Ergowiosła mastersów odbyły się w Żninie
7 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie była areną zmagań XV Otwartych Mistrzostw Żnina w wioślarstwie halowym.
Fot. Szymon Cieslak/znin.naszemiasto.pl
Choć na starcie pojawiło się wielu młodych adeptów, to imprezę zdominowali weterani wioślarstwa, których wystartowało 34 osób - w tym aż 10 pań. Obok gospodarzy w imprezie wzięli udział reprezentanci Bydgoszczy, Torunia, Olsztyna, Poznania i Włocławka. Najstarszy z zawodników miał 78 lat.
źródło www.pztw.pl
Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy w kajakarstwie + kalendarz imprez
5 maja na torze regatowym w Bydgoszczy (Brdyujście ul. Witebska 26) odbędą się Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy w kajakarstwie. W Mistrzostwach organizowanych przez Pomorski Związek Kajakowy w Bydgoszczy wystartują zawodnicy w następujących kategoriach: juniorzy (roczniki 2000 – 2001), juniorzy młodsi (roczniki 2002 – 2003), młodzicy (rocznik 2004) i młodzicy (rocznik 2005).
Zgłoszenia należy przesłać do 26 kwietnia (do godz. 24.00) pocztą elektroniczną na adres e-mail: rejestracja.kpzkaj@gmail.com lub na adres: Kujawsko-Pomorski Związek Kajakowy, ul. Gdańska 163 pokój 124, 85 - 915 Bydgoszcz.
Poniżej zamieszczamy również kalendarz najważniejszych imprez kajakowych w 2018 organizowanych przez Kujawsko – Pomorski Związek Kajakowy.
Zgloszenie zawodnikow, Bydgoszcz 2018
Lista zbiorcza, Bydgoszcz 2018
Kalendarz imprez w 2018 roku Kujawsko – Pomorskiego Związku Kajakowego
Znamy zwycięzców Wiosennych Regatach Długodystansowy
W minioną sobotę 14 kwietnia na Kanale Żerańskim w Warszawie ponad 100 uczestników z najlepszych polskich klubów wzięło udział w Wiosennych Regatach Długodystansowy, zawodach inaugurujących sezon wioślarski. W sumie zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na dystansie ośmiu kilometrów w jedenastu kategoriach.
Wioślarzy, którzy startowali w kategorii seniorów, juniorów i masters przywitała prawdziwie wiosenna pogoda, z temperaturą wynoszącą ok. 20 stopni Celsjusza - bez deszczu i bez wiatru.
Źródło www.pztw.pl
Najlepsi w poszczególnych kategoriach:
1x KA/KB (jedynka kobiet):
1. Wioletta Zmelty (AZS AWF Gorzów Wlkp) 36:24
2. Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp) 37:09
3. Alina Korytkowska (AZS AWF Warszawa) 37:16
2- MA/MB (dwójka bez sternika mężczyzn):
1. Ryszard Ablewski (Lotto Bydgostia)/Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz) 30:23
2. Mikołaj Burda (Lotto Bydgosia)/Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz) 30:35
3. Robert Fuchs (AZS UMK Toruń)/Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz) 30:45
1x MA/MB (jedynka mężczyzn):
1. Jakub Rogowski (AZS AWF Warszawa) 32:39
2. Fabian Barański (WTW Włocławek) 33:09
3. Mateusz Świętek (KW 1904 Poznań) 33:28
1x KL/KBL (jedynka kat. lekkiej kobiet):
1. Paula Wydrych (AZS AWF Warszawa) 37:15
2. Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk) 37:20
3. Monika Kowalska (BKW Bydgoszcz) 37:48
1x ML/MBL (jedynka kat. lekkiej mężczyzn):
1. Mateusz Kraska (Zawisza Bydgoszcz) 34:12
2. Dawid Wachowicz (Lotto Bydgostia) 34:15
3. Radosław Krzewiński (Lotto Bydgostia) 34:53
2- KJ/KJM (dwójka bez sterniczki juniorek):
1. Sandra Jasińska (AZS UMK Toruń)/Angelika Konecka (Lotto Bydgostia) 37:30
2. Aleksandra Kołodziejska/Oliwia Nowakowska (PTW Płock) 37:38
3. Paulina Żydowiec/Wiktoria Górecka (UKS Ateny Wałcz) 37:42
1 KJ/KJM (jedynka juniorek):
1. Aleksandra Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) 39:18
2. Patrycja Adamczak (Posnania RBW Poznań) 39:22
3. Patrycja Domalska (Gopło Kruszwica) 39:39
2- MJ/MJM (dwójka bez sternika juniorów):
1. Damian Józefowicz/Mikołaj Januszewski (Posnania RBW Poznań) 33:15
2. Emil Jackowiak (Posnania RBW Poznań)/Przemysław Wanat (AZS AWF Poznań) 33:44
3. Kamil Krusiewicz/Igor Skowyrski (PTW Płock) 34:59
1x MJ/MJM (jedynka juniorów):
1. Krzysztof Kasparek (AZS AWF Kraków) 34:50
2. Patryk Szymendera (Posnania RBW Poznań) 35:08
3. Piotr Płomiński (WTW Warszawa) 35:09
2x MW (dwójka podwójna masters):
1. Andrzej Pogorzelski/Włodzimierz Gregorowicz 49:52
1x MW (jedynka masters):
1. Łukasz Jan Sawicki 35:42
2. Andrzej Adamczewski 41:01
3. Ulrike Fuhrmann 41:55
Źródło www.pztw.pl
Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim
Reprezentacje Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wśród kobiet i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wśród mężczyzn wygrały Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim, które w niedzielę odbyły się w Warszawie. W zawodach wystartowało łącznie 550 osób – 320 zawodników i 220 zawodniczek z pięćdziesięciu polskich uczelni.
