Wioślarstwo - Mistrzostwa Europy Seniorów

    Dodane: 2020-08-11

W październiku w Poznaniu będzie można oglądać zmagania najlepszych wioślarzy kontynentu. Już po raz czwarty na torze regatowym Malta odbędą się Mistrzostwa Europy Seniorów. Tegoroczna impreza będzie jednak nietypowa - przez cały czas trwania zawodów obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarny. 

Proponowany termin Mistrzostw Europy Seniorów przypada na 9-11 października. Pierwotnie miały się one odbyć w czerwcu, lecz plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Dlatego zmagania wioślarzy przesunięto na jesień, a całe zawody zostaną zorganizowane z zachowaniem surowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego. 

- Od wielu lat systematycznie modernizujemy tor regatowy Malta, aby sprostać wymogom stawianym przez międzynarodowe federacje: wioślarską i kajakową - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Tylko w tym roku wyremontowaliśmy już wieżę sędziowską i pomosty startowe. Nie to będzie jednak najważniejsze podczas październikowych zawodów - tym razem skupiamy się przede wszystkim na bezpieczeństwie zawodników i kibiców. Reżim sanitarny obowiązywał będzie wszystkich bez wyjątku. Na terenie toru obowiązkowe będzie noszenie maseczek i dezynfekcja rąk, a ważne komunikaty będą przekazywane za pomocą specjalnie do tego przygotowanej aplikacji.  

Organizatorem zawodów jest Miasto Poznań, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich oraz Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo. 

- W zawodach wystartuje trzech zawodników reprezentujących poznańskie kluby wioślarskie, wśród nich m.in. stypendysta Miasta Poznania - Wiktor Chabel. Mamy nadzieję, że swoimi wynikami nawiążą oni do wspaniałych sukcesów Julii Michalskiej-Płotkowiak, która właśnie w Poznaniu zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata w 2009 roku wspólnie z Magdaleną Fularczyk-Kozłowską – powiedziała Dyrektor Wydziału Sportu UMP Ewa Bąk.

Najważniejsze zasady bezpieczeństwa

Na cały czas trwania zawodów wprowadzone zostaną przepisy i zasady specjalne, które mają zapewnić zawodnikom, dziennikarzom, wolontariuszom i organizatorom maksimum bezpieczeństwa. Dotyczyć będą wszystkich stref - szczególnie wioski zawodniczej, akredytacji, transportu, hangarów i stołówki.

Ustalony reżim sanitarny obowiązywać będzie wszystkie osoby biorące udział w zawodach i z nimi powiązane - nie tylko podczas przebywania na torze regatowym Malta w trakcie zawodów czy treningów, ale również poza wyznaczonym zakresem godzinowym. Wprowadzona będzie ścisła kontrola poruszania się oraz ograniczony dostęp do poszczególnych stref. Tylko połowa trybun zostanie udostępniona dla publiczności.

Nie będzie też wydzielonych stref wypoczynkowych. Zamiast tego drużynom zostaną przydzielone odseparowane namioty. Dostęp do zawodników będzie ograniczony, a zasada dystansu społecznego ma obowiązywać wszystkich pracujących przy zawodach: wolontariuszy, sędziów, dziennikarzy i innych. Na terenie toru regatowego będzie nakaz noszenia maseczek oraz dezynfekowania rąk.

Wszelkie komunikaty, listy startowe czy wyniki wyścigów będą w większości przekazywane za pomocą stworzonej do tego aplikacji na telefon, a także dostępne na stronach internetowych dotyczących wydarzenia. Niewykluczone, że zawody dla bezpieczeństwa zawodników potrwają o jeden dzień dłużej, o co wnioskują organizatorzy. Decyzję podejmą władze FISA.

Wszystkie przyjęte rozwiązania mogą być na bieżąco dostosowywane do zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej i aktualnie obowiązującego prawa.

Mistrzostwa Europy w Poznaniu

Wioślarskie mistrzostwa Europy mają najdłuższą historię spośród największych imprez sportowych w tej dyscyplinie. Pierwsze odbyły się na jeziorze Orta we Włoszech w 1893 roku. Przez następne 80 lat, do 1973 roku mistrzostwa Europy odbywały się co roku, z przerwami na lata pierwszej i drugiej wojny światowej.        

