Ergometr dla wszystkich i Mistrzostwa Piątkowa w jeździe na ergometrze

    Dodane: 2017-11-08

24 listopada w Szkole Podstawowej nr 35 (os. Władysława Łokietka 104) odbędzie się 10 edycja imprezy Ergometr dla wszystkich i 4. Otwarte Mistrzostwa Piątkowa w jeździe na ergometrze wioślarskim.

zdj. www.poznan.pl/sport

Organizatorem imprezy jest wioślarz, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie (1980r.) w czwórce ze sternikiem oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata w dwójce ze sternikiem, a współorganizatorem jest Towarzystwo Wioślarzy Polonia T. z. w Poznaniu.

zdj. www.poznan.pl/sport

Do zawodów szkoła może zgłosić do 15 uczniów z klas 6 i 7. Zgłoszenia imienne wraz numerem telefonu rodzica lub opiekuna uczestnika należy przesłać do dnia 22.11 br. na adres twpoloniapoznan@gmail.com.

zdj. www.poznan.pl/sport

Zapowiedzi

Jubileusz X-lecia KS Amber w Tomaszowie Mazowieckim

    Dodane: 2017-11-06

28 października w hotelu "Mościcki" w Spale odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu dziesięciolecie działalności Klubu Sportowego "Amber" w Tomaszowie Mazowieckim. Klub niemal od początku przyczyniał się do promocji walorów turystycznych Doliny Pilicy.

źródło facebook KS Amber

Choć główną sekcją Amber stanowią kajakarze to nie można zapomnieć także o licznej grupie morsów.

Spotkanie, w którym udział wzięli: starosta Powiatu Tomaszowskiego, Radni Powiatu, przedstawiciele magistratu Tomaszowa Mazowieckiego oraz Sulejowa poprowadził prezes Klubu Andrzej Ambroziak.

Po części oficjalnej podczas której wręczono pamiątkowe podziękowania dla przyjaciół i sympatyków Klubu rozpoczął się program artystyczny.

Konferencja Trenerów i Instruktorów wioślarstwa

    Dodane: 2017-11-04

Już za niespełna miesiąc, 1-3 grudnia na terenie toru Regatowego Malta w Poznaniu odbędzie się Konferencja Trenerów i Instruktorów wioślarstwa.

Organizatorem jest Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, który pokrywa koszty zakwaterowania, wyżywienia i zwrot kosztów podróży przedstawicieli każdego Klubu lub Szkoły Mistrzostwa Sportowego (ilość miejsc pokrywanych przez PZTW jest ograniczona i uzależniona od ilości zgłoszeń).

Termin zgłoszeń do Konferencji, których można dokonywać na stronie ZGŁOSZENIA upływa 10 listopada 2017 r.

W Płocku wystartuje wioślarska Sztafeta Olimpijska

    Dodane: 2017-11-02

Już za niecały miesiąc, 30 listopada w płockiej Galerii Wisła wystartują zawody na ergometrach wioślarskich - "Sztafeta Olimpijska - 2017". Początek imprezy zorganizowanej przez Płocki Klub Olimpijczyka, Galerię Wisła oraz Płockie Towarzystwo Wioślarskie o godz. 13.00 (pierwszy start 13.45). Zawody odbędą się na ośmiu ergometrach jednocześnie.

Termin zgłoszeń imiennych do zawodów mija 24 listopada.

Imienne zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: boni935@wp.pl z podaniem nazwy klubu (miasta, okręgu) oraz składu sztafety lub pocztą na adres: Płocki Klub Olimpijczyka, 09-402 Płock, ul. Kawieckiego 1a. Zgłoszenia muszą spełniać wymogi WIS-2017 PZTW.

Stomilowe smoki – nowa sekcja w KS Stomil Poznań

    Dodane: 2017-10-31

W minioną środę na rzece Warcie odbył się pierwszy w historii Poznania trening smoczych łodzi, którego organizatorem był KS Stomil Poznań. Choć smoki w mieście koziołków nie są nowością za sprawą licznie odbywających się na Torze Regatowym Malta zawodów, w tym m.in. Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, czy organizowanych od 9 lat właśnie przez KS Stomil Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach to jednak widok mierzącej prawie 11 metrów łodzi pływającej po rzece był nie lada atrakcją nie tylko dla kajakarzy ale również dla spacerowiczów przechadzających się na rzeką.

