Klub Kajakowy „Niezatapialni” Zielonagóra

    Dodane: 2017-11-30

Klub Niezatapialni powstał w 2014 roku i zlokalizowany jest w malowniczej miejscowości Zielonagóra w gminie Obrzycko przy korycie rzeki Warty na obrzeżach Puszczy Nadnoteckiej. Klub zrzesza 56 osób z czego w minionym roku czynnie uczestniczyło 50 kajakarzy.

Klub Kajakowy „Niezatapialni” Zielonagóra

Pierwsze tegoroczne spotkanie odbyło się 25 lutego. Oprócz spraw organizacyjnych wytypowano jednocześnie dwóch członków Klubu (Marek Rzepczyński i Dariusz Stańka), którzy podjęli się ukończenia kursu Instruktora Kajakarstwa i ostatecznie go ukończyli otrzymując  certyfikat i legitymacje Instruktora Sportu, specjalność kajakarstwo. Sezon nasi kajakarze rozpoczęli 3 maja spływem rzeka Wartą. Kolejne spływy odbyły się rzekami: Wartą, Gwdą, Parsętą, Radewą, Brdą, Piławą, Rurzycą, Obrą, Drawą, Regą i Samą.

Klub Kajakowy „Niezatapialni” Zielonagóra

W czerwcu 12-to osobowa grupa wyjechała na zaproszenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty do zaprzyjaźnionego niemieckiego  Związku Gmin Mecklenburgische Kleinseenplatte  w Wesenbergu . Na trzydniowy pobyt złożyły się trzy spływy jeziorem Hawela i kanałami oraz sympatyczne spotkania przy ognisku.

W lipcu 20 członków Klubu uczestniczyło w trzydniowym Międzynarodowym Spływie organizowanym przez  Związek  Miast  i Gmin Dorzecza Parsęty. W sierpniu odbyła się kultowa bo już cykliczna impreza organizowana przez Zarząd i członków Klubu pod nazwą „Szanty nad Wartą” „Zakończenie lata”. Impreza ta jest skierowana głównie dla dzieci, rodziców i osób chętnych. Organizowana na zakończenie lata impreza składa się z różnorodnych zawodów i konkursów dla dzieci, wyścigów kajakarskich  w których uczestniczą chętni w konkurencji np. „W przyjaźni siła”; „Wyścig gmin”; „Na zawsze razem”; itp. Konkursy i wyścigi honorowane są nagrodami pozyskanymi głównie od sponsorów. Za zajęcie I-wszych miejsc w wyścigach puchary ufundował Wielkopolski Związek Kajakowy Poznań.

Sezon nasi kajakarze zakończyli 18 listopada Walnym Zgromadzeniem podczas którego podsumowali mijający rok i przedłożyli propozycję harmonogramu imprez na rok 2018.

 Harmonogram spływów na 2018 rok

www.niezatapialni.com.pl

Znamy wyniki Ogólnorozwojowego rankingu kajakarzy w Poznaniu

    Dodane: 2017-11-30

18 listopada w przystaniach nad rzeką Wartą w Poznaniu odbył się Ogólnorozwojowy ranking kajakarzy. A oto wyniki poszczególnych grup:

Program Ogólnopolskiej Kursokonferencji Trenerów i Instruktorów Wioślarstwa

    Dodane: 2017-11-28

Już za niespełna tydzień, 1-3 grudnia na terenie toru Regatowego Malta w Poznaniu odbędzie się Konferencja Trenerów i Instruktorów wioślarstwa.

Organizatorem jest Polski Związek Towarzystw Wioślarskich.

Program zawodów

Weronika Deresz – zawodniczka za milion

    Dodane: 2017-11-27

Na swoim koncie ma złoty medal Mistrzostw Świata wywalczony w 2012 roku w czwórce podwójnej wagi lekkiej oraz 3 medale (po jednym z każdego kruszcu) z Mistrzostw Europy. Uczestniczyła też w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Tydzień temu nasza wioślarka wzięła udział w popularnym turnieju „Milionerzy” i jak zwykle spisała się bardzo dobrze wygrywając 40 tysięcy złotych.

TVN Agency / Player.pl / Weronika Deresz w programie

Poprawnie odpowiedziała na osiem pytań z różnych dziedzin, wśród których znalazły się m.in., która grupa społeczna nie ma prawa do strajków, od jakich angielskich słów wziął się wyraz smog i które miasto przyjęło za swój hymn utwór "Prząśniczka".

W jednym z wywiadów nasza wioślarka powiedziała, że nie wykorzystała swoich sportowych sukcesów, żeby ułatwić sobie udział w programie. W wywiadzie dla Onet Sport Deresz dodała, „Nie ukrywam, że to jest dla mnie fajny i szybki zastrzyk gotówki. Na pewno te środki dadzą mi trochę spokoju w prowadzeniu mojej kariery. Ponad 30 tysięcy złotych, bo jeszcze trzeba zapłacić od tego podatek, to zawsze jest takie zabezpieczenie na wypadek kontuzji, czy potrzeby rehabilitacji. Wiadomo, to jest sport i tutaj wszystko się może zdarzyć.

Znamy Kalendarz Imprez Wielkopolskiego Związku Kajakowego

    Dodane: 2017-11-25

Podczas zeszłotygodniowego Zebrania Zarządu Wielkopolskiego Związku Kajakowego został zatwierdzony kalendarz imprez kajakowych na rok 2018.

