Pizza Hut, McDonald’s, Siberika, Briju, Pure Jatomi Fitness wspierają Dragony 2017

    Dodane: 2017-05-19

Sportowe emocje i mnóstwo dobrej zabawy na świeżym powietrzu czeka na każdego, kto zdecyduje się spędzić ostatni majowy weekend nad Jeziorem Maltańskim. Na torze regatowym już po raz trzeci rozegrane zostaną regaty kajaków turystycznych Poznań Canoe Challenge, w których wystartuje 50 dwuosobowych załóg. Tego samego dnia odbędą się również Dragony 2017 czyli zawody smoczych łodzi dla szkół podstawowych i gimnazjów oraz – po raz pierwszy – firm i instytucji. Każdej edycji imprezy towarzyszy duże zainteresowanie zarówno uczestników, jak i kibiców. Łącznie w dziewięciu odsłonach Dragonów wystartowało dotąd 4000 zawodników. W tym roku organizatorzy spodziewają się na starcie kolejnych 500.

Sponsorem głównym tegorocznej edycji imprezy została Galeria Malta. W związku z tym w jego organizację włączyli się również najemcy centrum, klub Pure Jatomi Fitness, którego instruktorzy poprowadzą całodzienne otwarte zajęcia fitness. Siberika, Briju, Pizza Hut i McDonald’s, które dostarczyły nagrody konkursowe oraz przekąski dla gości specjalnych imprezy.

Początek 3. Poznań Canoe Challenge zaplanowany został na godzinę 9:30 w sobotę 27 maja. Natomiast pierwszy wyścig smoczych łodzi wśród szkół odbędzie się tego samego dnia o 10:30. Impreza potrwa do 14:30, kiedy to odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom.

Lajkonik sponsorem Dragonów 2017

    Dodane: 2017-05-18

Miło nam poinformować, że marka Lajkonik po raz kolejny będzie wspierała wyścigi smoczych łodzi. Bardzo nas cieszy, że ten dobrze znany i lubiany producent słonych przekąsek już od kilku lat wspiera nasze działania, co niewątpliwie przyczynia się do wzrostu atrakcyjności imprezy. Dzięki wsparciu, uczestnicy otrzymają pyszny poczęstunek.

Receptura wyjątkowych paluszków Junior została przygotowana przede wszystkim z myślą o najmłodszych konsumentach, którzy preferują łagodny smak przekąsek. Dodatkowo, w trosce o dobre odżywianie, w recepturze została zredukowana ilość soli.

Podobnie jak wszystkie przekąski marki Lajkonik również Paluszki Junior są produkowane z najwyższej jakości surowców, podlegających stałej, restrykcyjnej kontroli.

Wypiekane według tradycyjnej receptury,  bez użycia sztucznych barwników i konserwantów. Jednak przede wszystkim Paluszki Junior są po prostu PYSZNE!

Wyłącznym dystrybutorem szerokiej gamy produktów marki Lajkonik jest Firma The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o.

Smoki przeciągały się w Wałczu

    Dodane: 2017-05-18

W minioną sobotę na jez. Raduń w Wałczu odbyły się zawody przeciągania na smoczej łodzi w ramach II Festiwalu Organizacji Pozarządowych. W zawodach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Drako Wałcz wzięło udział 6 osad - po 3 z Gryfina i Wałcza.

źródło facebook Milena Grudzińska

Gryfino Master Canoe Club wystawiło do rywalizacji aż trzy zespoły, które spisały się znakomicie, zajmując I i III miejsce. Zaszczytne II miejsce i srebrny medal wywalczyła osada Drako Wałcz.

źródło facebook Milena Grudzińska

 

Najdłuższy pojedynek w przeciąganiu smoczej łodzi stoczyła drużyna „Wałecka Szarańcza”, która przez ponad minutę zaciekle walczyła z Drako Wałcz. Jak powiedziała prezes SMW Drako Wałcz Anna Freimut - Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Dużo było zaciętych, widowiskowych pojedynków, które podobały się kibicom. Szczególnie wielkie brawa należą się jednak członkom załogi WTZ, którzy siedząc po raz pierwszy w smoczej łodzi wykazali się wielką wolą walki.

