Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – dołączyło szóste miasto

    Dodane: 2017-12-29

Mimo, że do Wiosłowania na ergometrach wioślarskich dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało zaledwie 16 dni (14 stycznia 2018r. - niedziela). to informujemy, że kolejne miasto (Lublin) dołączyło do naszej rywalizacji. Przypominamy również, że Wiosłowanie dla WOŚP odbędzie się po raz 9.

Po tegorocznym sukcesie organizacyjnym tym razem do próby ustanowienia rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 10h przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów stanie 6 miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Poznań, Toruń i Warszawa.

Punktem kulminacyjnym będzie Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli Urzędów Miast.

Całą atmosferę podgrzeje fakt, iż poczynania startujących będzie można oglądać na żywo w internecie oraz na miejscu na specjalnie ustawionych ekranach.

Każdy kto odwiedzi w tym dniu jedną z 6 Galerii Handlowych będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma wyjątkowy CERTYFIKAT i nie tylko! Przez cały dzień odbywać się będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.

Podczas tegorocznej akcji, która odbyła się 15 stycznia w 4 miastach Polski ostatecznie po dramatycznej walce do samego końca, po przewiosłowaniu 145 500 km (291 osób) rekord został pobity w Toruniu. Na drugim miejscu uplasował się Gdańsk (270 osób – 135 000 km), trzecie miejsce zajęła Warszawa (269 osób – 134 500 km), a czwarte miejsce przypadło Poznaniowi (200 osób, 100 000 km).

Do rekordu przyczynili się również nasi wspaniali goście oficjalni, którzy oprócz bicia rekordu dodatkowo wzięli udział w sztafecie gwiazd. Wśród nich znaleźli się medaliści Igrzysk Olimpijskich: Natalia Madaj, Joanna Hentka (Leszczyńska), Szymon Ziółkowski, Izabela Dylewska, Aneta Konieczna, Marek Łbik, Grzegorz Nowak, Piotr Cieśla, Dariusz Goździak, Iwona Marcinkiewicz i Łukasz Pawłowski.

W imprezie wzięli udział również inni olimpijczycy i medaliści Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy: Piotr Myszka, Agnieszka Renc, Ryszard Oborski, Adrian Miedziński, Paweł Przedpełski, Sławomir Kruszkowski, Kacper Majchrzak, Elżbieta Urbańczyk, Iwona Kowalewska, Michał Słoma, Kamila Soćko i Agnieszka Korol. Nie zabrakło również osób oficjalnych, w tym przedstawicieli miast m.in.: Michał Zaleski (Prezydent Miasta Torunia), Jacek Jaśkowiak (Prezydent Miasta Poznania), Renata Kaznowska (WicePrezydent Miasta Warszawa), Adam Maksim (Urząd Miasta Gdańska) posłów na Sejm: Arkadiusz Myrcha, Tomasz Lenz, Joanna Scheuring Wielgus oraz Aleksandra Szwed (aktorka).

Tym razem również nie zabraknie gwiazd.

Które miasto wygra? Przekonamy się 14 stycznia 2018 r.!

Dołącz do nas! Ty też możesz zostać rekordzistą Polski!!!

Gorąco zapraszamy!

Termin: 14 stycznia 2018 roku (niedziela); godz. 9.00-19.00

Miejsce: Centrum Handlowe Focus w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 39

Park Handlowy Matarnia w Gdańsku, ul. Złota Karczma 26

Centrum Handlowe Atrium Felicity w Lublinie, aleja Wincentego Witosa 32

              Galeria Malta Poznań, ul. Maltańska 1

Centrum Handlowe Atrium Copernicus w Toruniu, ul. Stanisława Żółkiewskiego 15

Centrum Handlowe Atrium Targówek w Warszawie, ul. Głębocka 15

Organizator: Maciej Młodzik, Izabela Dylewska, Kacper Czarnota,

Partnerzy: Urząd Miasta Poznania, Urząd Miasta Gdańska, Urząd Miasta Warszawy, Urząd Miasta Torunia, Urząd Miasta Bydgoszczy, MOSiR Gdańsk, WOŚP, Sztab nr 4223 przy Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Osiedle Młodych" w Poznaniu, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Towarzystw Wioślarski, Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie, UKS 55 Szpaki, AZS UMK Toruniu, LOTTO-Bydgostia, Sztab WOŚP Warszawa-Targówek

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Bydgoszczy, Prezydent Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Poznania, Prezydent Miasta Torunia, Prezydent Miasta Warszawy, Polski Komitet Olimpijski

Najważniejsze imprezy kajakowo-wioślarskie 2018 roku

    Dodane: 2017-12-29

Mimo, że stary rok powoli dobiega końca to już z niecierpliwością patrzymy na najważniejsze wydarzenia sportowe w zbliżającym się sezonie. Dziś prezentujemy najważniejsze zawody kajakowo-wioślarskie na które z niecierpliwością czekają nie tylko zawodnicy ale również kibice.

