II Amatorskie Mistrzostwa Warszawy w wioślarstwie
21 października odbędą się II Amatorskie Mistrzostwa Warszawy w wioślarstwie. Celem wydarzenia jest integracja środowiska oraz promocja wioślarstwa. Rywalizacja pomiędzy największymi sekcjami amatorskimi odbędzie się na krótkim dystansie - od wejścia do Portu Czerniakowskiego do Mostu Łazienkowskiego.
foto facebook organizator
Wyścigi zostaną rozegrane w trzech konkurencjach: czwórka mixt – start 9:30, czwórka kobieca – start 9:45 oraz ósemka męska – start 10:00. Koszt udziału w zawodach to 50 zł. W pakiecie znajduje się koszulka, a na zwycięzców czekają medale. Po zawodach odbędzie się grillowanie na przystani WTW przy Zaruskiego 12.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w zawodach.
Zagłosuj na Polki w plebiscycie FISA - Ostatnie godziny głosowania
Do końca dzisiejszego dnia, środy (17 października) można oddawać głosy w corocznym plebiscycie World Rowing Awards, który organizuje FISA. W kategorii żeńskiej osady roku nominowana została czwórka podwójna - Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Agnieszka Kobus-Zawojska.
zdj. www.pztw.pl
Polki w tym sezonie błysnęły formą na obu imprezach docelowych. Najpierw w Szkocji wywalczyły złoto Mistrzostw Europy, a we wrześniu potwierdziły dominację na Mistrzostwach Świata w bułgarskim Płowdiwie. Głosy można oddawać on-line na stronie World Rowing. Zagłosować można również w kategorii Najlepszy Trener, gdzie nie ma nominacji i każdy może zgłosić własną propozycję wraz z uzasadnieniem. Głosowanie potrwa do 23:59 17 października (środa). Pod koniec miesiąca zostaną ogłoszeni ściśli finaliści w każdej z kategorii, a zwycięzców poznamy 23 listopada na uroczystej gali w Berlinie.
>>> ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FISA <<<
info + zdjęcia - źródło www.pztw.pl
Program jesiennych konsultacjach w kajakarstwie juniorów
298 juniorów z 53 klubów weźmie udział w rozpoczynających się w najbliższy weekend 3 Pucharze Polski – jesiennych konsultacjach w kajakarstwie. Zawody odbędą się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.
Juniorzy swoją rywalizację rozpoczną już w sobotę.
Celem konsultacji juniorów jest sprawdzenie i określenie poziomu sprawności wszechstronnej i specjalnej na początku sezonu przygotowawczego, ponadto:
– ustalenie kadry narodowej juniorów i kadetów na 2019 rok (zgodnie z obowiązującym regulaminem),
– wyłonienie zwycięzców PP-ZKJ (końcowy wynik).
Zawodnicy zmierzą się nie tylko na wodzie. A oto konkurencje:
- Sprawdzian biegowy na dystansie 1500 m.
- Sprawdzian pływacki na dystansie 200 m
- Sprawdzian specjalistyczny na dystansach 2000 m i 1000 m.
- Sprawdziany; koordynacji ruchowej i precyzji ruchu – rzuty piłką oraz bieg na dystansie 30m
- Sprawdzian mocy maksymalnej w dociąganiu i wyciskaniu sztangi, a następnie wytrzymałość siłowa – wyciskanie i dociąganie sztangi w czasie 2 minut, z obciążeniem 50% masy ciała (pomiar pracy).
- Podciąganie na drążku.
- Pompki na poręczach.
- Analiza składu masy ciała
Wyniki XIII Długodystansowych Mistrzostw Polski
6 października w Człuchowie odbyły się XIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w smoczych łodziach. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy Zespołu Szkół Sportowych w Człuchowie.
Autor Magda Afeltowicz
Uczestnikom, którzy rywalizowali na łodziach 10 osobowych przez cały dzień towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. W konkurencjach Senior sport, Mikst i Open zwyciężyła Spójnia Warszawa. W kategorii junior MIKST natomiast najlepsza była załoga UKS ZSS w Człuchowie. W kategorii FAN załogi rywalizowały o 'Puchar Starosty". Tegoroczną walkę w tej kategorii wygrała załoga SSW Dragon Chełmno.
11 edycja Ergometr dla wszystkich - trwają zapisy
22 listopada (czwartek) w Szkole Podstawowej nr 35 (os. Władysława Łokietka 104) odbędzie się 11 edycja zawodów Ergometr dla wszystkich. Impreza, której pomysłodawcą jest srebrny medalista IO Grzegorz Nowak, a współorganizatorem Towarzystwo Wioślarzy Polonia w Poznaniu ma charakter integracyjny w związku z czym wezmą udział również dzieci niepełnosprawne.