Polacy po raz pierwszy wystartowali w ME w 1925 roku w Pradze (brązowy medal Andrzeja Osiecimskiego-Czapskiego w jedynce; czwarte miejsce ósemki, a czwórka podwójna odpadła w przedbiegach). Pierwszy złoty medal dla Polski w mistrzostwach Europy wywalczyli Henryk Budziński i Jan Krenz-Mikołajczak (KW-04 Poznań) w dwójce bez sternika w 1930 roku w Liege w Belgii.

W sierpniu 1929 roku mistrzostwa Europy po raz pierwszy zostały rozegrane w Polsce w Bydgoszczy. Polacy wywalczyli wtedy cztery medale – jeden srebrny i trzy brązowe.

W 1958 roku mistrzostwa Europy gościły po raz pierwszy na jeziorze Maltańskim w Poznaniu (bez medali). W rywalizacji kobiet Polskę reprezentowało pięć osad: jedynka, dwójka podwójna, dwie czwórki ze sterniczką, w rywalizacji mężczyzn startowało siedem polskich osad: jedynka, dwójka podwójna, dwójka bez sternika, dwójka ze sternikiem, czwórka bez sternika, czwórka ze sternikiem.

W 1973 roku ME odbyły się w Moskwie, a potem nastąpiła długa przerwa w ich rozgrywaniu. Dopiero w maju 2006 roku FISA przywróciła rozgrywanie mistrzostw Europy, a gospodarzem tej imprezy w 2007 roku został Poznań. Wzięło w nich udział prawie 400 zawodniczek i zawodników z 30 krajów.

Po ośmiu latach przerwy, w 2015 roku, wioślarskie mistrzostwa Europy ponownie odbyły się na torze regatowym Malta w Poznaniu. Swoje zwycięstwo świętowały wówczas Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, zdobywając swój złoty medal w konkurencji dwójek podwójnych. Dwa trzecie miejsca przypadły paniom z czwórki podwójnej w składzie:

Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Monika Ciaciuch i Maria Springwald oraz Weronice Deresz i Joannie Dorociak w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej. Wcześniej, w 2009 roku w Poznaniu organizowane były również Mistrzostwa Świata Seniorów.

W sumie w Mistrzostwach Europy Polacy zdobyli 29 medali brązowych, 32 srebrne i 14 złotych.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza

    Dodane: 2020-08-10

Już w najbliższy weekend sympatyków kajakarstwa w Poznaniu czekają kolejne sportowe emocje. W dniach 15-16 sierpnia najlepsi kajakarze z całej Polski rywalizować będą na Torze Regatowym Malta o 33 komplety medali LOTTO 83. Mistrzostw Polski seniorów.

Do stolicy Wielkopolski przyjedzie cała kadra narodowa z medalistkami Igrzysk Olimpijskich na czele.

Dodatkowo w niedzielę, 16 sierpnia odbędą się Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza - brązowego medalisty igrzysk olimpijski z Monachium, trzykrotnego olimpijczyka (1964, 1968, 1972) i wielokrotnego mistrza Polski. Zawody przeprowadzone zostaną w następujących konkurencjach:

- juniorzy 2002-2003 2000 m K-1, C-1

- juniorki 2002-2003 2000 m K-1, C-1

- juniorzy mł. 2004-2005 2000 m K-1, C-1

- juniorki mł. 2004-2005 2000 m K-1, C-1

- młodzicy 2006-2007 1000 m K-1, C-1

- młodziczek 2006-2007 1000 m K-1, C-1

- dzieci chłopcy 2008 i młodsi 500 m K-1, C-1

- dzieci dziewczynki 2008 i młodsi 500 m K-1, C-1

- viking open 2008 i młodsi 200 m CT-4 (turystyczne C-4)

Zawody odbędą się z zachowaniem wytycznych i zaleceń dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Strefa zawodów jest terenem zamkniętym obejmującym: parking nad trybunami na ziemnymi (Parking górny A), wioskę zawodniczą z wyznaczoną strefą dla klubów.

Medale I Mistrzostw Polski Stand Up Paddle rozdane

    Dodane: 2020-08-09

W miniony weekend (8-9 sierpnia) w upalnej temperaturze na akwenie w Rogoźnie odbyły się I Mistrzostwa Polski Stand Up Paddle. SUP - Stand up paddleboarding lub Stand up paddle surfing jest pochodną surfingu, który powstał na Hawajach.

