Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” partnerem naszych zawodów

    Dodane: 2019-06-03

Miło nam jest poinformować, że kolejny rok z rzędu  Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” została partnerem Mistrzostw w Smoczych łodziach Dragony 2019 oraz 5. Poznań Canoe Challenge.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” rozpoczęła swoją działalność w 1958 roku, dziś zrzesza prawie 40 tysięcy członków,  na jej terenie znajduje się 287 budynków mieszkalnych i 77 budynków użytkowych. „Osiedle Młodych” obejmuje tereny Rataj, Żegrza oraz Chartowa, stanowiąc największą powierzchnię mieszkalną nie tylko w Poznaniu, ale w całej Wielkopolsce. Na kompleks budynków zbudowany na prawym brzegu Warty składa się łącznie 9 jednostek administracyjnych,  kierujących 15 osiedlami.

Dziękujemy za zaufanie!

Pyrland Park Linowy sponsorem Dragonów 2019

    Dodane: 2019-06-03

Do naszych zawodów pozostały już tylko 4 dni. W zawodach wystartuje ponad 550 uczestników. Miło nam jest poinformować, że kolejny rok z rzędu sponsorem naszych zawodów został Pyrland Park Linowy, który ufundował darmowe wejściówki dla uczestników.

Pyrland Park Linowy, nad Poznańską Maltą, zapewnia atrakcje dla wszystkich, którzy lubią połączenie aktywnego wypoczynku z dawką adrenaliny. Oprócz atrakcji linowych oferuje miejsca piknikowe idealne do organizacji urodzin dla dzieci oraz program imprez integracyjnych kierowany do firm. Pyrland Park Linowy jest również organizatorem Półkolonii Letnich i Zimowych.

Zapraszamy do kontaktu pod adresem biuro@pyrlandpark.pl, nr tel: 660 048 901.

4 polskie medale na Wioślarskich Mistrzostwach Europy

 Ewa Chudek   Dodane: 2019-06-02

Pięć finałów i cztery zdobyte krążki oto dorobek naszych wioślarzy w zakończonych dziś, w niedzielę 2 czerwca wioślarskich mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni zdobyli cztery medale – złoty, dwa srebrne i brązowy.

 

Fot. J.Kowacic

Artur Mikołajczewski (LM1x) wywalczył srebrny medal dopływając na metę z czasem 06:58.98. Polak przegrał na finiszu z Węgrem Peterem Galambosem, który złoty krążek wywalczył dopływając na metę z czasem  06:57.00.

 

Fot. J.Kowacic

Ogromnych emocji dostarczyli nam Fabian Barański i Mirosław Ziętarski w finale A dwójek podwójnych mężczyzn. Polacy po zaciętym finiszu zostali Mistrzami Europy w swojej konkurencji, wygrywając 0,9s ze Szwajcarami.

Brązowy medal wywalczyła czwórka bez sterniczki kobiet w składzie Monika Chabel, Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz, Maria Wierzbowska. Polki przypłynęły z czasem 06:32.37. Wyścig wygrały Holenderki.

 

Fot. J.Kowacic

Drugie miejsce w finale A zajęli Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Mateusz Wilangowski (M4-), dopływając na linie mety z czasem  05:53.90. Lepsi okazali się tylko Brytyjczycy (05:53.90).

Czwarte miejsce w finale A zajęła kobieca czwórka podwójna w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann. Zeszłoroczne Mistrzynie świata i Europy, w swoim pierwszym międzynarodowym starcie w tym roku przegrały z Ukrainkami, Rumunkami oraz Niemkami.

 

Fot. J.Kowacic

 

Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski, którzy reprezentowali Polskę na męskiej dwójce podwójnej wagi lekkiej wygrali finał B z czasem 06:23.22. 

Czwarte miejsce w finale B zajęły Monika Sobieszek i Anna Wierzbowska (W2-) kończąc wyścig z czasem 07:24.48.

Również w finale B, ścigały się Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak i Martyna Radosz (W2x), które na metę wpłynęły szóste (07:10.50).

