3 medale polskich kajakarzy w Pucharze Świata
3 medale: srebrny i 2 brązowe wywalczyli polscy kajakarze w przedostatnim dniu rozgrywanego na Torze Regatowym Malta w Poznaniu Pucharu Świata w Kajakarstwie i Parakajakarstwie.
Worek z medalami otworzył Tomasz Kaczor. Polak w wyścigu C1 1000m przez większą część dystansu płynął na 2 pozycji. Jednak na ostatnich metrach rzutem na metę wyprzedził go o 0,2 sekundy reprezentant Czech Martin Fuksa. Po złoto popłynął Jose Ramon Pelier Cordova (Kuba).
Można powiedzieć, że sam jestem zaskoczony tym wynikiem. Chociaż w trakcie biegu widząc, że idę na wymianę z Kubańczykiem zaświtała mi myśl nawet o złocie, ale potem wdał się w to wszystko Fuksa no i skończyło się na trzecim miejscu. Jednak to i tak świetnie, zwłaszcza, że pokonać taką legendę kanadyjek jak Niemiec Brendel, czy potrójny medalista z igrzysk w Rio de Janeiro Santos to wielka frajda i duma. Dla mnie w tej konkurencji jest to udany powrót po rocznej przerwie. Zwłaszcza, że na 350 metrów przed metą mały mój błąd sprawił, że łódź się trochę zatrzymała, musiałem zerwać się mocniej, szarpnąć a to mnie kosztowało trochę więcej wysiłku i na finiszu odrobinę tych sił zabrakło. – Tomasz Kaczor
Po brązowy medal popłynęła nasza v-ce mistrzyni olimpijska - Marta Walczykiewicz, która przegrała ze swoją odwieczną rywalką Lisą Carrinton (Nowa Zelandia) i o zaledwie 0,016 sekundy z Emmą Aastrand Jorgensen (Dania).
Marta wróciła i nie skończyłam się, jak to już słyszałam kilka tygodni temu. Wracam do gry. Trzecie miejsce cieszy, choć apetyt miałam na więcej. Lisa Carrington była tym razem, jak i zresztą kilka razy wcześniej, poza konkurencją, ale drugie miejsce było w zasięgu, mimo dwumiesięcznej przerwy w przygotowaniach zimowych, gdy przydarzyła mi się kontuzja. Był to naprawdę szybki bieg, bo i wiatr trochę nas pchał. Nie schodzi się w sprincie poniżej 40 sekund tak na co dzień, ale teraz się udało. A Carrington nawet poniżej 39 sekund. Ten mój medal dowodzi, że nie tylko doszłam do zdrowia, ale cały ten proces przygotowawczy idzie
w dobrym kierunku. No i to dla mnie szczególny dzień, bo 25 maja 1996 roku tata po raz pierwszy posadził mnie w kajaku, i dokładnie po 23 latach jest brązowy medal na Pucharze Świata. Fajnie. – Marta Walczykiewicz
Po srebro w kanadyjkowych dwójkach na dystansie 500m sięgnęli Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski. Na pierwszym miejscu uplasowała się osada z Chin – Hao Liu/ Pengfei Zheng. Po brązowy medal popłynęli Dmytro Ianchuk/ Taras Mishchuk (Ukraina). Na piątej pozycji w tym wyścigu uplasowali się Mateusz Kamiński i Michał Kudła.
„Srebro cieszy nas bardzo, ale jakiś tam niedosyt jest, pół sekundy straty do Chińczyków to już jest sporo na tym dystansie. Na końcu trochę się pogubiliśmy, trochę wody spadło z wioseł do łódki więc trochę byliśmy ciężsi, ale nie ma co się tłumaczyć - było jak było i jesteśmy z wyniku zadowoleni. Wiatr pchał nas wszystkich całkiem fajnie, ale przeszkadzały fale, które skądś się odbijały i wracały na tor. Jednak warunki dla wszystkich były równe. Radość, podium medale - super, ale to już dla nas historia; trzeba się skupiać na tym co będzie dalej - czyli drugi Puchar Świata, Igrzyska Europejskie no i mistrzostwa świata w Szeged” - Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski.