źródło zdj. http://rogozno.wlkp.net.pl

SUP jest połączeniem longboarda (nowoczesnej deskorolki) z kajakiem. W przeciwieństwie do tradycyjnego surfingu, w którym osoba pływająca siedzi czekając na nadejście fali w SUP wioślarze stoją na deskach i za pomocą wiosła przy użyciu pracy ramion napędzają swoją jednostkę. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji regat:

  • juniorzy młodsi 200m – Kajetan Różański (Orzeł Wałcz)
  • short race cup dzieci – Stanisław Tadla
  • seniorzy 200m – Patryk Kowalski (Orzeł Wałcz)
  • seniorki 200m – Nadia Figurska (MSS Lena)
  • młodzicy 2000m – Jakub Zajączkowski (Orzeł Wałcz)
  • młodziczki 2000m – Zuzanna Tylingo (niezrzeszona)
  • seniorki pompowane 2500m – Monika Bronicka (niezrzeszona)
  • seniorzy pompowane 2500m – Piotr Hertel (Orzeł Wałcz)
  • dzieci dziewczynki 1000m – Emilia Dasiewska (RTW Racibórz)
  • dzieci chłopcy 1000m – Marek Kulczycki (@theKULBROTHERS)
  • seniorzy open 25000m – Damian Bartos (Spójnia Warszawa)
  • seniorki 6000m – Monika Bronicka (niezrzeszona)
  • mężczyźni 6000m – Damian Bartos (Spójnia Warszawa)

Wszystkie wyniki

Ostatnie 3 dni zgłoszeń do Regat im. Rafała Piszcza

    Dodane: 2020-08-06

Już za nieco ponad tydzień, w niedzielę 16 sierpnia na Torze Regatowym Malta odbędą się Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza.

Do zamknięcia zgłoszeń pozostało już tylko 3 dni! Należy je dokonać do 09.08.2020 (godz. 24:00) poprzez internetowy system zgłoszeń PZKaj (http://pzkaj.domtel-sport.pl/). Opłata za zgłoszoną osobę wg listy zbiorczej wynosi 25zł.

Zawody odbędą się z zachowaniem wytycznych i zaleceń dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Strefa zawodów jest terenem zamkniętym obejmującym: parking nad trybunami na ziemnymi (Parking górny A), wioskę zawodniczą z wyznaczoną strefą dla klubów.

Organizator wyznaczył specjalną strefę przeznaczoną dla dziennikarzy mieszczącą się przy strefie dekoracji.

 Zapowiedzi

Międzynarodowy Turniej Kajak Polo

    Dodane: 2020-08-05

W dniach 14-16 sierpnia br. na Przystani Sportowej w Szałe (ul. Kaliska 84) odbędzie się Międzynarodowy Turniej Kajak Polo. Organizatorem imprezy, która zostanie rozegrana na trzech boiskach o wymiarach 35 m x 23 m jest Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie.

Konkurencje oraz kategorie wiekowe:

I Dywizja – młodzieżowiec (mężczyźni) rocznik 2002 i starsi.

II Dywizja – młodzieżowiec (kobiety) 2005 i starsze oraz młodzieżowiec (mężczyźni) 

                     rocznik  2003 - 2005

III Dywizja – młodzik dziewczęta i chłopcy rocznik 2006 - 2008                                               

Kategoria dzieci - rocznik 2008 i młodsi.

W dywizji III oraz w kategorii dzieci drużyny mogą być mieszane dziewcząt i chłopców.

Pełen Regulamin

Posnania zwycięża w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

    Dodane: 2020-08-04

Podczas gdy juniorzy rywalizowali w miniony weekend na Torze Regatowym Malta w ramach 26. Mistrzostw Polski bój o medale stoczyli także zawodnicy z młodszej kategorii, którzy ścigali się w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Strefy „A”. W sumie w zawodach, których organizatorem był Wielkopolski Związek Kajakowy rozdano 10 kompletów medali. W klasyfikacji klubowej zwyciężyła Posnania Poznań przed AZS-AWF Poznań i Wartą Poznań.