Foto organizator
Zarówno panie, jak i panowie rywalizowali na obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w dwóch kategoriach – w wadze lekkiej i open. Wśród kobiet w wadze lekkiej najlepsza była Joanna Dorociak (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie) przed Katarzyną Wełną (Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie) i Sylwią Zimnicką (Politechnika Gdańska), natomiast w kategorii open Weronika Jagodzińska (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) wyprzedziła na podium Marię Wolną (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) i Karolinę Zabielską (Uniwersytet Śląski w Katowicach).
Foto organizator
Z kolei wśród mężczyzn w wadze lekkiej triumfował Kamil Bednorz (Uniwersytet Śląski w Katowicach) przed Wacławem Rosińskim (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) i Dawidem Wachowiczem (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), a w kategorii open Kamil Tchórzewski (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) wyprzedził dwóch studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Mirosława Ziętarskiego i Roberta Fuchsa. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a zawodnicy osiągali bardzo rezultaty. Zwycięzca w kategorii open, Kamil Tchórzewski, wynikiem 2:45,1 wyrównał rekord Polski.
Foto organizator
W klasyfikacji generalnej mężczyzn Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu wyprzedził Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Politechnikę Wrocławską, natomiast wśród pań na podium znalazły się kolejno ekipy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Foto organizator
Tradycyjnie prowadzono również klasyfikacje pod względem typów uczelni. Wśród uniwersytetów najlepsze okazały się – co oczywiste – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wśród pań i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu wśród panów. Wśród uczelni społeczno-przyrodniczych wygrały Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (kobiety) i Akademia Morska w Szczecinie (mężczyźni), natomiast wśród uczelni technicznych najlepsza, zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn, okazała się Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.
Foto organizator
Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim zorganizował AZS Warszawa. Impreza była współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Program Wiosennych Konsultacji Juniorów w kajakarstwie
Już w najbliższy weekend (20-22 kwietnia) w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu odbędą się Wiosenne Konsultacje Juniorów w kajakarstwie. W zawodach weźmie udział 465 zawodników z 57 klubów z całej Polski.
Pierwszego dnia zawodnicy w godzinach popołudniowych zmierzą się na basenie pływackim, gdzie będą mieli do przypłynięcia dystans 200m.
W sobotę zostaną poddani analizie składu masy ciała, zmierzą się na bieżni na dystansie 1500m, rywalizować będą na wodzie na dystansie 1000 i 2000m oraz uczestniczyć będą w sprawdzianie na siłowni.
Głównym punktem niedzieli będą natomiast finały na wodzie na dystansie 1000m, 500m i 200m.
W niedzielę Akademickie Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim
Ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim, które odbędą się w niedzielę 15 kwietnia w Warszawie. Impreza, której organizatorem jest AZS Warszawa odbędzie się na obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie przy ul. Kartezjusza 1. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele aż pięćdziesięciu polskich uczelni.
Uroczyste otwarcie mistrzostw zaplanowano na godz. 11, a pół godziny później wystartują pierwsi zawodnicy. Ceremonia zamknięcia i wręczenia nagród ma odbyć się ok. godz. 17.
W Warszawie wystartują studenci z 20 miast: Bydgoszczy (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki), Gdańska (Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański), Gliwic (Politechnika Śląska), Katowic (Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Śląski), Konina (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa), Kielc (Politechnika Świętokrzyska, Uniwersytet Jana Kochanowskiego), Krakowa (Akademia Górniczo – Hutnicza, Akademia Wychowania Fizycznego, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Jagielloński), Leszna (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa), Lublina (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Przyrodniczy), Łodzi (Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny), Nysy (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa), Olsztyna (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), Opola (Politechnika Opolska), Poznania (Politechnika Poznańska, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Przyrodniczy), Siedlec (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny), Szczecina (Akademia Morska, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny), Tarnowa (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa), Torunia (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Wyższa Szkoła Bankowa), Wrocławia (Akademia Sztuk Pięknych, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Wrocławski).
Licznych przedstawicieli będzie miała również Warszawa (Akademia Leona Koźmińskiego, Akademia Wychowania Fizycznego, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Warszawski i Wojskowa Akademia Techniczna).
Impreza jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
info. Biuro Prasowe AZS
Wiosenne Regaty Długodystansowe wioślarskie już w sobotę
Już w najbliższą sobotę 14 kwietnia na Kanale Żerańskim w Warszawie odbędą się Wiosenne Regaty Długodystansowe w wioślarstwie. W inaugurującej sezon imprezie zawodnicy ścigać się będą w czternastu kategoriach na dystansie 8 km.
Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 100 zawodników z najlepszych polskich klubów w kategorii seniorów, juniorów i młodzieżowców. Zabraknie jednak zawodników kadr narodowych, którzy przygotowują się do nowego sezonu na zgrupowaniach.
Program regat:
1. 2- KA/KB
2. 1x KA/KB
3. 2- MA/MB
4. 1x MA/MB
5. 1x KL/KLB
6. 2- KL/KLB
7. 1x ML/MLB
8. 2- ML/MLB
9. 2- KJ/KJM
10. 1x KJ/KJM
11. 2- MJ/MJM
12. 1x MJ/MJM
13. 2x MW
14. 1x MW
Zapowiedź Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego oraz Mistrzostwa Miasta Poznania w kajakarstwie
12 maja na Torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego oraz Mistrzostwa Miasta Poznania w kajakarstwie. W zawodach, których organizatorem jest Wielkopolski Związek Kajakowy zawodnicy wystartują w następujących kategoriach wiekowych i konkurencjach:
- seniorzy 1999 i starsi 200 m K-1, C-1, K-2, C-2
- seniorki 1999 i starsi 200 m K-1, K-2
- kobiety open 200 m C-1, C-2
- juniorzy 2000-2001 200 m K-1, K-2, C-1, C-2
- juniorki 2000-2001 200 m K-1, K-2, C-1
- juniorzy mł. 2002-2003 200 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2
- juniorki mł. 2002-2003 200 m K-1, K-2, K-4, C-1
- młodzicy 2004-2005 200 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2
- młodziczki 2004-2005 200 m K-1, K-2, K-4, C-1
- dzieci chłopcy 2006 i młodsi 200 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2
- dzieci dziewczynki 2006 i młodsi 200 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2
- mastersi mężczyzn 200 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2
- mastersi kobiet 200 m K-1, K-2
- turystyczne open 200 m T-2
- parakajakarze 200 m V-2
- viking (turystyczne C-4) 200 m CT-4 (2006 i młodsi)
- mężczyźni open 200 m SUP
- kobiety open 200 m SUP
Zgłoszenia w terminie do 30 kwietnia br. do godz. 24:00 należy dokonać poprze internetowy system zgłoszeń PZKaj, znajdujący się pod adresem: www.pzkaj.domtel-sport.pl. Wyjątek stanowią zgłoszenia do konkurencji T-2 turystyczne, V-2 parakajakarze oraz SUP, które należy wysłać na adres e-mail: wzkaj@wp.pl.
Najliczniej obsadzony wyścig będzie wyścigiem memoriałowym Wojciecha Skrzypczyńskiego
Polska gospodarzem Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w kajakarstwie i smoczych łodziach
10 marca br. w Madrycie odbyły się obrady Zarządu Europejskiej Federacji Kajakowej. Jednym z punktów obrad był wybór organizatorów mistrzostw Europy na lata 2019-2021.
Komisja, która wysoko oceniła dotychczasową organizację międzynarodowych zawodów kajakowych w Polsce, stabilność Polskiego Związku Kajakowego oraz aktywność działaczy na polu dyplomatycznym, ECA po raz kolejny przyznała Polsce organizację w 2021 r.: Mistrzostw Europy Juniorów i U-23 w sprincie kajakowym (Poznań) oraz w slalomie kajakowym (Kraków).
Natomiast obradujący 23-25.03 w Tokio zarząd Międzynarodowej Federacji Kajakowa ICF przyznał Poznaniowi w 2021r. Klubowe Mistrzostwa Świata w smoczych łodziach.
Przypominamy o wcześniejszych decyzjach ECA i ICF.
W 2018 roku Polska będzie gospodarzem międzynarodowych zawodów kajakowych – Pucharu Świata w slalomie kajakowym, Kraków 28.06-1.07, a w kolejnych latach także Pucharu Świata w sprincie kajakowym 2019 – Poznań, Pucharu Europy w kajak polo 2019 – Kaniów i Mistrzostw Świata Juniorów i U23 w slalomie 2020 – Kraków.
źródło www.pzkaj.pl
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
- 47
- 48
- 49
- 50
- 51
- 52
- 53
- 54
- 55
- 56
- 57
- 58
- 59
- 60
- 61
- 62
- 63
- 64
- 65
- 66
- 67
- 68
- 69
- 70
- 71
- 72
- 73
- 74
- 75
- 76
- 77
- 78
- 79
- 80
- 81
- 82
- 83
- 84
- 85
- 86
- 87
- 88
- 89
- 90
- 91
- 92
- 93
- 94
- 95
- 96
- 97
- 98
- 99
- 100
- 101
- 102
- 103
- 104
- 105
- 106
- 107
- 108
- 109
- 110
- 111
- 112
- 113
- 114
- 115
- 116
- 117
- 118
- 119
- 120
- 121
- 122
- 123
- 124
- 125
- 126
- 127
- 128
- 129
- 130
- 131
- 132
- 133
- 134
- 135