Wioślarstwo:

1-3 czerwca 2018 - I Puchar Świata (Belgrad – Serbia)

22-24 czerwca 2018 - II Puchar Świata (Linz Ottensheim – Austria)

13-15 lipca 2018 - III Puchar Świata (Lucerna – Szwajcaria)

25-29 lipca 2018 - Młodzieżowe Mistrzostwa Świata (Poznań – Polska)

3-5 sierpnia 2018 - Mistrzostwa Europy (Strathclyde, Glasgow – Szkocja)

9-16 września - Mistrzostwa świata -  Płowdiw  (Płowdiw – Bułgaria)

Kajakarstwo:

18-20 maja - ICF Canoe Sprint World Cup I (Szeged – Węgry)

25-27 maja - ICF Canoe Sprint World Cup II (Duisburg – Niemcy)

8-10 czerwca – Mistrzostwa Europy Seniorów (Belgrad – Serbia)

29 czerwca – 1 lipca – Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżówki (U23) (Auronzo – Włochy)

6-8 lipca – Mistrzostwa Europy w Maratonie (Metkovic – Chorwacja)

27-29 lica - Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżówki (U23) (Płowdiw – Bułgaria)

10-12 sierpnia – Akademickie Mistrzostwa Świata (Szolnok – Węgry)

23-26 sierpnia – Mistrzostwa Świata Seniorów (Montemor o Velho – Portugalia)

7-9 września – Mistrzostwa Świata w Maratonie Kajakowym (Prado Villa Verde – Portugalia)

11-14 października – Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie (Buenos Aires – Argentyna)

Wodniacy uhonorowani podczas Gali „Pierwszy trener”

    Dodane: 2017-12-22

W miniony wtorek, 19 grudnia w stołecznym hotelu Sofitel Victoria Minister Sportu i Turystyki wręczył 65 trenerom, wskazanym przez 71 zawodników nagrody w ramach powstałego z inicjatywy ministra Witolda Bańki programu "Pierwszy trener". Podczas gali uhonorowano tych pozostających często w cieniu szkoleniowców.

Poczynając od bieżącego roku, każdy trener wskazany przez zawodnika jako pierwszy szkoleniowiec otrzyma jednorazową nagrodę w wysokości 10 tys. złotych. Pierwszych trenerów będą wskazywać sportowcy, którzy w danym roku sięgną po medal igrzysk, mistrzostw Europy lub świata seniorów w konkurencjach objętych programem olimpijskim.

Wśród uhonorowanych na gali największą grupę stanowili wioślarze (25 zawodników i 22 trenerów), wśród nich m.in.: Weronika Deresz z trenerką Danutą Kotwińską, Agnieszka Kobus z trenerem Jackiem Suchockim, Maria Springwald i Maria Wierzbowska z trenerką Iwoną Wójcik-Pietruszką, Marta Wieliczko z trenerem Jakubem Urbanem, Katarzyna Zillmann z trenerem Tomaszem Lisewskim i Monika Chabel z trenerem Danielem Bernatajtysem i Marcin Brzeziński z trenerem Pawłem Berkiem. Wśród kajakarzy uhonorowano 5 trenerów: Radosław Jackowski (trener Katarzyny Kołodziejczyk), Andrzeja Matysiaka (trener Anny Puławskiej i Dominiki Włodarczyk), Krzysztofa Polaczyka (trenera Mateusza Polaczyka), Bogusława Popiela (trenera Dariusza Popieli), Marka Brzezińskiego (trenera Filipa i Andrzeja Brzezińskiego).

Rozporządzenie ministra sportu precyzuje, że pierwszym trenerem jest osoba, która brała udział w początkowym procesie szkolenia zawodnika przez minimum 24 miesiące. Początkowy proces szkolenia obejmuje przygotowanie i udział w zawodach w kategorii młodzika, juniora młodszego lub juniora, organizowanych i prowadzonych przez polski związek sportowy.