Pozostali zwycięzcy dzisiejszych finałów:
KL2 200m – Scott Martlew (Nowa Zelandia)
KL1 200m – Maryna Mazhula (Ukraina)
KL3 200m – Serhii Yemelianov (Ukraina)
C1 200m – Zaza Nadiradze (Gruzja). Oleksii Koliadych (Polska) – miejsce 6
K1 200m – Liam Heath (Wielka Brytania)
C1 200m – Laurence Vincent-Lapointe (Kanada). Dorota Borowska – miejsce 6
K1 1000m – Fernando Pimenta (Portugalia). Rafal Rosolski – miejsce 6
K1 1000m – Alyce Burnett (Australia)
K2 500m – Guillaume Burger / Guillaume Le Floch Decorrchemont (Francja)
C1 500m – Anastasiia Chetverikova (Ukraina). Magda Stanny – miejsce 7
K2 500m – Volha Khudzenka/Maryna Litvinczuk (Białoruś). Justyna Iskrzycka/ Anna Puławska – miejsce 6.
K1 500m – Fernando Pimenta (Portugalia)
K1 1000m – Alyssa Bull (Australia). Nicole Gapska – miejsce 8
W rozgrywanym w Poznaniu Pucharze Świata udział bierze ponad 1000 zawodników reprezentujących 56 państw z 6 kontynentów, z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata na czele. Wśród nich duża, 45-osobowa grupa reprezentantów Polski, którzy - co warto podkreślić - należą do ścisłej światowej czołówki.
Jest to jeden z dwóch zaplanowanych przez ICF na 2019 rok Pucharów Świata (drugi odbędzie się w dniach 31.05. – 2.06, w Duisburgu, Niemcy), oraz jedna z ostatnich szans do sprawdzenia formy i ustalenia składu osad przed zaplanowanymi na 22-25 sierpnia Mistrzostwami Świata (Szeged, Węgry). Rok 2019 jest również bardzo ważny bowiem to właśnie w tym roku będzie można zdobyć kwalifikacje olimpijskie przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi, Tokio 2020. Z ostatnich Igrzysk przypomnijmy polskie osady przywiozły aż 2 medale (srebro i brąz).
Jutro kolejne polskie szanse medalowe
Wstęp na trybuny bezpłatny!
Tokarz ze srebrem i brązem Pucharu Świata w Parakajakarstwie! Polskie awanse do sobotnich finałów!
Wspaniale zakończył się dla polskich zawodników drugi dzień rozgrywanego na Torze Regatowym Malta w Poznaniu Pucharu Świata w Kajakarstwie i Parakajakarstwie.
W finale konkurencji VL2 200m bardzo dobrze popłynął Jakub Tokarz. Polak po zaciętej walce o medale dopłynął na drugiej pozycji ustępując jedynie reprezentantowi Rosji Romanowi Serebryakovowi. Brąz wywalczył Igor Korobeynikov (Rosja).
Po starcie Jakub Tokarz powiedział: W tym roku zdecydowanie lepiej wychodzą mi starty w kanadyjce, a nie w kajaku, w którym zdobyłem przecież złoto na igrzyskach paraolimpijskich. Pytają mnie często, czy trudno pogodzić starty w kajaku i kanadyjce: uważam, że najważniejsze jest przygotowanie fizyczne. To prawda, że w tych konkurencjach wiosłowanie jest zupełnie inne więc i technika jest szalenie ważne. Ale wynika z tego, że ja ją mam.
W sesji popołudniowej Tokarz wywalczył brąz w KL1 200m. Po złoto sięgnął Brazylijczyk Luis Carlos Cardoso da Silva, po srebro reprezentant Włoch Esteban Gabriel Farias.
Bardzo dobrze zaprezentowali się również nasi kajakarze, którzy po zaciętych wyścigach zakwalifikowali się do sobotnich finałów:
K1 1000m – Nicole Gapska
C1 500m – Magda Stanny
C2 500m – Mateusz Kamiński/ Michał Kudła i Arsen Śliwiński/ Michał Łubniewski (warto dodać, że ta osada to zeszłoroczni srebrni i brązowi medaliści Mistrzostw Świata)
Michał Kudła: Jestem zadowolony z tego wyścigu. Wyszło nam tak jak chciałem, bo chodziło o bezpośredni awans do finału, który dawały pierwsze trzy miejsca. Wszystko okaże się w finale, wtedy sprawdzimy rywali a oni... nas. Na mecie mieliśmy jakiś zapas sił więc na pewno możemy popłynąć jeszcze szybciej, ale pewnie Chińczycy - którzy nas wyprzedzili - również jeszcze nie dali z siebie wszystkiego.
