Już w sobotę 11 stycznia Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    Dodane: 2020-01-08

Już w najbliższą sobotę, 11 stycznia, w 8 miastach Polski (pod patronatem 8 Prezydentów) po raz 11 odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich.

W ciągu dziesięciu lat kilkanaście tysięcy Polaków spróbowało swoich sił w wiosłowaniu na ergometrach kajakowych i wioślarskich.

Po zeszłorocznym sukcesie organizacyjnym, tym razem do próby ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10h przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów, staną mieszkańcy: Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Poznania, Torunia, Szczecina i Warszawy.

Punktem kulminacyjnym będzie Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli urzędów miast.

Udział potwierdzili m.in medaliści olimpijscy: Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Konrad Wasielewski, Szymon Ziółkowski, Aneta Konieczna, Andrzej Juskowiak, Arkadiusz Onyszko, Dariusz Białkowski, Grzegorz Nowak, Jan Szymański, Władysław Stecyk, Ryszard Kubiak, Łukasz Pawłowski, Michał Cieślak.

Udział wezmą także: Mateusz Sawrymowicz, Łukasz Chyła, Damian Zieliński, Tomasz Kaczor, Sławomir Kruszkowski, Piotr Bujnarowski, Michał Stawowski, Michał Słoma, Mariusz Siudek, Zdzisław Bromek, Joanna Zając Aleksandra Mierzejewska, Jacek Krzyżaniak, Jan Ząbik, Stanisław Miedziński, Krzysztof Szczepański, Mariusz Lipka, Krzysztof Paradowski, Janusz Adamski (alpinista) oraz wielu innych wybitnych
i wspaniałych przedstawicieli świata sportu.

Wiosłować będą również włodarze miast i politycy: Piotr Całbecki (Marszałek woj. Kujawsko-Pomorskiego), Ryszard Świlski (Wicemarszałek Województwa Pomorskiego), Jacek Jaśkowiak (Prezydent Poznania), Michał Zaleski (Prezydent Torunia), Renata Kaznowska (Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy), posłowie na Sejm RP: Joanna Scheuring-Wielgus, Iwona Hartwich, Zbigniew Giżyński, Arek Myrcha oraz radni i inni przedstawiciele urzędów.

Około godziny 13.30 w każdym mieście na ergometry wsiądą zawodnicy drużyn futbolu amerykańskiego: Archers Bydgoszcz, Białe Lwy Gdańsk, Tytani Lublin, Armia Poznań, Armada Szczecin, Angels Toruń, Warsaw Mets. Warto podkreślić, że zawodnicy przyjdą w pełnym rysztunku.

Całą atmosferę podgrzeje fakt, iż poczynania startujących będzie można oglądać na żywo w internecie (www.aktywninawodzie.pl) oraz na miejscu, na specjalnie ustawionych ekranach.

Każdy, kto odwiedzi w tym dniu jedną z 8 galerii handlowych, będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma wyjątkowy CERTYFIKAT! Przez cały dzień odbywać się będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.

Scenariusz - 11 stycznia 2020 r. (sobota)

9.00 Rozpoczęcie Bicia Rekordu, Otwarcie Galerii – rozpoczęcie wyścigów dla publiczności

11.00 Powitanie, oficjalne otwarcie imprezy

13.30 Wyścigi sztafet drużyn futbolu amerykańskiego

14.00 Wyścigi VIP - sztafeta gwiazd (w Toruniu sztafeta gwiazd o godz. 10.30)

14.40 Dalsza część wiosłowania

19.00 Zakończenie Bicia Rekordu Polski, zakończenie akcji.

Film z zeszłorocznej edycji imprezy

Wydarzenie na facebooku

Zeszłoroczna akcja rozgrywana była w 7 miastach Polski: Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Toruniu, Szczecinie i Warszawie. Ostatecznie po zaciętej walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 155,5 km zwyciężył Toruń, w którym do rekordu przyczyniło się 311 osób. Na drugim miejscu uplasował się Szczecin (152 km - 304 osoby), na trzecim Bydgoszcz (151,5 km – 303 osoby). Tuż za nimi Gdańsk (131,5 km - 263 osoby), Warszawa (116 km – 232 osoby), Poznań (114 km – 228 osoby) i Lublin (76,5 km – 153 osoby). W sumie niemal 1800 osób przewiosłowało dystans 897 km.

