Smoki przeciągały się w Wałczu

    Dodane: 2017-05-18

W minioną sobotę na jez. Raduń w Wałczu odbyły się zawody przeciągania na smoczej łodzi w ramach II Festiwalu Organizacji Pozarządowych. W zawodach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Drako Wałcz wzięło udział 6 osad - po 3 z Gryfina i Wałcza.

źródło facebook Milena Grudzińska

Gryfino Master Canoe Club wystawiło do rywalizacji aż trzy zespoły, które spisały się znakomicie, zajmując I i III miejsce. Zaszczytne II miejsce i srebrny medal wywalczyła osada Drako Wałcz.

źródło facebook Milena Grudzińska

 

Najdłuższy pojedynek w przeciąganiu smoczej łodzi stoczyła drużyna „Wałecka Szarańcza”, która przez ponad minutę zaciekle walczyła z Drako Wałcz. Jak powiedziała prezes SMW Drako Wałcz Anna Freimut - Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Dużo było zaciętych, widowiskowych pojedynków, które podobały się kibicom. Szczególnie wielkie brawa należą się jednak członkom załogi WTZ, którzy siedząc po raz pierwszy w smoczej łodzi wykazali się wielką wolą walki.

Najbliższe zawody smoczych łodzi w Wałczu odbędą się 8 lipca w ramach Festiwalu Dwóch Jezior. Wszyscy, którzy chcą wystartować w tej imprezie, mogą szukać informacji na stronie www.smokidrakowalcz.eu.

 

Film z jednego ze startów

9 polskich medali podczas 46. Międzynarodowych Regat Juniorów w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-18

W miniony weekend w Brnie odbyły się 46. Międzynarodowe Regaty Juniorów. W zawodach wzięli udział reprezentanci Polski oraz kluby Pegaz Wrocław i KS Posnania.

Pierwszy złoty medal podczas regat zdobyły zawodniczki KS Posnanii Natalia Zandecka i Patrycja Adamczak w konkurencji dwójek podwójnych juniorek. Na najwyższym stopniu podium stanęła również czwórka bez sterniczki juniorek młodszych Weronika Walczyńska, Dominika Baranowska, Wiktoria Kowalska oraz Sandra Pająk.
Na drugiej pozycji uplasowały się osady:
- czwórka podwójna juniorek młodszych: Cyntia Delimat (Pegaz Wrocław), Julianna Ganska (KS Posnania), Ewelina Konieczka (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) oraz Julia Wasiela (KS Posnania);
-czwórka podwójna juniorek: Julianna Ganska, Patrycja Adamczak, Paulina Orwat i Michalina Kozińska (zawodniczki KS Posnanii);
- jedynka juniorów młodszych: Dawid Frącz-Zakrzewski (LOTTO Bydgostia);
- dwójka podwójna juniorów: Bartłomiej Góra, Patryk Wachowiak (KS Posnania).
Trzecie miejsce w Brnie zajęły:
- czwórka bez sterniczki juniorek: Weronika Walkowiak, Michalina Kozińska, Paulina Orwat, Katarzyna Wieczorek (KS Posnania);
- dwójka bez sterniczki juniorek młodszych: Oliwia Nowakowska i Justyna Leśkiewicz (SMS PTW Płock);
- dwójka podwójna juniorów młodszych: Patryk Wojtalak, Patryk Szymendera (KS Posnania).

Wszystkim gratulujemy!

Wystartuj w 3. Poznań Canoe Challenge i wygraj pobyt w Hotelu Grupy Hotelowej Orbis

    Dodane: 2017-05-17

Do 3. Poznań Canoe Challenge pozostały 11 dni. Impreza wystartuje 4 czerwca na Torze Regatowym Malta w Poznaniu. Na starcie stanie jednocześnie 100 osób – 50 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania 5 km a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć.

Miło nam poinformować, że kolejny rok z rzędu partnerem naszej imprezy został hotel Grupa Hotelowa Orbis, który ufundował 3 nagrody na noclegi ze śniadaniami.

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce i w Europie Wschodniej oferująca

20 000 pokoi w 117 hotelach, Orbis jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Hotele działają pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe.

Strategicznym inwestorem Orbisu jest AccorHotels, wiodący na świecie operator hotelowy.”

Grupa Orbis na facebooku

AccorHotels na facebooku

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” partnerem naszych zawodów

    Dodane: 2017-05-17

Miło nam jest poinformować, że dołączył do nas kolejny duży partner. Kolejny rok z rzędu  Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” została partnerem Mistrzostw w Smoczych łodziach Dragony 2017 oraz 3. Poznań Canoe Challenge.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” rozpoczęła swoją działalność w 1958 roku, dziś zrzesza prawie 40 tysięcy członków,  na jej terenie znajduje się 287 budynków mieszkalnych i 77 budynków użytkowych. „Osiedle Młodych” obejmuje tereny Rataj, Żegrza oraz Chartowa, stanowiąc największą powierzchnię mieszkalną nie tylko w Poznaniu, ale w całej Wielkopolsce. Na kompleks budynków zbudowany na prawym brzegu Warty składa się łącznie 9 jednostek administracyjnych,  kierujących 15 osiedlami.

Dziękujemy za zaufanie!

7 biało-czerwonych wystartuje w mistrzostwach Europy

    Dodane: 2017-05-16

Już w najbliższą sobotę i niedzielę w niemieckim Krefeld odbędą się mistrzostwa Europy juniorów w wioślarstwie. W mistrzostwach wystartuje siedem biało czerwonych osad, które ostatnie dni spędziły na przygotowaniach w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu.