K1 1000m – Rafał Rosolski
C1 1000m – Tomasz Kaczor
K2 500m – Anna Puławska/ Justyna Iskrzycka (zeszłoroczna srebrna medalistka MŚ w K2 1000m w parze z Pauliną Paszek)
C2 1000m – Wiktor Głazunow/ Marcin Grzybowski
C2 200m – Arsen Śliwiński/ Michał Śliwiński
K2 200m – Marta Walczykiewicz/ Helena Wiśniewska oraz Dominika Włodarczyk/ Katarzyna Kołodziejczyk (Kołodziejczyk i Wiśniewska to zeszłoroczne brązowe medalistki MŚ w K4 500m)
K4 500m – Martyna Klatt/ Małgorzata Puławska/ Klaudia Cyrulewska/ Julia Olszewska
Z czwartkowych wyścigów do finałów zakwalifikowali się:
C1 200m – Oleksii Koliadych
C2 200m – Sylwia Szczerbińska/ Dorota Borowska (zeszłoroczne srebrne medalistki MŚ C2 200m) oraz Magda Stanny/ Julia Walczak
K2 200m – Dawid Putto/ Bartosz Grabowski
Pozostali medaliści sobotnich finałów w parakajakarstwie:
VL1 200m – Monika Seryu (Japonia)
VL3 200m – Larisa Volik (Rosja)
VL1 200m – Artur Chuprov (Rosja)
VL2 200m – Emma Wiggs (Wielka Brytania)
VL3 200m – Vladyslav Yepifanov (Ukraina)
KL2 200m – Charlotte Henshaw (Wielka Brytania)
KL3 200m – Shakhnoza Mirzaeva (Uzbekistan)
W rozgrywanym w Poznaniu Pucharze Świata udział bierze ponad 1000 zawodników reprezentujących 56 państw z 6 kontynentów, z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata na czele. Wśród nich duża, 45-osobowa grupa reprezentantów Polski, którzy - co warto podkreślić - należą do ścisłej światowej czołówki.
Jest to jeden z dwóch zaplanowanych przez ICF na 2019 rok Pucharów Świata (drugi odbędzie się w dniach 31.05. – 2.06, w Duisburgu, Niemcy), oraz jedna z ostatnich szans do sprawdzenia formy i ustalenia składu osad przed zaplanowanymi na 22-25 sierpnia Mistrzostwami Świata (Szeged, Węgry). Rok 2019 jest również bardzo ważny bowiem to właśnie w tym roku będzie można zdobyć kwalifikacje olimpijskie przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi, Tokio 2020. Z ostatnich Igrzysk przypomnijmy polskie osady przywiozły aż 2 medale (srebro i brąz).
Puchar Świata w kajakarstwie – oglądaj na żywo na naszej stronie
Dziś, w czwartek 23 maja na Torze Regatowym Malta w Poznaniu rozpoczęły się zmagania kajakarzy i parakajakarzy w ramach Pucharu Świata. W stolicy Wielkopolski wystartuje około 1000 zawodników reprezentujących 56 państw z 6 kontynentów, z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata na czele.
Oglądaj zmagania kajakarzy na żywo na naszej stronie
Rada Osiedla Rataje partnerem Dragonów i Canoe Challenge
Miło nam jest poinformować, że wzorem ubiegłych lat partnerem tegorocznej edycji Poznańskich Dragonów 2019 oraz 5. Poznań Canoe Challenge została Rada Osiedla Rataje w Poznaniu.
Przypominamy, że w zawodach na smokach weźmie udział tylko 36 pierwszych zgłoszonych osad natomiast w imprezie przeznaczonej dla amatorów kajakarstwa 5. Poznań Canoe Challenge prawo startu będzie miało tylko pierwszych 50 zgłoszonych osad.
Katarzyna Sobczak Mistrzynią Europy w Parakajakarstwie. Tokarz ze srebrem!
Wspaniale zakończył się dla polskich zawodników drugi i zarazem ostatni dzień rozgrywanych na Torze Regatowym Malta w Poznaniu Mistrzostw Europy w Parakajakarstwie, podczas którego biało-czerwoni wywalczyli 2 medale.
Po złoty medal w konkurencji KL3 200m sięgnęła Katarzyna Sobczak. Polka przez większą część dystansu płynęła na 2/ 3 pozycji ale po wspaniałej końcówce wysunęła się na prowadzenie i nie oddała go aż do mety. Na drugim miejscu uplasowała się zawodniczka z Francji Nelia Barbosa. Trzecia była reprezentantka Wielkie Brytanii Laura Sugar.
