Dobre starty Polaków w pierwszym dniu Pucharu Świata

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-05

Za nami pierwszy dzień rywalizacji o Puchar Świata w Belgradzie. Nasza wioślarska reprezentacja jest jednym z najliczniejszych zespołów ścigających się w Serbii. Dzisiejsze przedbiegi można zaliczyć do udanych, lecz niektóre z powodu burzy musiały zostać odwołane lub przełożone na sobotę.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Czwórka podwójna mężczyzn w składzie Mirosław Ziętarski, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz oraz Mateusz Biskup zakwalifikowała się do finału A. Czwarta osada z minionych igrzysk wyprzedziła Holandię i Estonię.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Swój przedbieg zwyciężyła również dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski zakończyli bieg z czasem 6:32,93 i popłyną w jutrzejszym półfinale.

Natomiast w kategorii jedynki wagi lekkiej mężczyzn Artur Mikołajczewski zajął drugie miejsce i tym samym zdołał zakwalifikować się do półfinału. W konkurencji lekkiego skiffa wystartowała również Joanna Dorociak, która zajmując drugie miejsce zapewniła sobie miejsce w finale A.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Czwarte miejsce w przedbiegu zajęła dwójka podwójna mężczyzn. Dominik Czaja wraz z Adamem Wicenciakiem zabrakło 9 sekund do osady z Litwy i popłyną jutro w repasażu.

Ze względu na małą liczbę zgłoszeń dwójkę podwójną wagi lekkiej kobiet, czwórkę bez sterniczki, czwórkę podwójną kobiet oraz ósemkę mężczyzn będziemy mogli zobaczyć dopiero w niedzielnych finałach A.

Karol Leszczyński oraz Filip Leszczyński na dwójce bez sternika wywalczyli udział w półfinale tej konkurencji, natomiast kontuzjowany Piotr Juszczak i jego partner z osady Karol Aranowski zostali wycofani z udziału w regatach.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Skiffista Maciej Zawojski wystartuje w repasażu. W dzisiejszych przedbiegach zajął on ostatnie miejsce. Bieg wygrał Rosjanin.

Jutrzejsze rozgrywki rozpoczynają się o 9:30. Trzymamy kciuki za naszych wioślarzy!

Jutro Mistrzostwa Bydgoszczy w kajakarstwie

    Dodane: 2017-05-05

Już jutro na torze Regatowym Brdyujście odbędą się Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy w Kajakarstwie Klasycznym. Zawody rozpoczną się o godzinie 10.30, a zawodnicy w zależności od kategorii wiekowej wystartują na dystansie 200, 500 i 2000 metrów.

Już jutro walka o medale Pucharu Świata

    Dodane: 2017-05-04

Już jutro w Belgradzie rozpocznie się walka o pierwsze w tym roku medale Pucharu Świata w wioślarstwie. Do Serbii pojechało dwanaście polskich osad – cztery kobiece i osiem męskich, a biało-czerwoni są obok Holandii i Wielkiej Brytanii są jedną z najliczniejszych ekip w tych zawodach.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Obsada regat nie będzie mocna, ale na pewno znajdą się w poszczególnych konkurencjach  jedna-dwie silne osady. Tak będzie m.in. w konkurencji czwórek podwójnych mężczyzn, gdzie obok naszej, czwartej osady z igrzysk 2016 zgłosiło się siedem krajów w tym trzecia w Rio de Janeiro Estonia oraz piąta Wielka Brytania.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

W lipcu br. MKOl wykreśli najprawdopodobniej męską czwórkę bez sternika wagi lekkiej z programu igrzysk w Tokio i w jej miejsce zostanie wpisana kobieca czwórka bez sternika. Dlatego w Belgradzie nie zobaczymy tej konkurencji. Natomiast w nowej konkurencji olimpijskiej czwórce bez sterniczki rywalkami Moniki Ciaciuch, Joanny Dittmann, Anny Wierzbowskiej i Marii Wierzbowskiej będą Holenderki oraz dwie białoruskie osady.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

W kobiecej czwórce podwójnej nasze wioślarki zdobyły w Rio de Janeiro brązowy medal. Z tamtego składu w Belgradzie zobaczymy dwie zawodniczki Agnieszkę Kobus i Marię Springwald, uzupełnione dwiema dwukrotnymi młodzieżowymi mistrzyniami świata Martą Wieliczko i Katarzyną Zillmann.

Kolejne regaty o Puchar Świata w sezonie 2017 rozegrane zostaną 16-18 czerwca w Poznaniu.

Już 15 osad na liście startowej I Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Klubów, Firm i Instytucji „Dragony 2017”

    Dodane: 2017-05-04

Już 15 osad zostało zgłoszonych do udziału w I edycji Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji „Dragony 2017”. Szykuje się zacięta rywalizacja bowiem w osadach klubowych zobaczymy drużyny z całej Polski. W niektórych wiosłować będą medaliści Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata.

Dragony 2017 to impreza turystyczna skierowana zarówno dla amatorów, którzy wcześniej nie startowali w tego typu konkurencji jak również profesjonalnych zawodników na co dzień trenujących w klubach sportowych.

Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników.

Impreza odbędzie się 27 maja 2017r. (sobota) na Torze Regatowym Malta w Poznaniu.

Zawody rozgrywane będą w 3 kategoriach:

  1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
  2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
  3. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Więcej informacji o zawodach

Formularz zgłoszeniowy

Kadra wioślarzy poleciała na Puchar Świata w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-02

W najbliższy weekend 5 - 7 maja w serbskim Belgradzie odbędą się pierwsze w tym sezonie regaty o Puchar Świata. W drodze po pierwsze w tym roku medale są również reprezentanci Polski:

- Jedynka wagi lekkiej: Joanna Dorociak (WTW Warszawa);
- Dwójka podwójna wagi lekkiej: Weronika Deresz (WTW Warszawa), Martyna Mikołajczak (LOTTO Bydgostia);
- Czwórka bez sterniczki: Monika Ciaciuch (LOTTO Bydgostia), Joanna Dittmann (LOTTO Bydgostia), Anna Wierzbowska (LOTTO Bydgostia), Maria Wierzbowska (LOTTO Bydgostia);

- Czwórka podwójna: Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa), Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz), Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń);

- Jedynka wagi lekkiej: Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica);

- Jedynka: Maciej Zawojski (AZS AWF Warszawa);

- Dwójka podwójna wagi lekkiej: Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica), Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk);

- Dwójka bez sternika:
1. Krystian Aranowski (Zawisza Bydgoszcz), Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz);
2. Karol Leszczyński (AZS UMK Energa Toruń), Filip Leszczyński (Wisła Grudziądz);
- Dwójka podwójna: Adam Wicenciak (KW-04 Poznań), Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa);
- Czwórka podwójna: Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń), Wiktor Chabel (Posnania RBW Poznań), Dariusz Radosz (LOTTO Bydgostia), Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk);
- Ósemka: Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wielkopolski), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Ryszard Ablewski (LOTTO Bydgostia), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Mikołaj Burda (LOTTO Bydgostia), Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz) oraz sternik Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz).

Z biegiem rzeki - spływy kajakowe wokół Ostrowa Tumskiego w Poznaniu

    Dodane: 2017-05-02

Jak duża jest wyspa katedralna w Poznaniu? Jakie zabytki Ostrowa Tumskiego wyglądają z poziomu rzeki? Okazja do obejrzenia wyspy i miasta z tak niecodziennej perspektywy nadarzy się podczas spływów kajakowych wokół Ostrowa Tumskiego.

zdj. www.poznan.pl

Możesz płynąć sam, z przyjaciółmi, rodziną (dzieci od siódmego roku życia). Cena za udział w spływie wynosi 19 zł od osoby (bilety dostępne na www.bramapoznania.pl. Bazą spływów jest nabrzeże rzeki Cybiny przy Bramie Poznania (ul. Gdańska 2).

Spływy odbędą się 3 i 6 maja, o godz. 12.00 i 14.00. Czas trwania jednego spływu: ok. 1,5 h.

Cena obejmuje:

  •  Miejsce w kajaku dwuosobowym, kapok i wiosło,
  • Opiekę trzech wykwalifikowanych instruktorów, którzy popłyną w spływie, pomogą
w potrzebie a przede wszystkim zapewnią bezpieczeństwo,
  • Ubezpieczenie każdego zgłoszonego uczestnika,
  • Bilet ulgowy do zwiedzenia Bramy Poznania, dla każdego, kto okaże w kasie Bramy Poznania bilet upoważniający do udziału w spływie kajakowym,
  • Przyjemnie spędzony czas i relaks na wodzie.