Kalendarz Imprez Sportowych WZKaj na rok 2018

Oprócz imprez sportowych zapraszamy również do udziału w imprezach turystyczno-rekreacyjnych wśród których warto wymienić:

19.05.2018r. – 4. Poznań Canoe Challenge oraz Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach

23-30.06.2018r. - 20. Spływ Kajakowy „Integracja 2018”
05-15.07.2018r. - 18. Międzynarodowy Spływ Kajakowy „Warta Tour 2018”
marzec-listopad 2018r. - Cykl imprez "Poznaj Wielkopolskę z Kajaka - 4 Pory Roku"

Trwają zapisy na kurs Sędziego Smoczych Łodzi

    Dodane: 2017-11-24

W dniach 9-10 grudnia br. w Gdańsku (ul. Załogowa 1) odbędzie się kurs na Sędziego Smoczych Łodzi PZKaj i PFŁS zorganizowany przez Kolegium Sędziów.

Wszystkie chętne osoby powinny wysłać zgłoszenia na adres: poczta_tymczasowa@wp.pl oraz uiścić opłatę w wysokości 50 zł/os. (na pokrycie kosztów wynajmu sali), którą należy dokonywać na konto Polskiej Federacji Łodzi Smoczych nr: 62 1440 1345 0000 0000 0226 2606 PKO BP, PFŁS 80-557 GDAŃSK UL. ZALOGOWA 1

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA - decyduje kolejność zgłoszeń.

Już za tydzień w Poznaniu Mikołajki z Olimpijczykami

    Dodane: 2017-11-23

Już za tydzień, w sobotę 2 grudnia o godz. 11:00 Poznańskie Stowarzyszenie Olimpijskie zaprasza na Mikołajki z Olimpijczykami.

Na wszystkich, którzy przyjdą na halę Politechniki Poznańskiej będą czekać Olimpijczycy i trenerzy, którzy nie tylko zapoznają chętnych z przepisami poszczególnych dyscyplin sportowych, ale również przeprowadzą gry, zabawy, konkursy i turnieje. Każdy znajdzie coś dla siebie, będzie mnóstwo fantastycznej zabawy. Na uczestników będą czekać medale i dyplomy, może też przybędzie Mikołaj z upominkami dla młodych sportowców.

Nie zabraknie oczywiście akcentów wodnych: wiosłowania na ergometrach wioślarskich czy kajakowych oraz naszych wspaniałych medalistów olimpijskich.

Wstęp bezpłatny!

"Wszyscy do Wioseł"

    Dodane: 2017-11-23

W miniony piątek 17 listopada na terenie stadionu Legii Warszawa odbyła się druga edycja akcji "Wszyscy Do Wioseł". Jej celem była zbiórka funduszy na nową karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka, której koszt wynosi ok. 350 tys. zł.

"Wszyscy do wioseł 2017", zdj. PZTW

W tym roku do udziału zgłosiło się aż 96 osad, których zadaniem było „przepłynięcie” na ergometrach wioślarskich dystansu długości Wisły, czyli 1047 km. W sumie w akcji wzięło udział ok. 400 osób – piłkarze i koszykarze Legii, kibice, gwiazdy sportu (w tym m.in. reprezentacja medalistów olimpijskich w wioślarstwie), dziennikarze sportowi oraz aktorzy.

Wszyscy oni ostatecznie przepłynęli ok. 1318 km w dwóch sztafetach: jednej startującej od ujścia rzeki, drugiej od jej źródeł. Sztafety miały za zadanie “spotkać się w Warszawie” czyli w połowie pełnego dystansu.

Każdy oczywiście może zaangażować się w zbiórkę, przelewając dowolną kwotę, która zostanie przekazana na ten szczytny cel. Dziękujemy!

Fundacja Legii

nr konta: 50114010100000525903001027

Tytuł przelewu: darowizna wszyscy do wioseł

Wioślarze na regatach Silver Skiff w Turynie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-11-19

12 listopada w Turynie odbyły się Długodystansowe Regaty Sliver Skiff. Zawody te organizowane są co roku od 1992r. Zawodnicy ścigają się na dystansie 11km w konkurecji jedynek. Popularność regat cały czas rośnie - w tej chwili uczestniczą w nich najlepsi wioślarze z całego świata. W tym roku ośmioosobowa reprezentacja Posnani RBW Poznań postanowiła zmierzyć się ze światową czołówką i zdobyć nowe doświadczenie.

źródło facebook Polish Rowing Masters

Najwyżej uplasowała się Larysa Szczepaniak, która w kategorii Female Masters C zajęła 4. miejsce.

Trzech zawodników wystartowało w kategorii Male Masters C. Najwyższe miejsce zdobył Paweł Szczepaniak (9. lokata), kolejny na mecie był Gerard Bednarek (14. miejsce), a poźniej Andrzej Marcinkowski (29. lokata).

W kategorii Male Masters D Dariusz Stefanowski uplasował się na 9. miejscu.

15. miejsce uzyskała Karolina Zawada w kategorii kobiet poniżej 23. roku życia. Gustaw Stachowski w kategorii mężczyzn poniżej 23. roku życia zajął 41. miejsce, a Bartosz Bednarek w kategorii mężczyzn wagi lekkiej został sklasyfikowany jako 23.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!