Program na drugi dzień Regat Eliminacyjnych Seniorów w Kajakarstwie i w Parakajakarstwie

    Dodane: 2017-05-12

Piękna słoneczna pogoda i ogromne emocje towarzyszyły startom kajakarzy rywalizującym na Torze Regatowym Malta w Poznaniu w Regatach Eliminacyjnych do Kadry Narodowej Seniorów w Kajakarstwie oraz Parakajakarstwie. A jak będzie jutro? Program na drugi dzień:

Program 2. Pucharu Polski

Memoriał Wojciecha Skrzypczyńskiego

Znamy zwycięzców Regat Eliminacyjnych Seniorów na 200 metrów

    Dodane: 2017-05-12

Dziś na Torze Regatowym Malta w Poznaniu rozpoczęły się Regaty Eliminacyjne do Kadry Narodowej Seniorów w Kajakarstwie oraz Parakajakarstwie, Do stolicy Wielkopolski przyjechali najlepsi zawodnicy z całego kraju, w tym m.in. medalistki Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro.

zdj. Beata Sokołowska

Celem zawodów jest sprawdzenie przygotowania oraz wyłonienie reprezentacji narodowej do startu w zawodach rangi międzynarodowej (w tym na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy), w kategoriach seniorów i młodzieżowej.

Po zaciętej walce na torze poznaliśmy zwycięzców wyścigów na 200m.

K1 200m mężczyzn:

 1. Paweł Kaczmarek (AZS AWF Gorzów WLKP) – 38,9 s.
 2. Denis Ambroziak (Plastex Kayak) – 39,2 s.
 3. Piotr Siemionowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – 39,4 s.

zdj. Beata Sokołowska

C1 200m kobiet:

 1. Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór) – 55,2 s.
 2. Magda Stanny (Warta Poznań) – 56,8 s.
 3. Dorota Kozakiewicz (UKS Koszałek) – 57,8 s.

K1 200m kobiet

 1. Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) – 44,7 s.
 2. Anna Puławska (AZS AWF Gorzów WLKP) - 44,9 s.
 3. Dominika Włodarczyk (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – 45,4 s.

zdj. Beata Sokołowska

C1 200m mężczyzn

 1. Michał Łubniewski (Stomil Poznań) – 43,9 s.
 2. Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn) – 44,7 s.
 3. Aleksander Kitewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – 45,2 s.

Organizatorem zawodów jest Wielkopolski Związek Kajakowy przy współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym.

Impreza odbywa się dzięki wsparciu finansowemu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Miasta Poznania oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

 

Drukarnia Drukma sponsorem Poznańskich Dragonów

    Dodane: 2017-05-12

Kolejny rok z rzędu wspólnie z  Drukarnią Drukma mamy możliwość współpracować przy okazji organizacji IX edycji Poznańskich Dragonów i 3. edycji Poznań Canoe Challenge. Promocja naszych zawodów nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie Drukarni Drukma, która jest z nami od samego początku, od pierwszej edycji.

Drukarnia Drukma jest prężnie rozwijającą się firmą rodzinną, powstałą w 1980 roku jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw prywatnych zajmujących się działalnością poligraficzną w Polsce. Obecnie w oparciu o nowoczesne technologie oraz wyspecjalizowaną kadrę z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym wykonuje produkty najwyższej jakości, które znalazły uznanie rynku konsumenckiego, czego wyrazem jest przyznanie Drukmie wyróżnienia: „Dobre bo polskie” oraz „Firma godna zaufania”.

Już jutro Olympic Hopes

    Dodane: 2017-05-11

Już jutro w czeskim Brnie rozegrane zostaną regaty Olympic Hopes, w których weźmie udział dziesięć polskich osad w sumie 26 zawodniczek i zawodników. Przypomnijmy, że w zeszłorocznych regatach biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale.

źródło www.pztw.org.pl

Skład reprezentacji Polski:

Dziewczęta

jedynka: Oliwia Szczurek (BTW Bydgoszcz)

dwójka podwójna: Maja Gipp (RTW LOTTO Bydgostia)/ Beata Szymanska (RTW LOTTO Bydgostia)  

czwórka podwójna: Ewelina Konieczka (AZS Gorzów Wlkp.)/ Julianna Gańska (Posnania)/ Julia Wasiela (Posnania)/ Cyntia Delimat (UKS Milenium Wrocław)

dwójka bez sterniczki: Justyna Leśkiewicz (SMS/PTW Płock)/ Oliwia Nowakowska (SMS/ PTW Płock)

czwórka bez sterniczki: Weronika Walczynska (BKW Bydgoszcz)/ Dominika Baranowska (BKW Bydgoszcz)/ Wiktoria Kowalska (UKS 93 Kraków)/ Sandra Pająk (UKS 93 Kraków)  

