Czy Mistrzostwa Europy Seniorów w wioślarstwie odbędą się w tym roku w Poznaniu?

    Dodane: 2020-04-02

We wtorek 31 marca Europejska Rada Wioślarska (ERB), Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i Komitet Organizacyjny zdecydowały o przełożeniu Mistrzostw Europy Seniorów w Poznaniu, które zaplanowane były na 5-7 czerwca. Decyzja oczywiście związana jest z pandemią wirusa SARS-CoV-2.

Jednak czy impreza w stolicy Wielkopolski odbędzie się jeszcze w tym roku? Alternatywne terminy 10-13 września lub 8-11 października 2020 roku, są konsultowane ze wszystkimi członkami europejskich federacji wioślarskich, a decyzja powinna być wiadoma do 15 kwietnia.

Na razie zgodnie z planem mają się odbyć Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Duisburgu (5-6 września).

Poznańskie Dragony i Poznań Canoe Challenge już w ten weekend na Malcie

    Dodane: 2020-04-01

Szanowni Państwo po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Sportu postanowiliśmy, że już w najbliższy weekend na poznańskiej Malcie odbędą się zawody smoczych łodzi i Poznań Canoe Challenge. Na wszystkich chętnych czekają ostatnie miejsca!

                                             

Z uwagi na Koronawirusa zawody odbędą się na specjalnych zasadach: w kajaku może znajdować się tylko jedna osoba a kajaki będą puszczane w odległości 2 metrów od siebie. W zawodach na smoczych łodziach rozegranych na łodziach 20 osobowych zawodnicy będą mogli siedzieć co drugą ławkę na przemiennie raz z prawej raz z lewej strony. Dodatkowo wszyscy zawodnicy startować będą w specjalnych strojach przyszykowanych przez organizatorów. Po zakończonych wyścigach zapraszamy wszystkich na grilla, który będzie również zorganizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami – odbędzie się online.

Kochani wodniacy z uwagi na dzisiejszy dzień 1 kwietnia w tych trudnych dla nas wszystkich czasach życzymy Wam dużo uśmiechu i pogody ducha!

Prosimy ZOSTAŃCIE W DOMU!

Poznańscy kajakarze już po tygodniowej kwarantannie

    Dodane: 2020-03-30

Od 23 marca 11 zawodników sekcji kajakowej KS Energetyk Poznań przebywa na klubowej przystani w czternastodniowej kwarantannie. Kajakarze wraz z trenerem trafili na kwarantannę po powrocie ze zgrupowania w Ochrydzie w Macedonii. Jak zapewnia trener do tej pory zawodnicy czują się dobrze i nic im nie dolega i jak na razie nawet humory wszystkim dopisują.

Pomimo niemożliwości prowadzenia treningów specjalistycznych kajakarze kontynuują przygotowania do sezonu startowego. Na miejscu dostępna jest klubowa siłownia, sala do ćwiczeń fitness i gimnastyki oraz ergometry wioślarskie, narciarski, kajakowy i bieżnia. Dzięki temu można po modyfikacjach prowadzić proces treningowy. Każdego dnia realizowane są dwie jednostki treningowe. W większym stopniu niż to było planowane wcześniej nacisk położony jest na kształtowanie siły, wytrzymałości i sprawności ogólnej.

Zaopatrzenie dla grupy dostarczają rodzice zawodników i żona trenera. Obiady przygotowuje i przywozi na przystań firma cateringowa „Schaboszczak od Dziadka”. Młodzież dodatkowo uczestniczy w zajęciach szkolnych on-line. Wieczorami grupa spędza czas na oglądaniu filmów, grach planszowych i zabawach internetowych.

Nierozwiązanym problemem pozostaje nadal sposób i termin sprowadzenia z Macedonii sprzętu specjalistycznego i busów, którymi ekipa wyjechała na zgrupowanie. Jedyną możliwą drogą powrotu do kraju była droga lotnicza.

Kwarantanna potrwa do 5 kwietnia.

Całej ekipie życzymy przede wszystkim zdrowia!

Regaty Otwarcia Sezonu Kajakowego odwołane

    Dodane: 2020-03-23

W związku z trwającym zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 informujemy, że zaplanowane na sobotę 4 kwietnia regaty Otwarcia Sezonu Kajakowego 2020 – Ogólnopolskie Regaty WZKaj zostały odwołane.

O ewentualnym nowym terminie zawodów będziemy Państwa na bieżąco informować.

Apel

    Dodane: 2020-03-13

Szanowni Państwo

W związku zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 kierujemy do Państwa prośbę o odpowiedzialne współdziałanie w ramach prowadzonej przez nas wszystkich działalności. Korzystanie z oferty klubów i obiektów sportowych bezwzględnie musi uwzględniać konieczność zachowania najwyższych standardów czystości i higieny. Z uwagi na specyfikę naszych działań, należy zachować szczególną dokładność przy dezynfekcji i sprzątaniu, w zgodzie ze wskazaniami służb sanitarnych.

