Otwarte Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Wioślarstwie halowym

    Dodane: 2018-03-28

26 kwietnia br. w Hali Sportowa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku (ul. Siennicka) odbędą się Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Wioślarstwie halowym.

foto organizator

Celem imprezy jest propagowanie wiosłowania na ergometrach wioślarskich jako doskonałej formy aktywności fizycznej rozwijającej harmonijne wszystkie partie mięśniowe oraz propagowanie aktywnego spędzenia czasu wolnego od używek. Organizatorem jest Gdański Zespół Schronisk i sportu Szkolnego, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku i Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 94 w Gdańsku

Uczestnicy wystartują w następujących kategoriach:

 • Kategoria Szkół Gimnazjalnych Dziewczyny dystans 500 metrów (rocznik 2002 i młodsze)
 • Kategoria Szkół Gimnazjalnych Chłopcy dystans 500 metrów (rocznik 2002 i młodsi)
 • Kategoria Szkół Podstawowych Dziewczyny dystans 500 metrów (rocznik 2004 i młodsze)
 • Kategoria Szkół Podstawowych Chłopcy dystans 500 metrów (rocznik 2004 i młodsi)
 • Kategoria Szkół Podstawowych Dziewczyny dystans 250metrów (rocznik 2006 i młodsze)
 • Kategoria Szkół Podstawowych Chłopcy dystans 250 metrów (rocznik 2006 i młodsi)

Warunkiem udziału jest złożenie przez szkołę listy uczniów w dniu zawodów.

Więcej informacji

Cambridge wyprzedziło Oxford

    Dodane: 2018-03-27

W minioną niedzielę na londyńskim odcinku Tamizy odbyła się 164. edycja prestiżowych regat "The Boat Race". Załogi tradycyjnie wystartowały na dystansie 6,8 km.

Po zaciętej walce ósemka Uniwersytetu Cambridge pokonała wioślarzy Oxfordu zarówno w kategorii pań i panów. Było to 83. zwycięstwo w historii osady Cambridge, która dystans 4,2 mili (6,8 km) pokonała w 17 minut i 51 sekund, wyprzedzając odwiecznych rywali o trzy długości. W historii rywalizacji mężczyźni z Cambridge prowadzą 83:80, z kolei kobiety wygrywają 43:30.

Regaty po raz pierwszy odbyły się w 1829 roku, kiedy to wioślarski pojedynek zainaugurowali przyjaciele z różnych uczelni: Charles Wordsworth (Oxford) i Charles Merivale (Cambridge). W kolejnych latach do rywalizacji powracano cyklicznie, coroczne starcie odbywa się od 1856 roku.

Wyniki Rankingu ogólnorozwojowego dzieci i młodzików

    Dodane: 2018-03-26

17 marca na przystaniach kajakowych nad Wartą (ul. Wioślarska) odbyła się kolejna edycja Rankingu ogólnorozwojowego dzieci i młodzików, którego organizatorem jest Wielkopolski Związek Kajakowy. W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników ze wszystkich wielopolskich klubów kajakowych.

UKS 55 „Szpaki” zaprasza na spływ kajakowy

    Dodane: 2018-03-23

Uczniowski Klub Sportowy UKS 55 „Szpaki” zaprasza na spływ kajakowy rzeką Głuszynką i Wartą, który odbędzie się w sobotę 7 kwietnia.

Uczestnicy po raz drugi (po 10 letniej przerwie podczas których pływali na Cybinie) będą   poszukiwali wiosny z kajaka na Głuszynce i Warcie.

Spływ zacznie się w Kamionkach na Głuszynce i po około 10 km uczestnicy wpłyną do Warty gdzie po przepłynięciu takiego samego dystansu zakończą wiosłowanie przy moście Świętego Rocha w Poznaniu.

Na mecie na wszystkich uczestników będzie czekał ciepły poczęstunek.