Ze srebrem zakończył zawody Jakub Tokarz. Nasz złoty medalista Paraolimpijski z Rio de Janeiro przegrał w konkurencji VL2 200m jedynie z zawodnikiem z Rosji - Igorem Korobeynikovem. Trzeci uplasował się reprezentant Portugalii - Norberto Mourao.
Pozostali zwycięzcy wtorkowych konkurencji.
KL1 200m – Maryna Mazhula (Ukraina)
KL2 200m – Charlotte Henshaw (Wielka Brytania). 8 miejsce - Kamila Kubas.
VL3 200m – Vladyslav Yepifanov (Ukraina). Tomasz Moździerski – 7 miejsce.
Dziś na Malcie odbyła się również konferencja prasowa dotycząca Pucharu Świata, który od czwartku 23 do niedzieli 26 maja br. rozgrywać się będzie także w Poznaniu. Będzie to jedna z najważniejszych imprez kajakowych w 2019 roku na świecie.
W konferencji nie tylko o kwestiach organizacyjnych ale także o szansach medalowych, szkoleniu kajakowej młodzieży i staraniach się Poznania o kolejne międzynarodowe imprezy kajakowe wypowiadali się m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Pan Jędrzej Solarski, Dyrektor Wydziału Sportu UMP Pani Ewa Bąk, Prezes PZKaj Pan Tadeusz Wróblewski, Prezes WZKaj Pan Ireneusz Pracharczyk oraz Pani Agata Dziamska – Zastępca Dyrektora ds. Organizacji Zawodów.
Program Pucharu Świata w kajakarstwie
Na Puchar Świata do stolicy Wielkopolski przyjedzie 550 zawodników (750 uczestników) reprezentujących 49 państw z 6 kontynentów, z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata na czele. Wśród nich duża, 45-osobowa grupa reprezentantów Polski, którzy - co warto podkreślić - należą do ścisłej światowej czołówki. Na poznańskim torze wystartują m.in. Marta Walczykiewicz (srebrna medalistka IO w Rio de Janeiro i 11-krotna medalistka MŚ), Karolina Naja (2-krotna medalistka IO, 10-krotna medalistka MŚ) i Tomasz Kaczor (2-krotny uczestnik IO), którzy tydzień temu podczas Regat Eliminacyjnych Seniorów potwierdzili, że są w bardzo dobrej dyspozycji.
Będzie to jeden z dwóch zaplanowanych przez ICF na 2019 rok Pucharów Świata (drugi odbędzie się w dniach 31.05. – 2.06, w Duisburgu, Niemcy), oraz jedna z ostatnich szans do sprawdzenia formy i ustalenia składu osad przed zaplanowanymi na 22-25 sierpnia Mistrzostwami Świata (Szeged, Węgry). Rok 2019 jest również bardzo ważny bowiem to właśnie w tym roku będzie można zdobyć kwalifikacje olimpijskie przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi, Tokio 2020. Z ostatnich Igrzysk przypomnijmy polskie osady przywiozły aż 2 medale (srebro i brąz).
Już dziś zapraszamy wszystkich poznaniaków i nie tylko do wspólnego kibicowania biało-czerwonym, którzy przypomnijmy z zeszłorocznych rozgrywanych w portugalskim Montemor-o-Velho Mistrzostw Świata przywieźli 6 medali (3 srebrne i 3 brązowe). Warto podkreślić również, że kajakarstwo to jedyna dyscyplina olimpijska, która z każdych Igrzysk Olimpijskich od 1988 roku (IO w Seulu) przywozi przynajmniej jeden medal.
Wstęp na trybuny bezpłatny!
Pierwsze medale Mistrzostw Europy w Parakajakarstwie rozdane!
Dziś we wtorek 21 maja na Torze Regatowym Malta w Poznaniu wystartowały Mistrzostwa Europy w Parakajakarstwie. O 11 kompletów medali walczy prawie 100 najlepszych zawodników z 14 państw Starego Kontynentu.
