Wielkie święto dyscyplin wodnych na poznańskiej Malcie

    Dodane: 2023-06-08

Już w najbliższy weekend (10-11 czerwca) na poznańskiej Malcie odbędzie się wielkie święto wodnych dyscyplin sportowych. W sumie ponad 800 uczestników weźmie udział w aż pięciu imprezach i wszystkie one rozegrane zostaną na wodzie. Ścigać się będą zarówno profesjonalni zawodnicy z medalistkami Igrzysk Olimpijskich na czele jak i amatorzy, którzy do kajaków lub smoczych łodzi wejdą pierwszy raz w życiu.

W 86. Mistrzostwach Polski Seniorów, które potrwają od soboty do niedzieli udział weźmie niemal 200 zawodników z 32 klubów oraz 30 osobowa grupa parakajakarzy. W niedzielę w Ogólnopolskich Regatach Kajakowych Juniorów i Młodzików im. Rafała Piszcza wystartuje ponad 200 zawodników. Organizatorem obu imprez jest Wielkopolski Związek Kajakowy. Dodatkowo w sobotę odbędzie się XIII edycja Mistrzostw Szkół w Smoczych łodziach i 5. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji oraz kajaki turystyczne - 7. Poznań Canoe Challenge. A to wszystko pod jedną wspólną nazwą Poznańskie Dragony 2023. Organizatorem imprezy przeprowadzonej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania jest Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów.

W 7. edycji Poznań Canoe Challenge. na starcie stanie 15 dwuosobowych kajaków (30 osób) z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Osady mogą być dobrane dowolnie - nie ma podziału na wiek i płeć (start dla osób które ukończyły 18 lat). Wszyscy uczestnicy będą mieli do przepłynięcia 3 okrążenia o łącznej długości 5 km. Każdy dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe! 

Harmonogram imprezy:
Godz. 8.45 otwarcie biura zawodów
Godz. 10.00 zamknięcie biura zawodów
Godz. 9.50 wspólna rozgrzewka + instruktarz wiosłowania i zachowania się na wodzie
Godz. 10.00 przejście do kajaków
Godz. 10.30 wszyscy w okolicach startu
Godz. 10.35 Start

W Mistrzostwach Szkół Smoczych łodzi „Poznańskie Dragony 2023” na starcie stanie 20 osad. Zawody na łodzi na której z przodu znajduje się głowa smoka, z tyłu jego ogon, w środku natomiast 10 osób wiosłujących, sternik i bębniarz mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 4 tysiące uczniów. Udział szkół bezpłatny!

Harmonogram imprezy:
Godz. 10.00 Wspólna rozgrzewka
Godz. 10.35 Pierwszy start

Starty odbywają się co 10 minut.

Ostatnią imprezą tego dnia będzie 5. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji - na starcie stanie maksymalnie 18 osad. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników.

Zawody rozgrywane będą w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów  – pracowników firm i instytucji
 2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych klubów sportowych
 3. Sport MIX – dla wszystkich chętnych jednak osada składa się z minimum 8 osób,
  w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Harmonogram imprezy:
Godz. 13.00 Odprawa kapitanów załóg i wspólna rozgrzewka
Godz. 13.35 Pierwszy start

Starty odbywają się co 10 minut.

Organizator MP Seniorów: WZKaj, PZKaj

Organizator: Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów

Partnerzy i Sponsorzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Wielkopolski Związek Kajakowy, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”, Vemat Automaty Żywnościowe, Fitness Club Organic, Pyrland Park linowy, Zysk i S-ka Wydawnictwo, Podium Puchary-Trofea.pl, Centrum chorób serca i układu krążenia „Ikar”, Komplet Polska, Malta Ski, Drukarnia Drukma, Libera Foto&Video Studio

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Poznania

Drukma sponsorem Poznańskich Dragonów i Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2023-06-08

Kolejny rok z rzędu wspólnie z  Drukarnią Drukma mamy możliwość współpracować przy okazji organizacji Poznańskich Dragonów i Poznań Canoe Challenge. Promocja naszych zawodów nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie Drukarni Drukma, która jest z nami od pierwszej edycji. Dziękujemy za zaufaniesmile

Drukarnia Drukma jest prężnie rozwijającą się firmą rodzinną, powstałą w 1980 roku jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw prywatnych zajmujących się działalnością poligraficzną w Polsce. Obecnie w oparciu o nowoczesne technologie oraz wyspecjalizowaną kadrę z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym wykonuje produkty najwyższej jakości, które znalazły uznanie rynku konsumenckiego, czego wyrazem jest przyznanie Drukmie wyróżnienia: „Dobre bo polskie” oraz „Firma godna zaufania”.

Podium Czerwonak sponsorem Poznańskich Dragonów i Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2023-06-07

Cieszymy się kiedy kolejni sponsorzy i partnerzy włączają się w organizację naszych zawodów ale jeszcze bardziej cieszy nas fakt, iż niektórzy sponsorzy zaufali nam kilka lat temu i kolejny rok z rzędu postanowili być z nami. To świadczy, że staliśmy się solidną marką, której warto zaufać. Tak jest właśnie z firmą Podium z Czerwonaka, która wspiera nasze mistrzostwa od pierwszej edycji.

Historię rodzinnej firmy Rychterów zapoczątkował Henryk Rychter, rzemieślnik zajmujący się złotnictwem i zegarmistrzostwem. Wytwarzaniem i sprzedażą nagród na każdą okazję w firmie PODIUM zajmuje się już trzecie pokolenie. Jej podwaliny stworzył artysta metaloplastyk Juliusz Rychter, a dziś jego dzieło kontynuuje wnuczka Karolina.

Dziś w firmie Podium oprócz standardowych produktów możecie państwo wykonać swoją niepowtarzalną nagrodę, medal lub statuetkę.

Na półkach w ich siedzibie znajdą Państwo ponad 3000 produktów a właściciele dbają nieustannie o to, aby dostępne były klasyczne wzory, nowości oraz unikatowe i oryginalne produkty.

 

www.puchary-trofea.pl

Organic Fitness partnerem Poznańskich Dragonów

    Dodane: 2023-06-07

Już tylko godziny dzielą nas od jednej z największych w Polsce amatorskich imprez na wodzie - 7. Poznań Canoe Challenge, XIII Mistrzostwach Szkół w Smoczych łodziach oraz 5. Mistrzostwach w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji.

Do czerwoności przed każdą z nich rozgrzeją Was instruktorzy Organic Fitness – partner naszej imprezy. Dodatkowo klub ufundował wspaniałe zawody zarówno dla zwycięzców jak i pozostałych uczestników.

Organic Fitness to sieć klubów fitness skupiająca swoje działania wokół promowania szeroko pojętego zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Wyróżnia się bardzo szeroką ofertą zajęć grupowych dla wszystkich grup wiekowych, opieką trenera na terenie klubu oraz możliwością odbycia indywidualnego, bezpłatnego treningu wprowadzającego z trenerem w jednej z ośmiu lokalizacji.

Na sezon letni 2023 Organic Fitness przygotowała specjalne zajęcia dla młodzieży 12-15 letniej. Podczas treningów grupowych młodzi ludzie mogą nie tylko rozwijać swoją sprawność ale także nawiązywać nowe przyjaźnie. Zachęcamy do skorzystania z dnia testowego w Organic Fitness!

Więcej informacji na www.facebook.com/OrganicFitnesspl lub www.organicfitness.pl

I-KAR partnerem Poznańskich Dragonów

    Dodane: 2023-06-06

Już tylko 5 dni dzieli nas od 7. Poznań Canoe Challenge, XIII Mistrzostwach Szkół w smoczych łodziach oraz 5. Mistrzostwach w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2023. W sobotę 10 czerwca na Torze regatowym Malta w Poznaniu ponad 400 uczestników weźmie udział w największej w Polsce imprezie dla amatorów na wodzie.

Miło nam jest poinformować, że sponsorem naszej imprezy jest I-KAR Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia należący do grupy American Heart of Poland.

I-KAR Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia to placówka medyczna oferująca szeroki wachlarz usług z zakresu diagnostyki i profilaktyki chorób serca, jak również chirurgii naczyń i angiologii.

Zatrudniają wybitnych specjalistów, którzy zapewniają pacjentom diagnostykę i opiekę na najwyższym poziomie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, w celu obniżenia kosztów diagnostyki stworzyli dedykowane do różnych grup pakiety kardiologiczne w promocyjnych cenach.

Do skorzystania serdecznie zapraszamy !!!

Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.i-kar.pl lub pod nr Tel. 506-275-306/303

Wystartuj z Dragonach lub w Canoe Challenge i zgarnij wejściówki na mecze Lecha

    Dodane: 2023-06-05

Do Poznańskich Dragonów i Poznań Canoe Challenge pozostało już tylko 5 dni. Listy startowe już praktycznie zamknięte. Miło nam poinformować, że podobnie jak w poprzednich latach partnerem zawodów został klub KKS Lech Poznań. Dzięki współpracy 3 najlepsze szkoły w Poznańskich Dragonach oraz zwycięzcy (i nie tylko) Poznań Canoe Challenge otrzymają wejściówki na mecze Kolejorza.

Bardzo emocjonujący i bardzo intensywny sezon 2022/23 już za nami. Życzy sobie, aby kolejny rok przyniósł ponownie wiele piłkarskich widowisk z udziałem Lecha Poznań. Ty również możesz być częścią wszystkich spotkań Kolejorza! Właśnie wystartowała sprzedaż karnetów na cały sezon, więc jeśli nie chcesz, żeby ominął Cię jakiś hitowy mecz, nie zastanawiaj się długo nad zakupem abonamentu. Już w połowie lipca widzimy się przy Bułgarskiej! https://bilety.lechpoznan.pl/CMS?page=karnety-lecha

Zapraszamy także na standardową wycieczkę po Stadionie, podczas której będziecie mogli poczuć się jak Wasi ulubieni piłkarze. Zobaczycie szatnię, w której przebierają się zawodnicy, przejdziecie tunelem, w którym czekają na rozpoczęcie spotkania oraz usiądziecie na ławkach rezerwowych. Wejdziecie też do Muzeum, w którym będziecie mogli dowiedzieć się czegoś o historii klubu, a także podziwiać zdobyte przez Lecha trofea i inne pamiątki. * Każda wycieczka odbywa się w towarzystwie przewodnika i trwa maksymalnie 75 minut. Zapraszamy do zakupy biletu! https://bilety.lechpoznan.pl/CMS?page=zwiedzanie

Bydgostia tryumfatorem Mistrzostw Polski

    Dodane: 2023-06-04

W niedzielę 4 czerwca tor regatowy Malta w Poznaniu był obiektem zmagań najlepszych polskich wioślarzy rywalizujących w ramach Enea Mistrzostw Polski Seniorów. Najlepszym klubem w klasyfikacji punktowej została LOTTO Bydgostia z dorobkiem 648 punków. Drugie miejsce zajęła Posnania RBW Poznań (495), a trzecie AZS UMK Toruń (207).

Medaliści Enea Mistrzostw Polski: 