Punktem kulminacyjnym we wszystkich miastach była Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli urzędów miast.

Tym razem również nie zabraknie gwiazd!!!!

Które miasto wygra? Przekonamy się 11 stycznia 2020 r.!

Dołącz do nas! Ty też możesz zostać rekordzistą Polski!!!

Gorąco zapraszamy!

Termin: 11 stycznia 2020 r. (sobota), godz. 9.00-19.00

Miejsce: Centrum Handlowe Rondo w Bydgoszczy, ul. Kruszwicka 1

Park Handlowy Matarnia w Gdańsku, ul. Złota Karczma 26

Centrum Handlowe Galeria Krakowska, ul. Pawia 5

Centrum Handlowe Felicity w Lublinie, aleja Wincentego Witosa 32

Centrum Handlowe Posnania Poznań, ul. Pleszewska 1

Centrum Handlowe Atrium Copernicus w Toruniu, ul. Stanisława Żółkiewskiego 15

Centrum Handlowe Atrium Molo w Szczecinie, ul. Mieszka I 73

Centrum Handlowe Atrium Targówek w Warszawie, ul. Głębocka 15

Organizator: Maciej Młodzik, Kacper Czarnota

Partnerzy: WOŚP, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich

Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydenci Miast: Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa Lublina, Poznania, Torunia, Szczecina, Warszawy.

Wodniacy nagrodzeni na X Poznańskej Gali Sportu 2020

    Dodane: 2020-01-03

W czwartek 2 stycznia br. w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek odbyła się Poznańska Gala Sportu, która już od dziesięciu lat jest jednym z najważniejszych sportowych wydarzeń organizowanych w Poznaniu. Podczas uroczystości Zastępca Prezydenta Poznania Jędrzej Solarski wręczył wyróżnienia najlepszym sportowcom, którzy reprezentowali stolicę Wielkopolski podczas najważniejszych imprez w 2019 roku.

Wyróżnieni przez Prezydenta zostali stypendyści sportowi Miasta Poznania w 2020 roku w kategorii Senior wśród których nie mogło zabraknąć oczywiście reprezentantów dyscyplin wodnych:

  1. Wiktor Chabel (KS Posnania Poznań) – wioślarstwo
  2. Tomasz Kaczor (KS Warta Poznań) – kajakarstwo
  3. Michał Kudła (KS Posnania Poznań) – kajakarstwo

Siłą poznańskiego sportu jest przede wszystkim sport młodzieżowy. To właśnie w tej kategorii Poznań po raz kolejny zajmuje czołowe miejsce w Polsce w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, wyprzedzając m.in. Kraków, Bydgoszcz i Gdańsk. Duży udział w tak wysokim miejscu stolicy Wielkopolski mieli niewątpliwie sportowcy OŚ AZS Poznań, AZS AWF Poznań i KS Posnanii Poznań oraz stowarzyszeń, które uplasowały się w pierwszej piętnastce w ogólnopolskiej klasyfikacji klubowej. Wyróżnienia odebrały złote medalistki ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Świata w kajakarstwie: Klaudia Cyrulewska, Martyna Klatt (obie KS Energetyk Poznań) i Małgorzata Puławska (KS Posnania Poznań) oraz ich trenerzy Piotr Wojciechowski i Jacek Heneczkowski.

Tradycją jest, że wyróżnienia otrzymują Superseniorzy Poznańskiego Sportu, czyli wybitne osoby, które swoją działalnością i życiem przyczyniły się do rozwoju sportu w Poznaniu. W tym roku w gronie 9 nagrodzonych znalazł się m.in. związany z kajakarstwem Stanisław Głuszak.

Wyróżnienie specjalne otrzymała m.in. dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Poznańskich Olimpijczyków pani Beata Rusinek. W imprezie udział wzięli również m.in.: Grzegorz Ganowicz (Przewodniczący Rady Miasta Poznania), Bartosz GussKatarzyna Kierzek-Koperska (Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania), Ewa Bąk (Dyrektor Wydziału Sportu UMP) oraz Lidia Dudziak (Przewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki RMP). Galę swoim występem uświetnił zespół Czarno Czarni.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    Dodane: 2019-12-20

W sobotę, 11 stycznia, w 8 miastach Polski (pod patronatem 8 Prezydentów) już po raz 11 odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich.

