Polki Mistrzyniami Świata. 4 medale biało-czerwonych
4 medale wywalczyli nasi zawodnicy w ostatnim dniu rozgrywanych w Pitesti (Rumunia) Mistrzostw Świata Juniorów & U23 w sprincie kajakowym.
źródło facebook Women's polish canoe team
Złoty medal i tytuł Mistrzyń Świata w konkurencji K2 500m U23 powędrował do reprezentantek Polski Justyny Iskrzyckiej i Pauliny Paszek. Nasza osada nie dała szans rywalką wygrywając m.in. z zawodniczkami Hiszpanii i Węgier.
Srebrny medal przywiezie do Polski osada K4 500m juniorów. Polacy startujący w składzie Przemysław Korsak/ Bartosz Grabowski/ Wojciech Tracz/ Filip Weckwert na metę wpłynęli zaledwie 0,46s za osadą Niemiec. Podium uzupełnili Duńczycy.
Na trzecim miejscu podium stanęli Norman Zezula/ Patryk Kowalski/ Sebastian Aleksandrowicz/ Dawid Dziurla. Nasza osada C4 500m juniorów przegrała jedynie z osadami Rosji i Węgier.
Kolejny brązowy medal wywalczyły nasze dziewczyny: Helena Wiśniewska i Julia Olszewska. Nasza osada K2 500m juniorek kończąc wyścig z czasem 1.46,440 dała się wyprzedzić reprezentantką Węgier i Rumunii.
Po wczorajszym wielkim sukcesie zakończonym brązowym medalem dziś Dorocie Borowskiej nie wiele zabrakło do podium. Polka w konkurencji C1 200m zajęła 4 miejsce przegrywając nieznacznie (0,25s) z reprezentantką Białorusi. Zwyciężczynią okazała się Kanadyjka przed Węgierką.
5 miejsce C2 500m U23 – Arsen Śliwiński i Aleksander Kitewski
8 miejsce K1 200m U23 – Paulina Paszek
W klasyfikacji medalowej Polacy z dorobkiem 5 medali zajęli 10 pozycję. Najlepsi okazali się reprezentanci Węgier, którzy zdobyli aż 18 krążków: 7 złotych, 8 srebrnych i 3 brązowe.
Brązowy medal dla Polski na Mistrzostwach Świata
W dniu dzisiejszym jedyny dla Polski medal podczas rozgrywanych w Pitesti (Rumunia) Mistrzostw Świata Juniorów & U23 w sprincie kajakowym zdobyła Dorota Borowska. Polka w konkurencji C1 500m U23 przypłynęła na trzeciej pozycji przegrywając jedynie z reprezentantką Białorusi i Węgier.
źródło facebook Polski Związek Kajakowy
Warto podkreślić, że w sesji popołudniowej nasza zawodniczka wygrała półfinał na dystansie 200m i awansowała do jutrzejszego finału A – godz. 10.08.
Niewiele do medalu zabrakło naszej czwórce K4 500m U23. Polki płynące w składzie: Justyna Iskrzycka/ Klaudia Cyrulewska/ Paulina Paszek/ Julia Lis zajęły czwartą pozycję przegrywając z osadami: Węgier, Niemiec i Rosji.
W sesji popołudniowej oprócz Borowskiej do finałów awansowała również Paulina Paszek, która była trzecia w półfinale K1 200m U23.
Pozostałe miejsca biało-czerwonych w finałach A:
7 miejsce - K4 500 juniorek - Sandra Ostrowska/ Helena Wiśniewska/ Martyna Klatt/ Julia Olszewska
7 miejsce – K1 1000m juniorek – Marta Witkowska
7 miejsce – K2 1000m juniorów – Filip Weckwert/ Przemysław Korsak
8 miejsce – C1 1000m U23 – Łukasz Witkowski
Oglądaj na żywo
Wyniki: http://www.romania2017.spotfokus.com/home?gmt=2&gmt2=-120
Srebro dla Polski w Coupe de la Jeunesse
Wiktoria Majewska (Posnania Poznań), Patrycja Adamczak (Posnania Poznań), Martyna Wasilewska (KW 04 Poznań) i Julianna Gańska (Posnania Poznań) zdobyły srebrny medal w wyścigu czwórek podwójnych regat Coupe de la Jeunesse, które wczoraj rozpoczęły się w belgijskim miejsce Hazewinkel. Przed Polkami do mety dopłynęła osada Czech, a podium uzupełniły Francuski.
Piąte miejsce w dwójkach podwójnych zajęły Weronika Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) i Aleksandra Rojek (AZS AWF Gorzów Wielkopolski). Wygrała Hiszpania przed Holandią i Wielką Brytanią.