Do tej pory (od 2008r.) w zawodach wystartowało ponad 3000 uczniów z ponad 100 szkół, a zawody cieszą się rosnącym powodzeniem co bardzo cieszy organizatorów.
W tegorocznej edycji zawodów udział wezmą uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu. Celem imprezy jest propagowanie dyscypliny - wioślarstwa i szukanie młodych talentów. Zgłoszenia imienne wraz z numerem telefonu rodzica lub opiekuna uczestnika należy przesłać do 19.11 br. na adres twpoloniapoznan@gmail.com. Każda szkoła może zgłosić do 15 osób. Zawody odbędą się w następujących kategoriach:
I kategoria – 7 kl. Dziewczęta;
II kategoria – 7 kl. Chłopcy;
III kategoria – 8 kl. Dziewczęta;
IV kategoria – 8 kl. Chłopcy;
V kategoria – nauczyciele wychowania fizycznego.
Kontakt: Grzegorz Nowak - 606–901–121 (organizator), Maciej Kobyliński - 501–930–144 (nadzór merytoryczny).
Nowa przystań w Czechowicach otwarta
W minioną sobotę nad stawem Kopalniok w Czechowicach Dziedzicach odbyły się uroczystości związane z otwarciem nowej kajakowni z nowoczesnym zapleczem kajakowe, hangarem na sprzęt pływający, szatniami i łazienkami dla sportowców, zapleczem administracyjnym i sanitarnym oraz przestronną salą do ćwiczeń siłowych.
zdj. facebook MKS Czechowice-Dziedzice Kajaki
Radość była ogromna tym bardziej, że w ostatnich latach, kajakarze MKS Czechowice-Dziedzice przebierali się w postawionym nad brzegiem Kopalnioka kontenerze, a czechowickim kajakom groziła likwidacja.
Do pięknej, sięgającej 1937 roku tradycji kajakarstwa w Czechowicach-Dziedzicach, nawiązał podczas oficjalnego otwarcia Prezes PZKaj Tadeusz Wróblewski, który swoją przygodę z kajakami zaczynał w 1968 roku właśnie tam. Uroczystego odsłonięcia tablicy z imieniem patrona czechowickiej Kajakowni Ewalda Janusza (reprezentanta Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku), wspólnie z Burmistrzem Marianem Błachutem, dokonała wdowa po olimpijczyku Elżbieta Janusz.
Mroczny spływ kajakowy w Wałczu
W piątek 5 października w Wałczu odbył się Spływ Kajakami o Zmroku. W spływie, którego organizatorem był były olimpijczyk, a obecnie Prezes Zachodniopomorskiego Związku Kajakowego Paweł Łakomy wzięło udział blisko 20 osób.
Zdjęcia Bartek Ćmiel - 1kadr.pl
Celem była popularyzacja kajakarstwa i turystyki kajakowej - pokazanie nowych, ciekawych, nieszablonowych form spędzania wolnego czasu. Jesienią, a nawet zimą i w dodatku w nocy można z powodzeniem bezpiecznie pływać kajakiem. Pływając w nocy, mając ograniczone bodźce wzrokowe, wyostrzają się nam inne zmysły, dostarczając wielu niezapomnianych wrażeń.
Zdjęcia Bartek Ćmiel - 1kadr.pl
Spływ udał się wyśmienicie ze względu na piękną pogodę, gwieździste niebo, wysoką jak na tę porę roku temperaturę oraz wspaniałe towarzystwo. Wydarzenie to pokazuje, że turystyka kajakowa nie ma ograniczeń wiekowych. Zachęceni pozytywnymi opiniami uczestników organizatorzy już planują kolejne tego typu imprezy. Akcja miała również wymiar charytatywny ponieważ uczestnicy poproszeni zostali o wpłatę pieniędzy na leczenie walczącego z chorobą Gabrysia.
