400 zawodników ścigało się na smokach w Iławie

    Dodane: 2017-07-05

W minioną sobotę, 1 lipca w Iławie około 400 zawodniczek i zawodników z całego kraju ścigało się na akwenie w centrum miasta w regatach smoczych łodzi O Złote Wiosło Jezioraka. A oto klasyfikacja końcowa:

źródło facebook Drakens Iława

Kategoria Amator 10 Mixt:

  1. Fizjoterapeuci
  2. Szybcy i Wściekłe
  3. KP Policji Iława
  4. WSG Malbork
  5. Pogromcy Smoków z Susza
  6. Przedszkole Majka
  7. ZeUS AMATOR

Open 10
1. Medos Chełmno
2. Policja Chełmno
3. Straż Ochrony Kolei
4. Zakład Karny Iława
5. Rezerwowe Psy
Women 10
1. Husaria Gdańsk
2. Gdańskie Lwy
3. Smocza Aura Gdańsk
4. DT Wrocław
Mixt 20 Fan
1. 1. Smocza Aura Gdańsk
2. DT Wrocław
3. Drako Wałcz/VW Poznań
Mixt 20 Sport
1. Gdańskie Lwy
2. Słodki Smok Malbork
3. Husaria Gdańsk
Open 20 Fan
1. Stiegelmayer Stolno
2. Dragon Chełmno
3. Husaria Gdańsk
4. Drako Wałcz/VW Poznań
Open 20 Sportowych
1. Smocza Aura Gdańsk
2. Gdańskie Lwy
3. Sztumskie Smoki

Znamy skład polskiej reprezentacji na Puchar Świata w Lucernie

    Dodane: 2017-07-04

Już w najbliższy weekend 7 - 9 lipca w Lucernie rozegrane zostaną finałowe regaty o Puchar Świata. Dziś na miejsce rywalizacji odlecieli nasi reprezentacji, którzy wystąpią w składzie:

 

Kobiety
- jedynka wagi lekkiej - Joanna Dorociak (WTW Warszawa) oraz Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk)

- dwójka podwójna wagi lekkiej - Weronika Deresz (WTW Warszawa)/ Martyna Mikołajczak (LOTTO Bydgostia)

czwórka bez sterniczki - Monika Ciaciuch (LOTTO Bydgostia)/ Joanna Dittmann (LOTTO Bydgostia)/ Anna Wierzbowska (LOTTO Bydgostia)/ Maria Wierzbowska (LOTTO Bydgostia)     

czwórka podwójna - Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)/ Maria Springwald (AZS AWF Kraków)/ Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz)/ Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń)    

Mężczyźni
- jedynka - Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa)

- jedynka wagi lekkiej - Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica)

- dwójka podwójna - Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)/ Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń)

- dwójka podwójna wagi lekkiej - Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk)/ Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica)

- czwórka podwójna - Wiktor Chabel (Posnania Poznań)/ Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa)/ Dariusz Radosz (LOTTO Bydgostia)/ Adam Wicenciak (KW04 Poznań)     

- ósemka (jeden z zawodników będzie rezerwowym)/ Ryszard Ablewski (LOTTO Bydgostia)/ Krystian Aranowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)/ Mikołaj Burda (LOTTO Bydgostia)/ Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)/ Robert Fuchs (AZS UMK Toruń)/ Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)/ Piotr Juszczak (CWZS Zawisza Bydgoszcz)/ Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz)/ Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)/ Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)    

Czwarte miejsce maratończyków na pożegnanie z Portugalią

    Dodane: 2017-07-03

Czwarte miejsce zajęli nasi kanadyjkarze w ostatnim dniu rozgrywanych w portugalskim Ponte de Lima Mistrzostw Europy w Maratonie Kajakowym. Po złotym i srebrnym medalu wywalczonym indywidualnie w niedzielę Patryk Gluza i Mateusz Borgieł ponownie weszli do łodzi, tym razem jednak w duecie.

źródło www.pzkaj.pl

W konkurencji C2 seniorów prawie zawsze triumfują te same osady z Węgier i Hiszpanii, a bardzo rzadko zdarza się, że na podium stają zawodnicy z innych reprezentacji. Podobnie wyglądało to w tym wyścigu, gdzie od początku Węgrzy i Hiszpanie oderwali się od grupy. Na mecie niestety tym razem scenariusz się powtórzył i Polacy musieli zadowolić się czwartym miejscem.

Podsumowując, nasza reprezentacja zdobyła w Portugalii 4 medale: jeden złoty, 2 srebrne i jeden brązowy. Co dało naszym 8 zawodnikom, 3. miejsce w klasyfikacji medalowej. Wyprzedziły nas tylko takie potęgi maratonu kajakowego, jak Węgrzy i Hiszpanie. Dlatego jak powiedział w wywiadzie dla PZKaj trener maratończyków Mateusz Rynkiewicz „Nasz wynik należy uznać za rewelacyjny”.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym

    Dodane: 2017-07-02

W najbliższy weekend (7 – 9 lipca) w Gorzowie Wielkopolskim odbędą się XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym. Miejscem regat będzie przystań Klubu Sportowego „Admira” przy ul. Wał Okrężny.

Uczestnicy wystartują w kategoriach wiekowych od młodzika do weterana.