Zwracamy się z wielką prośbą o podjęcie na terenie Państwa obiektów wszelkich możliwych działań, które zminimalizują ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Rekomendacje w tym zakresie wydało Ministerstwo Rozwoju wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym (są one dostępne na stronach internetowych tych instytucji). Każda przestrzeń publiczna, której stan sanitarny może potencjalnie zagrażać zdrowiu i życiu ludzi, powinna być objęta nadzwyczajnymi środkami zapewniającymi bezpieczeństwo użytkowania. Szczególnie miejsca, w których wysiłek fizyczny sprzyja wydzielaniu potu.

Warto podkreślić, że bardzo wiele osób, zwłaszcza młodszych, o dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej, jest nosicielami wirusa, przechodząc chorobę bezobjawowo. W takich okolicznościach działania profilaktyczne i stosowanie się do wytycznych inspektora sanitarnego wymagane jest w najwyższym stopniu.

Informujemy, że pod numerem telefonu Narodowego Funduszu Zdrowia: 800 190 590 można uzyskać informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Apelujemy również o zachowanie spokoju i rozwagi w swoich działaniach.

Odwołany Ranking WZKaj

    Dodane: 2020-03-11

W związku z zaleceniami Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ministra Sportu dotyczącymi zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 Wielkopolski Związek Kajakowy poinformował, że zaplanowany na sobotę 14 marca Ranking Młodzików i Dzieci WZKaj został odwołany. O ewentualnym nowym terminie zawodów będziemy Państwa na bieżąco informować.

Wioślarskie Puchary świata odwołane

    Dodane: 2020-03-11

Ze względu na epidemię koronawirusa Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) odwołała I Puchar Świata w Sabaudii (10–12 kwietnia) i II Puchar Świata w Varese (1-3 maja) oraz inne imprezy wioślarskie, które miały odbyć się we Włoszech w dwóch najbliższych miesiącach. Oba Puchary Świata nie zostaną przełożone, ani przeniesione w inne miejsce!

 

Odwołane zostają także Europejskie Regaty Olimpijskie i Paraolimpijskie w Varese (27–29 kwietnia) oraz Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Gavirate (8-10 maja). Natomiast Międzynarodowe Regaty Parawioślarskie w Gravite (które nie będą kwalifikacjami paraolimpijskimi) zostały przełożone na 29-31 maja.

Na tą chwilę obecną nie wiadomo, co z dalszą częścią sezonu wioślarskiego - Pucharem Świata i Finałowymi Regatami Kwalifikacyjnymi do IO w Lucernie, Mistrzostwami Europy Juniorów w Belgradzie oraz Mistrzostwami Europy Seniorów w Poznaniu.

Kolejny, uaktualniony komunikat FISA ma wydać 17 marca 2020 roku.

>>>CAŁA TREŚĆ OŚWIADCZENIA W ORYGINALE<<<

źródło www.pztw.pl

Ziętarski i Zillmann sportowcami 2019 roku w Toruniu

    Dodane: 2020-03-06

Trwa sezon plebiscytów na najlepszych sportowców regionów i miast. Na naszych stronach pisaliśmy już m.in. o plebiscycie na najlepszego sportowca Wielkopolski i Województwa Lubuskiego. Tym razem przedstawiamy wyniki plebiscytu w Toruniu, w którym najlepszym sportowcem został Mirosław Ziętarski. Tuż za naszym wioślarzem z AZS UMK Toruń na drugim miejscu uplasowała się jego klubowa koleżanka Katarzyna Zillmann.

źródło www.pztw.pl

Ziętarski to zeszłoroczny mistrz Europy (w parze z Fabianem Barańskim) i brązowy medalista mistrzostw świata (w parze z Mateuszem Biskupem) w dwójce podwójnej. Z kolei Zillmann współtworzy kobiecą czwórkę podwójną, która z mistrzostw świata w Linzu przywiozła srebrny medal. Partnerkami torunianki z osady są: Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Agnieszka Kobus-Zawojska. To nie jedyne wyróżnienie wioślarskie w plebiscycie, bowiem klubem roku wybrano AZS UMK.

Karolina Naja zawodniczką Posnanii

    Dodane: 2020-03-03

Miło nam jest poinformać, że Karolina Naja została oficjalnie zawodniczką KS Posnanii Poznań. Ta niezwykle miła informacja została podana oficjalnie podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek 2 marca na obiektach Posnanii przy ul. Słowiańskiej w Poznaniu.

Nasza medalistka olimpijska swoją karierę zawodniczą zaczynała w rodzinnych Tychach, reprezentując w tym czasie MOSM Tychy. Na swoich pierwszych igrzyskach olimpijskich w Londynie (2012 r.) wystąpiła w dwóch konkurencjach, zdobywając wraz z Beatą Mikołajczyk brązowy medal w K2 500m oraz czwarte miejsce w K4 500m. Cztery lata później na IO w Rio de Janeiro ponownie wraz z Beatą Mikołajczyk sięgnęła w dwójce po brązowy medal. Na swoim koncie ma również 12 medali Mistrzostw Świata (w tym 1 złoty, 5 srebrnych i 6 brązowych), 2 medali z Igrzysk Europejskich i 10 medali Mistrzostw Europy (4 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy).