Szkolenia ratownicze WOPR w ramach akcji bezpieczne wakacje W sobotę ruszają Poznańskie Dragony i 3. Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2017-05-25

Już w najbliższą sobotę, 27 maja br. na Torze regatowym Malta w Poznaniu odbędzie się IX edycja Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach, I edycja Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2017” oraz 3. Poznań Canoe Challenge.

W zawodach wystartuje ponad 700 uczestników, a obecność swoją zapowiedziało aż
5 medalistów Olimpijskich: Natalia Madaj, Aneta Konieczna, Paweł Baraszkiewicz, Daniel Jędraszko, Marek Łbik.

W ramach zawodów drużyna ratownicza WOPR AQUAPOS Posnania-Malta zademonstruje sprzęt oraz techniki ratownicze. Mając na celu przygotowanie dzieci do zbliżających się wakacji letnich chcemy wspólnie pokazać jak ratować osoby które mogły stracić przytomność, zasłabły lub potrzebują pomocy w wodzie. Użycie sprzętu podręcznego (koło ratunkowe, rzutka ratownicza), sztuczne oddychanie na specjalnie przygotowanych manekinach czy pokaz profesjonalnej akcji z wykorzystaniem motorówki ratowniczej to tylko niektóre atrakcje czekające na uczestników Poznańskich Dragonów.

Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach „Poznańskie Dragony 2017” mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan.
W zawodach wystartują uczniowie nie tylko poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych ale również 2 szkoły z Gdańska.

Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział niespełna 4 tysiące uczniów
i studentów z całej Polski. Z roku na rok zainteresowanie uczestnictwem w imprezie jest co raz większe.

W tegorocznej edycji planowany jest start 40 osad – około 440 dzieci.

Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o pierwsze zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę.

Każdy z uczestników dostaje pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary, medale
i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Tego samego dnia w godzinach rannych odbędzie się 3. Poznań Canoe Challenge – Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów.

Na starcie stanie jednocześnie 100 osób - 50 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie - z całej Polski. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia
o łącznej długości 5 km
, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.

Zasady wyścigu są proste – każda zdublowana osada odpada a zwycięzcy stają na podium! Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Ostatnią imprezą a jednocześnie nowością będą rozgrywane tego samego dnia na poznańskiej Malcie Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji. I edycja zawodów ma na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów, a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. Impreza rozgrywana będzie
w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
 2. SPORT (osady klubowe) – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
 3. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

W konkurencji SPORT wystartują kluby z całej Polski.

Czas i miejsce: Tor Regatowy Malta, 27 maja 2017 r. w godz. 9.00 – 16.00

Zgłoszenia:

Adres mailowy: poznanskiedragony@wp.pl

Strona internetowa: www.aktywninawodzie.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do 22 maja 2017 r.

Poznańskie Dragony 2017 i 3. Poznań Canoe Challenge to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia ciekawych zmagań sportowców amatorów, na które GORĄCO ZAPRASZAMY.  

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski Woj. WLKP., Fundacja Banku Zachodniego WBK, Osiedle Młodych, WOPR

Sponsor główny: CH Galeria Malta, Stomil Poznań

Sponsorzy: Fundacja Sport Support, Coca-Cola, Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Lorenz Bahlsen, Green Hotel, Lech Poznań, Komplet Polska, Novotel Poznań Centrum, Bea Beleza, Pacha, Pyrland Park linowy, Skodex Krotoski-Cichy

Poznań Canoe Challenge. Najlepsza osada kobieca z wyjątkową nagrodą od Bea Beleza Polska

    Dodane: 2017-05-25

Do 3 edycji Poznań Canoe Challenge pozostało już niespełna 48 godzin.
Drogie Panie dzisiaj fantastyczna informacja zwłaszcza dla Was!
Poznań Canoe Challenge to nie tylko impreza, która dostarczy Wam dużą dawkę pozytywnej energii i humoru. W tym roku dla najlepszej osady kobiecej przewidzieliśmy wyjątkową nagrodę w postaci profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów ufundowanych przez Bea Beleza Polska, który wzorem zeszłego roku został sponsorem naszych zawodów.

Bea Beleza Polska – dystrybutor profesjonalnych kosmetyków  fryzjerskich. Firma rodzinna, stworzona z pasji i miłości do piękna. Mottem jakim kieruje się marka są dwa proste, ale mające niebywałą siłę słowa “Bądź Piękna”. Gdzie szczególne znaczenie mają  włosy, które od zawsze były jednym z największych kobiecych atrybutów. Dlatego powstało wyjątkowe miejsce jakim jest niewątpliwie Bea Beleza.

