. Debel wystartuje jutro w repasażu.

Na czwartej pozycji znalazła się męska ósemka. Reprezentanci Polski w tej kategorii zakończyli wyścig z czasem 5:40,23 i popłyną w repasażu.

Tą samą lokatę zajęły Magdalena Świętek oraz Anna Majek w kategorii dwójek podwójnych wagi lekkiej kobiet. Polki osiągnęły czas 7:22,08 i spróbują swojego szczęścia w repasażu. Bieg wygrały Włoszki.

W repasażu nie powiodło się czwórce bez sterniczki kobiet. Agnieszka Robaszkiewicz, Agnieszka Chmurak, Karolina Zawada i Klaudia Ostrowska na ostatnich 500 metrach zostały wyprzedzone o 0,05 sekundy przez osadę z Hiszpanii. Czwórka ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Niestety do półfinału awansowały trzy pierwsze lokaty, więc popłynie ona w finale C.

Do finału B zakwalifikowała się czwórka podwójna kobiet. Joanna Śliwińska, Weronika Jagodzińska, Katarzyna Boruch i Katarzyna Malinowska dopłynęły na metę na piątym miejscu z czasem 6:43,66.

Jutro w Płowdiw odbędzie się ćwierćfinał jedynek mężczyzn, gdzie zobaczymy naszego reprezentanta Natana Węgrzyckiego-Szymczyka. Rozpoczną się również kolejne repasaże. Mamy nadzieję, że tym razem szczęście dopisze biało-czerwonym.

Trudno nie myśleć o Tokio. Rozmowa z Katarzyną Kołodziejczyk

    Dodane: 2017-07-20

9 medali: złoto i po 4 srebrne i brązowe krążki zdobyła polska reprezentacja kajakarzy na Mistrzostwach Europy Seniorów, które w minioną niedzielę zakończyły się w bułgarskim Plovdiv. 5 medali padło łupem naszych pań prowadzonych przez trenera Tomasza Kryka, z którym wywiad zamieściliśmy na naszych stronach wczoraj. Dziś udało nam się porozmawiać z jedną z naszych dziewczyn – Katarzyną Kołodziejczyk, która z Bułgarii przywiozła 2 medale. Mimo, że Kasia dopiero rozpoczyna swoją prawdziwą karierę sportową to na swoim koncie ma już wielkie sukcesy juniorskie: złoty medal Mistrzostw Świata oraz 8 medali z Mistrzostw Europy: 2 złote, 4 srebrne, 2 brązowe. Dodatkowo łączy sport z nauką choć jak sama w wywiadzie przyznaje nie jest to takie proste.

źródło facebook Women's Polish Canoe Team

Aktywni na wodzie: 2 medale Mistrzostw Europy Seniorów to największy sukces w twojej karierze? Czy jednak bardziej cenisz medale z juniorskich Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy?

Katarzyna Kołodziejczyk: Zdecydowanie medale Mistrzostw Europy seniorów to największy sukces w mojej dotychczasowej karierze .

Aktywni: Jak godzisz ciężkie treningi, częste wyjazdy z nauką?

KK: Częste wyjazdy na zawody oraz częsty pobyt na obozach w kraju i zagranicą zdecydowanie utrudniają mi naukę. Uczę się w każdej wolnej chwili, aby po powrocie do szkoły na kilka dni móc zaliczyć jak najwięcej przedmiotów. Dzięki wyrozumiałości dyrektora i nauczycieli w Szkole Mistrzostwa Sportowego mam możliwość pogodzenia nauki i sportu. Nauczyciele pełniący dyżury w internacie pozwalają mi zaliczać przedmioty poza godzinami lekcyjnymi co bardzo ułatwia mi zdawanie życie. Dzięki temu mogę wtedy przez kilka dni w szkole napisać o wiele więcej sprawdzianów.

Aktywni: Kiedyś napisałaś na FB „Jak się uczyć to tylko od najlepszych” i wstawiłaś zdjęcie Marty Walczykiewicz i Beaty Mikołajczyk. Czy w swojej karierze będziesz się starała dorównać im osiągnięciami?

KK: Dziewczyny wiele mi  pomagają. Podpowiadają co zrobić, aby szybciej pływać. Uważam, że jeśli dobrze wykorzystam ich rady to możliwe, że w przyszłości będę mieć podobne osiągnięcia.

Aktywni: Spędzacie wspólnie z dziewczynami i trenerem prawie 300 dni w roku. To więcej niż z rodziną. Jak oceniasz waszą współpracę?