Zanosi się na bardzo liczną i mocną obsadę, np. do rywalizacji w dwójkach podwójnych juniorów zgłosiło się dwadzieścia osad.

Skład reprezentacji Polski na MEJ w Krefeld:

JUNIORKI
1. JW4x: Magdalena Sochocka (KTW Kalisz)/ Wiktoria Majewska (Posnania Poznań)/ Michalina Partyga (WTW Warszawa)/ Weronika Każmierczak (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)

2. JW4-: Sara Bugajska (AZS AWF Kraków)/ Barbara Wojtarowicz (AZS AWF Kraków)/ Barbara Streng  (BTW Bydgoszcz)/ Paulina Grzella (BKW Bydgoszcz)

JUNIORZY
3. JM1x: Fabian Barański (WTW Włocławek)

4. JM2x: Krzysztof Kasparek (AZS AWF Kraków)/ Maciej Madaj (RTW LOTTO Bydgostia)   
5. JM4x: Kacper Zalega (Pegaz Wrocław)/ Tomasz Budzyński (WTW Włocławek)/ Jan Domeradzki (SMS/PTW Płock)/ Jędrzej Skierecki (RTW LOTTO Bydgostia)  
6. JM4-: Mikołaj Januszewski (Posnania Poznań)/ Rafał Pietrasiak (SMS/PTW Płock)/ Mateusz Kaliński (RTW LOTTO Bydgostia)/ Piotr Dziewieczyński (RTW LOTTO Bydgostia)   
7. JM2-: Paweł Pyza (Wir Iława)/ Damian Józefowicz (Wir Iława)

Komplet Polska sponsorem Dragonów 2017

    Dodane: 2017-05-16

Do zawodów pozostało jeszcze 11 dni. Powiększa się lista startowa a także co nas bardzo cieszy grono naszych sponsorów. Dziś chcielibyśmy poinformować, że w nasze zmagania włączyła się kolejny rok z rzędu firma – Komplet Polska, mająca swoją siedzibę w Tarnowie Podgórnym.

Już od wielu lat polscy piekarze, cukiernicy i przede wszystkim konsumenci mogą codziennie delektować się smakiem najlepszej jakości produktów. Wejście marki KOMPLET na rynek polski zupełnie zmieniło standardy w polskim piekarnictwie i cukiernictwie, windując je na wyjątkowo wysoki, światowy poziom. Firma KOMPLET Polska powstała w 1994 roku na wskutek dużego zainteresowania jakim cieszyły się produkty KOMPLET na targach Polagra. W 2001 roku wybudowano zakład produkcyjny w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. Obecnie znajdują się tam hale magazynowe, działy produkcyjne oraz laboratorium szkoleniowo-wdrożeniowe, w którym codziennie kontrolowana jest jakość produkcji i prowadzone są prace badawczo-wdrożeniowe oraz szkolenia dla klientów.

Cieszymy się, że kolejna tak duża i renomowana nie tylko w Polsce firma obdarzyła nas zaufaniem i postanowiła razem z nami już po raz trzeci zachęcać dzieci do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Program Regat Eliminacyjnych juniorów i młodzików w kajakarstwie

    Dodane: 2017-05-15

Już w najbliższy weekend 19 – 21 maja na Torze Regatowym Brdyujście w Bydgoszczy wystartuje 2 Puchar Polski Regaty Eliminacyjne juniorów i młodzików. W imprezie weźmie udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy wystartują na dystansie od 200 do 1000m.

Pierwszy start w piątek o godz. 16.00 – Eliminacje K1 200m juniorów.

Program Regat

Kompletne wyniki 2. Pucharu Polski i Regat Sprinterskich Wojciecha Skrzypczyńskiego

    Dodane: 2017-05-15

W miniony weekend na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Regaty Eliminacyjne do Kadry Narodowej Seniorów w Kajakarstwie oraz Parakajakarstwie a także Regaty Sprinterskie Wojciecha Skrzypczyńskiego. A oto pełne wyniki zawodów

Wyniki Regat Sprinterskich Wojciecha Skrzypczyńskiego

Wyniki sobota – 2. Puchar Polski – Regaty Eliminacyjne Seniorów

Wyniki piątek – 2. Puchar Polski – Regaty Eliminacyjne Seniorów

Celem 2. Pucharu Polski było sprawdzenie przygotowania do sezonu oraz wyłonienie reprezentacji narodowej do startu w zawodach rangi międzynarodowej (w tym na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy), w kategoriach seniorów i młodzieżowej.

Otwarty Maraton Kajakowy WARTA CHALLENGE Grand Prix PZK

    Dodane: 2017-05-15

W dniach 16-18 czerwca odbędzie się 17. Otwarty Maraton Kajakowy WARTA CHALLENGE Grand Prix PZK. Impreza znajduje się w cyklu Grand Prix PZK i polega na próbie przepłynięcia 100 km kajakiem w ciągu jednego dnia.

Trasa: rzeka Warta Rogalinek – Wartosław

Dystans : 100 km

Jeśli macie ochotę zmierzyć się z „setką” to jest to świetna okazja, żeby popłynąć! Organizatorzy zapewniają pogodę, dobrą zabawę, sporo wysiłku i jeszcze więcej satysfakcji z pokonania maratonu.

Więcej informacji