Wioślarskie Mistrzostwa Polski Seniorów już jutro w Poznaniu

    Dodane: 2017-06-01

Po wioślarskich mistrzostwach Europy w Racicach  przyszedł czas na walkę o medale Mistrzostw Polski. Te już w najbliższą sobotę i niedzielę na Torze Regatowym „Malta”. Do Poznania przyjadą najlepsi polscy zawodnicy i zawodniczki, którzy tym razem popłyną w osadach klubowych, co wcale nie znaczy, że zabraknie ciekawej walki.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

W całości zobaczymy reprezentacyjną czwórkę bez sterniczki. Wicemistrzynie Europy Monika Ciaciuch, Joanna Dittman, Anna Wierzbowska i Maria Wierzbowska tym razem będą startować dla RTW LOTTO Bydgostii.

Złote medalistki mistrzostw Starego Kontynentu Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak tym razem będą walczyć przeciwko sobie. Partnerką pierwszej będzie Joanna Dorociak, drugiej Zuzanna Drejer. Kto ma więcej szans na złoto? Osada WTW Warszawa czy RTW LOTTO Bydgostii?

O medale powalczą także srebrni medaliści z Racic Wiktor Chabel razem Dominikiem Czają, Dariuszem Radoszem i  Adamem Wicenciakiem (czwórka podwójna). Zawodnik Posnanii Poznań w mistrzostwach Polski wystartuje w jedynkach i dwójkach podwójnych. W deblu jego partnerem będzie Patryk Gumny.  

Joanna Hentka (piąta w dwójce podwójnej z Olgą Michałkiewicz) w Poznaniu wystartuje z Joanną Dorociak w dwójce podwójnej open oraz czwórce podwójnej open, a jej partnerkami będą Agnieszka Renc, Zuzanna Duda i Sylwia Liśkiewicz.

Zawody w smoczych łodziach - Żabinek 2017

    Dodane: 2017-05-31

15 lipca w miejscowości Żabinek (gmina Wierzchowo, powiad Drawski) odbędą się zawody na smoczych łodziach - Żabinek Święto Wody 2017. Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Wierzchowie oraz klub Amber Szczecin.

Udział w zawodach jest darmowy. Jednakże uczestnicy muszą uiścić zwrotną kaucję w wysokości 300 zł (zwrot w pierwszym dniu po zawodach z konta Amber Szczecin). Opłata stanowi gwarancję startu.

Osady można zgłaszać w następujących kategoriach: OPEN, MIX SPORT, MIX FUN oraz opcjonalnie JUNIOR MIX

Zapisy tylko do 1 lipca. UWAGA: Zapisy do kategorii Junior tylko do 15 czerwca.

Harmonogram zawodów:

godz. 10.00 - początek zawodów

godz. 11.00 - pierwszy wyścig

godz. 18.00 - ostatni wyścig

Początek uroczystości medalowej: 19.00

Party nocne: godz. 20.00

Więcej informacji na facebooku

III Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Płyń z Rektorem Politechniki”

    Dodane: 2017-05-31

Już w  najbliższą sobotę 3 czerwca na trasie od mostu Św, Rocha (Poznań) do Mściszewa, (25km - Rzeka Warta) odbędzie się III Ogólnopolski Spływ  Kajakowy „Płyń z Rektorem Politechniki”. Organizatorem imprezy, która odbędzie się pod Patronatem Rektora Politechniki Poznańskiej Profesora Tomasza Łodygowskiego jest sekcja kajakowa AZS Politechnika Poznańska, UKS 55 Szpaki i Politechnika Poznańska.

Program:

9:30 - weryfikacja uczestników, wydanie sprzętu

10:00 -  uroczyste otwarcie spływu

14:00 – 15:00 - dopłynięcie do Mściszewa - poczęstunek na mecie spływu

16:00 - odjazd autokaru do Poznania

Znajdź siebie na zdjęciach. Ponad 450 fotografii z Poznańskich Dragonów i 3. Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2017-05-30

Ponad 700 uczestników, zacięta rywalizacja na torze i gorąca atmosfera na trybunach. Tak w skrócie można opisać zawody, które w sobotę 27 maja odbyły się na poznańskiej Malcie.

3. edycja Poznań Canoe Challenge, IX Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach oraz I edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla klubów, firm i instytucji przeszły do historii. Cieszymy się, że byliście z nami mając jednocześnie nadzieję, że wszyscy dobrze się bawiliście. Wierzymy, że wspomnienia na długo zostaną w waszych sercach po to byśmy za rok znów mogli spotkać się nad poznańską Maltą.

zdj. Tomasz Szwajkowski

Wspominając te miłe chwile prezentujemy galerię ponad 450 zdjęć wykonanych przez Tomasza Szwajkowskiego. Ściągajcie, wrzucajcie na facebooka i inne portale społecznościowe, przesyłajcie znajomym! Niech o waszym sukcesie i dobrej zabawie dowie się jak najwięcej ludzi!

