Program jesiennych konsultacjach w kajakarstwie juniorów

    Dodane: 2018-10-14

298 juniorów z 53 klubów weźmie udział w rozpoczynających się w najbliższy weekend 3 Pucharze Polski – jesiennych konsultacjach w kajakarstwie. Zawody odbędą się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.

Juniorzy swoją rywalizację rozpoczną już w sobotę.

Celem konsultacji juniorów jest sprawdzenie i określenie poziomu sprawności wszechstronnej i specjalnej na początku sezonu przygotowawczego, ponadto:

– ustalenie kadry narodowej juniorów i kadetów na 2019 rok (zgodnie z obowiązującym regulaminem),

– wyłonienie zwycięzców PP-ZKJ (końcowy wynik).

Zawodnicy zmierzą się nie tylko na wodzie. A oto konkurencje:

  1. Sprawdzian biegowy na dystansie 1500 m.
  2. Sprawdzian pływacki na dystansie 200 m
  3. Sprawdzian specjalistyczny na dystansach 2000 m i 1000 m.
  4. Sprawdziany; koordynacji ruchowej i precyzji ruchu – rzuty piłką oraz bieg na dystansie 30m
  5. Sprawdzian mocy maksymalnej w dociąganiu i wyciskaniu sztangi, a następnie wytrzymałość siłowa – wyciskanie i dociąganie sztangi w czasie 2 minut, z obciążeniem 50% masy ciała (pomiar pracy).
  6. Podciąganie na drążku.
  7. Pompki na poręczach.
  8. Analiza składu masy ciała

Wyniki XIII Długodystansowych Mistrzostw Polski

    Dodane: 2018-10-14

6 października w Człuchowie odbyły się XIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w smoczych łodziach. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy Zespołu Szkół Sportowych w Człuchowie.

Autor Magda Afeltowicz

Uczestnikom, którzy rywalizowali na łodziach 10 osobowych przez cały dzień towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. W konkurencjach Senior sport, Mikst i Open zwyciężyła Spójnia Warszawa. W kategorii junior MIKST natomiast najlepsza była załoga UKS ZSS w Człuchowie. W kategorii FAN załogi rywalizowały o 'Puchar Starosty". Tegoroczną walkę w tej kategorii wygrała załoga SSW Dragon Chełmno.

Wyniki Mistrzostw

11 edycja Ergometr dla wszystkich - trwają zapisy

    Dodane: 2018-10-11

22 listopada (czwartek) w Szkole Podstawowej nr 35 (os. Władysława Łokietka 104) odbędzie się 11 edycja zawodów Ergometr dla wszystkich. Impreza, której pomysłodawcą jest srebrny medalista IO Grzegorz Nowak, a współorganizatorem Towarzystwo Wioślarzy Polonia w Poznaniu ma charakter integracyjny w związku z czym wezmą udział również dzieci niepełnosprawne.

Do tej pory (od 2008r.) w zawodach wystartowało  ponad 3000 uczniów z ponad 100 szkół, a zawody cieszą się rosnącym powodzeniem co bardzo cieszy organizatorów.

W tegorocznej edycji zawodów udział wezmą uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu. Celem imprezy jest propagowanie dyscypliny - wioślarstwa i szukanie młodych talentów. Zgłoszenia imienne wraz z numerem telefonu rodzica lub opiekuna uczestnika należy przesłać do 19.11 br. na adres twpoloniapoznan@gmail.com. Każda szkoła może zgłosić do 15 osób. Zawody odbędą się w następujących kategoriach:

I kategoria – 7 kl. Dziewczęta;

II kategoria – 7 kl. Chłopcy;

III kategoria – 8 kl. Dziewczęta;

IV kategoria – 8 kl. Chłopcy;

V kategoria – nauczyciele wychowania fizycznego.

Kontakt: Grzegorz Nowak - 606–901–121 (organizator), Maciej Kobyliński - 501–930–144 (nadzór merytoryczny).

Regulamin

Nowa przystań w Czechowicach otwarta

    Dodane: 2018-10-11

W minioną sobotę nad stawem Kopalniok w Czechowicach Dziedzicach odbyły się uroczystości związane z otwarciem nowej kajakowni z nowoczesnym zapleczem kajakowe, hangarem na sprzęt pływający, szatniami i łazienkami dla sportowców, zapleczem administracyjnym i sanitarnym oraz przestronną salą do ćwiczeń siłowych.

zdj. facebook MKS Czechowice-Dziedzice Kajaki

Radość była ogromna tym bardziej, że w ostatnich latach, kajakarze MKS Czechowice-Dziedzice przebierali się w postawionym nad brzegiem Kopalnioka kontenerze, a czechowickim kajakom groziła likwidacja.