źródło KS Stomil Poznań

W pierwszym treningu, który był formą sprawdzenia możliwości sprzętowych i odpowiedzenia sobie na pytanie czy po Warcie w Poznaniu da się pływać taką łodzią wzięło udział 16 śmiałków. Próba skończyła się pomyślnie w związku z czym klub zaprasza do udziału w kolejnych treningach, które odbywać się będą w ramach nowo powstającej, jedynej w Wielkopolsce sekcji smoczych łodzi, w KS Stomil Poznań.

źródło KS Stomil Poznań

Bazą treningową będzie przystań kajakowa KS Stomil Poznań (ul. Wioślarska 75).

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej, sportowej zabawy.

Prosimy o zabranie ze sobą:

- stroju i obuwia sportowego (grubość uzależniona od panujących warunków atmosferycznych)

- stroju do przebrania (możliwość skorzystania z szatni)

- napoju/ wody

- DOBREGO HUMORU!!!!

Wszystkich chętnych do udziału w treningach prosimy o wysłanie maila na adres stomilpoznan@wp.pl zawierającego Imię i Nazwisko oraz datę urodzenia.

źródło KS Stomil Poznań

Poznaj Wielkopolskę z kajaka – 4 Pory Roku - Andrzejki

    Dodane: 2017-10-30

Poznaj Wielkopolskę z Kajaka w 4 Pory Roku dobiega końca. Przed nami ostatnia impreza cyklu – Andrzejki. Tym razem blisko Poznania i w bardzo urokliwym miejscu. Uczestnicy spotkają się 25.11.2017r. i rozpoczną spływ w Poznaniu na wysokości przystani KS Posnania (most Królowej Jadwigi) i popłyną do Biedruska. Tam w Pałacu von Trescov nastąpi zakończenie cyklu organizowanego przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej Warta, podsumowanie, gratulacje dla zwycięzców z wręczeniem drobnych nagród, pyszny obiad w Sali Rycerskiej i zwiedzanie pałacu.

Poznaj Wielkopolskę z kajaka to cykl imprez kajakowych pozwalających poznać szlaki wodne, ciekawe miejsca, zabytki oraz przyrodę Wielkopolski w 4 pory roku. Cykl obejmował 4 imprezy:

Etap 1: Wiosna w kajaku – Wielkanoc – 17.04.2017 – rz. Warta : Trzykolne Młyny/Radzewice – Luboń

Etap 2: Lato w kajaku – Prosna – 26-28.05.2017 – rz. Prosna: Przystajnia – Jastrzębniki
Etap 3: Jesień w kajaku – Grzybobranie – 08-10.2017

Etap 4: Zima w kajaku – Andrzejki – 25.11.2017 – rz. Warta : Poznań – Czerwonak/Biedrusko

Szczegółowe informacje o imprezie dostępne będą na stronie:

http://www.warta.poznan.pl/imprezy/cykl-splywow-poznaj-wielkopolske-z-kajaka/

Zawody na ergometrze wioślarskim w Kaliszu

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-10-28

Już za niecały miesiąc (24.11-25.11) w Kaliszu odbędą się Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, Sztafety Uczniowskich Klubów Sportowych oraz Mistrzostwa Szkół Miasta Kalisza i Powiatu Kalskiego na ergometrze wioślarskim. Rywalizacja będzie miała miejsce w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu na 10 ergometrach.

Program zawodów:
Pierwszego dnia chłopcy i dziewczęta z kaliskich szkół podstawowych pościgają się dystansie 300m. Następnie odbędą się biegi osób niepełnosprawnych oraz sztafety UKS-ów dziewcząt i chłopców na 500m.