Chłopcy

dwójka bez sternika: Dominik Tataruch (RTW LOTTO Bydgostia)/ Jakub Cieślicki (Zawisza Bydgoszcz)    

czwórka bez sterniczki: Jerzy Kaczmarek (Posnania Poznań)/ Łukasz Kasztelan (Posnania Poznań)/ Julian Kościuk (Posnania Poznań)/ Maciej Kasprzyk (Posnania Poznań)  

jedynka: Dawid Frącz-Zakrzewski (RTW LOTTO Bydgostia)

dwójka podwójna: Patryk Wojtalak (Posnania Poznań)/ Patryk Szymendera (Posnania Poznań)   

czwórka podwójna: Aleksander Przeździecki (Pegaz Wrocław)/ Igor Malinowski (BTW Bydgoszcz)/ Borys Kliber (KTW Kalisz)/ Dawid Małolepszy (LOTTO Bydgostia)  

Poprawiony program Regat Eliminacyjnych Seniorów w Kajakarstwie i w Parakajakarstwie

    Dodane: 2017-05-11

Już jutro na Torze Regatowym Malta w Poznaniu rozpoczną się Regaty Eliminacyjne do Kadry Narodowej Seniorów w Kajakarstwie oraz Parakajakarstwie. Do stolicy Wielkopolski przyjadą najlepsi zawodnicy z całego kraju, w tym m.in. medalistki Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro.

Poprawiony program na piątek

Celem zawodów jest sprawdzenie przygotowania oraz wyłonienie reprezentacji narodowej do startu w zawodach rangi międzynarodowej (w tym na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy), w kategoriach seniorów i młodzieżowej.

Organizatorem zawodów jest Wielkopolski Związek Kajakowy przy współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym.

Impreza odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Miasta Poznania oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Doba znów na Atlantyku

    Dodane: 2017-05-10

W minioną niedzielę rozpoczęła się kolejna wyprawa znanego nie tylko w Polsce kajakarza Aleksandra Doby. Tym razem urodzony w Poznaniu obecnie mieszkaniec Polic wystartował z zatoki Sandy Hook w Nowym Jorku i szczęśliwie wypłynął na Atlantyk 8 maja. Wyprawa jest tak naprawdę kontynuacją Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej, którą rozpoczął rok temu - 29 maja 2016 w marinie nieopodal Statuy Wolności.

źródło facebook Aleksander Doba

Przypomnijmy, że kiedy rozpoczynał swoją ubiegłoroczną wyprawę przeciwne wiatry cofnęły go już z Atlantyku w kierunku lądu, rzucając przy tym kajakiem o brzeg.  Łódź wówczas uległa poważnemu uszkodzeniu, co zmusiło Olka do przerwania swojej wyprawy. 

Tym razem kierunek wiatru, wiejąc od strony lądu był idealny co ułatwiło wyjście na Atlantyk. Jednak krótko po starcie silny wiatr uderzył w kajak z ogromną siłą, znosząc go na pobliskie skały. Na szczęście Polak mógł liczyć na pomoc, która doholowała Olka  do punktu na Atlantyku, z którego Olek został cofnięty rok wcześniej. Tam linka holownicza została odczepiona Aleksander Doba odpłynął w swoją niezwykłą podróż do Europy. 

Przypomnijmy, że trasa Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej prowadzi z Nowego Jorku do Lizbony. Większa część podróży przebiegać będzie na północnym Atlantyku, przez co ze względu na warunki panujące w tej części oceanu (zimno, częste sztormy i bardzo wysokie fale) może być dużo trudniejsza i bardziej ryzykowna od dwóch poprzednich.

Aleksander Doba zakłada, że spędzi na Oceanie Atlantyckim około czterech miesięcy

Życzymy Olkowi powodzenia i oczywiście będziemy śledzić jego podróż.

Program Regat Eliminacyjnych Seniorów w Kajakarstwie i w Parakajakarstwie oraz Regat Sprinterskich Wojciecha Skrzypczyńskiego

    Dodane: 2017-05-10

Już w najbliższy piątek i sobotę (12 – 13 maja) na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Regaty Eliminacyjne do Kadry Narodowej Seniorów w Kajakarstwie oraz Parakajakarstwie, a także Regaty Sprinterskie Wojciecha Skrzypczyńskiego. Do stolicy Wielkopolski przyjadą najlepsi zawodnicy z całego kraju, w tym m.in. medalistki Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro.

Celem zawodów jest sprawdzenie przygotowania oraz wyłonienie reprezentacji narodowej do startu w zawodach rangi międzynarodowej (w tym na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy), w kategoriach seniorów i młodzieżowej.

Organizatorem zawodów jest Wielkopolski Związek Kajakowy przy współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym.

Impreza odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Miasta Poznania oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Program Memoriału im. Wojciecha Skrzypczyńskiego

Program Eliminacji do Kadry Narodowej

Rusza 6. edycja programu Lider Animator!

    Dodane: 2017-05-09

Lider Animator już po raz szósty rusza w Polskę, żeby integrować Polaków poprzez zachęcanie ich do wspólnego i aktywnego spędzania czasu. Ponownie do współpracy zaprosiliśmy najlepszych animatorów życia społecznego w kraju. Tegoroczna edycja programu to cykl ponad 20 lokalnych wydarzeń, na które już teraz zapraszamy! Kalendarz imprez 2017 można znaleźć na www.lideranimator.pl.