Jedynka kobiet

 1. Wiktoria Kalinowska (AZS AWF Warszawa) - 07:57,48

 2. Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) - 08:06,22

 3. Zuzanna Jasińska (KW PEGAZ Wrocław) - 08:11,03

Jedynka mężczyzn

 1. Mateusz Biskup (LOTTO Bydgostia) - 07:07,05

 2. Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) - 07:08,79

 3. Wiktor Chabel (Posnania RBW Poznań) - 07:25,95

Jedynka kobiet kategorii lekkiej 

 1. Wiktoria Kalinowska (AZS AWF Warszawa) - 08:09,02

 2. Martyna Radosz (LOTTO Bydgostia) - 08:11,73

 3. Zuzanna Jasińską (KW PEGAZ Wrocław) - 08:34,36

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej 

 1. Łukasz Sawicki (AZS AWF Warszawa) - 07:26,28

 2. Jakub Byczek (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:33,84

 3. Dariusz Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 07:38,28

Dwójka podwójna kobiet 

 1. I. Gałek, P. Chrzanowska (LOTTO Bydgostia) - 07:32,07

 2. B. Jęchorek, J. Sobocińska (Posnania RBW Poznań) - 07:38,94

 3. K. Duda, M. Taczek (AZS Szczecin) - 07:40,52

Dwójka bez sternika 

 1. J. Kaczmarek, E. Jackowiak (Posnania RBW Poznań) - 06:47,33

 2. W. Chabel, D. Józefowicz (Posnania RBW Poznań) - 06:49,03

 3. M. Januszewski, M. Szpakowski (Posnania RBW Poznań) - 06:49,49

Dwójka bez sterniczki 

 1. O. Michałkiewicz, K. Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:51,20

 2. M. Jankowska, W. Zmelty (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:00,75

 3. I. Jekel, B. Streng (BTW Bydgoszcz) - 08:05,39

Dwójka bez sterniczki kategorii lekkiej 

 1. N. Zandecka, H. Śmigielska (Posnania RBW Poznań) - 08:43,57

 2. J. Kowalewska, O. Rodziewicz (BTW Bydgoszcz) - 09:05,28

 3. K. Paul, Z. Dreier (LOTTO Bydgostia) - 09:25,30

Dwójka bez sternika kategorii lekkiej 

 1. A. Zalewski, A. Siewaszkiewicz (LOTTO Bydgostia) - 07:23,38

 2. R. Krymski, M. Chełkowski (AZS UMK Toruń) - 07:28,59

 3. K. Król, D. Frącz-Zakrzewski (LOTTO Bydgostia) - 07:31,04

Dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej 

 1. Z. Duda, A. Roszkowski (AZS AWF Warszawa) - 07:51,77

 2. H. Koroś, A. Rojek (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:55,82

 3. W. Ścibor, P. Chojnicka (Posnania RBW Poznań) - 08:16,76

Dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej 

 1. Sz. Stankiewicz, D. Gałęza (Drakkar Gdańsk) - 06:39,44

 2. A. Zalewski, D. Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 06:49,02

 3. T. Bubień, J. Byczek (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 06:51,17

Czwórka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej 

 1. A. Zalewski, A. Siewaszkiewicz, D. Frącz-Zakrzewski, D. Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 06:28,14

 2. P. Golaska, B. Gasparski, Sz. Kuliński, P. Szpak (TWDW Warszawa) 

 3. M. Januszewski, R. Krymski, K. Polański, M. Chełkowski (AZS UMK Toruń)

Czwórka podwójna kobiet kategorii lekkiej 

 1. P. Chojnicka, W. Ścibior, H. Śmigielska, N. Zandecka (Posnania RBW Poznań) - 07:24,73

 2. A. Hau, G. Nosal, A. Woźniak, N. Handke (Posnania RBW Poznań) - 07:32,17

 3. M. Mostek, K. Przybylska, W. Kula, M. Taczek (AZS Szczecin) - 07:33,40

Dwójka podwójna mężczyzn 

 1. K. Domański, P. Płomiński (WTW Warszawa) - 06:25,78

 2. D. Grabowski, J. Woźniak (KW 1904 Poznań) - 06:28,63

 3. I. Czekanowicz, C. Litka (Posnania RBW Poznań) - 06:33,67

Czwórka bez sterniczki 

 1. Z. Lesner, W. Zmelty, M. Jankowska, W. Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:04,27

 2. A. Zielepuha, D. Gałka, J. Hakobyan, J. Weiwer (AZS UMK Toruń) - 07:09,38

 3. Z. Madaj, M. Strybel, W. Ludwiczak, O. Kania (LOTTO Bydgostia) - 07:13,45

Czwórka bez sternika 

 1. J. Kaczmarek, M. Szpakowski, M. Januszewski, E. Jackowiak (Posnania RBW Poznań) - 06:22,68

 2. T. Lewicki, J. Karwecki, M. Burda, P. Dziewieczyński (LOTTO Bydgostia) - 06:23,95

 3. W. Szwarc, Sz. Tomiak, P. Wanat, D. Józefowicz (Posnania RBW Poznań) - 06:27,77

Czwórka podwójna kobiet

 1. M. Radosz, J. Dittmann, I. Gałek, P. Chrzanowska (LOTTO Bydgostia) - 06:48,64

 2. W. Kaźmierczak, Z. Lesner, O. Michałkiewicz, K. Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 06:52,20

 3. B. Jęchorek, J. Sobocińska, C. Delimat, Z. Śmigielska (Posnania RBW Poznań) - 06:56,81

Czwórka podwójna mężczyzn

 1. K. Kasperek, P. Wojtalak, I. Czekanowicz, C. Litka (Posnania RBW Poznań) - 06:09,19

 2. G. Skarżyński, M. Zawojski, D. Czaja, Sz. Pośnik (AZS AWF Warszawa) - 06:14,10

 3. J. Aleksandrowicz, J. Sobczak, J. Majewski, B. Bartkowski (AZS AWFiS Gdańsk) - 06:17,68

Ósemka kobiet 

 1. K. Malinowska, W. Lipertowicz, A. Zielepuha, A. Robaszkiewicz, A. Paszkowska, D. Gałek, J. Hakobyan, J. Weiwer (AZS UMK Toruń) - 06:57,55