Na kolejne spływy zapraszamy w czerwcu, październiku i grudniu.

Więcej informacji odnośnie najbliższego spływu znajduje się na stronie www.uks55.org oraz na naszym facebooku https://www.facebook.com/UKS55Szpaki

Formularz zgłoszeniowy

Informator Głuszynka 2018

Wioślarze trenują w Portugalii

    Dodane: 2018-03-22

Polscy wioślarze, którzy do nowego sezonu przygotowują się w portugalskim Lago Azul mają już za sobą ponad dwa tygodnie zgrupowania. Niestety oprócz wysiłku na treningu w początkowym okresie zawodnicy zmagali się także z kapryśną pogodą. Jednak w ostatnich dniach zza chmur wreszcie wyjrzało słońce.

źródło www.pztw.pl

Przypomnijmy, że 4 marca do Portugalii wyjechała 39-osobowa kadra oraz 13-osobowy sztab szkoleniowy.

Jak przyznała w wywiadzie dla PZTW Agnieszka Kobus-Zawojska - "Pobyt w Portugalii nie zaczął się dla nas szczęśliwie. Pogoda lekko pokrzyżowała plany jeśli chodzi o ilość przepłyniętych kilometrów na wodzie. Musiałyśmy na chwilę ponownie zaprzyjaźnić się z ergometrem i rowerem stacjonarnym" 

"Co najważniejsze - mniej deszczu, a więcej słońca. Oby ta miła tendencja utrzymała się do końca zgrupowania. Jeśli chodzi o nasze treningi, to niestety teraz jest taki czas, że raczej są długie, spokojne i nudne, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Powoli będziemy się rozkręcać, trener na pewno o to zadba" - dodała srebrna medalistka z MŚ w Sarasocie.

A jak wygląda typowy dzień zgrupowania? "Przed śniadaniem bieg. Po śniadaniu pierwszy trening, po obiedzie drugi trening. Wolny czas mamy praktycznie dopiero po kolacji. Internet działa jak w dżungli, więc musimy szukać innych rozrywek. Organizujemy turnieje w pokera... o czekolady" – zdradził Miłosz Jankowski.

"Mimo kapryśnej pogody treningi wykonujemy w stu procentach. Nie zawsze na wodzie, ale objętościowo robimy świetną robotę" - dodał. Dowodem tego jest prawie 327 km jaką zrobił na wodzie w zaledwie 9 dni.

"Zeszły tydzień zaowocował 150 km na wodzie plus treningi na ergo, rowerze i siłowni. Przed nami jeszcze 8 dni obozu i na pewno nie spuścimy z tonu" – napisała we wtorek w mediach społecznościowych dwukrotna medalistka Mistrzostw Świata Weronika Deresz. 

Zgrupowanie w Lago Azul potrwa do 28 marca.

Ruszyły zapisy do Poznańskich Dragonów i Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2018-03-21

Dziś w środę 21 marca startują zapisy do X edycji Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach oraz 2. edycji Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2018”. Jutro, w czwartek 22 marca wystartują zapisy do 4. Poznań Canoe Challenge.

Wszystkie trzy imprezy odbędą się 26 maja br. na Torze regatowym Malta w Poznaniu.

W zeszłorocznej edycji zawodów wystartowało ponad 700 uczestników, a imprezie towarzyszyła zacięta rywalizacja na torze i gorąca atmosfera na trybunach.

   

Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach „Poznańskie Dragony 2018” mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan.
W zawodach wystartują m.in. uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania - Mistrzostwa w Smoczych łodziach

Regulamin Mistrzostw w Smoczych łodziach

Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 4 tysiące uczestników z całej Polski. Z roku na rok zainteresowanie uczestnictwem w imprezie jest co raz większe.

W tegorocznej edycji planowany jest start 40 osad – około 450 dzieci.

Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o pierwsze zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę.

Każdy z uczestników dostaje pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary, medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Tego samego dnia w godzinach rannych odbędzie się 4. Poznań Canoe Challenge – Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów.