Zwycięzcy pierwszego dnia regat:
VL1 200m – Esther Bode (Niemcy)
VL2 200m – Jeanette Chippington (Wielka Brytania)
VL3 200m – Larisa Volik (Rosja)
KL1 200m – Peter Pal Kiss (Węgry)
KL2 200m – Mykola Syniuk (Ukraina)
KL3 200m – Serhii Yemelianov (Ukraina)
Od czwartku 23 do niedzieli 26 maja br. o medale w ramach Pucharu Świata walczyć będą kajakarze. Będzie to jedna z najważniejszych imprez kajakowych w 2019 roku na świecie.
Do stolicy Wielkopolski przyjedzie 550 zawodników (750 uczestników) reprezentujących 49 państw z 6 kontynentów, z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata na czele.
Mistrzostwa Europy w Parakajakarstwie czas start! Program zawodów!
Już jutro, we wtorek 21 maja na Torze Regatowym Malta w Poznaniu wystartują Mistrzostwa Europy w Parakajakarstwie. O 11 kompletów medali walczyć będzie prawie 100 najlepszych zawodników z 14 państw Starego Kontynentu. Wśród nich m.in. Jakub Tokarz – aktualny mistrz paraolimpijski, czy Kamila Kubas – brązowa medalistka z Rio de Janeiro.
Wyniki Długodystansowych MP w Wolsztynie. Oglądaj relacje na antenie TVP
Za nami XXXV Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. W miniony weekend na torze w Wolsztynie o medale w 37 konkurencjach rywalizowali zawodnicy z 31 klubów. Zmagania kajakarzy oglądać można było w minioną sobotę na Antenie TVP Poznań. Dla tych, którzy nie mieli okazji oglądać poniżej link (od 4.12 minuty)
Długodystansowe MP w Wolsztynie na antenie TVP3 Poznań
A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:
K1 10 km seniorek – Paulina Paszek (AZS AWF Katowice)
K2 10 km juniorek – Klaudia Bębenek/ Oliwia Bębenek (MKS-MOS Wrocław)
K2 5 km młodzików – Wojciech Mielnik/ Konrad Gawor (MOSM Tychy)
K1 10 km juniorek mł. – Lena Kosmaczewska (AZS-AWF Poznań)
K1 10 km seniorów – Michał Bil (AZS PO Opole)
C1 10 km juniorów – Krystian Hołdak (KKS Nowa Sól)
K2 2 km dziewcząt – Julia Ziółkowska/ Klaudia Górzyńska (Włókniarz Chełmża)
C2 5 km juniorek – Julia Janowicz/ Julia Zawadzka (Wiskord Szczecin)
K1 5 km młodzików – Miłosz Kamiński (UKS Sokolik Czernin)
K2 5 km młodziczek – Patrycja Gębicka/ Julia Seliwańska (G’Power Gorzów)
K1 2 km chłopców – Mateusz Nieborak (Zryw Wolsztyn)
C1 3 km młodziczek – Kamila Kudyba (OKSW Olsztyn)
C2 10 km seniorów – Piotr Kuleta/ Mateusz Zuchora (AZS PO Opole)
K2 10 km juniorów – Bartosz Hałas (AZS-AWF Poznań)
K2 10 km juniorów mł. – Igor Komorowski/ Gabriel Gładykowski (Olimpia Elbląg)
C2 10 km juniorów mł. – Dawid Czemko/ Damian Sajdak (KKS Nowa Sól)
C1 5 km juniorek mł. – Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz)
K1 5 km weteranów – Marcin Zdzichowski (Admira Gorzów WLKP.)
C1 5 km weteranów – Marcin Ponomarenko (AZS-AWF Gorzów WLKP.)
K1 5 km weteranek – Jolanta Rogala (Admira Gorzów WLKP.)
K2 10 km juniorów – Dastin Malinowski/ Maksymilian Garstkiewicz (AZS-AWF Poznań)
C1 10 km seniorów – Mateusz Borgieł (AZS PO Opole)
K1 10 km juniorów mł. – Dawid Janusz (MKS Czechowice-Dziedzice)
C2 5 km młodzików – Marceli Krawiec/ Krystian Kubica (Warta Poznań)
K2 10 km seniorek – Kinga Jankowska/ Marta Witkowska (Olimpia Elbląg)
C1 5 km młodzików – Maksymilian Turczyn (KKS Nowa Sól)
C2 10 km juniorów – Bartosz Masłowski/ Szymon Szczepaniak (AZS-AWF Poznań)
K1 5 km młodziczek – Daria Oryszewska (KKS Nowa Sól)
K2 2 km chłopców – Aleksander Perliński/ Marcel Meus (Nadwiślanin Kraków)
K1 2 km dziewcząt – Wiktoria Loba (Posnania Poznań)
C1 1 km chłopców – Nikodem Gromadecki (Warta Poznań)
K2 10 km seniorów – Andrzej Gryczko/ Sławomir Siwiec (Admira Gorzów WLKP.)