A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

K4 – Maja Domagała/ Zofia Hofman/ Natalia Szczepaniak/ Barbara Jokiel (Zryw Wolsztyn)

K1 – Szymon Szot (Posnania Poznań)

C1 – Marceli Krawiec (Warta Poznań)

C2 – Amelia Marcinkowska/ Maja Rużanowska (Orzeł Wałcz)

K2 – Igor Płaczek/ Szymon Szot (Posnania Poznań)

K1 – Julia Piasecka (UKS Copal Trzcianka)

C2 – Marceli Krawiec/ Krystian Kubica (Warta Poznań)

C1 – Amelia Sołtyńska (Posnania Poznań)

K4 – Mateusz Nieborak/ Marcin Nyczkowiak/ Filip Kujawa/ Mikołaj Kaźmierczak (Zryw Wolsztyn)

K2 – Wiktoria Loba/ Natalia Szuchnik (Posnania Poznań)

Wszystkie wyniki

Medale Mistrzostw Polski w kajakarstwie rozdane

    Dodane: 2020-08-02

Na poznańskim Torze Regatowym Malta zakończyły się trzydniowe zmagania wodniaków w ramach 26. Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Mistrzostwa Polski Juniorów.

W klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski juniorów młodszych zwyciężyła Posnania Poznań przed AZS-AWF Poznań i Zawiszą Bydgoszcz. W punktacji województw najlepsza okazała się Wielkopolska przed województwem Kujawsko-Pomorskim i Zachodniopomorskim. Natomiast w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski juniorów zwyciężyła Zawisza Bydgoszcz przed AZS-AWF Poznań i UKS Silvant Kajak Elbląg. W klasyfikacji województw zwyciężyło województwo Kujawsko-Pomorskie przed Wielkopolskim i Warmińsko-Mazurskim.

W pierwszym dniu zawodów wspaniale zaprezentował się Jarosław Kajdanek (Energetyk Poznań), który nie dał szans rywalom w finale K1 500m juniorów mł.. Na pierwszym miejscu podium w C1 500m juniorów mł. stanął także Piotr Kujawa (AZS-AWF Poznań). Po złoto w konkurencji K4 500m juniorek mł. popłynęła osada AZS-AWF Poznań w składzie Zuzanna Gościniak/ Lena Kosmaczewska/ Oliwia Kubis/ Amelia Ludwis. Na pierwszym miejscu podium stanęły również Marta Brzezińska i Zuzanna Kinast (Posnania Poznań), które w konkurencji C2 500m juniorek mł. wyprzedziły m.in. zawodniczki Warty Poznań Bernadette Glabus oraz Patrycję Goźniewską; podium uzupełniła osada Wiskordu Szczecin. W C2 500m juniorów na pierwszych dwóch miejscach uplasowali się zawodnicy Posnani Poznań – złoto dla Jakuba Nowickiego i Szymona Sobczaka, srebro dla Kacpra Grzelskiego i Filipczaka.

Po srebro w K1 500m juniorek popłynęła Weronika Waligóra. Zawodniczka AZS-AWF Poznań na mecie musiała uznać wyższość jedynie Magdaleny Szczęsnej (Jezioro Tarnobrzeg). Na drugim miejscu podium stanęła również dwójka Stomila Poznań – Tymoteusz Sobczyk/ Wiktor Mazanka, która w finale K2 500m juniorów mł. do mety przypłynęła za osadą Zawiszy Bydgoszcz (Krystian Błoński i Paweł Słowiński); na trzecim miejscu podium stanęli zawodnicy Posnani Poznań – Mateusz Pietrzak i Nicholas Scibilia.

Na trzecim miejscu podium stanęły kanadyjkarki Posnani Poznań – Aleksandra Glaeser i Luiza Fechner, które w finale C2 500m juniorek przegrały z osadą Zawiszy Bydgoszcz (Amelia Braun i Natalia Marońska) i MKSW Trzebini (Elżbieta Łoboziak i Anna Topa). Również po brązowy medal popłynęła osada K4 500m juniorów mł. w składzie: Hubert Bączyk/ Wiktor Pacholak/ Mikołaj Rechul i Mikołaj Mermela (zwyciężyła czwórka Zawiszy Bydgoszcz: Jakub Gaszak/ Nikodem Bartoszak/ Marcel Rozmarynowski i Kacper Kowalski).