Przed rokiem gospodarzem regat Coupe de la Jeunesse, które w kalendarzu są od 1985 roku był Poznań.
W imprezie mogą startować zawodniczki i zawodnicy do 18 roku życia, którzy nie brali udziału w mistrzostwach świata juniorów i nie wystartują w tegorocznym czempionacie. Polska uczestniczy w Coupe de la Jeunesse od 2007 roku. W Coupe de la Jeunesse osady ścigają się w następujących konkurencjach: juniorzy 8+, 4+, 4-, 2-, 4x, 2x, 1x; juniorki: 8+, 4, 2-, 4x, 2x, 1x.
Kraje biorące udział w regatach COUPE DE LA JEUNESSE: Austria, Belgia, Czechy, France, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Polska, Portugalia, Szwajcaria, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.
Kolejne finały dla polskich kajakarzy na Mistrzostwach Świata
Po 6 awansach polskich osad w pierwszym dniu Mistrzostw Świata Juniorów & U23 w sprincie kajakowym w drugim dniu zawodów nasze osady wywalczyły kolejne 6 biletów do finałów A. Oto one:
źródło facebook Polski Związek Kajakowy
C4 500m juniorów - Norman Zezula/ Patryk Kowalski/ Sebastian Aleksandrowicz / Dawid Dziurla. Polacy zajęli 2 miejsce przegrywając z osadą węgierską o 2 sekundy.
C2 500m U23 - Arsen Śliwiński i Aleksander Kitewski. Nasz duet zajął 3 miejsce, za osadami Mołdawii i Rumunii.
K2 500m U23 – Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek były bezkonkurencyjne wygrywając o ponad 1,5 sekundy swój przedbieg z osadą Niemiec.
Także pierwsze miejsce w swoim przedbiegu zajęła osada K4 500m juniorów w składzie Przemysław Korsak/ Bartosz Grabowski/ Wojciech Tracz / Filip Weckwert. Polacy wygrali m.in. z osadą Francji i Uzbekistanu.
K2 500m juniorek – Helena Wiśniewska i Julia Olszewska zajęły 2 miejsce przegrywając zaledwie o 0,5s z osadą Rosji.
Pierwszy finał A z udziałem biało – czerwonych już o godz. 10.40 – K4 500 juniorek.
Transmisja na żywo
Wyniki: http://www.romania2017.spotfokus.com/home?gmt=2&gmt2=-120
Polacy w finałach Mistrzostw Świata. Oglądaj na żywo!
Wczoraj w miejscowości Pitesti w Rumunii rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów & U23 w sprincie kajakowym. W pierwszym dniu zawodów do finału A awansowało 6 osad:
źródło facebook PZKAJ
- K4 500 junior w składzie Sandra Ostrowska/ Helena Wiśniewska/ Martyna Klatt/ Julia Olszewska. Polki zajęły drugie miejsce tracąc 0,8 sekundy do osady niemieckiej.
- K1 juniorów 1000m - Marta Witkowska. Polka zajęła w półfinale 3 miejsce. Bezkonkurencyjna w tym wyścigu była reprezentantka Czech, która przypłynęła ponad 6 sekund przed pozostałymi zawodniczkami.
- C1 1000m U23 - Łukasz Witkowski, który nie miał sobie równych w półfinale zajmując pierwsze miejsce.
- K2 1000m juniorów Filip Weckwert i Przemysław Korsak. Nasz duet zajął 2 miejsce tuż za osadą Francji.
- K4 500m U23 - Justyna Iskrzycka/ Klaudia Cyrulewska/ Paulina Paszek/ Julia Lis. Nasza osada zajęła 2 miejsce. Wygrały Francuski.
- C1 500m U23 – Dorota Borowska. Polka nie dała szans swoim rywalką zajmując pierwsze miejsce.
Transmisja na żywo
Wyniki: http://www.romania2017.spotfokus.com/home?gmt=2&gmt2=-120
Kolejne medale dla Polski w The World Games
Po wczorajszych medalach w The World Games: złotym Artura Mikołajczewskiego i srebrnym Bartosza Zabłockiego nasi wioślarze nie zwalniają tempa. Dziś kolejne 2 krążki padły łupem biało-czerwonych.
źródło www.pztw.org.pl
Srebrny medal w ergometrze wioślarskim na dystansie 500 metrów wywalczyła Anna Wierzbowska (RTW LOTTO Bydgostia). Polka kończąc wyścig z czasem 1.26,8 przegrała tylko z Ukrainką Oleną Burjak, która wynikiem 1.25,5 ustanowiła nowy rekord świata. Brązowy medal dla Szwedki Cecilii Velin 1.27,0.