KK: W grupie mamy naprawdę fajną atmosferę, każda sobie pomaga i rywalizacja jest tylko na treningu. Nie odczuwa się tego, że spędzamy tyle dni ze sobą.

Aktywni: Teraz macie kilka dni wypoczynku po ME. Jak spędziła je Katarzyna Kołodziejczyk?

KK: Po Mistrzostwach Europy mamy cztery dni wolnego. Spędzam te dni z moją rodziną w Kaliszu .

Aktywni: Jak oceniasz swoje szanse medalowe przed Mistrzostwami Świata?

KK: Na Mistrzostwa Świata jadę z myślą, aby dać z siebie wszystko i jak najlepiej wypaść. Mamy bardzo dobrego trenera Tomasza Kryka i razem z nim nasza grupa  jest wstanie zdobyć kilka medali na najważniejszej imprezie w tym roku.

Aktywni: Czy myślisz już o Igrzyskach w Tokio i jaki wynik by Ciebie satysfakcjonował?

KK: Na odprawach z trenerem Tomkiem głównym tematem  są igrzyska w Tokio, dlatego trudno nie myśleć o nich. Jeśli moja osoba znalazłaby się w Japonii za trzy lata, to na pewno zdobycie medalu będzie moim marzeniem.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w wioślarstwie czas start!

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-07-19

Polscy wioślarze rozpoczęli dzisiaj rywalizację w Młodzieżowych Mistrzostwa Świata. Zawody będą odbywać się do 23 czerwca w Płowdiw (Bułgaria). W regatach bierze udział ponad osiemset zawodników i zawodniczek. Nasza reprezentacja składa się z siedmiu osad (czterech męskich i trzech kobiecych). Mamy nadzieję, że znajdą się one w czołówce światowego wioślarstwa.

źródło www.pztw.org.pl

Dwie osady już dzisiaj rozpoczęły walkę o medale.

W przedbiegu wystartował skiffista Natan Węgrzycki-Szymczyk. Polak z czasem 7:17,99 zajął pierwsze miejsce i zakwalifikował się do ćwierćfinału.

Nie powiodło się natomiast czwórce bez sterniczki kobiet. Agnieszka Robaszkiewicz, Agnieszka Chmurak, Karolina Zawada oraz Klaudia Ostrowska zajęły ostatnie miejsce w przedbiegu. Osada popłynie w jutrzejszym repasażu.

Czwartkowe starty Polaków otworzy dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. Rozpoczną się również przedbiegi w pozostałych konkurencjach oraz repasaż czwórki bez sterniczki. Trzymamy kciuki za udane starty!

To jest System który przynosi wymierne wyniki. Rozmowa z Tomaszem Krykiem

    Dodane: 2017-07-19

9 medali: złoto i po 4 srebrne i brązowe krążki oraz 5 miejsce w klasyfikacji medalowej z takim dorobkiem do kraju wróciła polska reprezentacja kajakarzy z Mistrzostw Europy Seniorów, które w miniony weekend odbyły się w bułgarskim Plovdiv.

zdj. Tomasz Kryk

5 medali padło łupem naszych pań prowadzonych przez trenera Tomasza Kryka. Mimo, że trenera i jego podopieczne już jutro czeka kolejne zgrupowanie, które ma przygotować dziewczyny do najważniejszej imprezy sezonu (22 – 27 sierpnia Mistrzostwa Świata w Racicach) to udało nam się z nim porozmawiać podsumowując występy biało-czerwonych na ostatniej imprezie.

Aktywni na wodzie: Dziewczyny jak zwykle potwierdziły swoją przynależność do europejskiej elity. Jak trener podsumowałby występ naszych zawodników i zawodniczek w Mistrzostwach Europy w Plodviv?

Tomasz Kryk: Jeśli chodzi o grupę kobiet – kajakarek to występ potwierdził słuszność kierunku szkolenia jaki przyjęliśmy już jakiś czas temu. Medale w seniorkach, grupie młodzieżowej oraz juniorek zapewniają ciągłość szkolenia i płynne przenikanie zawodniczek z jednej grupy do drugiej. To już jest system, tak SYSTEM który przynosi wymierne wyniki  sportowe i to w najważniejszych konkurencjach – olimpijskich. Jeśli chodzi o pozostałe grupy to nie jestem upoważniony do analizy oraz oceny. Kibicuję natomiast całej Reprezentacji kajakowej.

zdj. Tomasz Kryk

Aktywni: 3 medale Beaty Mikołajczyk. Czy możemy powiedzieć, że Becia jest jak wino – im starsza tym lepsza?