W ciągu dziesięciu lat kilkanaście tysięcy Polaków spróbowało swoich sił w wiosłowaniu na ergometrach kajakowych i wioślarskich.

Po tegorocznym sukcesie organizacyjnym, tym razem do próby ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10h przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów, staną mieszkańcy: Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Poznania, Torunia, Szczecina i Warszawy.

Punktem kulminacyjnym będzie Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli urzędów miast.

Całą atmosferę podgrzeje fakt, iż poczynania startujących będzie można oglądać na żywo w internecie oraz na miejscu, na specjalnie ustawionych ekranach.

Każdy, kto odwiedzi w tym dniu jedną z 8 galerii handlowych, będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma wyjątkowy CERTYFIKAT! Przez cały dzień odbywać się będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.

Tegoroczna akcja rozgrywana była w 7 miastach Polski: Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Toruniu, Szczecinie i Warszawie. Ostatecznie po zaciętej walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 155,5 km zwyciężył Toruń, w którym do rekordu przyczyniło się 311 osób. Na drugim miejscu uplasował się Szczecin (152 km - 304 osoby), na trzecim Bydgoszcz (151,5 km – 303 osoby). Tuż za nimi Gdańsk (131,5 km - 263 osoby), Warszawa (116 km – 232 osoby), Poznań (114 km – 228 osoby) i Lublin (76,5 km – 153 osoby). W sumie niemal 1800 osób przewiosłowało dystans 897 km.

Punktem kulminacyjnym we wszystkich miastach była Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli urzędów miast. Wśród medalistów olimpijskich udział wzięli: Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski, Szymon Ziółkowski, Beata Mikołajczyk, Piotr Cieśla, Grzegorz Nowak, Izabela Dylewska, Aneta Konieczna, Łukasz Pawłowski, Ryszard Kubiak, Daniel Jędraszko, Leszek Blanik, Andrzej Juskowiak.

W imprezie wzięli również udział inni olimpijczycy i medaliści mistrzostw świata: Monika Pyrek, Piotr Bujnarowski, Sławek Kruszkowski, Damian Zieliński, Michał Słoma, Damian Zieliński, Eugeniusz Kijewski, Łukasz Chyła, Marcin Mientki, Marian Drażdżewski, Zdzisław Tomyślak, Piotr Juszczak, Jerzy Ulczyński, Adrian Miedzińśki, Gerard Kurniczak, Mirosław Kowalewski, Agnieszka Korol, Wojciech Żabiałowicz, Artur Szyderski, Janusz Adamski (himalaista), a także Jacek Jaśkowiak (Prezydent Miasta Poznania), Piotr Całbecki (Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego), Michał Zaleski (Prezydent Miasta Torunia), Zbigniew Fiderewicz i Zbigniew Rasielewski, Andrzej Rakowicz (Zastępcy Prezydenta Miasta Torunia), Ryszard Świlski (Wicemarszałek Województwa Pomorskiego), Beata Stepaniuk-Kuśmierzak (Zastępca Prezydenta Lublina), posłowie na Sejm: Joanna Scheuring-Wielgus i Iwona Michałek. Wiosłowali również: trener Jan Ząbik, Jacek Bryndal (wokalista), Sławomir Wierzcholski (wokalista), zawodnicy z drużyny Energa Wybrzeże Gdańsk oraz wielu innych wspaniałych sportowców, których nie sposób wszystkich wymienić.

Około godziny 13.30 w każdym mieście na ergometry wsiedli zawodnicy drużyn futbolu amerykańskiego: Archers Bydgoszcz, Białe Lwy Gdańsk, Tytani Lublin, Armia Poznań, Cougars Szczecin, Angels Toruń, Warsaw Mets. Warto podkreślić, że zawodnicy przyszli w pełnym rysztunku.

Tym razem również nie zabraknie gwiazd!!!!

Które miasto wygra? Przekonamy się 11 stycznia 2020 r.!

Dołącz do nas! Ty też możesz zostać rekordzistą Polski!!!

Miejsce: Centrum Handlowe Rondo w Bydgoszczy, ul. Kruszwicka 1

Park Handlowy Matarnia w Gdańsku, ul. Złota Karczma 26

Centrum Handlowe Galeria Krakowska, ul. Pawia 5

Centrum Handlowe Atrium Felicity w Lublinie, aleja Wincentego Witosa 32

Centrum Handlowe Posnania Poznań, ul. Pleszewska 1

Centrum Handlowe Atrium Copernicus w Toruniu, ul. Stanisława Żółkiewskiego 15

Centrum Handlowe Atrium Molo w Szczecinie, ul. Mieszka I 73

Centrum Handlowe Atrium Targówek w Warszawie, ul. Głębocka 15

Organizator: Maciej Młodzik, Kacper Czarnota, Izabela Dylewska

Partnerzy: WOŚP, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich

Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydenci Miast: Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa Lublina, Poznania, Torunia, Szczecina, Warszawy.

Spotkanie przy kajakowym wigilijnym stole

    Dodane: 2019-12-20

Dziś, w piątek 20 grudnia w Restauracji „3 Kolory” nad poznańską Maltą odbyło się spotkanie przy kajakowym wigilijnym stole. W spotkaniu udział wzięli m.in. Prezes PZKaj Tadeusz Wróblewski, Dyrektor W. Sportu UMP Ewa Bąk, Dyrektor POSiR Łukasz Miadziołko, medaliści olimpijscy: Szymon Ziółkowski, Marta Walczykiewicz, Aneta Konieczna, Marek Łbik i Izabela Dylewska, prezesi i trenerzy wielkopolskich klubów kajakowych i ci najważniejsi, dzięki którym serce wszystkich kajakowych kibiców w ostatnim roku mocniej biło – nasi zawodnicy.

zdj. Patrycja Langner

Po przywitaniu przez prowadzących wszystkich gości glos zabrał gospodarz – Prezes WZKaj Ireneusz Pracharczyk, który podziękował wszystkim zgromadzonym za całoroczną współpracę i pogratulował trenerom i zawodnikom sukcesów. A tych w tym roku nie brakowało chociażby dzięki naszym seniorom: Marcie Walczykiewicz, Tomaszowi Kaczorowi i Michale Kudle, którzy wywalczyli kwalifikacje do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich, Tokio 2020. Następnie zostały wręczone puchary dla trzech najlepszych klubów, którymi zostały: AZS AWF Poznań, Posnania Poznań i Energetyk Poznań oraz pamiątkowe bombki dla gości specjalnych.

zdj. Patrycja Langner

Później przyszła pora na wręczenie przez Prezesa Wróblewskiego pamiątkowych medali i odznaczeń z okazji 90-lecia Polskiego Związku Kajakowego. Po odznaczeniach przyszedł czas na nagrodzenie trenerów wielkopolskich klubów i najlepszych zawodników.

Na koniec głos zabrał Prezes Wróblewski, który podkreślił jak ważny dla PZKaj jest okręg wielkopolski.

Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu.

Wyniki listopadowego rankingu WZKaj

    Dodane: 2019-12-18

1 grudnia w godzinach rannych na przystaniach kajakowych nad Wartą odbył się ranking ogólnorozwojowy dzieci i młodzików edycja 2019/2020.

Zawodnicy rywalizowali zarówno w konkurencji biegowych oraz na siłowni.

Wyniki listopadowego rankingu WZKaj

Płocka Sztafeta Olimpijska

    Dodane: 2019-12-17

Płocki Klub Olimpijczyka przy współpracy z Płockim Towarzystwem Wioślarskim i Dyrekcją Zespołu Szkół Technicznych – Szkołą Mistrzostwa Sportowego w wioślarstwie - był organizatorem szóstej edycji "Płockiej Sztafety Olimpijskiej - zawodów na ergometrach wioślarskich". Tegoroczna impreza odbywała się w szczególnym okresie, bowiem w 2019 roku obchodziliśmy kilka znaczących jubileuszy.