Natan Węgrzycki-Szymczyk, który startował na jedynce, wygrał finał C z czasem 07:00.14. Warto podkreślić, że z takim czasem uplasowałby się na 2 miesjcu w finale B.

 >>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

źródło www.pztw.pl

Regaty Kajakowe Memoriału Andrzeja Kulczaka już za nami

    Dodane: 2019-06-02

W pięknej słonecznej aurze w sobotę 1 czerwca nad jeziorem w Pamiątkowie już po raz siedemnasty odbyły się Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Memoriał Andrzeja Kulczaka. Zawody, w których wystartowali zawodnicy z 15 klubów cieszą się coraz większą popularnością. Kajakarze rywalizowali w 31 konkurencjach, a oto zwycięzcy poszczególnych z nich:

 • C1 500m dziewczynek - Amelia Sołtyńska (Posnania Poznań)
 • K2 500m jun. mł. - Zuzanna Żok/ Julia Piechocka (UMKS Zryw Wolsztyn)
 • K4 500m młodziczek - Zuzanna Gościniak/ Amelia Ludwiczak/ Lidia Bartkowiak/ Zofia Kobryń (KS AZS-AWF Poznań)
 • K1 1000m dzieci – Mateusz Nieborak (UMKS Zryw Wolsztyn)
 • C1 1000m młodzików (2005) – Kacper Grzelski (Posnania Poznań)
 • K1 1000m dzieci (2008 i młodsi) – Jakub Dedra (Zalew Jerzykowo)
 • K2 500m jun. mł. – Tomasz Koperski/ Mateusz Pietrzak (Posnania Poznań)
 • C1 1000m młodzików (2006) – Marceli Krawiec (Warta Poznań)
 • C2 500m dzieci i młodziczek – Zuzanna Kinast/ Marta Brzezińska (Posnania Poznań)
 • K1 1000m młodzików (2006) – Thomas Scibilia (Posnania Poznań)
 • K2 500m młodziczek – Aleksandra Kałużna/ Daria Oryszenka (KKS Nowa Sól)
 • K1 1000m młodzików (2005) – Kajetan Różański (Orzeł Wałcz)
 • K4 500m jun. mł. - Wiktoria Białecka / Joanna Hoffmann/ Maria Koch/ Zuzanna Kołodziejczak (Posnania Poznań)
 • C1 500m dzieci – Nikodem Gromadecki (Warta Poznań)
 • K1 1000m dzieci – Wiktoria Loba (Posnania Poznań)
 • C2 500m młodzików – Kacper Filipczak/ Kacper Grzelski (Posnania Poznań)
 • K4 500m dzieci - Kamil Majcher/ Maciej Mintus/ Szymon Janukowicz/ Maciej Baranowski (MOSW Choszczno)
 • K1 500m młodziczek (2005) – Daria Oryszewska (KKS Nowa Sól)
 • C1 500m młodziczek – Patrycja Szymańska (Warta Poznań)
 • K2 500m młodzików – Kajetan Rużański/ Jakub Zajączkowski (Orzeł Wałcz)
 • K1 500m jun. mł. – Jakub Pilarski (Stomil Poznań)
 • C2 500m dzieci – Nikodem Gromadecki/ Alex Wilga (Warta Poznań)
 • K4 500m dzieci - Julia Bosiacka/ Maja Grzelczak/ Dorota Rudzińska/ Maria Wasielewska (MOSW Choszczno)
 • K2 500m dzieci – Mateusz Rechul/ Mateusz Purczyński (AZS AWF Poznan)
 • K1 300m Open – Filip Kotewicz (Posnania Poznań)
 • K2 500m dzieci – Karolina Zapała/ Julia Piasecka (COPAL Trzcianka)
 • T2 300m M/K – Natalia Olszewska/ Jowita Olszewska
 • K1 1000m młodziczek (2006) – Martyna Kraszewska (KKS Nowa Sól)
 • K4 500m młodzików - Kacper Konieczny/ Thomas Scibilia/ Igor Płaczek/ Szymon Szot (Posnania Poznań)
 • K1 500m jun. mł. – Lena Kosmaczewska (AZS-AWF Poznań)
 • K4 500m mł. - Tomasz Koperski/ Mateusz Pietrzak/ Nicholas Scibilia/ Wiktor Walkowiak (Posnania Poznań)

W klasyfikacji końcowej zwyciężyła Posnania Poznań przed AZS-AWF Poznań i Wartą Poznań.