Pozostali zwycięzcy pierwszego dnia zawodów:

K2 500m juniorek mł. – Zofia Korpalska/ Nicole Ziniewicz (Zawisza Bydgoszcz)

K2 500m juniorek – Klaudia i Oliwia Bębenek (Spójnia Warszawa)

C1 500m juniorek – Natalia Marońska (Zawisza Bdgoszcz)

K1 500m juniorów – Przemysław Rojek (Silvant Kajak Elbląg)

K2 500m juniorów – Igor Drewniak/ Jan Paszek (Czechowice-Dziedzice)

C1 500m juniorów – Miłosz Polaczek (Orzeł Wałcz)

C2 500m juniorów – Juliusz Kitewski/ Damian Sadowski (Zawisza Bydgoszcz)

W drugim dniu imprezy wspaniale zaprezentowała się Karolina Seydlewicz (Posnania Poznań), która w konkurencji C1 500m juniorek mł. zdeklasowała rywalki wygrywając z drugą na mecie zawodniczką Zawiszy Bydgoszcz – Oliwią Kordalską o niepełna 5 sekund. Po swoje drugie złoto popłynął Jarosław Kajdanek. Zawodnik poznańskiego Energetyka o ponad 3 sekundy wyprzedził drugiego na mecie Krystiana Błońskiego (Zawisza Bydgoszcz). Złote krążki zawisły również na szyjach Aleksandra Woronkiewicza, Igora Wyszkowskiego, Adama Mańkowskiego i Huberta Bączyka – AZS-AWF Poznań. W tej konkurencji (K4 1000m juniorów mł.) na trzecim miejscu stanęli ich klubowi koledzy: Marcin Opielewicz, Mikołaj Wąsowicz, Jan Wiśniewski i Aleksander Zieliński. Po swoje drugie złoto tym razem w C2 1000m juniorów popłynęli zawodnicy Posnani Poznań Jakub Nowicki i Szymon Sobczak, brązowy medal trafił do ich kolegów z klubu Kacpra Klaka i Jakuba Gniota.

Ponownie na drugim miejscu podium, tym razem na w K1 1000m juniorek stanęła Magdalena Waligóra (AZS-AWF Poznań, która znów musiała uznać wyższość jedynie Magdaleny Szczęsnej (Jezioro Tarnobrzeg).

Na drugim miejscu podium stanęli Kacper Konieczny i Wiktor Walkowiak, którzy w finale K2 1000m juniorów mł. do mety przypłynęli za osadą Zawiszy Bydgoszcz (Jakub Gaszak i Paweł Słowiński); na trzecim miejscu podium stanęli zawodnicy Stomila Poznań – Tymoteusz Sobczyk/ Wiktor Mazanka.

Po złotym medalu na 500m Piotr Kujawa (AZS-AWF Poznań) w C1 1000m juniorów mł. przegrał jedynie z Kacprem Sieradzanem (Wiskord Szczecin); trzeci do mety dopłynął Eryk Wilga (Warta Poznań). 

Na trzecim miejscu podium w C2 1000m juniorów stanęli Kacper Bogajczyk i Dawid Kozio (AZS-AWF Poznań), zwyciężyła osada KKS Nowa Sól – Krystian Hołdak i Gracjan Michalak.

Pozostali zwycięzcy drugiego dnia zawodów:

K1 500m juniorek mł. – Zofia Korpalska (Zawisza Bydgoszcz)

K2 1000m juniorek – Zuzanna Ławnikowicz/ Alicja Nowicka (Zawisza Bydgoszcz)

K1 1000m juniorów – Przemysław Rojek (Silvant Kajak Elbląg)

K2 1000m juniorów – Dominik Wawer/ Adrian Zychowicz (GPower Gorzów)

C1 1000m juniorów – Damian Sadowski (Zawisza Bydgoszcz)

W trzecim dniu zawodów wspaniale zaprezentowały się Zuzanna Gościniak i Oliwia Kubis. Osada AZS-AWF Poznań w konkurencji K2 3000m juniorek mł. wyprzedziła m.in. załogi Włókniarza Chełmża i Zrywu Wolsztyn. W C1 5000m juniorów mł. zwyciężył Eryk Wilga (Warta Poznań), a na trzecim miejscu podium znalazł się Kacper Filipczak (Posnania Poznań). Złoto w K2 5000m juniorów mł. wywalczyła również osada AZS-AWF Poznań w składzie Igor Wyszkowski i Aleksander Woronkiewicz. Na najniższym stopniu podium stanęli Kacper Konieczny i Nicholas Scibilia – Posnania Poznań. Najszybsza w finale K1 200m juniorek była Weronika Waligóra (AZS-AWF Poznań). Na najwyższym stopniu podium w C1 5000m juniorów stanął Kacper Bogajczyk (AZS-AWF Poznań); trzeci był Tomasz Janczak (Posnania Poznań).