Galeria zdjęć 3. Poznań Canoe Challenge

Galeria zdjęć Poznańskie Dragony 2017

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski Woj. WLKP., Fundacja Banku Zachodniego WBK, Osiedle Młodych, WOPR

Sponsor główny: CH Galeria Malta, Stomil Poznań

Sponsorzy: Fundacja Sport Support, Coca-Cola, Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Lorenz Bahlsen, Green Hotel, Lech Poznań, Komplet Polska, Novotel Poznań Centrum, Bea Beleza, Pacha, Pyrland Park linowy, Skodex Krotoski-Cichy

W najbliższą niedzielę XV Memoriał im. Andrzeja Kulczaka + Ranking Młodzików i Dzieci

    Dodane: 2017-05-30

Już w najbliższą niedzielę 4 czerwca o godz. 10.40 nad jeziorem w Pamiątkowie (plaża UMiG Szamotuły) odbędą się Regaty kajakowe – XV Memoriał im. Andrzeja Kulczaka + Ranking Młodzików i Dzieci. Organizatorem zawodów jest Wielkopolski Związek Kajakowy, KS Posnania i UKS Pamiątkowo.

Uczestnicy wystartują w następujących konkurencjach:

 • juniorzy mł. 01/02      500 m              K-1, K-2, K-4, C-1, C-2
 • juniorki mł. 01/02       500 m              K-1, K-2, K-4
 • młodzicy 03/04          500 m              K-2, K-4, C-2
 • młodziczki 03/04        500 m              K-2, K-4,
 • dzieci chłopcy 05/07  500 m              K-2, K-4, C-2
 • dzieci dziewczynki 05/07      500 m              K-2, K-4,
 • OPEN młodziczki, dzieci dziewczynki        500 m              C-2
 • OPEN kobiet i mężczyzn 2000 i starsi          500 m              K-1, K-2
 • master 1982 i starsi    500 m              K-1
 • turystyczne (T) Mistrz. Pow. Szamotulskiego          300 m              T-2        (zgłoszenia na T-2 do godz. 12.00 w sekretariacie zawodów)

Konkurencje Rankingu:

 • młodzicy, młodziczki 03/04 1000 m            K-1, C-1 (oddzielnie każdy rocznik)
 • młodziczki 03/04        500 m              C-1
 • dzieci chłopcy 05       1000 m                       K-1
 • dzieci chłopcy 06/07  1000 m                       K-1
 • dzieci chłopcy 05/07  1000 m                       C-1
 • dzieci dziewczynki 05/07      1000 m                       K-1
 • dzieci dziewczynki 05/07      300 m      C-1   w konkurencji dzieci chłopcy K-1 startują roczniki osobno 2005 oraz 2006/2007.

Zapowiedzi

Złoty i brązowy medal kanadyjkarzy w Pucharze Świata

    Dodane: 2017-05-29

Złoto w C2 1000m Vincenta Słomińskiego i Mateusza Kamińskiego oraz brąz w C1 1000m Tomasza Kaczora. Takim wynikiem zakończył się dla polskich zawodników Puchar Świata w kajakarstwie, który w miniony weekend odbył się w węgierskim Szeged.

źródło facebook Vincent Słomiński

Słomiński i Kamiński w sobotę zwyciężyli w olimpijskiej konkurencji C2 1000 m. Natomiast w niedzielę na dystansie o połowę krótszym przypłynęli za Rosjanami, Ukraińcami i Hiszpanami. Do miejsca na podium. zabrakło im zaledwie 0,18 sekundy

Po brązowy medal w C1 1000m sięgnął Tomasz Kaczor, którego wyprzedził jedynie Czech Martin Fuksa oraz Brazylijczyk Isaquias Queiroz Dos Santos.

źródło facebook Tomasz Kaczor

Wśród kajakarzy najlepszy występ zanotował Denis Ambroziak (KSC Olsztyn), który na olimpijskim dystansie K1 200 m był ósmy.

Na podium zabrakło żeńskich osad. Marta Walczykiewicz. na swoim koronnym dystansie K1 200 m była szósta i straciła do zwyciężczyni wyścigu Węgierki Dory Lucz blisko 0,9 s. Również szósta w K1 500 była Beata Mikołajczyk (dziewiąta była Anna Puławska). W K1 1000m na dziewiątej pozycji uplasowała się Martyna Lisiecka. W K2 200 m Julia Lis i Karolina Markiewicz były ósme, a Justyna Iskrzycka z Pauliną Paszek dziewiąte. Na dziewiątym miejscu uplasowały się również kanadyjkarki (C2 1000m) - Sylwia Szczerbinska i Iwona Czarnecka

Wszystkie wyniki

Za tydzień w Belgradzie rozegrana zostanie ostatnia, trzecia edycja tegorocznego PŚ.