Wszystkie wyniki

Komplet Polska sponsorem Dragonów 2019

    Dodane: 2019-06-01

Do zawodów pozostał tydzień. Powiększa się lista startowa a także co nas bardzo cieszy grono naszych sponsorów. Dziś chcielibyśmy poinformować, że w nasze zmagania włączyła się kolejny rok z rzędu firma – Komplet Polska, mająca swoją siedzibę w Tarnowie Podgórnym.

Już od wielu lat polscy piekarze, cukiernicy i przede wszystkim konsumenci mogą codziennie delektować się smakiem najlepszej jakości produktów. Wejście marki KOMPLET na rynek polski zupełnie zmieniło standardy w polskim piekarnictwie i cukiernictwie, windując je na wyjątkowo wysoki, światowy poziom. Firma KOMPLET Polska powstała w 1994 roku na wskutek dużego zainteresowania jakim cieszyły się produkty KOMPLET na targach Polagra. W 2001 roku wybudowano zakład produkcyjny w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. Obecnie znajdują się tam hale magazynowe, działy produkcyjne oraz laboratorium szkoleniowo-wdrożeniowe, w którym codziennie kontrolowana jest jakość produkcji i prowadzone są prace badawczo-wdrożeniowe oraz szkolenia dla klientów.

Cieszymy się, że kolejna tak duża i renomowana nie tylko w Polsce firma obdarzyła nas zaufaniem i postanowiła razem z nami już po raz trzeci zachęcać dzieci do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Wystartuj w 5. Poznań Canoe Challenge i wygraj pobyt w Hotelu Grupy Hotelowej Orbis

    Dodane: 2019-05-31

Do 5. Poznań Canoe Challenge pozostało tylko 7 dni. Impreza wystartuje 8 czerwca na Torze Regatowym Malta w Poznaniu. Na starcie stanie jednocześnie 100 osób – 50 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania 5 km a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć.

Miło nam poinformować, że kolejny rok z rzędu partnerem naszej imprezy został hotel Grupa Hotelowa Orbis i AccorHotels, który ufundował m.in. 3 nagrody na noclegi ze śniadaniami.

Grupa Orbis i Accor to największa sieć hoteli w Polsce i w Europie Wschodniej oferująca ponad 20 000 pokoi w ponad 130 hotelach. Orbis jest wyłącznym licencjodawcą marek Accor w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech.

Grupa Orbis i Accor od wielu lat aktywnie działa w zakresie prowadzenia społecznie odpowiedzialnego biznesu. Podejmuje współpracę z wieloma organizacjami i instytucjami, działającymi w dziedzinie CSR, przede wszystkim odpowiadając na bieżące potrzeby lokalnych społeczności. Mistrzostwa w Smoczych Łodziach idealnie wpisują się w kulturę korporacyjna ORBIS opartą na 6 wartościach: zaufanie, szacunek, innowacyjność, pasja, zrównoważony rozwój i duch zdobywcy! Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Grupa Orbis na facebooku

AccorHotels na facebooku

Program Regat Kajakowych Memoriału Andrzeja Kulczaka

    Dodane: 2019-05-30

Już w najbliższą sobotę 1 czerwca nad jeziorem w Pamiątkowie już po raz siedemnasty odbędą się Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Memoriał Andrzeja Kulczaka.