Do złota na 500m dziś Karolina Seydlewicz dołożyła srebro tym razem w C1 3000m juniorek mł.. Przed zawodniczką Posnanii Poznań na mecie zameldowała się jedynie Oliwia Kordalska (Zawisza Bydgoszcz). Na drugim miejscu podium w C2 200m juniorek stanęły również juniorki AZS-AWF Poznań – Wiktoria Musialska i Weronika Wiśniewska; wygrała osada Zawiszy Bydgoszcz – Amelia Braun i Natalia Marońska.

Po swój drugi brązowy medal popłynęli Jakub Gniot i Kacper Klak (Posnania Poznań). W tej konkurencji – C2 5000m juniorów mł. zwyciężyła osada z Nowej Soli – Gracjan Mania i Maksymilian Turczyn. Na trzecim miejscu podium stanął również w konkurencji K1 200m juniorów Marcin Nowacki (Posnania Poznań); zwyciężył Wojciech Pilarz (Czechowice-Dziedzice). Na trzecim miejscu w C1 200m juniorek zameldowała się również Klaudia Szolc (AZS-AWF Poznań); zwyciężyła Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz). Po brązowy medal w K2 200m juniorów popłynęli także Tomasz Koperski i Marcin Nowacki (Posnania Poznań); zwyciężyła osada w składzie Janusz Dawid/ Wojciech Pilarz (Czechowice-Dziedzice).

Pozostali zwycięzcy trzeciego dnia zawodów:

K1 3000m juniorów mł. – Julia Czech (Czechowice Dziedzice)

K1 5000m juniorów mł. – Jakub Gawłowski (GPower Gorzów)

C1 200m juniorów – Damian Sadowski (Zawisza Bydgoszcz)

K2 5000m juniorek – Julia Krajewska/ Kinga Wojda (Spójnia Warszawa)

K1 5000m juniorek – Magdalena Szczęsna (Jezioro Tarnobrzeg)

K2 5000m juniorów – Paweł Krause/ Przemysław Rojek (Silvant Kajak Elbląg)

K1 5000m juniorów – Dawid Janusz (Czechowice-Dziedzice)

C2 5000m juniorów – Krystian Hołdak/ Gracjan Michalak (Nowa Sól)

Wyniki MP juniorów

Wyniki MP juniorów młodszych

Program 26. Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kajakarstwie

    Dodane: 2020-07-29

Już w najbliższy weekend sympatyków sportów wodnych w Poznaniu czekają kolejne sportowe emocje. Od piątku 31 lipca do niedzieli 2 sierpnia na Torze Regatowym Malta 26. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie. Do stolicy Wielkopolski przyjadą reprezentanci 56 klubów z całej Polski.

Pierwszy start – piątek 31 lipca godz. 9.00.

Zawody odbędą się z zachowaniem wytycznych i zaleceń dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Strefa zawodów jest terenem zamkniętym obejmującym: parking nad trybunami na ziemnymi (Parking górny A), wioskę zawodniczą z wyznaczoną strefą dla klubów.

Program 26. MP Juniorów Młodszych i MP Juniorów

Program Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kajakarstwie

Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza

    Dodane: 2020-07-28

W niedzielę, 16 sierpnia na Torze Regatowym Malta odbędą się Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza. Zawody odbędą się w następujących konkurencjach:

- juniorzy 2002-2003 2000 m K-1, C-1

- juniorki 2002-2003 2000 m K-1, C-1

- juniorzy mł. 2004-2005 2000 m K-1, C-1

- juniorki mł. 2004-2005 2000 m K-1, C-1

- młodzicy 2006-2007 1000 m K-1, C-1

- młodziczek 2006-2007 1000 m K-1, C-1

- dzieci chłopcy 2008 i młodsi 500 m K-1, C-1

- dzieci dziewczynki 2008 i młodsi 500 m K-1, C-1

- viking open 2008 i młodsi 200 m CT-4 (turystyczne C-4)

Zgłoszenia należy dokonać poprzez internetowy system zgłoszeń PZKaj (http://pzkaj.domtel-sport.pl/). Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 09.08.2020, godz. 24:00. 

Zawody odbędą się z zachowaniem wytycznych i zaleceń dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Strefa zawodów jest terenem zamkniętym obejmującym: parking nad trybunami na ziemnymi (Parking górny A), wioskę zawodniczą z wyznaczoną strefą dla klubów.

Organizator wyznaczył specjalną strefę przeznaczoną dla dziennikarzy mieszczącą się przy strefie dekoracji.

Regaty dofinansowane ze środków: Urzędu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Więcej informacji