Zdjęcia Bartek Ćmiel - 1kadr.pl
Medale wioślarskich Mistrzostw Poznania rozdane
Wczoraj, w sobotę 6 października, na Torze Regatowym Malta odbyły się Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików i Mistrzostwa Miasta Poznania w wioślarstwie. Zawodnicy i zawodniczki, praktycznie we wszystkich kategoriach ścigali się na dystansie 1500m. Jest to przedostania impreza wioślarska w tym sezonie rozgrywana na jeziorze Maltańskim. 27- 28 Października odbędą się jeszcze ogólnopolskie zawody wioślarskie, czyli Centralne Kontrolne Regaty jesiennie. Zwycięzcy poszczególnych kategorii:
1x DZ – jedynka dziewcząt: Gabriela Stefaniak (Posnania RBW Poznań)
1x CH – jedynka chłopców: Jacek Suszka (Posnania RBW Poznań)
2x DZ - dwójka podwójna dziewcząt: Gabriela Stefaniak, Daria Nolberczak (Posnania RBW Poznań)
film WZTW
2x CH - dwójka podwójna chłopców: Jacek Suszka, Igor Czekanowicz (Posnania RBW Poznań)
4x-DZ - czwórka podwójna bez sterniczki dziewcząt: Magdalena Szeszuła, Zuzanna Kaczmarek, Vanessa Waszak, Emilia Kalinowska (Polonia Poznań)
4x-CH - czwórka podwójna bez sternika chłopców: Bartłomiej Jackowiak, Igor Czekanowicz, Tomasz Grześkowiak, Michał Pranke (Posnania RBW Poznań)
4x+DZ - czwórka podwójna ze sterniczką dziewcząt: Aleksandra Hau, Julia Zwierciadłowska, Gabriela Szczepaniak, Agata Woźniak, Dominik Wojciechowski
4x+CH - czwórka podwójna ze sternikiem chłopców: Bartłomiej Jackowiak, Michał Pranke Wojciech Mikołajczak, Tomasz Grześkowiak, Daria Nolberczak
1x KJ/KJM – jedynka juniorek: Martyna Wasilewska ( KW 04 Poznań)
1x MJ/MJM – jedynka juniorów: Patryk Szymendera ( Posnania RBW Poznań)
2x KJ/KJM – dwójka podwójna juniorek: Barbara Andrzejewska, Martyna Wasilewska (KW O4 Poznań)
2x MJ/MJM – dwójka podwójna juniorów: Tomasz Lisek, Jakub Woźniak (KW 04 Poznań)
2- MJ/MJM – dwójka bez sternika juniorów: Maciej Kasprzyk, Julian Kościuk (Posnania RBW Poznań)
4x KJ/KJM – czwórka podwójna juniorek: Martyna Wasielewska, Barbara Andrzejewska, Adrianna Mermela, Aleksandra Kircher (KW O4 Poznań)
4x MJ/MJM – czwórka podwójna juniorów: Krzysztof Wojtyś, Krzysztof Jagodziński, Cezary Litka, Szymon Mikołajczak (AZS AWF Poznań)
1x MW – jedynka masters: Jordan Osuch (Polonia Poznań)
2x MW – dwójka podwójna masters: Jordan Osuch, Maciej Kobyliński (Polonia Poznań)
Komplet wyników: http://eos.wztw.hostingasp.pl/page_results/details.php?url=../results_pdf/2014/104___06-10-2018___Mistrzostwa%20Miasta%20Poznania/
Pilarz i Włodarczyk z nominacjami na MIO
Wczoraj w Centrum Olimpijskimi PKOl w Warszawie przyznano nominacje olimpijskie na III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Buenos Aires 2018. W uroczystości udział wzięli m.in.: Jan Widera (Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, wiceminister), Prezesi Polskich Związków Sportowych, członkowie Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz przedstawicieli Komisji Problemowych PKOl, Dyrektor Instytutu Sportu - Pani Urszula Włodarczyk, a także kierownictwo PKOl w osobach prezesa Andrzeja Kraśnickiego i sekretarza generalnego Adama Krzesińskiego.
Foto: Szymon Sikora PKOl
III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Buenos Aires 2018 rozpoczną się 6, a zakończą 18 października. Polskę reprezentować będzie 69 zawodniczek i zawodników w tym jeden przedstawiciel kajakarstwa - Wojciech Pilarz, który wystartuje w konkurencji K-1 oraz trener Robert Włodarczyk.
Dziś biało-czerwoni odlatują do Argentyny.
Trzymamy kciuki za wszystkich reprezentantów Polski na III MIO 2018!
Kalendarz rozgrywek III MIO: www.olimpijski.pl/pl/buenosaires2018/707,kalendarz.html
Strona wydarzenia: www.olimpijski.pl/pl/buenosaires2018
Galeria zdjęć z uroczystości wręczenia nominacji:
www.olimpijski.pl/pl/88,multimedia/g/36560,slubowanie-przed-yog-buenos-aires-2018.html
źródło PKOl
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
- 47
- 48
- 49
- 50
- 51
- 52
- 53
- 54
- 55
- 56
- 57
- 58
- 59
- 60
- 61
- 62
- 63
- 64
- 65
- 66
- 67
- 68
- 69
- 70
- 71
- 72
- 73
- 74
- 75
- 76
- 77
- 78
- 79
- 80
- 81
- 82
- 83
- 84
- 85
- 86
- 87
- 88
- 89
- 90
- 91
- 92
- 93
- 94
- 95
- 96
- 97
- 98
- 99
- 100
- 101
- 102
- 103
- 104
- 105
- 106
- 107
- 108
- 109
- 110
- 111
- 112
- 113
- 114
- 115
- 116
- 117
- 118
- 119
- 120
- 121
- 122
- 123
- 124
- 125
- 126