Główną ideą tegorocznej edycji programu Lider Animator jest integracja społeczności lokalnych poprzez wspólne, aktywne spędzanie czasu. To niezmiernie ważne aby wartości, jakie towarzyszą idei sportu przekuwać na międzyludzkie relacje. Siła sportu jest niezwykła. Potrafi jednoczyć ludzi bez względu na wiek, status i pochodzenie. Organizatorom zależy, aby czerpać z tej siły i na niej właśnie budować, wzmacniając w ludziach poczucie wspólnoty i cementując ich wzajemne relacje.

Jednak wspieranie i rozwój społeczności lokalnych powinno odbywać się z uwzględnieniem ich potrzeb. Dlatego tak ważni są tutaj lokalni animatorzy życia społecznego, którzy dobrze znają swoje środowisko i którzy potrafią przygotować dla niego ofertę dopasowaną do aktualnych oczekiwań.

Poszukiwany, poszukiwana...!

Zapraszamy do współpracy wszystkich lokalnych animatorów i działaczy, którzy swoją działalnością wpisują się w założenia programu Lider Animator, i którzy chcieliby podzielić się swoją historią, dokonaniami oraz pomysłami. Poszukiwane są osoby realizujące różnego rodzaju programy zajęć rekreacyjnych, wydarzenia i imprezy o charakterze rodzinnym, które skupione są wokół idei wspólnie spędzonego czasu, wzmacniając tym samym integrację lokalnych społeczności.

Tegoroczna edycja programu Lider Animator jest formułą otwartą. Przez cały rok trwania programu można zgłaszać projekty za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie www.lideranimator.pl. Przesłane zgłoszenia będą na bieżąco przeglądane, a autorzy najciekawszych z nich będą zaproszeni do współpracy i otrzymają wsparcie finansowe, organizacyjne i merytoryczne, jakim jest zaproszenie do Akademii Lidera.

Program Lider Animator realizowany jest od 2012 roku przez Fundacje Aktywności Fizycznej i Zdrowia Sport Support. W ciągu dotychczasowych pięciu edycji wsparł on ponad 100 projektów z całej Polski na łączną wartość blisko półtora miliona złotych, przyciągając na wydarzenia ponad 300 000 osób.

Więcej informacji o programie można znaleźć na www.lideranimator.pl

Zapraszamy turystów na Otwarte Długodystansowe Regaty

    Dodane: 2017-05-09

20 maja na rzece Warcie w Poznaniu odbędą się Otwarte Długodystansowe Regaty. W ramach imprezy uczestnicy wystartują w: Maratonie Wioślarsko-Kajakowym na trasie Śrem – Puszczykowo – Poznań, Półmaratonie Wioślarsko-Kajakowym na trasie Puszczykowo – Poznań oraz w Długodystansowych Regatach Ósemek wioślarskich.

Zawody odbędą się na dystansie:
– 3000 m – na wysokości mostu kolejowego Poznań-Starołęka
– 8000 m – z miejscowości Czapury, ul. Poznańska 4A (granica Miasta Poznania).
– 16 km – z Puszczykowa
– 46 km – ze Śremu

Meta w Poznaniu znajdywać się będzie na wysokości Przystani Posnania nad Wartą.

Celem regat jest powrót do tradycji organizacji regat ogólnopolskich na  rzece Warcie, promocja terenów nadwarciańskich i rzeki Warty w okolicach od Śremu do Poznania dla rekreacji i sportu oraz promocja wioślarstwa i kajakarstwa.

Organizatorem regat jest Fundacja Wielkopolski Sport, KS Posnania Sp. z o. o. przy współudziale Urzędu Miasta Poznania, Śremu i Puszczykowa oraz Sponsorów.

Zgłoszenia do regat dokonać można na stronie internetowej www.przystanposnania.pl lub e-mailem na adres: przystanposnania@wp.pl w terminie do 2 maja 2017 r. do godziny 24:00.

Wpisowe należy dokonać przelewem do 2 maja 2017 roku na KS Posnania Sp. z o. o., ul. Wioślarska 72, 61-136 Poznań, konto bankowe nr 70 1020 4027 0000 1302 1131 5431 lub gotówką w biurze regat na Przystani Posnania. Wysokość opłat:

 1. Młodziczki i młodzicy – 10 zł (zawodnicy licencjonowani)
 2. Juniorki i juniorzy w biegu 4x – 20 zł ( zawodnicy licencjonowani)
 3. Pozostali zawodnicy – 40 zł

Dodatkowe koszty startu:

 • koszulka regatowa – 20 zł
 • transport zawodników na start lub z mety (Śrem-Poznań) -15zł, Puszczykowo-Śrem i Poznań- Puszczykowo  – 10zł

Pytania można kierować do Pawła Szczepaniaka nr tel. 601568688 lub mailem przystanposnania@wp.pl