foto organizator, źródło www.pztw.pl

Zawody były okazją do wręczenia przyznanych przez Zarząd Płockiego Klubu Olimpijczyka adresów gratulacyjnych dla jubilatów: Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością Olimpijczycy: Marian Sypniewski, Grzegorz Stellak, Ryszard Jedliński, Bogdan Zalewski, Sławomir Maciejowski, Marek Bałdyga oraz Paraolimpijczyk – Kamil Fabisiak - tenisista na wózkach, który dał pokaz płockiej młodzieży... wiosłowania na ergometrze wioślarskim. Kamil odebrał także okolicznościową statuetkę ufundowaną przez Klub Olimpijczyka "Za godne reprezentowanie Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich i Mistrzostwach Świata".

foto organizator, źródło www.pztw.pl

 

W zawodach dla młodzieży ze szkół podstawowych wzięło udział 13 sztafet. Wśród dziewcząt zwyciężyła sztafeta Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Oliwia Sikora, Nadia Pogorzelska, Oliwia Bojko, Amelia Gawek - 03:00,2 przed Szkołą Podstawową w Radzanowie (Kaja Gala, Julia Szymańska, Julia Machała, Anna Rudowska) – 03:06,7 i Szkołą Podstawową nr 22 (Aleksandra Passon, Oliwia Rutkowska, Aleksandra Piotrkowska, Roksana Kochajska) - 03:09,6.

Wśród chłopców triumfowała Szkoła Podstawowa w Radzanowie, która startowała w składzie: Jakub Sobiecki, Krystian Jodłowski, Adam Ławicki, Paweł Krzemiński - 02:33,7. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 3 (Sebastian Brach, Mateusz Kraśniewski, Wiktor Jarosik, Bartosz Śmigielski - 02:40,5). Trzecie miejsce na podium przypadło Szkole Podstawowej nr 22 (Antek Paradowski, Jakub Kręciejewski, Jakub Jabcoń, Dorian Zieleniecki – 02:44,3). Najlepsze sztafety otrzymały okazałe puchary i medale za trzy pierwsze miejsca.

W kategorii zawodniczek i zawodników wyczynowych uprawiających inne dyscypliny sportu niż wioślarstwo wśród pań wygrały zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w piłce ręcznej w składzie: Lidia Piotrowska, Laura Lewandowska, Nikola Męczykowska, Kamila Grzesista - 02: 58,2 a wśród zawodników wyczynowych – sztafeta piłki ręcznej SMS (I zespół) w składzie: Ignacy Jaworski, Oliwier Kamiński, Krystian Marchewka, Mateusz Janiszewski - 02: 31,9 przed drugą sztafetą SMS o 0,5 sekundy!

Wioślarze startowali indywidualnie na dystansie 2000 metrów, traktując start jako sprawdzian i eliminacje do przyszłorocznych Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim. I tak w kategorii juniorów młodszych trzy pierwsze miejsca zajęli: Wiktor Ossowski (PTW-SMS Płock) przed Miłoszem Wysockim i Oliwierem Wiśniewskim – obaj PTW-Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Małachowskiego. Wśród juniorów najlepszy był Roman Drużyński przed Kubą Kołodziejskim i Jakubem Pszczółkowskim (wszyscy PTW-SMS Płock). Najlepszy wynik zawodów uzyskał Bartłomiej Donarski (06:15,6) w kategorii seniorów, a wśród juniorek – Julia Filińska (07:35,0), oboje z PTW-SMS Płock. Zwycięzcy otrzymali puchary i medale za trzy pierwsze miejsca.

foto organizator, źródło www.pztw.pl

 

Tradycyjnie już podczas Płockiej Sztafety Olimpijskiej największe emocje towarzyszyły sztafetom mastersów. Na starcie stanęli mastersi z KS "Posnanii" RBW Poznań, Towarzystwa Sportów Wodnych "Warmia" Tomaszkowo (Olsztyn), MOS 2 Warszawa oraz Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Łącznie 17 zawodniczek i zawodników, a najstarsi - zarówno w kategorii kobiet i mężczyzn - mieli po 80 lat! W sztafecie kobiet wygrała sztafeta z KS "Posnanii" RBW Poznań (średnia wieku -74,0 lata); mężczyzn – sztafeta Towarzystwa Sportów Wodnych "Warmia" Tomaszkowo (Olsztyn) + KS "Posnania" RBW Poznań (średnia wieku 76,0 lat) - w sztafecie mikst - KS "Posnania" RBW Poznań (średnia wieku -75,0 lat). Ponadto rozegrano pokazowy wyścig VIP-ów, w którym wystartowało osiem osób. Wszyscy uczestnicy tego wyścigu oraz mastersi – Danuta Pribe (KS "Posnania" RBW Poznań), Jan Genatowski (TSW "Warmia" Tomaszkowo (Olsztyn) oraz Włodzimierz Gregorowicz (MOS 2 Warszawa), a także zasłużeni dla płockiego sportu byli zawodnicy: Ryszard Jedliński i Stanisław Bartkowski otrzymali symboliczne statuetki Viktorii "Godny Naśladowania".