Mateusz Biskup - najlepszy gdański sportowiec roku 2017

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-12-22

Tegoroczna XV Gdańska Gala Sportu zakończyła się zwycięstwem Mateusza Biskupa. Wioślarz z klubu AZS AWFiS Gdańsk w tym sezonie może pochwalić się wicemistrzostwem świata i Mistzrostw Europy. Tytuły te zdobył w konkurencji dwójki podwójnej mężczyzn wraz z zawodnikiem AZS UMK Toruń Mirosławem Ziętarskim.

Oprócz wymienionych wyżej sukcesów Gdańszczanin zdobył także dwa razy drugie miejsce podczas Pucharu Świata: w czwórce podwójnej w Belgradzie oraz w dwójce podwójnej w Lucernie.

8 lat temu podczas Gdańskiej Gali Sportu na pierwszym miejscu uplasował się Adam Korol - jeden z najlepszych polskich wioślarzy, tzw. "Dominatorów", którzy zdobyli złoty medal igrzysk olimpijskich oraz zostali kilkukrotnymi mistrzami świata i Europy. Tym razem Mateusz Biskup otrzymał gratulacje od Adama Korola. Mamy nadzieję, że 23-latek powtórzy ogromny sukces starszego kolegi.

Oprócz Mateusza na bardzo wysokim czwartym miejscu plebiscyt zakończył Miłosz Jankowski. Zawodnik AZS AWFiS Gdańsk może do swoich sukcesów zaliczyć czwarte miejsce podczas mistrzostw świata i mistrzostw Europy oraz dwa drugie i jedno trzecie miejsce w Pucharze Świata. Zapewne i on już niedługo przywiezie medal z mistrzostw świata.

Obu wioślarzom gratulujemy! Oby tak dalej!

Spotkanie rodziny WZKaj przy Wigilijnym stole

    Dodane: 2017-12-20

Spotkanie przy Wigilijnym stole – pod takim hasłem dziś, w środę 20 grudnia odbyło się na Przystani Posnanii Poznań spotkanie rodziny Wielkopolskiego Związku Kajakowego. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Poseł na Sejm RP i złoty medalista Igrzysk Olimpijskich Szymon Ziółkowski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Waldemar Witkowski, Dyrektor Wydziału Sportu UMP Ewa Bąk, Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki UMWW Mariusz Kubiak, Prezes PZKaj Tadeusz Wróblewski i Prezes WSS Bogusław Wolwowicz. Nie mogło zabraknąć również naszych medalistów olimpijskich: Anety Koniecznej, Izabeli Dylewskiej i Marka Łbika oraz pozostałych wspaniałych olimpijczyków, których w sumie było aż czternastu.

 

Prezes Wielkopolskiego Związku Kajakowego Ireneusz Pracharczyk złożył wszystkim przybyłym gościom, działaczom, trenerom, sędziom, zawodnikom oraz rodzicom serdeczne życzenia bożonarodzeniowe, po których odbyło się oficjalne wręczenie wyróżnień najbardziej zasłużonych dla wielkopolskiego kajakarstwa zawodników, trenerów, działaczy i przyjaciół naszego sportu oraz współpracowników i pracowników WZKaj. Podczas wigilii nie mogło zabraknąć również Pani Ewy Andrzejewskiej Dyrektor Poznańskiego SMS-u oraz 3 Wicedyrektorów tej szkoły, którzy na co dzień dbają o wykształcenie kolejnych pokoleń wodniaków. Na koniec Prezes Pracharczyk wręczył odznaki za zasługi dla Wielkopolskiego Związku Kajakowego. Po części oficjalnej przyszła pora na rozmowy przy wigilijnym stole. Jak podkreślają niektórzy uczestnicy - kajakowa wigilia to bardzo miła tradycja, która narodziła się 5 lat temu, podczas której można spotkać się i spokojnie porozmawiać z przyjaciółmi, co czasami jest bardzo trudne podczas całorocznego pędu i zabiegania. Wigilię poprowadził redaktor Głosu Wielkopolskiego Marek Lubawiński.

Spotkanie Wigilijne grupy kanadyjkarzy Posnanii Poznań

    Dodane: 2017-12-18

W minioną sobotę, 16 grudnia 2017 r rodzice grupy kanadyjkarzy KS Posnania Poznań młodzików wraz z trenerami zorganizowali po raz kolejny spotkanie Wigilijne  oraz podsumowanie sezonu 2017.