Bea Beleza Polska nastawiona jest  wyłącznie na sprzedaż  kosmetyków innowacyjnych, niespotykanych, najlepszej jakości oraz atrakcyjnych wizualnie. Firma stawia w swoim portfolio na marki bazujące wyłącznie na naturalnych,  organicznych składnikach.  Jest wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski marek: Medavita, Marc Inbane, HH Simonsen, Trendy Hair, Excellent Edges  oraz na terenie Europy Hot Tot. Dotychczasowe  wybory oferowanych produktów  dały Bea Beleza Polska bezapelacyjną przewagę nad konkurencją, stworzyły możliwość wykorzystania środków  i potencjału przedsiębiorstwa oraz umocniły jej pozycję rynkową w oczach klientów i partnerów handlowych.

Pyrland Park Linowy partnerem Dragonów 2017 i 3. Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2017-05-24

Do naszych zawodów pozostały już tylko 4 dni. W zawodach wystartuje ponad 700 uczestników, a obecność swoją zapowiedziało aż 5 medalistów Olimpijskich: Natalia Madaj, Aneta Konieczna, Paweł Baraszkiewicz, Daniel Jędraszko, Marek Łbik.

Miło nam jest poinformować, że kolejnym partnerem naszych zawodów został Pyrland Park Linowy, który ufundował darmowe wejściówki dla uczestników.

Pyrland Park Linowy, nad Poznańską Maltą, zapewnia atrakcje dla wszystkich, którzy lubią połączenie aktywnego wypoczynku z dawką adrenaliny. Oprócz atrakcji linowych oferuje miejsca piknikowe idealne do organizacji urodzin dla dzieci oraz program imprez integracyjnych kierowany do firm. Pyrland Park Linowy jest również organizatorem Półkolonii Letnich i Zimowych.

Zapraszamy do kontaktu pod adresem biuro@pyrlandpark.pl, nr tel: 660 048 901.

11 osad będzie bronić biało-czerwonych barw na Mistrzostwach Europy w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-23

Od 26 do 28 maja w Racicach (Czechy) odbędą się Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Biało-czerwone barwy podczas imprezy reprezentować będzie 11 osad. Konkurencja jest silna, lecz po dwóch tygodniach spędzonych w Wałczu zawodnicy są w dobrych nastrojach. Skład reprezentacji na Mistrzostwa Europy:

-  jedynka wagi lekkiej kobiet - Joanna Dorociak (WTW Warszawa);

- dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet - Martyna Mikołajczak (LOTTO Bydgostia), Weronika Deresz (WTW Warszawa);

- dwójka podwójna kobiet - Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Joanna Hentka (WTW Warszawa);

- czwórka bez sterniczki - Anna Wierzbowska (LOTTO Bydgostia), Maria Wierzbowska (LOTTO Bydgostia), Monika Ciaciuch (LOTTO Bydgostia), Joanna Dittmann (LOTTO Bydgostia);

- czwórka podwójna kobiet - Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń), Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz), Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa);

- jedynka wagi lekkiej mężczyzn - Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica);

- dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn - Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk), Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica);
- dwójka podwójna mężczyzn - Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk), Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń);

- dwójka bez sternika - Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz), Krystian Aranowski (Zawisza Bydgoszcz)

- czwórka podwójna mężczyzn - Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa), Dariusz Radosz (LOTTO Bydgostia), Adam Wicenciak (KW-04 Poznań), Wiktor Chabel (Posnania RBW Poznań);

- ósemka mężczyzn - Mikołaj Burda (LOTTO Bydgostia), Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz), Ryszard Ablewski (LOTTO Bydgostia), Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz), Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz).

Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia!

Znamy zwycięzców 2. Puchar Polski juniorów i młodzików

    Dodane: 2017-05-22

W niedzielę na Torze Regatowym Brdyujście w Bydgoszczy zakończył się 2. Puchar Polski Regaty Eliminacyjne juniorów i młodzików. W imprezie wzięło udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy startowali na dystansie od 200 do 1000m. A oto zwycięzcy:

K1 500m juniorów:

 1. Przemysław Korsak (G’Power Gorzów WLKP) – 1:50.53
 2. Filip Weckwert (Hubertus Biały Bór) – 1:52.11
 3. Piotr Morawski (MKS Czechowice Dziedzice) – 1:52.38

C1 500m juniorów:

 1. Norman Zezula (Piast Agrochem Człuchów) – 2:07.10
 2. Dominik Bugaj (OKSW Olsztyn) – 2:09.42
 3. Sebastian Aleksandrowicz (Zawisza Bydgoszcz) – 2:10.74

K1 500m juniorek:

 1. Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz) – 2:03.77
 2. Sandra Ostrowska (UKS Motława Gdańsk) – 2:04.32
 3. Julia Olszewska (Piast Agrochem Człuchów) – 2:04.86

C1 500m juniorek:

 1. Julia Walczak (OKSW Olsztyn) – 2:31.03
 2. Klaudia Szulecka (NOSiR Nowy Dwór Maz.) – 2:33.32
 3. Adrianna Antos (AZS AWF Poznań) – 2:37.02

K1 500m juniorek mł.:

 1. Karolina Karolczuk (UKS Dojlidy Białystok) – 2:13.33
 2. Julia Górska (Włókniarz Chełmża) – 2:14.80
 3. Adrianna Kąkol (KKW 29 Kraków) – 2.16.29

C1 500m juniorek:

 1. Patrycja Mendelska (AZS AWF Poznań) – 2:56.23
 2. Justyna Dorozińska (Cresovia Białystok) – 2:59.68
 3. Klaudia Trzcińska (UPKS Poncio Lidzbark Wel.) – 3:00.93

K1 500m młodziczek:

 1. Julia Krajewska (Spójnia Warszawa) – 2:21.56
 2. Weronika Marczewska (UKS Kopernik Bydgoszcz) – 2:24.12
 3. Katarzyna Skorupińska (Zryw Wolsztyn) – 2:24.50

C1 500m młodziczek:

 1. Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz) – 2:47.27
 2. Natalia Marońska (UPKS Poncio Lidzbark Wel.) – 3:05.92
 3. Anna Topa (MKSW Trzebinia) – 3:13.95

K1 1000m juniorów:

 1. Przemysław Korsak (G’Power Gorzów WLKP) – 3:57.90
 2. Filip Weckwert (Hubertus Biały Bór) – 4:01.08
 3. Piotr Morawski (MKS Czechowice Dziedzice) – 4:04.47

C1 1000m juniorów:

 1. Norman Zezula (Piast Agrochem Człuchów) – 4:28.72
 2. Dominik Bugaj (OKSW Olsztyn) – 4:28.82
 1. Dawid Dziurla (Warta Poznań) – 4:31.55

K1 1000m młodzików:

 1. Dawid Janowicz (Zawisza Bydgoszcz) – 4:27.42
 2. Antoni Łapczyński (Włókniarz Chełmża) – 4:34.31
 3. Igor Komorowski (Olimpia Elbląg) – 4:35.95

C1 1000m młodzików:

 1. Aleksy Datoń (Nadwiślanin Kraków) – 5:07.51
 2. Damian Sadowski (UPKS Poncio Lidzbark Wel.) – 5:19.61
 3. Michał Szajdek (OKSW Olsztyn) – 5:21.82

K1 1000m juniorów mł.:

 1. Bartosz Hałas (AZS AWF Poznań) – 4:12.11
 2. Stanisław Szafraniec (Posnania Poznań) – 4:14.11
 3. Emil Czepe (Orzeł Wałcz) – 4:14.50

C1 1000m juniorów mł.:

 1. Maciej Szlachta (Zawisza Bydgoszcz) – 4:53.20
 2. Krystian Hołdak (KKS Nowa Sól) – 4:57.54
 3. Bartosz Masłowski (Warta Poznań) – 5:02.15

K1 1000m juniorek:

 1. Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz) – 4:35.88
 2. Kinga Jankowska (Baza Mrągowo) – 4.37.61
 3. Sandra Ostrowska (UKS Motława Gdańsk) – 4:39.26

C1 1000m juniorek:

 1. Julia Walczak (OKSW Olsztyn) – 5:42.75
 2. Aleksandra Jacewicz (OTK Opole) – 5:55.69
 3. Adrianna Antos (AZS AWF Poznań) – 6:03.34

K1 200m juniorów:

 1. Wojciech Tracz (Posnania Poznań) – 0:36.85
 2. Bartosz Grabowski (Wółkniarz Chełmża) – 0:37.29
 1. Przemysław Korsak (G’Power Gorzów WLKP) – 0:37.89

C1 200m juniorów:

 1. Norman Zezula (Piast Agrochem Człuchów) – 0:43.93
 2. Patryk Kowalski (Orzeł Wałcz) – 0:44.26
 3. Dawid Dziurla (Warta Poznań) – 0:46.10

K1 200m juniorek:

 1. Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz) – 0:42.19
 2. Julia Olszewska (Piast Agrochem Człuchów) – 0:42,72
 3. Sandra Ostrowska (UKS Motława Gdańsk) – 0:43.52

Wszystkie wyniki

Galeria Malta sponsorem głównym Poznań Canoe Challenge i Dragony 2017

    Dodane: 2017-05-22

Poznań Canoe Challenge i Mistrzostwa Smoczych Łodzi to wydarzenia, które każdego roku przyciągają nad Jezioro Maltańskie setki poznaniaków – zarówno biorących udział w zawodach, jak i kibiców. Tegoroczna edycja obu imprez odbędzie się w sobotę, 27 maja na torze regatowym Malta.

Sportowe emocje i mnóstwo dobrej zabawy na świeżym powietrzu czeka na każdego, kto zdecyduje się spędzić ostatni majowy weekend nad Jeziorem Maltańskim. Na torze regatowym już po raz trzeci rozegrane zostaną regaty kajaków turystycznych Poznań Canoe Challenge, w których wystartuje 50 dwuosobowych załóg. Tego samego dnia odbędą się również Dragony 2017 czyli zawody smoczych łodzi dla szkół podstawowych i gimnazjów oraz – po raz pierwszy – firm i instytucji. Każdej edycji imprezy towarzyszy duże zainteresowanie zarówno uczestników, jak i kibiców. Łącznie w dziewięciu odsłonach Dragonów wystartowało dotąd 4000 zawodników. W tym roku organizatorzy na starcie stanie kolejnych 500.

W czasie gdy załogi kajaków i smoczych łodzi walczyć będą o medale i nagrody, na brzegu również będzie się sporo działo. Dla szkół biorących udział w rywalizacji podstawówek i gimnazjów przygotowany został konkurs na najlepiej dopingujących kibiców, a każdy chętny będzie mógł wziąć udział w otwartych zajęciach fitness, które przez cały dzień prowadzić będą instruktorzy klubu Pure Jatomi. Wszystko to dzięki zaangażowaniu Galerii Malta, która została sponsorem głównym imprezy.

Rekreacja i aktywne spędzanie wolnego czasu są nam bardzo bliskie – mówi Monika Krzywicka, marketing manager Galerii Malta. Gorąco zachęcamy do nich naszych klientów, proponując im szereg pobudzających aktywności. Włączenie się w organizację Dragonów i Poznań Canoe Challenge w roli sponsora było więc dla nas czymś oczywistym. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i mnóstwa pozytywnych wrażeń – dodaje.

W związku ze sponsorskim wsparciem wydarzenia przez Galerię Malta, w jego organizację włączyli się również najemcy centrum, klub Pure Jatomi Fitness oraz Pizza Hut, która dostarczyła nagrody konkursowe oraz przekąski dla gości specjalnych imprezy.

Początek 3. Poznań Canoe Challenge zaplanowany został na godzinę 9:30 w sobotę 27 maja. Natomiast pierwszy wyścig smoczych łodzi wśród szkół odbędzie się tego samego dnia o 10:30. Impreza potrwa do 14:30, kiedy to odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom.

Walczykiewicz z brązowym medalem Pucharu Świata

    Dodane: 2017-05-21

Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Marta Walczykiewicz w zakończonych wczoraj zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w portugalskim Montemor-o-Velho.

Kajakarce KTW Kalisz w konkurencji K1 200 m zabrakło 0,35 sekundy do reprezentantki gospodarzy Teresy Porteli. Druga na mecie była Słowenka Spela Janic.

W sobotę nasza wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro była szósta w konkurencji K1 500m.

Start Walczykiewicz był jedynym występem biało-czerwonych w tych zawodach. Pozostali kajakarze i kanadyjkarze do rywalizacji w Pucharze Świata przystąpią za tydzień w węgierskim Szegedzie.

Brązowy medal biało-czerwonych na Mistrzostwach Europy

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-21

Zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Krefeld. Polscy wioślarze wracają do kraju z jednym brązowym medalem, a jego zdobywcą jest Fabian Barański. Skiffista osiągając czas 7:24,45 zdołał wyprzedzić włoskiego przeciwnika na ostatnich 500m.

Tuż za podium znalazła się czwórka bez sterniczki. Barbara Wojtarowicz, Sara Bugajska, Paulina Grzella i Barbara Streng straciły 11 sekund do Rumunek, które dopłynęły trzecie.