TK: Poziom jaki od lat prezentuje Beata to jej zasługa… staranność w codziennym postępowaniu, higieniczny tryb życia i oczywiście ciężkie i przemyślane treningi. To wszystko sprawia, że Becia ciągle cieszy nas zajmując wysokie pozycje. Faktycznie jeśli tak można powiedzieć o kobiecie to jest jak wino im dłużej trenuje jest coraz młodsza i lepiej pływa.

Aktywni: 3 medale Beaty Mikołajczyk. W ślad za naszą mistrzynią idzie również młodzież. Czy uważa trener, że młodsze koleżanki są w stanie być w przyszłości godnymi następczyniami naszej multimedalistki?

TK: Na pewno kiedyś przyjdzie ten moment, że Beata Mikołajczyk zakończy karierę. Na razie myślimy wspólnie o 4 igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020. To przedsięwzięcie skomplikowane ale całkiem realne. Starannie należy planować obciążenia treningowe, biorę też pod uwagę przerwę na macierzyństwo. A młodsze zawodniczki…. Becia otoczyła je troskliwą opieką, one ją słuchają i chcą się od niej uczyć… to taka symbioza. Na razie nikt nikogo nie zastępuje, budujemy drużyną na za 3 lata, a rywalizacja napędza postępy w grupie.

zdj. Tomasz Kryk

Aktywni: Nie sposób nie zapytać o nieco gorszy wynik Marty Walczykiewicz. Nasza v-ce mistrzyni olimpijska przyzwyczaiła nas do podium. Czy to chwilowe osłabienie czy zamierzony plan treningowy przygotowujący Martę do najważniejszej tegorocznej imprezy – Mistrzostw Świata?

TK: Osobiście uważam, że Martę było już stać na medal w Plowdiw… Kto śledzi jej karierę to wie, że jest po dwóch ciężkich – czteroletnich cyklach olimpijskich. 8 lat ciężkich treningów, długich obozów, startów itp. Należało się jej trochę wytchnienia i to nie tylko fizycznego ale może nawet ważniejszego – psychicznego. Po IO w Rio miała 6 miesięcy przerwy, potem przez miesiąc borykała się z kontuzją prawego stawu barkowego. I tak na poważnie trenuje od 1 marca – 4,5 miesiąca. Mimo to zaliczyła bardzo dobry start, a rezultat jaki uzyskała jest jednym z lepszych. Przegrała 0,098 do brązowego medalu i niespełna pół sekundy do pierwszego miejsca. Jeśli będzie cierpliwa i zaufa w plan na ostatnie 6 tygodni to powalczy w Racicach o medal..

Aktywni: Jakie są najbliższe plany naszej kadry?

TK: Kończąc zawody w Plowdiw rozpoczęliśmy BPS do Mistrzostw Świata 2017 Racice

1/ 17 – 20.07.2017 aktywny wypoczynek (przerwa w treningach)

2/ 20 – 25.07.2017 trening w Jakuszycach

3/ 25.07 – 03.08.2017 trening w Wałczu

I ta część BPS ma charakter akumulacyjny. Po tym okresie przejdzie czas na intensyfikację w węgierskim Szeged.

4/ 6 – 22.08.2017 trening w Szeged

5/ 22 – 27.08.2017 Mistrzostwa Świata w Racicach

Aktywni: Czy osady, które widzieliśmy w Bułgarii są już ostatecznym składem na Mistrzostwach Świata czy możemy spodziewać się jakiejś zmiany?

TK: Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego to skład osad w konkurencjach olimpijskich jest już raczej przesądzony. Wyjątek stanowi konkurencja K1 500 metrów.

Stypendia i nagrody sportowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego

    Dodane: 2017-07-19

Zgodnie z uchwałami Sejmiku Województwa Wielkopolskiego nr XIX/518/16 z 30 maja 2016r. (dot. stypendiów sportowych) i XXIX/741/17 z 27 marca 2011 (dot. nagród sportowych), departament Sportu i Turystyki informuje o możliwości ubiegania się o przyznanie:

- Stypendium dla młodzieży uzdolnionej sportowo,

- Nagród za wybitne osiągnięcia sportowe dla medalistów Igrzysk Głuchych oraz Mistrzostw Świata i Europy w kategorii seniorów w dyscyplinach i konkurencjach olimpijskich,

- Nagród dla trenerów i działaczy sportowych zasłużonych w osiąganiu wyników w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym oraz za szczególne zasługi dla Sportu.