Pierwszy spływ kajakowy w ramach Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego za nami

    Dodane: 2017-05-29

W niedzielę 28 maja na przystani kajakowej w Puszczykowie wystartował pierwszy spływ kajakowy zorganizowany w ramach Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego.

źródło www.losir.eu

Po powitaniu z ekipą prowadzącą spływ, objaśnieniu zasad bezpieczeństwa i instruktarzu dotyczącego zachowania na wodzie, pierwsi odważni kajakarze popłynęli do Lubonia. Pogoda dopisała i po godzinie i 55 minutach pierwsi kajakarze wylądowali na plaży miejskiej wzbudzając duże zainteresowanie grupy plażowiczów.

źródło www.losir.eu

Projekt organizacji spływów dla mieszkańców Lubonia, których w sumie w okresie letnim odbędzie się 15 złożył w zeszłorocznym Budżecie Obywatelskim Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lubonia Pan Piotr Izydorski.

zdj. Dariusz Nykaza

Kolejny spływ już w najbliższą sobotę, 3 czerwca. Wczoraj, 29 maja natomiast został otwarty formularz na zapisy w lipcu.

źródło www.losir.eu

5 krążków dla biało-czerwonych w wioślarskich Mistrzostwach Europy

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-28

To już koniec rywalizacji o medale Mistrzostw Europy w wioślarstwie. Polska reprezentacja bardzo dobrze się spisała. Zawodnicy zdobyli jeden złoty medal oraz cztery srebrne. Polska zajęła piąte miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Na pierwszym miejscu uplasowały się Włochy, na drugim Rumunia, a na trzecim Czechy.

Po złoty krążek sięgnęły tym razem Weronika Deresz i Martyna Mikołajczewska. Dwójka podwójna wagi lekkiej dopłynęła na metę z przewagą 4 sekund. Za Polkami bieg ukończyły Holenderki i Brytyjki.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Na drugiej pozycji start zakończyła dwójka podwójna mężczyzn. Mateusz Biskup oraz Mirosław Ziętarski osiągnęli czas 6:22,10.

Srebrny medal wywalczyła również czwórka podwójna mężczyzn w składzie Dominik Czaja, Dariusz Radosz, Wiktor Chabel i Adam Wicenciak. Pierwsza w tym wyścigu była Litwa.

Ostatni medal dla naszego kraju zdobyła męska ósemka, która z przewagą jedynie 0,14 sekundy nad Holandią uplasowała się na drugim miejscu.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Zaraz za podium znalazła się dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Miłosz Jankowski oraz Jerzy Kowalski stoczyli bardzo ciężki pojedynek z osadami z Irlandii i Włoch. O  drugim i trzecim miejscu podium decydowały setne części sekundy. Ostatecznie na drugiej pozycji znaleźli się Irlandczycy (6:20,06), na trzeciej Włosi (6:20,36), a na czwartej Polacy (6:20,52).

Czwarte miejsce zajęła również czwórka podwójna kobiet. Do 1000m osada trzymała się na trzecim miejscu, lecz Brytyjki okazały się silniejsze i wyprzedziły nasze reprezentantki.

Na piątym miejscu znalazła się dwójka podwójna kobiet i jedynka wagi lekkiej mężczyzn.

Gratulujemy wszystkim bardzo dobrych wyników i zapraszamy na Puchar Świata w wioślarstwie, który odbędzie się od 16 do 18 czerwca na Torze Regatowym w Poznaniu.

Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostwa Polski w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-28

Podczas gdy seniorzy zdobywali medale Mistrzostw Europy w miniony weekend na Torze Regatowym Brdyujście w Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Zawodnicy z polskich uczelni wyższych ścigali się na dystansie 1000 m. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie (83pkt), drugie miejsce zdobyła Politechnika Gdańska (79pkt), natomiast trzecie miejsce Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (55pkt).

A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

- jedynka mężczyzn – Maciej Zawojski 3:32,72 (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie);

- jedynka kobiet – Monika Kowalska 3:59,69 (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy);

- dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn – Patryk Butyński, Rafał Gawędzki 3:27,49 (Politechnika Gdańska);

- dwójka podwójna kobiet – Monika Kowalska, Klaudia Jedynak 3:47,41 (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy);

- ósemka mężczyzn – Konrad Franke, Szymon Pośnik, Wiktor Pyrgała, Maciej Zawojski, Michał Jeżewski, Jacek Sawicki, Konrad Siwek, Adam Woźniak, Nikola Cieciara 2:55,54 (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie);

- ósemka kobiet – Agnieszka Cichosz, Paulina Żurawińska, Agnieszka Piszczała, Natalia Kulas, Magdalena Lebiedzińska, Maria Mostek, Patrycja Młocicka, Julia Siemińska, Aleksandra Wnęk 3:29,14 (Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie).

Gratulujemy!