C1 10 km juniorów mł. – Gracjan Michalak (KKS Nowa Sól)
K1 10 km juniorek – Martyna Mikołajewska (Astoria Bydgoszcz)
K2 10 km juniorek mł. – Julia Czech/ Natalia Grzechnik (MKS Czechowice-Dziedzice)
C1 5 km juniorek – Julia Zawadzka (Wiskord Szczecin)
C1 5 km seniorek – Paulina Grzelkiewicz (Warta Poznań)
W klasyfikacji medalowej zwyciężył klub KKS Nowa z dorobkiem 8 medali przed Olimpią Elbląg (7 medali) i AZS PO Opole (6 medali).
Srebro biało-czerwonych na Mistrzostwach Europy juniorów w wioślarstwie
W miniony weekend, 18-19 maja na torze regatowym w Essen odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów w wioślarstwie. 23 osobowa reprezentacja, rywalizowała w siedmiu konkurencjach.
foto. J. Kowacic, źródło www.pztw.pl
Srebro wywalczyła męska ósemka ze sternikiem w składzie Patryk Wojtalak, Borys Kaliber, Bartosz Bartkowski, Łukasz Kasztelan, Julian Kościuk, Oskar Streich, Jerzy Kaczmarek, Krzysztof Jagodziński, Radosław Gromowski. Polacy w sobotnich przedbiegach zajęli 2 miejsce w swoim wyścigu, co nie dało im bezpośredniego wejścia do finału A i musieli walczyć w popołudniowym repasażu, który wygrali. W finale Polacy na metę wpłynęli na 2 pozycji, tuż przed Rosjanami, którzy mieli niemal identyczny czas.
Wiktoria Kalinowska, która startowała na jedynce w przedbiegu zajęła 3 miejsce, co nie dało jej bezpośredniego awansu do finału A. W repasażu wywalczyła awans do finału A, w którym zajęła 5 miejsce z czasem 8:03.27. Z kolei w kategorii juniorów, Piotr Płomiński wygrał przedbieg, następnie startował w półfinale, gdzie uplasował się na 3 pozycji, co dało mu awans do finału. W walce o medal, finiszował również na 5 pozycji z czasem 7:04.75.
W finale A mogliśmy zobaczyć również kobiecą czwórkę bez sternika w składzie Wiktoria Kowalska, Sandra Pająk, Ewelina Lefik i Barbara Jęchorek. Polki po walce o wejście do finału A, zajęły w nim ostatecznie 6 miejsce, dopływając na linie mety z czasem 6:05.43.
Trzecie miejsce w swoim przedbiegu, a następnie 5 w walce o finał zajęła męska czwórka podwójna w składzie Aleksander Przeździecki, Dominik Glonek, Cezary Litka, Patryk Szymendera. Polacy wygrali finał B z czasem 6:04.42.
Jessika Sobocińska i Maja Gipp (dwójka podwójna kobiet), które w przedbiegu, a następnie w repasażu finiszowały na 4 pozycji ostatecznie startowały w niedzielnym finale C. Polski wygrały swój finał dopływając na metę z czasem 7:25.48. Podobny przebieg rywalizacji miał męski debel w składzie Piotr Witulski i Dawid Frącz-Zakrzewski. Polacy ostatecznie uplasowali się na 6 pozycji w finale C.
źródło www.pztw.pl
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
- 47
- 48
- 49
- 50
- 51
- 52
- 53
- 54
- 55
- 56
- 57
- 58
- 59
- 60
- 61
- 62
- 63
- 64
- 65
- 66
- 67
- 68
- 69
- 70
- 71
- 72
- 73
- 74
- 75
- 76
- 77
- 78
- 79
- 80
- 81
- 82
- 83
- 84
- 85
- 86
- 87
- 88
- 89
- 90
- 91
- 92
- 93
- 94
- 95
- 96
- 97
- 98
- 99
- 100
- 101
- 102
- 103
- 104
- 105
- 106
- 107
- 108
- 109
- 110
- 111
- 112
- 113
- 114
- 115
- 116
- 117
- 118
- 119
- 120
- 121
- 122
- 123