Wnioski z opisem sukcesów sportowych kandydata spełniających warunki określone w ww. uchwałach należy złożyć w Departamencie Sportu i Turystyki w następujących terminach:

- do 31 sierpnia br. - o przyznanie stypendiów, uwzględniając wyniki sportowe osiągnięte w okresie poprzedniego roku do 31 sierpnia roku, w którym przyznaje się stypendia,

- do 15 listopada br. - o przyznanie nagród, uwzględniając wyniki sportowe i zasługi wypracowane w roku, w którym przyznaje się nagrody oraz nagrody za zasługi dla sportu (działacze sportowi).

Celem zaproponowania Zarządowi Województwa Wielkopolskiego listy kandydatów oraz wysokości przyznanych stypendiów i nagród odbędzie się posiedzenie Komisji ds.:

- stypendiów – we wrześniu br.;

- nagród – na przełomie listopada i grudnia br. 

Szczegółowe informacje dotyczące warunków i trybu przyznawania stypendiów oraz nagród sportowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a także stosowne wnioski, znajdują się na stronie https://www.umww.pl/departamenty_departament-sportu-i-turystyki_stypendia-i-nagrody-sportowe-samorzadu-wojewodztwa-wielkopolskiego

Żabinek Święto Wody 2017 - Smocze Łodzie

    Dodane: 2017-07-18

Ach, co to był za weekend! Żabinek Święto Wody 2017 - Smocze Łodzie, które w minioną sobotę 15 lipca odbyły się w Żabinku (gmina Wierzchowo, powiat Drawski) na pewno na długo pozostaną w pamięci uczestników! A wszystko to za sprawą fantastycznej atmosfery, świetnej organizacji oraz wysokiego poziomu sportowego!

Źródło facebook Marta Łapińska

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Wierzchowie oraz klub Amber Szczecin. Do wyścigów przystąpiło 26 załóg (8 Open, po 9 MIX i FUN) z całej Polski - m.in. z Gdańska, Warszawy, Iławy, czy Gryfina oraz osada z Berlina. Impreza rozpoczęła parada figur biorących udział w konkursie na Najładniejszego Smoka. Później do walki przystąpiły prawdziwe smoki i smoczyce. A oto zwycięzcy rywalizacji:

Źródło facebook Marta Łapińska

Kategoria Mix FUN:

  1. Masters Canoe Club Gryfino Team
  2. Drakens Iława
  3. Gmina Złocieniec

Źródło facebook Marta Łapińska

Kategoria Mix Sport:

  1. Mixtape Team Sztum&Friends
  2. MRKS Gdańsk
  3. KS Przygoda Gdańsk

Źródło facebook Marta Łapińska

Kategoria OPEN:

  1. Wannasea Dragons Berlin
  2. Dream Team Sztum&Friends
  3. Smocza Aura Gdańsk

Znamy zwycięzców Mistrzostw Polski Juniorów w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-07-16

W miniony weekend w Kruszwicy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w wioślarstwie. Kluby z całego kraju zjechały się, aby powalczyć o medale oraz tytuł mistrza i mistrzyni. W zawodach zaprezentowali się również zawodnicy, którzy wystąpią w Mistrzostwach Świata Juniorów w Trokach oraz podczas Coupe de la Jeunesse w Hazenwinkel. Zgodnie z oczekiwaniami pokazali oni wysoki poziom i zdobyli najwyższe lokaty. Teraz udadzą się z powrotem do Wałcza, aby kontynuować przygotowania do regat.

źródło facebook Błażej Kamola

A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

  • jedynka juniorów - Fabian Barański (WTW Włocławek),
  • jedynka juniorek  - Paulina Grzella (BKW Bydgoszcz),
  • jedynka juniorów wagi lekkiej - Maciej Wiśniewski (Drakkar Gdańsk),
  • jedynka wagi lekkiej juniorek - Justyna Kulińska (AZS AWFiS Gdańsk),źródło facebook Iwona Wójcik-Pietruszka
  • dwójka bez sternika juniorów - Mateusz Kaliński, Piotr Dziewieczyński (LOTTO Bydgostia),
  • dwójka bez sterniczki juniorek - Barbara Wojtarowicz, Sara Bugajska (AZS AWF Kraków),
  • dwójka bez sternika juniorów wagi lekkiej - Mateusz Grajzer, Artur Zalewski (LOTTO Bydgostia),
  • dwójka podwójna juniorów - Mateusz Matuszewski, Patryk Kropa (AZS AWF Gorzów Wlkp.),
  • dwójka podwójna juniorek - Weronika Kaźmierczak, Aleksandra Rojek (AZS AWF Gorzów Wlkp.),źródło facebook Maciej Kurek
  • dwójka podwójna juniorów wagi lekkiej - Adam Siewaszewicz, Kacper Olejniczak (LOTTO Bydgostia),
  • dwójka podwójna juniorek wagi lekkiej - Weronika Cwalina, Klaudia Pankratiew (MOS Ełk),
  • czwórka bez sternika juniorów - Jakub Frąckowiak, Wiktor Zieliński, Piotr Dziewieczyński, Mateusz Kaliński (LOTTO Bydgostia),źródło facebook Błażej Kamola
  • czwórka bez sterniczki juniorek  - Paulina Żydowiec, Julia Szuber, Agnieszka Cybulska, Julianna Wójcik (UKS Ateny Wałcz),
  • czwórka ze sternikiem juniorów - Wiktor Budnicki, Marek Gęsicki, Rafał Pietrasiak, Jakub Opasiński, Kamil Krusiewicz (PTW Płock),
  • czwórka podwójna juniorów - Grzegorz Ziółkowski, Tomasz Budzyński, Fabian Barański, Bartosz Jarzembowski (WTW Włocławek),
  • czwórka podwójna juniorek  - Marta Konieczna, Weronika Kaźmierczak, Aleksandra Rojek, Hanna Koroś (AZS AWF Gorzów Wlkp.),
  • ósemka juniorów - Łukasz Piasecki, Sebastian Gągalski, Mateusz Samek, Filip Lesner, Maksymilian Maksymiuk, Bartosz Hałuszczak, Kacper Piekarczyk, Radosław Nogaj, Remigiusz Samodur (AZS Szczecin).

 Gratulujemy!

5 kolejnych medali na Mistrzostwach Europy

    Dodane: 2017-07-16

Po wczorajszych 4 medalach dziś polskie osady sięgnęły po kolejne 5 krążków Mistrzostw Europy Seniorów w kajakarstwie rozgrywanych w bułgarskim Plovdiv.

źródło facebook Bartosz Stabno

Pierwszy medal w dniu dzisiejszym dla Polski zdobył w konkurencji C1 500m Tomasz Kaczor. Polak przegrał jedynie z reprezentantem Czech – Martinem Fuksą. Drugi na mecie był zawodnik z Mołdawii Oleg Tarnovskyi. Parę minut później srebro w K4 1000m wywalczyli Martin Brzeziński/ Rafał Rosolski/ Bartosz Stabno/ Norbert Kuczyński. Polska osada, która podczas zeszłorocznych Mistrzostw Starego kontynentu była trzecia w tym roku przegrała o złoto z hiszpańską załogą jedynie o 0,284s. Na trzecim miejscu podium Słowacy. Z trzema medalami do Polski wróci Beata Mikołajczyk. Po wczorajszych sukcesach w K1 i K4 dziś sięgnęła wraz z Anną Puławską po brązowy medal. Na pierwszym miejscu zawodniczki z Niemiec, drugie Słowenki.

źródło facebook Women' Polish Canoe Team

Emocji nie brakowało także w konkurencji K2 200m, w której wczorajsze brązowe medalistki z K4 – Dominika Włodarczyk i Katarzyna Kołodziejczyk dziś ponownie stanęły na trzecim miejscu podium ustępując miejsca jedynie osadą z Ukrainy i Portugalii.

Na koniec w konkurencji C1 5000m bardzo dobrze zaprezentował się Mateusz Kamiński, który z czasem 22.16 ukończył wyścig na trzeciej pozycji stając na najniższym stopniu podium. Przed Polakiem do mety dopłynęli Niemiec oraz Węgier.

Niewiele zabrakło do medalu naszym kanadyjkarzom w C2 500m. Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak przypłynęli na czwartej pozycji tracąc do trzeciego miejsca wywalczonego przez osadę z Ukrainy 0,6 s. Pierwsi na mecie Rosjanie przed reprezentantami z Mołdawii. Również tuż za podium przypłynęła do mety w konkurencji C1 200m Dorota Borowska. Złoto dla Rosji, srebro Węgry, brąz dla Białorusi.

Na piątej pozycji w swojej koronnej konkurencji K1 200m przypłynęła Marta Walczykiewicz.

Pozostałe miejsca Polaków:

6 miejsce w C2 200m – Wiktor Głazunow/ Tomasz Barniak

7 miejsce w K2 200m – Piotr Mazur/ Dawid Putto

8 miejsce w C1 200m – Michał Łubniewski

Ostatecznie polska reprezentacja zajęła 5 miejsce w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 9 medali: złoto i po 4 srebrne i brązowe. Najlepsza z dorobkiem 16 medali w tym aż 10 złotych okazała się reprezentacja Węgier.

Wszystkie wyniki