Najbliższe zawody smoczych łodzi w Wałczu odbędą się 8 lipca w ramach Festiwalu Dwóch Jezior. Wszyscy, którzy chcą wystartować w tej imprezie, mogą szukać informacji na stronie www.smokidrakowalcz.eu.

 

Film z jednego ze startów

9 polskich medali podczas 46. Międzynarodowych Regat Juniorów w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-18

W miniony weekend w Brnie odbyły się 46. Międzynarodowe Regaty Juniorów. W zawodach wzięli udział reprezentanci Polski oraz kluby Pegaz Wrocław i KS Posnania.

Pierwszy złoty medal podczas regat zdobyły zawodniczki KS Posnanii Natalia Zandecka i Patrycja Adamczak w konkurencji dwójek podwójnych juniorek. Na najwyższym stopniu podium stanęła również czwórka bez sterniczki juniorek młodszych Weronika Walczyńska, Dominika Baranowska, Wiktoria Kowalska oraz Sandra Pająk.
Na drugiej pozycji uplasowały się osady:
- czwórka podwójna juniorek młodszych: Cyntia Delimat (Pegaz Wrocław), Julianna Ganska (KS Posnania), Ewelina Konieczka (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) oraz Julia Wasiela (KS Posnania);
-czwórka podwójna juniorek: Julianna Ganska, Patrycja Adamczak, Paulina Orwat i Michalina Kozińska (zawodniczki KS Posnanii);
- jedynka juniorów młodszych: Dawid Frącz-Zakrzewski (LOTTO Bydgostia);
- dwójka podwójna juniorów: Bartłomiej Góra, Patryk Wachowiak (KS Posnania).
Trzecie miejsce w Brnie zajęły:
- czwórka bez sterniczki juniorek: Weronika Walkowiak, Michalina Kozińska, Paulina Orwat, Katarzyna Wieczorek (KS Posnania);
- dwójka bez sterniczki juniorek młodszych: Oliwia Nowakowska i Justyna Leśkiewicz (SMS PTW Płock);
- dwójka podwójna juniorów młodszych: Patryk Wojtalak, Patryk Szymendera (KS Posnania).

Wszystkim gratulujemy!

Wystartuj w 3. Poznań Canoe Challenge i wygraj pobyt w Hotelu Grupy Hotelowej Orbis

    Dodane: 2017-05-17

Do 3. Poznań Canoe Challenge pozostały 11 dni. Impreza wystartuje 4 czerwca na Torze Regatowym Malta w Poznaniu. Na starcie stanie jednocześnie 100 osób – 50 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania 5 km a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć.

Miło nam poinformować, że kolejny rok z rzędu partnerem naszej imprezy został hotel Grupa Hotelowa Orbis, który ufundował 3 nagrody na noclegi ze śniadaniami.

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce i w Europie Wschodniej oferująca

20 000 pokoi w 117 hotelach, Orbis jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Hotele działają pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe.

Strategicznym inwestorem Orbisu jest AccorHotels, wiodący na świecie operator hotelowy.”

Grupa Orbis na facebooku

AccorHotels na facebooku

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” partnerem naszych zawodów

    Dodane: 2017-05-17

Miło nam jest poinformować, że dołączył do nas kolejny duży partner. Kolejny rok z rzędu  Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” została partnerem Mistrzostw w Smoczych łodziach Dragony 2017 oraz 3. Poznań Canoe Challenge.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” rozpoczęła swoją działalność w 1958 roku, dziś zrzesza prawie 40 tysięcy członków,  na jej terenie znajduje się 287 budynków mieszkalnych i 77 budynków użytkowych. „Osiedle Młodych” obejmuje tereny Rataj, Żegrza oraz Chartowa, stanowiąc największą powierzchnię mieszkalną nie tylko w Poznaniu, ale w całej Wielkopolsce. Na kompleks budynków zbudowany na prawym brzegu Warty składa się łącznie 9 jednostek administracyjnych,  kierujących 15 osiedlami.