 

Prezes sekcji kanadyjkarzy Ireneusz Pracharczyk podziękował rodzicom i pracownikom Klubu za wsparcie, bez którego wygranie punktacji drużynowej oraz zdobycie 6 medali podczas Mistrzostw Polski młodzików w Poznaniu i zdobycie 35 punktów podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików było by niemożliwe.

Były życzenia, wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek i zawodników oraz ich trenerów. Rodzice podziękowali Prezesowi za wsparcie, a trenerom za opiekę nad ich pociechami oraz ufundowali dla całej sekcji kanadyjkarzy bluzy sportowe z napisem Canoe TAEM Posnania. Spotkanie odbyło się w radosnej i świątecznej atmosferze.

UMKS ZRYW Wolsztyn w plebiscycie „Mistrzowie Sportu 2017”

    Dodane: 2017-12-17

Od zeszłego tygodnia można oddawać głosy w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego „Mistrzowie Sportu 2017”. Plebiscyt  odbywa się pod patronatem marszałka województwa wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka oraz Andrzeja Kraśnickiego prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wśród nominowany w kategorii DRUŻYNA ROKU został Klub UMKS ZRYW Wolsztyn.

 

Oprócz tego nominacje w kategorii trener roku otrzymał Piotr Kubaczyk oraz kajakarz Damian Liskowiak.

Głosowanie odbywa się poprzez wysyłanie sms (koszt 2,46). Żeby oddać głos na UMKS ZRYW Wolsztyn należy wysłać SMS o treści DWR.384  pod numer 72355 . Aktualne wyniki głosowania znajdują się na stronie http://www.gloswielkopolski.pl/nasze-akcje/mistrzowie-sportu/a/mistrzowie-sportu-powiat-wolsztynski-aktualne-wyniki,12768177/.

Laureaci Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców 2 lutego w hotelu Andersia gratulacje odbiorą też od Andrzeja Kraśnickiego.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 5 polskich miastach

    Dodane: 2017-12-14

Już za miesiąc, 14 stycznia 2018r. (niedziela) po raz 9 odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich. Po tegorocznym sukcesie organizacyjnym tym razem do próby ustanowienia rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 10h przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów stanie 5 miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Toruń i Warszawa.

 

 

Punktem kulminacyjnym będzie Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli Urzędów Miast.

Całą atmosferę podgrzeje fakt, iż poczynania startujących będzie można oglądać na żywo w internecie oraz na miejscu na specjalnie ustawionych ekranach.

Każdy kto odwiedzi w tym dniu jedną z 5 Galerii Handlowych będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma wyjątkowy CERTYFIKAT i nie tylko! Przez cały dzień odbywać się będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.

Podczas tegorocznej akcji, która odbyła się 15 stycznia w 4 miastach Polski ostatecznie po dramatycznej walce do samego końca, po przewiosłowaniu 145 500 km (291 osób) rekord został pobity w Toruniu. Na drugim miejscu uplasował się Gdańsk (270 osób – 135 000 km), trzecie miejsce zajęła Warszawa (269 osób – 134 500 km), a czwarte miejsce przypadło Poznaniowi (200 osób, 100 000 km).

Do rekordu przyczynili się również nasi wspaniali goście oficjalni, którzy oprócz bicia rekordu dodatkowo wzięli udział w sztafecie gwiazd. Wśród nich znaleźli się medaliści Igrzysk Olimpijskich: Natalia Madaj, Joanna Hentka (Leszczyńska), Szymon Ziółkowski, Izabela Dylewska, Aneta Konieczna, Marek Łbik, Grzegorz Nowak, Piotr Cieśla, Dariusz Goździak, Iwona Marcinkiewicz i Łukasz Pawłowski.

W imprezie wzięli udział również inni olimpijczycy i medaliści Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy: Piotr Myszka, Agnieszka Renc, Ryszard Oborski, Adrian Miedziński, Paweł Przedpełski, Sławomir Kruszkowski, Kacper Majchrzak, Elżbieta Urbańczyk, Iwona Kowalewska, Michał Słoma, Kamila Soćko i Agnieszka Korol. Nie zabrakło również osób oficjalnych, w tym przedstawicieli miast m.in.: Michał Zaleski (Prezydent Miasta Torunia), Jacek Jaśkowiak (Prezydent Miasta Poznania), Renata Kaznowska (WicePrezydent Miasta Warszawa), Adam Maksim (Urząd Miasta Gdańska) posłów na Sejm: Arkadiusz Myrcha, Tomasz Lenz, Joanna Scheuring Wielgus oraz Aleksandra Szwed (aktorka).