 2. P. Józefowicz, R. Grygiel, M. Plutą, A. Andrzejewska, A. Khlibenko, A. Warachewicz, A. Potrzuska, I. Pawlak, Z. Rzepka (AZS AWFiS Gdańsk) - 06:59,89

 3. P. Wasela, M. Wojciechowska, Z. Szczerba, M. Strybel, N. Michalak, W. Lidwiczak, Z. Madaj, O. Kania, M. Michniaka (LOTTO Bydgostia) - 07:01,44

Ósemka mężczyzn 

 1. W. Szwarc, Sz. Tomiak, P. Wanat, D. Józefowicz, J. Kaczmarek, M. Szpakowski, M. Januszewski, E. Jackowiak, J. Sobocińska (Posnania RBW Poznań) - 05:54,27

 2. D. Wachowicz, K. Szewczyk, M. Witkowski, J. Karwecki, M. Burda, M. Biskup, T. Lewiczki, P. Dziewieczyński, A. Miszczyk (LOTTO Bydgostia) - 05:56,24

 3. K. Franke, Ł. Sawicki, M. Mrozek, Ł. Suchocki, G. Skarżyński, Sz. Pośnik, M. Zawojski, K. Kujda, W. Kalinowska (AZS AWF Warszawa) - 05:58,40

PR-M1x

 1. Arkadiusz Skrzypiński (KSI Start Szczecin) - 11:50,18

 2. Jan Folga (AZS AWF Kraków) - 14:29,24

KOMPLET WYNIKÓW

źródło PZTW

Pyrland Park Linowy partnerem Dragonów 2023 i 7. Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2023-06-03

Do naszych zawodów pozostał już tylko tydzień. W zawodach wystartuje ponad 400 uczestników. Miło nam jest poinformować, że kolejnym partnerem naszych zawodów został Pyrland Park Linowy, który ufundował darmowe wejściówki dla uczestników.

Pyrland Park Linowy, nad Poznańską Maltą, zapewnia atrakcje dla wszystkich, którzy lubią połączenie aktywnego wypoczynku z dawką adrenaliny. Oprócz atrakcji linowych oferuje miejsca piknikowe idealne do organizacji urodzin dla dzieci oraz program imprez integracyjnych kierowany do firm. Pyrland Park Linowy jest również organizatorem Półkolonii Letnich i Zimowych.

Zapraszamy do kontaktu pod adresem biuro@pyrlandpark.pl, nr tel: 660 048 901.

Firma Vemat partnerem Poznańskich Dragonów

    Dodane: 2023-06-02

Do Poznańskich Dragonów i Poznań Canoe Challenge pozostał już tylko tydzień. Zapisy trwają! Mamy przyjemność powiadomić, że podobnie jak przed rokiem sponsorem imprezy została firma VEMAT Automaty Żywnościowe.

Firma posiada niemal 30 letnie doświadczenie na krajowym rynku vendingowym. Dysponuje szeroką gamą automatów do napojów gorących, zimnych oraz wszelkich artykułów żywnościowych. Mobilny serwis zapewnia utrzymanie ciągłego, 24h systemu sprzedaży automatycznej. VEMAT stał się rozpoznawalną marką solidności na terenie całego kraju, do jakości naszych usług przekonały się niewielkie firmy jak i duże przedsiębiorstwa, a także uczelnie, szkoły, szpitale i wiele innych instytucji użyteczności publicznej. Uznanie to pozwoliło nam otrzymać obok zaufanego już partnera PEPSI, Coca-Cola kolejny status, autoryzowanego operatora automatów MARS Polska, Lavazza BLUE oraz SAECO.

VEMAT zapewnia:

2 Przywóz i montaż automatów sprzedających każdego rodzaju.

2 Profesjonalną obsługę, stałe uzupełnianie produktów i dbanie o stan higieniczny automatów.2 Stały serwis techniczny użytkowanych urządzeń vendingowych

2 Stałą opiekę klienta oraz wszelką pomoc i wsparcie on-line.

Ich serwis to profesjonalnie przygotowani, mobilni fachowcy, mający odpowiednią wiedzę techniczną, przechodzący regularne szkolenia zawodowe, bhp, p-poż. i wszelkie, wymagane badania lekarskie.