Formularz zgłoszeniowy Poznań Canoe Challenge

Na starcie stanie jednocześnie 120 osób - 60 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia o łącznej długości 5 km, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.

Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy natomiast puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Ostatnią imprezą tego dnia będą 2. Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów, a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. Impreza rozgrywana będzie w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
 2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
 3. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność przysłania zgłoszeń

- 40 osad – X Mistrzostwa Smoczych łodzi

- 60 osad – 4. Poznań Canoe Challenge

- 30 osad – 2. Mistrzostwa Smoczych łodzi dla firm i instytucji

Poznańskie Dragony 2018 i 4. Poznań Canoe Challenge to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia ciekawych zmagań sportowców amatorów, na które GORĄCO ZAPRASZAMY

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”

Sponsor główny: CH Galeria Malta, Stomil Poznań

Sponsorzy: Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Grupa Hotelowa Orbis

Elektroniczny System Zarządzania Związkiem PZKaj otwarty dla klubów

    Dodane: 2018-03-19

Polski Związek Kajakowy informuje na swoich stronach o otwarciu dla klubów Elektronicznego Systemu Zarządzania Związkiem, który znajduje się pod adresem baza.pzkaj.pl. Na stronie PZKaj. powstał również przycisk ELEKTRONICZNY SYSTEM ZGŁOSZEŃ przekierowujący do Systemu.

Kluby, które jeszcze nie otrzymały danych do logowania proszone są o przesłanie prośby o założenie konta na adres marta.zwolinska@pzkaj.pl, zawierającą następujące informacje: nazwa klubu, imię i nazwisko osoby upoważnionej do prowadzenia konta klubu, adres e-mail osoby upoważnionej.

Priorytetową czynnością po rejestracji jest uaktualnienie bazy zawodniczej (ZARZĄDZANIE BAZĄ ZAWODNIKÓW) oraz danych klubowych (OBSŁUGA LICENCJI KLUBOWEJ).

Wszelkie pytania można kierować do pani Marty Zwolińskiej:
marta.zwolinska@pzkaj.pl, tel. 512 873 813

Reprezentanci Polski liczą na wsparcie żeby wystartować MŚ w Zjeździe Kajakowym

    Dodane: 2018-03-16

Reprezentanci Polski Marcin Ponomarenkow i Bartosz Pławski proszą o wsparcie żeby móc wystartować w Mistrzostwach Świata w Zjeździe Kajakowym, które w dniach 30.05 -03.06 2018 roku odbędą się w szwajcarskim Muota/Muotathal.

Jak piszą o sobie są dwójką pasjonatów oddanych kajakarstwu. Ich drogi zeszły się przypadkiem w gorzowskim klubie KS Admira, w którym rozpoczęli swoją przygodę z kajakarstwem klasycznym.

zdj. Marcin Ponomarenkow i Bartosz Pławski

Bartosz wielokrotny reprezentant kraju na arenie międzynarodowej z powodzeniem zdobywał medale Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, zaczynał w KS Admira, a na studiach reprezentował barwy KS AZS-AWF Gorzów.

Marcin po zakończonej karierze wyjechał z kraju, powrócił jednak z nowymi doświadczeniami i pomysłami, w ten sposób powstała chęć zmiany dyscypliny na kajakarstwo górskie. Jest to dyscyplina bardzo mało popularna w Polsce, jako nieolimpijska finansowana jest głównie ze środków od sponsorów, których zawodnicy pozyskują sami. Dofinansowanie sportów nieolimpijskich ze środków MSiT jest niewystarczające, ponieważ oprócz zjazdu kajakowego obejmuje inne dyscypliny.