Do pięknej, sięgającej 1937 roku tradycji kajakarstwa w Czechowicach-Dziedzicach, nawiązał podczas oficjalnego otwarcia Prezes PZKaj Tadeusz Wróblewski, który swoją przygodę z kajakami zaczynał w 1968 roku właśnie tam. Uroczystego odsłonięcia tablicy z imieniem patrona czechowickiej Kajakowni Ewalda Janusza (reprezentanta Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku), wspólnie z Burmistrzem Marianem Błachutem, dokonała wdowa po olimpijczyku Elżbieta Janusz.

Mroczny spływ kajakowy w Wałczu

    Dodane: 2018-10-08

W piątek 5 października w Wałczu odbył się Spływ Kajakami o Zmroku. W spływie, którego organizatorem był były olimpijczyk, a obecnie Prezes Zachodniopomorskiego Związku Kajakowego Paweł Łakomy wzięło udział blisko 20 osób.

Zdjęcia Bartek Ćmiel - 1kadr.pl

Celem była popularyzacja kajakarstwa i turystyki kajakowej - pokazanie nowych, ciekawych, nieszablonowych form spędzania wolnego czasu. Jesienią, a nawet zimą i w dodatku w nocy można z powodzeniem bezpiecznie pływać kajakiem. Pływając w nocy, mając ograniczone bodźce wzrokowe, wyostrzają się nam inne zmysły, dostarczając wielu niezapomnianych wrażeń.

Zdjęcia Bartek Ćmiel - 1kadr.pl

Spływ udał się wyśmienicie ze względu na piękną pogodę, gwieździste niebo, wysoką jak na tę porę roku temperaturę oraz wspaniałe towarzystwo. Wydarzenie to pokazuje, że turystyka kajakowa nie ma ograniczeń wiekowych. Zachęceni pozytywnymi opiniami uczestników organizatorzy już planują kolejne tego typu imprezy. Akcja miała również wymiar charytatywny ponieważ uczestnicy poproszeni zostali o wpłatę pieniędzy na leczenie walczącego z chorobą Gabrysia.

Zdjęcia Bartek Ćmiel - 1kadr.pl

Medale wioślarskich Mistrzostw Poznania rozdane

 Ewa Chudek   Dodane: 2018-10-07

Wczoraj, w sobotę 6 października, na Torze Regatowym Malta odbyły się Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików i Mistrzostwa Miasta Poznania w wioślarstwie. Zawodnicy i zawodniczki, praktycznie we wszystkich kategoriach ścigali się na dystansie 1500m. Jest to przedostania impreza wioślarska w tym sezonie rozgrywana na jeziorze Maltańskim. 27- 28 Października odbędą się jeszcze ogólnopolskie zawody wioślarskie, czyli Centralne Kontrolne Regaty jesiennie. Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

1x DZ – jedynka dziewcząt: Gabriela Stefaniak (Posnania RBW Poznań)

1x CH – jedynka chłopców: Jacek Suszka (Posnania RBW Poznań)                      

2x DZ - dwójka podwójna dziewcząt: Gabriela Stefaniak, Daria Nolberczak (Posnania RBW Poznań)

film WZTW

2x CH - dwójka podwójna chłopców: Jacek Suszka, Igor Czekanowicz (Posnania RBW Poznań)

4x-DZ - czwórka podwójna bez sterniczki dziewcząt: Magdalena Szeszuła, Zuzanna Kaczmarek, Vanessa Waszak, Emilia Kalinowska (Polonia Poznań)

4x-CH - czwórka podwójna bez sternika chłopców: Bartłomiej Jackowiak, Igor Czekanowicz, Tomasz Grześkowiak, Michał Pranke (Posnania RBW Poznań)

4x+DZ - czwórka podwójna ze sterniczką dziewcząt: Aleksandra Hau, Julia Zwierciadłowska, Gabriela Szczepaniak, Agata Woźniak, Dominik Wojciechowski

4x+CH - czwórka podwójna ze sternikiem chłopców: Bartłomiej Jackowiak, Michał Pranke Wojciech Mikołajczak, Tomasz Grześkowiak, Daria Nolberczak

1x KJ/KJM – jedynka juniorek: Martyna Wasilewska ( KW 04 Poznań)

1x MJ/MJM – jedynka juniorów:  Patryk Szymendera ( Posnania RBW Poznań)

2x KJ/KJM – dwójka podwójna juniorek: Barbara Andrzejewska, Martyna Wasilewska (KW O4 Poznań)

2x MJ/MJM – dwójka podwójna juniorów: Tomasz Lisek, Jakub Woźniak (KW 04 Poznań)

2- MJ/MJM – dwójka bez sternika juniorów: Maciej Kasprzyk, Julian Kościuk (Posnania RBW Poznań)

4x KJ/KJM – czwórka podwójna juniorek: Martyna Wasielewska, Barbara Andrzejewska, Adrianna Mermela, Aleksandra Kircher (KW O4 Poznań)

4x MJ/MJM – czwórka podwójna juniorów: Krzysztof Wojtyś, Krzysztof Jagodziński, Cezary Litka, Szymon Mikołajczak (AZS AWF Poznań)

1x MW – jedynka masters: Jordan Osuch (Polonia Poznań)

2x MW – dwójka podwójna masters: Jordan Osuch, Maciej Kobyliński (Polonia Poznań)

 

Komplet wyników: http://eos.wztw.hostingasp.pl/page_results/details.php?url=../results_pdf/2014/104___06-10-2018___Mistrzostwa%20Miasta%20Poznania/

Pilarz i Włodarczyk z nominacjami na MIO

    Dodane: 2018-10-02

Wczoraj w Centrum Olimpijskimi PKOl w Warszawie przyznano nominacje olimpijskie na III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Buenos Aires 2018. W uroczystości udział wzięli m.in.: Jan Widera (Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, wiceminister), Prezesi Polskich Związków Sportowych, członkowie Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz przedstawicieli Komisji Problemowych PKOl, Dyrektor Instytutu Sportu - Pani Urszula Włodarczyk, a także kierownictwo PKOl w osobach prezesa Andrzeja Kraśnickiego i sekretarza generalnego Adama Krzesińskiego.

Foto: Szymon Sikora PKOl

III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Buenos Aires 2018 rozpoczną się 6, a zakończą 18 października. Polskę reprezentować będzie 69 zawodniczek i zawodników w tym jeden przedstawiciel kajakarstwa - Wojciech Pilarz, który wystartuje w konkurencji K-1 oraz trener Robert Włodarczyk.

Dziś biało-czerwoni odlatują do Argentyny.

Trzymamy kciuki za wszystkich reprezentantów Polski na III MIO 2018!


Kalendarz rozgrywek III MIO: www.olimpijski.pl/pl/buenosaires2018/707,kalendarz.html

Strona wydarzenia: www.olimpijski.pl/pl/buenosaires2018

 Galeria zdjęć z uroczystości wręczenia nominacji:

www.olimpijski.pl/pl/88,multimedia/g/36560,slubowanie-przed-yog-buenos-aires-2018.html

źródło PKOl

Medale Mistrzostw Polski w Maratonie kajakowym rozdane

    Dodane: 2018-10-02

Prawie 400 zawodników z 50 klubów wystartowało w miniony weekend (29-30 września) w XXXII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie kajakowym. Zawodnicy rywalizowali w 31 konkurencjach na dystansie od 8,4 km do 30,6 km. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

źródło facebook PZKaj

K2 23km juniorów – Miłosz i Mateusz Ziółkowscy (Stomil Poznań)

C2 19,5km juniorów – Paweł Domiński/ Bartosz Masłowski (AZS-AWF Poznań)

K1 19,5km juniorek – Martyna Mikołajewska (Astoria Bydgoszcz)

C1 15,8km juniorek – Adrianna Antos (AZS-AWF Poznań)

K1 30,6km seniorów – Michał Bil (Politechnika Opole)

K2 26,9km seniorek – Julia Lis/ paulina Markiewicz (Politechnika Opole)

C1 26,9km seniorów – Wiktor Głazunow (AZS-AWF Gorzów WLKP)

K1 15,8km juniorów mł. – Bartosz Hałas (AZS-AWF Poznań)

K2 12,1km juniorek mł. – Agata Błaszczyk/ Agata Boruta (G’Power Gorzów WLKP)

C1 12,1km juniorów mł. – Krystian Hołdak (KKS Nowa Sól)

C2 8,4km juniorek mł. – Elżbieta Łoboziak/ Anna Topa (MKSW Trzebinia)

źródło facebook PZKaj

K2 12,1km młodzików – Szymon Wiąz/ Maciej Rembek (KKS Sieradz)

K1 8,4km młodziczek – Oliwia Troka (Astoria Bydgoszcz)

C2 8,4km młodzików – Adrian Poklepa/ Damian Sajdak (KKS Nowa Sól)

C1 4,7km młodziczek – Alicja Drzewicka (OKSW Olsztyn)

K1 15,8km masters – Dariusz Soroczyński (MOS Wrocław)

K1 12,1km masters – Jolanta Rogala (Admira Gorzów WLKP)

C1 12,1km masters – Stanisław Kuczyński (Victoria Sztum)

K1 23,2km juniorów – Adrian Seliwański (G’Power Gorzów WLKP)

C1 19,5km juniorów – Herman Berko (Ukraina)

K2 19,5km juniorek – Dorota Moskowicz/ Agata Zielińska (Fala Lublin)

C2 15,8km juniorek – Adrianna i Ewelina Antos (AZS-AWF Poznań)

K2 30,6km seniorów – Andrzej Gryczko/ Sławomir Siwiec (Admira Gorzów WLKP)

K1 26,9km seniorek – Karolina Markiewicz (Politechnika Opole)

C2 26,9km seniorów – Wiktor Głazunow/ Robert Olszewski (AZS-AWF Gorzów WLKP)

K2 15,8km juniorów mł. – Adrian Zychowicz/ Dominik Wawer (G’Power Gorzów WLKP)

K1 12,1km juniorek mł. – Zuzanna Hałas (AZS-AWF Poznań)

C1 8,4km juniorek mł. – Marta Tutaj (Warta Poznań)

K1 12,1km młodzików – Jarosław Kajdanek (Energetyk Poznań)

K2 8,4km młodziczek – Justyna Stelmach/ Agnieszka Bobowska (Yacht-Club Kraków)

C1 8,4km młodzików – Eryk Wilga (Warta Poznań)

Wyniki zawodów

14 medali dla Polski w regatach o Puchar Bałtyku

 Ewa Chudek   Dodane: 2018-10-01

W ostatni weekend września odbyła się kolejna edycja corocznych wioślarskich regat o Puchar Bałtyku. Zawodnicy z Norwegii, Litwy, Łotwy, Estonii, Niemiec, Szwecji, Danii, Finlandii i Polski, walczyli o medale na torze regatowym w Kruszwicy. W zawodach uczestniczyć mogą sportowcy od 15 do 17 lat. Już pierwszego dnia reprezentanci Polski zdobyli łącznie 7 medali.

zdj. Julia Kowacic źródło www.pztw.pl

Złoto

JW2 -: Ewelina Lefik, Barbara Jęchorek (8:06.12)

JM2 -: Jerzy Kaczmarek, Łukasz Kasztelan (7:23.10)

Srebro

JM1x - Cezary Litka (7:52.48)

JM4x - Piotr Witulski, Patryk Szymendera, Aleksander Przezdziecki, Bartosz Bartkowski (6:19.84)

JW4 -: Zuzanna Raczyńska, Julia Weiwer, Wiktoria Kowalska, Sandra Pająk (7:40.83)

Brąz:

JM4 -: Julian Kościuk, Maciej Kasprzyk, Szymon Pawlikowski, Oskar Streich (6:45.94)

JW4x - Patrycja Domalska, Wiktoria Dziwota, Oliwia Muraska, Anna Potrzuska  (7:15.86)

Drugiego dnia zawodów nasi reprezentanci wywalczyli również 7 medali, jednak tym razem na dystansie 500m.

Złoto:

JM2-: Jerzy Kaczmarek, Łukasz Kasztelan (1:36.61)

Srebro:

JW2 -: Ewelina Lefik, Barbara Jęchorek (1:49.80)

JW4 -: Zuzanna Raczyńska, Julia Weiwer, Wiktoria Kowalska, Sandra Pająk (1:40.98)

JM4x -: Piotr Witulski, Patryk Szymendera, Aleksander Przezdziecki, Bartosz Bartkowski (1:26.67)

Brąz:

JM4x: Dawid Fracz-Zakrzewski, Konrad Domański, Patryk Wojtalak, Krzysztof Jagodziński (1:27.39)

JW4x: Patrycja Domalska, Wiktoria Dziwota, Oliwia Muraska, Anna Potrzuska  1:38.71

JW2x: Wiktoria Aleksandrowicz, Oliwia Szczurek  (1:46.16)

Wszystkie wyniki