Regulamin i informacje praktyczne

Znamy wyniki Konsultacji Juniorów w kajakarstwie

    Dodane: 2017-05-01

Wczoraj w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu zakończył się 1 Puchar Polski – Zawody Konsultacyjne Juniorów w kajakarstwie. W imprezie wzięło udział 346 zawodników z 59 klubów kajakowych. A oto zwycięzcy poszczególnych finałów:

Finał 1000m:

K1 juniorów - Filip Weckwert (Hubertus Biały Bór) – 4:10,95

C1 juniorów – Norman Zezula (Piast Agrochem Człuch) - 4:38,77

K1 juniorek – Sandra Ostrowska (UKS Motława Gdańsk) – 4:44,39

C1 500m juniorek - Klaudia Szulecka (NOSiR Nowy Dwór Maz.) – 2:39,30

Finały 500m:

K1 juniorów - Filip Weckwert (Hubertus Biały Bór) – 1:53,43

C1 juniorów – Norman Zezula (Piast Agrochem Człuch) – 2:14,17

K1 juniorek – Sandra Ostrowska (UKS Motława Gdańsk) – 2:14,79

C1 200m juniorek - Klaudia Szulecka (NOSiR Nowy Dwór Maz.) – 0:58,52

Wyniki Woda 2000m

Wyniki woda 1000m

Wyniki finały

Woda sumarycznie

Ranking PZKaj

Fundacja Banku Zachodniego WBK partnerem Poznańskich Dragonów 2017

    Dodane: 2017-04-29

Miło nam jest poinformować, że tegoroczna edycja Poznańskich Dragonów oraz 3. Poznań Canoe Challenge odbędzie się dzięki wsparciu jednego z naszych partnerów - Fundacji Banku Zachodniego WBK.

Nasz projekt został bowiem laureatem programu Bank Młodych Mistrzów Sportu. Z pośród 486 złożonych w całym kraju wniosków właśnie Poznańskie Dragony znalazły się w ścisłej czołówce z czego tym bardziej jesteśmy dumni.

Głównym celem programu Bank Młodych Mistrzów Sportu jest krzewienie idei sportowej rywalizacji wśród młodzieży oraz zasad fair play. Fundacja chce zachęcić młodych ludzi do drużynowej aktywności sportowej  oraz aktywnego stylu życia umożliwiając popularyzowanie dyscyplin sportowych wśród lokalnej społeczności.

Bank Młodych Mistrzów Sportu

Zapowiedzi - XXV Regaty Kajakowe Memoriał im. Tadeusza Pasika

    Dodane: 2017-04-28

28 maja na rzece Prośnie w Kaliszu (początek o godzinie 11.00) odbędą się XXV Regaty Kajakowe Memoriał im. Tadeusza Pasika. W zawodach mogą startować:

28 maja na rzece Prośnie w Kaliszu (początek o godzinie 11.00) odbędą się XXV Regaty Kajakowe Memoriał im. Tadeusza Pasika. W zawodach mogą startować:

- seniorzy i juniorzy - 1000 m K-1

- seniorzy i juniorzy - 500 m K-2

- seniorki i juniorki - 500 m K-1

- juniorzy młodsi - 500 m K-1, K-2

- juniorki młodsze - 500 metrów K-1, K-2

- młodzicy - 500 metrów K-1, K-2

- młodziczki - 500 metrów K-1, K-2

- dzieci – chłopcy - 200 metrów B-1 lub K-1 500m, K-2 500m

- dzieci – dziewczynki - 200 metrów B-1 lub K-1 500m, K-2 500m

- weterani - 500 metrów K-1, K-2

Podczas imprezy odbędzie się również wyścig memoriałowy K-1 4x200m w kolejności: młodzik, junior młodszy, junior, senior, /lub junior, w którym mogą brać udział kobiety.

Meta oraz zakończenie regat z wręczeniem medali zwycięskim osadom około godziny 15.00 na terenie Przystani Letniej KTW w Kaliszu, Wał Piastowski 1.  W regatach przewidziane są biegi pucharowe: Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Kalisza i Prezesa KTW oraz bieg memoriałowy z fundacją pucharu przez Panią Janinę Pasik.

Regulamin regat