zdj. Marcin Ponomarenkow i Bartosz Pławski

W 2017 roku zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski i za zgodą Polskiego Związku Kajakowego wezmą udział w zawodach, „jest to dla nas ogromna szansa aby sprawdzić się z najlepszymi zawodnikami na Świecie. Szansę tę na pewno wykorzystamy i damy z siebie wszystko. Brązowy medal był pierwszym w tej dyscyplinie sportu dla miasta Gorzowa Wlkp. Jednak zawodnicy nie otrzymali nagrody pieniężnej, gdyż Miasto za osiągnięcia sportowe w 2017 roku przeznaczyło środki pieniężne tylko za medale złote i srebrne." – powiedział Ponomarenkow

„Do Mistrzostw Świata przygotowujemy się częściowo wspierani przez klub, jednak większość wydatków pokryliśmy sami. Zakupiliśmy kanadyjkę, wiosła, kamizelki, kaski itp. Jednak dla osiągnięcia optymalnego przygotowania i jak najlepszego wyniku potrzebujemy więcej środków, dlatego prosimy o wsparcie. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę bo to zbliży nas do celu. W ramach wdzięczności możemy zaoferować reklamę, np. logo firmy umieszczoną na naszej łodzi, kaskach lub wiosłach.” – dodaje Marcin

Sukcesy zawodników:

Bartosz Pławski (29 lat) - absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu i ZWKF AWF Poznań w Gorzowie Wlkp.). Kajakarstwo trenuje od 16 lat:

 • osiemnastokrotny medalista mistrzostw Polski,
 • II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata - Kazan (Rosja) 2012r.
 • III miejsce w Mistrzostwach Świata w maratonie – Singapur 2011r.
 • III miejsce w Mistrzostwach Europy w maratonie - St Losne (Francja) 2011r.
 • III miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata – Poznań 2010r.
 • I i III miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów - Belgrad (Serbia) 2007r.
 • II miejsce w Mistrzostwach Światach Juniorów - Racice (Czechy) 2007r.
 • medalista i uczestnik Pucharów Świata.

Marcin Ponomarenkow (35 lat) - aktualnie pracuje jako wolontariusz i prowadzi grupę najmłodszą w klubie AZS-AWF Gorzów

 • 6 medali Mistrzostw Polski
 • 6 medali Mistrzostw Anglii w Maratonie
 • 1 miejsce w Devizes to Wesminster canoe race 2012 na kanadyjce wyczynowej dystans 200km
 • aktualny rekord Anglii w serii waterside na kanadyjce wyczynowej 89 mil w czasie 14h43s

Informacje na temat wsparcia znajduja się na stronie - www.pomagam.pl

Licencje PZKaj tracą ważność

    Dodane: 2018-03-15

Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie Polskiego Związku Kajakowy, PZKaj przypomina, że 30.04 br. tracą ważność licencje zawodnicze.

Komisja  Licencji i Zmiany Barw Klubowych będzie prowadzić prace przedłużające ważność licencji

- dla kajakarstwa klasycznego i kajak polo podczas podczas konsultacji juniorów (21-22.04 br. w Wałczu).

- dla slalomu kajakowego podczas Mistrzostw Polski (19-20.05 br. w Krakowie).

Koszt przedłużenia licencji na kolejny rok wynosi 5 zł, wpłata na konto PZKaj.
nr 53 1240 2034 1111 0000 0307 0530

Do przedłużenia ważności dokumentu prosimy o przygotowanie listy imiennej zawodników wraz z nr licencji oraz potwierdzeniem wpłaty.

Lista imienna oraz dowód wpłaty są niezbędną podstawą do przedłużenia licencji.

 W roku 2018 wyrabianie nowych licencji odbywa się na dotychczasowych zasadach (szczegóły na www.pzkaj.pl w zakładce Komisja Licencji i Zmiany Barw Klubowych).

W szczególnych przypadkach Komisja dopuszcza przysłanie drogą pocztową licencji do przedłużenia.

Brak ważnego dokumentu uniemożliwia udział w konsultacjach szkoleniowych oraz zawodach.