Na trzecim miejscu w finale B znalazła się czwórka bez sternika. Osada ostatecznie została sklasyfikowana na 11 miejscu.

Natomiast czwórka podwójna juniorów w finale B zajęła piąte miejsce. Trzy sekundy dzieliły Polaków od czwartej w tym wyścigu Irlandii.

Krzysztof Kasparek oraz Maciej Madaj stoczyli zaciętą walkę ze Słowakami. Niestety nasi reprezentanci w konkurencji dwójek podwójnych juniorów przegrali ze słowacką osadą 0,8 sekundy i zajęli czwarte miejsce w finale C.

Na ostatniej pozycji uplasowała się dwójka bez sternika juniorów Damian Józefowicz i Paweł Pyza.

Gratulujemy!

Zapraszamy do Poznania na 2. Puchar Świata w Wioślarstwie

    Dodane: 2017-05-21

W dniach 15-18 czerwca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędzie się 2. Puchar Świata w Wioślarstwie.

World Rowing Cup to seria regat składająca się z trzech imprez sportowych, odbywających się w trzech różnych państwach. Wyścigi podczas Pucharu Świata odbywają się na 14 Olimpijskich typach łodzi oraz wybranych międzynarodowych typach.

 

Podczas niektórych Pucharów Świata rozgrywane są konkurencje Para-rowing. Każda konkurencja olimpijska otrzymuje punkty w oparciu o kolejność osad na mecie. Punkty przyznawane są w następujący sposób:

 • 1. Miejsce = 8 pkt.
 • 2. Miejsce = 6 pkt.
 • 3. Miejsce = 5 pkt.
 • 4. Miejsce = 4 pkt.
 • 5. Miejsce = 3 pkt.
 • 6. Miejsce = 2 pkt.
 • 7. Miejsce = 1 pkt.

Regaty Pucharu Świata rozgrywane w 2017 roku:

 1. 2017 World Rowing Cup I Belgrade (5-7 Maja 2017)
 2. 2017 World Rowing Cup II Poznań (15-18 Czerwca 2017)
 3. 2017 World Rowing Cup III Lucerne (7-9 Sierpnia 2017)

Osada z największą liczbą punktów w każdej konkurencji otrzymuje żółtą kamizelkę lidera Pucharu Świata. Osada która zdobędzie największą liczbę punktów w każdej konkurencji w podczas wszystkich trzech regat Pucharu Świata zostaje uznana za zwycięzcę Pucharu Świata i otrzymuje Puchar Świata dla danej konkurencji.

Po zakończeniu każdego Pucharu Świata kraj, który uzyska największą liczbę punktów we wszystkich konkurencjach w danych regatach zostaje uznany za zwycięzcę i otrzymuje Puchar Narodów. Po zakończeniu ostatnich regat Pucharu Świata w Wioślarstwie kraj który uzyska największą liczbę punktów we wszystkich konkurencjach z całej serii regat, zostaje uznany za zwycięzcę Pucharu Świata.


Konkurencje rozgrywane podczas Pucharu Świta w Poznaniu:

 1. Konkurencje Pucharowe:
  1. Mężczyźni (M): 1x, 2x, 2-, 4x, 4-, 8+
  2. Kobiety (W): 1x, 2x, 2-, 4x, 8+
  3. Mężczyźni waga lekka (LM): 2x, 4-
  4. Kobiety waga lekka (LW): 2x
 2. Konkurencje Międzynarodowe:
  1. Kobiety (W): 4-
  2. Mężczyźni waga lekka (LM): 1x, 2-
  3. Kobiety waga lekka (LW): 1x
 1. Konkurencje Para Rowing:
  1. Jedynka mężczyzn w kategorii niepełnosprawnych (ASM1x = PR1 M1x)
  2. Jedynka kobiet w kategorii niepełnosprawnych (ASW1x = PR1 W1x)
  3. Dwójka mieszana w kategorii niepełnosprawnych (TAMix2x = PR2 Mix2x)
  4. Dwójka mieszana w kategorii niepełnosprawnych (LTAMix2x = PR3 Mix2x)
  5. Czwórka mieszana w kategorii niepełnosprawnych (LTAMix4+ = PR3 Mix4+)

Więcej informacji: http://www.worldrowing.com/events/2017-world-rowing-cup-ii/event-information
Oficjalna strona wydarzenia: http://wrc2017poznan.com/