Tym razem również nie zabraknie gwiazd.

Które miasto wygra? Przekonamy się 14 stycznia 2018 r.!

Dołącz do nas! Ty też możesz zostać rekordzistą Polski!!!

Gorąco zapraszamy!

Termin: 14 stycznia 2018 roku (niedziela); godz. 9.00-19.00

Miejsce: Centrum Handlowe Focus w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 39

 Park Handlowy Matarnia w Gdańsku, ul. Złota Karczma 26

               Galeria Malta Poznań, ul. Maltańska 1

Centrum Handlowe Atrium Copernicus w Toruniu, ul. Stanisława Żółkiewskiego 15

Centrum Handlowe Atrium Targówek w Warszawie, ul. Głębocka 15

Organizator: Maciej Młodzik, Izabela Dylewska, Kacper Czarnota,

Partnerzy: Urząd Miasta Poznania, Urząd Miasta Gdańska, Urząd Miasta Warszawy, Urząd Miasta Torunia, Urząd Miasta Bydgoszczy, MOSiR Gdańsk, WOŚP, Sztab nr 4223 przy Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Osiedle Młodych" w Poznaniu, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Towarzystw Wioślarski, Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie, UKS 55 Szpaki, AZS UMK Toruniu, LOTTO-Bydgostia, Sztab WOŚP Warszawa-Targówek

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Bydgoszczy, Prezydent Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Poznania, Prezydent Miasta Torunia, Prezydent Miasta Warszawy, Polski Komitet Olimpijski

Wioślarska Płocka Sztafeta Olimpijska na ergometrach

    Dodane: 2017-12-13

Płocki Klub Olimpijczyka przy współpracy z Płockim Towarzystwem Wioślarskim zorganizował kolejną edycję  wioślarskiej Płockiej Sztafety Olimpijskiej na ergometrach wioślarskich. Tegoroczna impreza, w której wzięło udział ponad 250 osób odbyła się pod hasłem „Wiosłujemy dla Kasi”. Katarzyna Chmielewska-Wojciechowska, córka zmarłego w 2014 roku olimpijczyka z Montrealu Włodzimierza Chmielewskiego, zmaga się z chorobą nowotworową.

Imprezę swoją obecnością wspierali płoccy olimpijczycy: Sławomir Maciejowski, Stanisław Wierzbicki, Adam Wiśniewski, Bogdan Zalewski oraz wielu byłych świetnych zawodników z innych dyscyplin sportu: Honorata Motylewska  - wicemistrzyni świata w wioślarstwie, Piotr Maślanka – multimedalistka imprez mistrzowskich w kickboxingu, Dariusz Bednarski – wielokrotny medalista Mistrzostw Świata Mastersów w skoku wzwyż, Henryk Szlachta, Maria Welec, Marek Bałdyga, Jan Skowroński, Agnieszka Kruszewska, Elżbieta Wojciechowska – byli reprezentanci Polski w wioślarstwie, piłkarze ręczni – Przemysław Krajewski, Adam Morawski, Gilberto Duarte, Josse de Toledo oraz były trener kadry piłkarzy ręcznych Bogdan Zajączkowski.

Mimo, że podczas całego dnia odbywały się wyścigi VIP-ów, mastersów, sportowców innych dyscyplin, uczniów szkół podstawowych, wyścigów sportowców niepełnosprawnych to najważniejsze było wiosłowanie i zbiórka pieniędzy dla Katarzyny Chmielewskiej.

Na specjalnie ustawionym dodatkowo ergometrze przez 3,5 godziny, 89 osób w sumie „przepłynęło” 50006 metrów! Najmłodszy uczestnik miał 3 lata, a najstarszy – 77. Za każde przewiosłowane 10 metrów organizatorzy wpłacili na konto Fundacji wspierającej leczenie Katarzyny Chmielewskiej-Wojciechowskiej 1 złotówkę.

Pieniądze zbierane są nadal przez Fundację Psychoonkologii i Promocji Zdrowia "Ogród Nadziei", numer subkonta: 37 1160 2202 0000 0001 9176 9720 (numer KRS 0000218418).
Tytuł przelewu: pomoc dla Kasi Chmielewskiej-Wojciechowskiej.

Źródło www.pztw.pl, materiały źródłowe: Ryszard Olczuk, Płock