Następnie sztafeta: Anna Wierzbowska, Bartosz Zabłocki oraz zawodniczka z Wielkiej Brytanii i zawodnik z Tajlandii dzięki znakomitemu finiszowi naszej pary ekipa brytyjsko-polsko-tajska podzieliła miejsce trzecie.
Złoto i srebro Polaków w The World Games
Złoty i srebrny medal wywalczyli polscy zawodnicy podczas odbywających się w Jelczu-Laskowicach zawodów na ergometrach wioślarskich rozgrywanych w ramach 10. światowych igrzysk sportowych w zawodach w wioślarstwie halowym - The World Games 2017.
źródło facebook Artur Mikołajczewski
Złoto zdobył olimpijczyk z Rio de Janeiro Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica). W wyścigu na 2000 m wagi lekkiej uzyskał czas 6.08,2. O trzy sekundy wyprzedził Austriaka Floriana Berga i o siedem Jaruwata Saensuka z Tajlandii.
Po srebro sięgnął Bartosz Zabłocki (AZS Szczecin). Polak w rywalizacji open przegrał tylko z Niemcem Oliverem Seidlerem różnicą dwóch sekund. Na najniższym stopniu podium stanął Ukrainiec Anton Bondarenko.
Łącznie Polacy zdobyli do tej pory 11 medali The World Games 2017 – trzy złote, cztery srebrne i cztery brązowe.
Kajakami dla Powstańców. XII spływy „Wisłą przez Miasto Nieujarzmione”
Już po raz dwunasty rocznicę Powstania Warszawskiego będzie można uczcić podczas spływu kajakowego. Fundacja AVE zaprasza mieszkańców stolicy i nie tylko 29, 30 lipca oraz 1 sierpnia 2017 roku na wyprawy „Wisłą przez Miasto Nieujarzmione”.
Spływy rozpoczną się na przystani WKW w Wawrzae przy Wale Miedzeszyńskim 295, a zakończą w Tarchominie na wysokości ulicy Sprawnej. W tych miejscach w 1944 roku przeprawiali się przez rzekę partyzanci, spieszący na pomoc walczącej Warszawie. Zresztą podobnych akcji w sierpniu i wrześniu 73 lata temu było znacznie więcej. Zaledwie w ciągu pierwszych dwóch tygodni powstania z terenów dzisiejszej Pragi Południe i Warwa pod osłoną nocy i z narażeniem życia próbę przepłynięcia Wisły łódkami, kajakami lub wpław podjęło ponad 200 osób. Nie wszystkie zakończyły się pomyślnie. Hitlerowcy patrolowali rzekę nie tylko z mostów, ale również z motorówek. W połowie sierpnia zaczął się „ruch” na Wiśle w drugą stronę – rzekę próbowali sforsować emisariusze powstańczych oddziałów.
- Od 12 lat włączamy Wisłę do powstańczych obchodów – mówi Bartłomiej Włodkowski, pomysłodawca przedsięwzięcia, prezes Fundacji AVE. – Chcemy tym samym oddać hołd tym wszystkim, którzy w czasie Powstania musieli zmierzyć się z rzeką. Wielu z nich Wisła pochłonęła.
Podczas spływów zaplanowano spotkanie z Powstańcami – p. Eleonorą Galicą – Zarębą ps. „Maja” z Batalionu „Tum”, która przepływała Wisłę w czasie Powstania (29 VII), p. Zofią Gordon ps. „Iskra”, sanitariuszką z Batalionu „Ruczaj” (30 VII) oraz p. Walentyną Słonecką ps. „Wala”, strzelca i łączniczką z Batalionu „Oaza” (1 VIII). Będzie także wspólne śpiewanie piosenek powstańczych pod egidą znakomitych solistów operowych – Agnieszki Kozłowskiej, sopran oraz Bogdana Śliwy, barytona. W godzinie W na wysokości Starówki odbędzie się parada kajaków z transparentami „Pamiętamy”, a chwilę później wyścig kajakowy o Kotwicę Powstania 44. Kajakarze ścigać się będą między Mostem Gdańskim a Toruńskim.
W spływach może wziąć udział każdy niezależnie od wieku i umiejętności wioślarskich.
Za organizację spływu Wisłą przez Miasto Nieujarzmione Fundacja AVE otrzymała prestiżową nagrodę Przyjaznego Brzegu, przyznawaną przez Zarząd Główny PTTK i Ministerstwo Sportu i Turystyki RP. W dotychczasowych edycjach, cieszących się ogromnym zainteresowaniem wzięło udział blisko 3,5 tys. osób od dzieci po seniorów. Najmłodszy uczestnik powstańczych spływów miał 2 latka, najstarszy ponad 90.