Natomiast o godzinie 10  drugi dzień rozpocznie wyścig "Policja contra Straż Miejska contra Straż Graniczna contra Straż Pożarna" oraz "Starostwo contra Urząd Miejski" na dystansie 500m. Po tych emocjonujących startach do wyścigów staną zawodnicy masters, uczelni wyższych oraz rozpocznie się walka o Puchar Polski na Ergometrze Wioślarskim (na 2000m) i Mistrzostwo Województwa Wielkopolskiego (na 1500m - młodzicy, na 2000m - pozostałe kategorie).

Starty są obowiązkowe dla młodzików i młodziczek biorących udział w rankingu.

Zgłoszenia trwają do 20 listopada.

Organizatorem zawodów jest Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie. Współorganizatorzy: Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich, Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM w Kaliszu, Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

Wioślarze z Gdańska zbierają na łódkę! Pomożecie?

    Dodane: 2017-10-28

Są młodymi zawodnikami Gdańskiego Klubu Wioślarskiego Drakkar, których celem jest zdobycie medali Mistrzostw Polski w kolejnych latach. Jednak aby to osiągnąć potrzebny jest im sprzęt bo ten, który dostępny jest w klubie jest przestarzały albo w ogóle go nie ma.

foto Gdański Klub Wioślarski Drakkar

Dlatego jeden z zawodników, a konkretnie Adrian Kwasowiec postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i rozpoczął zbiórkę pieniędzy na stronie PolakPotrafi.

Ich celem jest zakup łódki skiff marki Swift od Ivy Jan Peche, który specjalnie dla gdańszczan zatrzymał łódkę. Wioślarze muszą zebrać 17800 zł, ale każda kolejna złotówka zostanie przeznaczona na części zamienne, pokrowiec i wiosła.

Na razie w ich "skarbonce: jest tylko 1100 zł. Zbiórka potrwa jeszcze 31 dni.

Klub znajduje sie w Gdańsku w dzielnicy Przeróbka, przy ulicy Siennej 37. Chętną młodzież (12-18 lat) zapraszamy na bezpłatne treningi codziennie o godzinie 16:30. Numer do Trenera Tomasza Bykowskiego 507 032 646

foto Gdański Klub Wioślarski Drakkar

Osiągnięcia klubowe z 2017 roku:

- Maciej Wiśniewski - złoty medal Mistrzostwa Polski Juniorów jedynka wagi lekkiej

- Mikołaj Kulka - złoty medal Mistrzostwa Polski Młodzików jedynka

- Paweł Kownacki/ Oliwer Dembicki/ Daniel Gałęza/ Mateusz Przybylski - brązowy medal Mistrzostwa Polski Młodzików czwórka podwójna

Spotkanie medalistów Mistrzostw Świata z Ministrem Sportu

    Dodane: 2017-10-25

Dziś Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka spotkał się z medalistami mistrzostw świata w wioślarstwie. W wydarzeniu uczestniczyli także Prezes Czeskiego Komitetu Olimpijskiego Jiří Kejval, Naczelnik Wydziału Młodzieżowego Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT Paweł Witkowski, Prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Ryszard Stadniuk oraz trenerzy: Aleksander Wojciechowski, Robert Sycz – trenerzy męskiej osady oraz Jakub Urban i Michał Kozłowski – trenerzy kobiecych osad.

fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki

Przypomnijmy, że z odbywających się w dniach 24.09-1.10.2017 r. w Sarasocie (USA) Mistrzostwa Świata seniorów w wioślarstwie Polacy przywieźli trzy srebrne medale, a Polska uplasowała się na 18 pozycji w klasyfikacji medalowej. Medale zdobyły następujące osady:

  • czwórka bez sterniczki kobiet - Maria Wierzbowska, Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann i Olga Michałkiewicz,
  • czwórka podwójna kobiet - Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Agnieszka Kobu,
  • dwójka podwójna mężczyzn - Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski

Spośród dziesięciorga medalistów MŚ pięcioro objętych jest programem TEAM100:

  • Olga Michałkiewicz (czwórka bez sterniczki kobiet),
  • Maria Wierzbowska (czwórka bez sterniczki kobiet),
  • Katarzyna Zillmann (czwórka podwójna kobiet),
  • Marta Wieliczko (czwórka podwójna kobiet),
  • Mateusz Biskup (dwójka podwójna mężczyzn).