Z okazji jubileuszy uczestników imprezy smakowitym tortem obdzielił Dyrektor ZST – Pan Dariusz Tyburski. Wszyscy uczestnicy i kibice otrzymali symboliczne czapeczki Świętego Mikołaja. Na otwarcie imprezy zagrała orkiestra Zespołu Szkół Technicznych, a na zakończenie mastersi spotkali się na tradycyjnym opłatku w świetlicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, życząc sobie spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowia w nadchodzącym Nowym, 2020 roku. Roku Igrzysk Olimpijskich – Tokio 2020.

 

źródło www.pztw.pl

Gala 100-lecia PZTW

    Dodane: 2019-12-09

Rok 2019 jest datą szczególną w historii Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. To właśnie w tym roku związek obchodzi stulecie swojego istnienia. Z tej okazji w poniedziałek 9 grudnia w Teatrze Królewskim w warszawskich Łazienkach Królewskich, miała miejsce uroczysta Gala 100-lecia PZTW.

fot. J. Kowacic, źródło www.pztw.pl

Uroczystość, którą poprowadzili Beata Oryl-Stroińska i Henryk Urbaś rozpoczęła się od wykładu Michała Jelińskiego, złotego medalisty igrzysk olimpijskich w Pekinie  na temat pogodzenia choroby (w tym przypadku cukrzycy) z wyczynowym uprawianiem sportu.

Część oficjalną rozpoczął prezes PZTW Ryszard Stadniuk. Następnie na scenie pojawił się Piotr Nowacki, doradca Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który odczytał list od Prezydenta. Kolejne przemówienie wygłosił Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Galę swoją obecnością zaszczycił także prezydent Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA), Jean-Christophe Rolland.

Podczas Gali wybrana została osada stulecia PZTW. Tytuł trafił do Roberta Sycza i Tomasza Kucharskiego, dwukrotnych mistrzów olimpijskich w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Wyróżnieni nominacjami zostali także Natalia Madaj-Smolińska i Magdalena Fularczyk-Kozłowska (dwójka podwójna) oraz Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Konrad Wasielewski (czwórka podwójna).   

źródło www.pztw.pl

Ergometry wioślarskie opanowały Kraków

 Iwona Wójcik-Pietruszka   Dodane: 2019-12-09

W miniony piątek 6 grudnia w Krakowie odbyły się dwie imprezy wioślarskie.

foto organizator

III Mistrzostwa Krakowa Szkół Podstawowych w wioślarstwie halowym. Najpierw uczniowie szkół od września do grudnia na przystani brali udział w eliminacjach szkolnych na podstawie, których do piątkowego finału zakwalifikowały się najlepsze ósemki wioślarskie. Uczniowie startowali jako drużyna składająca się z czterech dziewcząt i czterech chłopców. O zwycięstwie drużyny decydowała suma wszystkich 8 czasów. PO zaciętej walce najlepsza okazała się ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 111, drugie miejsce SP 56 i trzecie SP 4. Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak największy doping towarzyszył wyścigowi sterników - czyli nauczycieli. W finale wzięło udział aż 7 drużyn.

foto organizator

Mistrzostwa Okręgu na ergometrze wioślarskim. Tutaj rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii młodzików na dystansie 1500 m zwyciężyli Hanna Łabędzka UKS 1993 Kraków i Aleksander Pilch AZS AWF Kraków, w kategorii juniorów młodszych Emilia Szczęch i Tristan Hervet - obydwoje UKS 1993 Kraków. W kategorii junior/senior Maria Wolna i Marek Kobosko obydwoje AZS AWF Kraków. Impreza odbyła się dzięki uprzejmości Dyrekcji ZSO nr 18 w Krakowie.