Zapowiedż zawodów

 

3 dzień zmagań kajakarzy w Mistrzostwach Europy

    Dodane: 2017-07-01

3 dzień rozgrywanych w portugalskim Ponte de Lima Mistrzostw Europy w Maratonie Kajakowym nie przyniósł medalu naszym kajakarzom.

Po srebrnym medalu wywalczonym pierwszego dnia w konkurencji C1 juniorek na dystansie 15,4 km dziś Maja Szajdek przypłynęła na czwartej pozycji, przegrywając ze zwyciężczynią z Ukrainy prawie 8 minut.  

Jutro ostatni dzień zmagań. Liczymy na medal bowiem w konkurencji C2 wystartują wczorajsi zwycięzcy z jedynek – Patryk Gluza i Mateusz Borgieł. Czy nasz duet przywiezie kolejny krążek? Strat o godz. 9.05.

Oglądaj na żywo

Srebro dla Mai w Mistrzostwach Europy. Za chwilę po medal ruszą kanadyjkarze

    Dodane: 2017-06-30

Pierwszy dzień rozgrywanych  w portugalskim Ponte de Lima Mistrzostw Europy w Maratonie Kajakowym przyniósł ekipie trenera Mateusza Rynkiewicza srebrny medal. Druga w konkurencji C1 juniorek na dystansie 15,4 km przypłynęła Maja Szajdek.

źródło facebook Polski Związek Kajakowy

Polka do zwyciężczyni – Mathilde Troncin (Francja) straciła 2.34,73. Trzecia na mecie zameldowała się reprezentantka Hiszpanii – Andrea Vazquez. Maja zajęła również 2. miejsce, ale bez tytuły wicemistrzyni Europy w dodatkowym wyścigu na krótkim dystansie w kategorii seniorek tj. 3,6 km, w tym 3 okrążenia i 2 przenoski.

W konkurencji C1 juniorów 5. miejsce wywalczył Patryk Piotrowicz, a 6. miejsce Grzegorz Ludwiczak. 14 na metę w konkurencji K1 juniorów dopłynął fryderyk Fulko. W konkurencji C1 na krótkim dystansie tj. 3,6 km, w tym 3 okrążenia i 2 przenoski 8 miejsce zajął Jakub Bródka, a dwa miejsca dalej przypłynął Grzegorz Ludwiczak.

Już za parę minut walkę o medal stoczą nasi kanadyjkarze Mateusz Borgieł i Patrylki Gluza. Oglądaj na żywo.

Kolejne medale dla biało-czerwonych w Mistrzostwach Europy

    Dodane: 2017-06-30

Po wczorajszym sukcesie Mai Szajdek dziś nasi reprezentanci dołożyli kolejne medale rozgrywanych  w portugalskim Ponte de Lima Mistrzostw Europy w Maratonie Kajakowym.

źródło facebook Canoe Europe

W konkurencji C1 U23 walka o złoty medal rozgrywała się pomiędzy dwoma naszymi reprezentantami: Patrykiem Gluzą i Mateuszem Borgiełem. Ostatecznie po przepłynięciu 6 dużych okrążeń i jednego małego lepszy okazał się Gluza, który osiąnął czas 1:49.31,26. Podium uzupełnił reprezentant Portugalii.

Po brązowy medal w C2 juniorów popłynęli Patryk Piotrowicz i Mateusz Cybula, którym do zwycięzców, Niemców zabrakło zaledwie 20 sekund. Drudzy na mecie zameldowali się Węgrzy. Jutro kolejne szanse medalowe!

Mistrzostwa Europy w Maratonie Kajakowym – oglądaj na żywo

    Dodane: 2017-06-29

Dziś w portugalskim Ponte de Lima rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Maratonie Kajakowym. W imprezie pod czujnym okiem trenera Mateusza Rynkiewicza weźmie udział 8 polskich zawodników.

Oglądaj zawody na żywo dzień po dniu na naszej stronie:

Czwartek 10:00

Czwartek 18:30


Piątek 10:00

Sobota 10:00

Niedziela 10:00

Wyniki

www.canoemarathonportugal.com

Przypomnijmy, że z zeszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu Polacy przywieźli 4 medale: srebro i 3 brązowe. Jaki będzie dorobek medalowy w tym roku?

Brąz dla Politechniki Gdańskiej na Uniwersyteckich Mistrzostwach Świata

    Dodane: 2017-06-28

Brązowy medal z Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w smoczych łodziach przywiozą do Polski studenci Politechniki Gdańskiej.

źródło facebook PG Smoki Północy

W zawodach, które odbyły się w dniach 23-26 czerwca w chińskiej miejscowości DaLi (niedaleko Xi'an, prowincja Shaanxi) oprócz polskiej i chińskich osad udział wzięły również ekipy z Włoch, Kanady, USA, Makao, Singapur, Filipin.

źródło facebook PG Smoki Północy

Medal nasi żacy zdobyli w kategorii MIXED (6 mężczyzn i 4 kobiety na łodzi) na dystansie 500m. Niewiele do podium zabrakło na innych dystansach: 4 miejsce - dystans 200m i 5 miejsce - dystans 2000m.

Smocze łodzie są sportem narodowym w Chinach dlatego jak powiedzieli nam nasi studenci „zawody były zorganizowane bardzo tradycyjnie i udział był dla nich niesamowitym doświadczeniem.

www.icdbf.org/blank