Dziękujemy za zaufanie!

7 biało-czerwonych wystartuje w mistrzostwach Europy

    Dodane: 2017-05-16

Już w najbliższą sobotę i niedzielę w niemieckim Krefeld odbędą się mistrzostwa Europy juniorów w wioślarstwie. W mistrzostwach wystartuje siedem biało czerwonych osad, które ostatnie dni spędziły na przygotowaniach w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu.

Zanosi się na bardzo liczną i mocną obsadę, np. do rywalizacji w dwójkach podwójnych juniorów zgłosiło się dwadzieścia osad.

Skład reprezentacji Polski na MEJ w Krefeld:

JUNIORKI
1. JW4x: Magdalena Sochocka (KTW Kalisz)/ Wiktoria Majewska (Posnania Poznań)/ Michalina Partyga (WTW Warszawa)/ Weronika Każmierczak (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)

2. JW4-: Sara Bugajska (AZS AWF Kraków)/ Barbara Wojtarowicz (AZS AWF Kraków)/ Barbara Streng  (BTW Bydgoszcz)/ Paulina Grzella (BKW Bydgoszcz)

JUNIORZY
3. JM1x: Fabian Barański (WTW Włocławek)

4. JM2x: Krzysztof Kasparek (AZS AWF Kraków)/ Maciej Madaj (RTW LOTTO Bydgostia)   
5. JM4x: Kacper Zalega (Pegaz Wrocław)/ Tomasz Budzyński (WTW Włocławek)/ Jan Domeradzki (SMS/PTW Płock)/ Jędrzej Skierecki (RTW LOTTO Bydgostia)  
6. JM4-: Mikołaj Januszewski (Posnania Poznań)/ Rafał Pietrasiak (SMS/PTW Płock)/ Mateusz Kaliński (RTW LOTTO Bydgostia)/ Piotr Dziewieczyński (RTW LOTTO Bydgostia)   
7. JM2-: Paweł Pyza (Wir Iława)/ Damian Józefowicz (Wir Iława)

Komplet Polska sponsorem Dragonów 2017

    Dodane: 2017-05-16

Do zawodów pozostało jeszcze 11 dni. Powiększa się lista startowa a także co nas bardzo cieszy grono naszych sponsorów. Dziś chcielibyśmy poinformować, że w nasze zmagania włączyła się kolejny rok z rzędu firma – Komplet Polska, mająca swoją siedzibę w Tarnowie Podgórnym.

Już od wielu lat polscy piekarze, cukiernicy i przede wszystkim konsumenci mogą codziennie delektować się smakiem najlepszej jakości produktów. Wejście marki KOMPLET na rynek polski zupełnie zmieniło standardy w polskim piekarnictwie i cukiernictwie, windując je na wyjątkowo wysoki, światowy poziom. Firma KOMPLET Polska powstała w 1994 roku na wskutek dużego zainteresowania jakim cieszyły się produkty KOMPLET na targach Polagra. W 2001 roku wybudowano zakład produkcyjny w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. Obecnie znajdują się tam hale magazynowe, działy produkcyjne oraz laboratorium szkoleniowo-wdrożeniowe, w którym codziennie kontrolowana jest jakość produkcji i prowadzone są prace badawczo-wdrożeniowe oraz szkolenia dla klientów.

Cieszymy się, że kolejna tak duża i renomowana nie tylko w Polsce firma obdarzyła nas zaufaniem i postanowiła razem z nami już po raz trzeci zachęcać dzieci do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Program Regat Eliminacyjnych juniorów i młodzików w kajakarstwie

    Dodane: 2017-05-15

Już w najbliższy weekend 19 – 21 maja na Torze Regatowym Brdyujście w Bydgoszczy wystartuje 2 Puchar Polski Regaty Eliminacyjne juniorów i młodzików. W imprezie weźmie udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy wystartują na dystansie od 200 do 1000m.

Pierwszy start w piątek o godz. 16.00 – Eliminacje K1 200m juniorów.

Program Regat