Zawody, w których wystartują zawodnicy z 17 klubów cieszą się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku Plaża w Pamiątkowie w sobotnie przedpołudnie tętniła życiem dzięki młodym kajakarzom, którzy przybyli na wyścigi aż z 13 klubów sportowych, m.in. AZS AWF Poznań, UKS Błyskawica Rokietnica, MOSW Choszczno, KS Energetyk Poznań, UKS Kajak Trzcianka, KTW Kalisz, KS Posnania Poznań, MKK Viking Małowice, Oś AZS Politechnika Poznańska, KS Warta Poznań, UKS Zalew Jerzykowo, UMKS Zryw Wolsztyn. W sumie odbyło się 35 wyścigów, w których wzięło udział ponad 300 zawodników. Nie zawiedli kibice, którzy przybyli nad pamiątkowskie jezioro, aby gorąco dopingować młodych sportowców.

Ogólnopolskie Regaty Kajakowe są znakomitą promocją gminy, a także popularyzacją kajakarstwa, nie tylko wyczynowego. Od 11 lat Ogólnopolskim Regatom towarzyszą Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Kajakarstwie Turystycznym. Cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem. Zeszłoroczny wyścig na kajakach turystycznych, o których mówiło się już od samego rana, zgromadził bardzo dużo publiczności, która niezwykle emocjonalnie dopingowała weteranów. W wyścigu rywalizowali amatorzy kajakarstwa, rodzice zawodników, trenerzy oraz miłośnicy turystyki kajakowej.

Dzięki Burmistrzowi Miasta i Gminy Szamotuły, Staroście Powiatu Szamotulskiego, rodzicom zawodników, byłym zawodnikom UKS Pamiątkowo, mieszkańcom Pamiątkowa, którzy co roku włączają się w organizację zawodów, po raz kolejny mogą one odbyć się w sympatycznej atmosferze i na wysokim poziomie. Swoją obecnością, jak co roku, zapowiedziała p. Maria Kulczak, wdowa po zmarłym trenerze Andrzeju Kulczaku.

Ogólnopolskie Regaty Kajakowe XVII Memoriał Andrzeja Kulczaka są współfinansowane przez Urząd Miasta i Gminy Szamotuły.

Impreza towarzysząca Ogólnopolskim Regatom Kajakowym – XI Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Kajakarstwie Turystycznym.

Trwają zapisy do 5. edycji Poznań Canoe Challenge!

    Dodane: 2019-05-29

50 dwuosobowych kajaków turystycznych

100 osób startujących

Dystans - 5000 metrów 

Trwają zapisy do 5. edycji Poznań Canoe Challenge. 8 czerwca na starcie toru regatowego Malta w Poznaniu stanie 50 dwuosobowych kajaków - łącznie 100 osób. Osady mogą być dobrane dowolnie - nie ma podziału na wiek i płeć. Wszyscy uczestnicy będą mieli do przepłynięcia 3 okrążenia o łącznej długości 5 km.

Każdy dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy puchary i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe! 

Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń!

Formularz zgłoszeniowy

Dowiedz się więcej na temat Poznań Canoe Challenge

Film Poznańskie Dragony i Poznań Canoe Challenge 2018

Drukarnia Drukma ponownie sponsorem naszych zawodów

    Dodane: 2019-05-29

Kolejny rok z rzędu wspólnie z  Drukarnią Drukma mamy możliwość współpracować przy okazji organizacji XI edycji Poznańskich Dragonów i 5. edycji Poznań Canoe Challenge. Promocja naszych zawodów nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie Drukarni Drukma, która jest z nami od samego początku, od pierwszej edycji.

Drukarnia Drukma jest prężnie rozwijającą się firmą rodzinną, powstałą w 1980 roku jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw prywatnych zajmujących się działalnością poligraficzną w Polsce. Obecnie w oparciu o nowoczesne technologie oraz wyspecjalizowaną kadrę z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym wykonuje produkty najwyższej jakości, które znalazły uznanie rynku konsumenckiego, czego wyrazem jest przyznanie Drukmie wyróżnienia: „Dobre bo polskie” oraz „Firma godna zaufania”.