Dorośli płacą symboliczne 12 zł, dzieci i młodzież do 18. roku życia biorą udział bezpłatnie.
Ramowy program spływów 29, 30 VII i 1 VIII 2017:
g. 12.45 – zbiórka na przystani WKW
g. 13.00 - rozpoczęcie imprezy na przystani WKW w Wawrze, Wał Miedzeszyński 295; spotkanie z powstańcami Warszawy, wspólne śpiewanie piosenek powstańczych, mini instruktaż kajakowy, podział osad, wypłynięcie;
g. 16.40 – postój na plaży pod Mostem Poniatowskiego;
ok g. 17 – na wysokości Starówki parada kajaków z transparentami „Pamiętamy” oraz wyścig o Kotwicę 44 roku (dystans między Mostami Gdańskim i Toruńskim);
g. 18.45 – zakończenie spływu w Tarchominie (na wysokości ul. Sprawnej), wręczenie nagród zwycięzcom wyścigu, biało-czerwony lody
Zgłoszenia, szczegóły: Avetki@wp.pl, fundacjaave.pl, tel. 608 178 447, 600 495 790.
Przeciętne starty polskich osad w Europejskich Igrzyskach
Dzisiaj, w środę 26 lipca podczas rozgrywanego w węgierskim mieście Gyor XIV Europejskiego Letniego Młodzieżowego Festiwalu Olimpijskiego odbyły się trzy półfinały z udziałem naszych zawodników na dystansie 500m. W pierwszym bardzo dobrze zaprezentował się Bartosz Hałas.
Niestety naszemu zawodnikowi zabrakło centymetrów do drugiego miejsca premiowanego awansem do najlepszej czwórki i Bartek musiał zadowolić się finałem B. W nim Ostatecznie zawodnik AZS AWF Poznań zajął w nim 3 miejsce czyli 7 pozycję ogółem. W dwójce ze Stanisławem Szafrańcem nasza osada zajęła 2 miejsce w finale B, co dało chłopakom miejsce 6 ogółem.
Jak wspomniał trener główny Tomasz Szwed „na tych zawodach system kwalifikacji jest o wiele bardziej skomplikowany i żeby walczyć o medale, trzeba trzy razy dać z siebie wszystko. Bartek w dodatku jest z rocznika 2002 i startuje z rywalami o rok starszymi, a mimo to powalczy o miejsca 5-8”.
We wczorajszych eliminacjach niestety odpadli kolejno Karolina Karolczuk, która zaprezentowała się znakomicie, uzyskując szósty czas zawodów. Niestety w swoim wyścigu kwalifikacyjnym do półfinału zajęła trzecie miejsce, nieznacznie przegrywając z faworytką gospodarzy oraz reprezentantką Danii.
Źle taktycznie swój wyścig kwalifikacyjny rozegrał kanadyjkarz Maciej Szlachta, który narzucił sobie zbyt mocne tempo i nie wytrzymał do końca dystansu, tym samym zajmując czwarte miejsce pożegnał się z rywalizacją w C1.
Niestety start nie udał się Patrycji Mendelskiej w rywalizacji kanadyjkarek, która przypłynęła bardzo daleko za plecami rywalek i odpadła już w pierwszej rundzie eliminacji. Podobnie było w C2 mix, Maciej i Patrycja, wiosłujący z tej samej strony mieli ogromny problem z utrzymaniem łódki w torze i niestety odpadli już w pierwszej rundzie kwalifikacji. 10 miejsce zajęła czwórka mix.
Jutro dzień przerwy. W piątek i sobotę starty na 200m.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
- 47
- 48
- 49
- 50
- 51
- 52
- 53
- 54
- 55
- 56
- 57
- 58
- 59
- 60
- 61
- 62
- 63
- 64
- 65
- 66
- 67
- 68
- 69
- 70
- 71
- 72
- 73
- 74
- 75
- 76
- 77
- 78
- 79
- 80
- 81
- 82
- 83
- 84
- 85
- 86
- 87
- 88
- 89
- 90
- 91
- 92
- 93
- 94
- 95
- 96
- 97
- 98
- 99
- 100
- 101
- 102
- 103
- 104
- 105
- 106
- 107
- 108
- 109
- 110
- 111
- 112
- 113
- 114
- 115
- 116
- 117
- 118
- 119
- 120
- 121
- 122
- 123
- 124
- 125
- 126