Wioślarskie konsultacje szkoleniowe juniorów
Już jutro, 6 listopada w Ośrodku COS-OPO Wałcz rozpoczną się Wioślarskie konsultacje szkoleniowe kadry narodowej juniorów, które potrwają do środy 10 listopada.
Na konsultacje Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołał następujące osoby:
Damian Bora (KTW Kalisz), Igor Czekanowicz (Posnania RBW Poznań), Maksym Dudek (Polonia Poznań), Daniel Gałęza (Drakkar Gdańsk), Julia Gęsicka (WTW Włocławek), Hubert Guzy (AZS AWFiS Gdańsk), Grzegorz Hoffmann (KW 1904 Poznań), Anna Khlibenko (AZS AWFiS Gdańsk), Mikołaj Kot (WTW Warszawa), Jakub Majewski (AZS AWFiS Gdańsk), Natasha Malicka (LOTTO Bydgostia), Dominik Marciniak (BTW Bydgoszcz), Kacper Mickiewicz (Zawisza Bydgoszcz), Daria Nolberczak (Posnania RBW Poznań), Michał Rańda (AZS Wratislavia), Konrad Senderacki (KTW Kalisz), Sylwester Serafin (AZS AWFiS Gdańsk), Gabriela Stefaniak (Posnania RBW Poznań), Jacek Suszka (Posnania RBW Poznań), Dominik Syposz (KW PEGAZ Wrocław), Emilia Szczęch (UKS 93 Kraków), Antoni Szkup (WTW Warszawa), Piotr Śliwiński (WTW Włocławek), Maria Taczek (AZS Szczecin), Paweł Tykwiński (BTW Bydgoszcz), Wiktoria Zając (WTW Włocławek), Julia Zwierciadłowska (Posnania RBW Poznań)
oraz sztab: Artur Jankowiak (Trener PZTW), Piotr Abrahamczyk (Trener), Przemysław Borchardt (Trener), Mateusz Trzmiel (Trener)
źródło PZTW
3 polskie medale na European Rowing Coastal Challenge 2021
3 medale: srebro i 2 brązowe wywalczyli polscy wioślarze w rozgrywanych na włoskiej plaży Marina di Castagneto European Rowing Coastal Challenge 2021.
W sobotniej rywalizacji jedynkarek srebro wywalczyła Agnieszka Kobus-Zawojska, która dołożyła brąz w deblu z mężem Maciejem Zawojskim. W trakcie popołudniowych finałów na długim dystansie (endurance) brązowy medal zdobyła czwórka mężczyzn!
źródło PZTW
Agnieszka sobotnie zmagania zaczęła od zwycięstwa w ćwierćfinale z Holenderką Janneke van der Meulen. Polka uzyskała czas 03:00:43 i była o trzy sekundy szybsza od przeciwniczki (03:03:56). W półfinale zmierzyła się z reprezentantką Irlandii Miriam Sheehan i znów wygrała, tym razem o pięć sekund (03:05:49/03:10:84). W finale nasza dwukrotna medalistka olimpijska wioślarka była potwornie zmęczona i nie dała rady pokonać Włoszki Alice Ramelli (02:58:88). Zawodniczka AZS-AWF Warszawa straciła do zwyciężczyni ponad 20 sekund (03:19:73).
W deblowym mikście małżeństwo Zawojskich wygrało ćwierćfinał z parą niemiecką (02:37:64/02:40:83). W półfinale lepsi okazali się jednak Francuzi (02:34:46), do których nasi stracili osiem sekund (02:42:28), więc pozostała walka o brąz. I była to walka udana, bowiem w finale pocieszenia biało-czerwoni pokonali Włochów (02:42:86/02:54:25).
Czwórka w składzie: Filip Fulara, Konrad Domański, Łukasz Bajorek, Artur Sakowski i Iwo Sakowski (sternik) uzyskała czas 28:22:86. Lepsi okazali się tylko Estończycy (26:55:01) i Włosi (28:12:03).
Niestety w rywalizacji jedynek w ćwierćfinale odpadł Maciej Zawojski. Nasz zawodnik przekroczył metę z czasem 02:43:50 i był o sześć sekund wolniejszy od Włocha Giovanniego Ficarry (02:43:50).
W sesji popołudniowej nasze małżeństwo zajęło piąte miejsce w finale deblowego mikstu (31:46:60). Wygrali Francuzi (30:34:16) przed Włochami (30:50:31) i Hiszpanami (31:02:73).
Konrad Francke zajął 14. miejsce w finale jedynek (43:27:69). Złoto zdobył Hiszpan Adrian Miramon Quiroga (33:16:98), srebro Szwed Peter Berg (33:57:62), a brąz ex aequo - Holender Mitchel Steenman i Litwin Zygimantas Galisanskis (34:43:11).
źródło PZTW
Zawojscy z awansem do ćwierćfinałów w European Rowing Coastal Challenge 2021
Od czwartku 28 października w na włoskiej plaży Marina di Castagneto trwa rywalizacja wioślarzy w ramach European Rowing Coastal Challenge 2021. W imprezie bardzo dobrze spisuje się małżeństwo Zawojskich Agnieszka i Maciej, którzy w piątek awansowali do ćwierćfinałów w rywalizacji jedynek. Nasz duet zobaczymy także w dalszej fazie w deblu.
źródło PZTW
W wyścigu pierwszym Maciej Zawojski z czasem 02:40:33 pokonał w bezpośrednim pojedynku Austriaka Velikza Friedricha (02:50:36). W kolejnej rundzie Polak znów wygrał (02:35:98) - tym razem po zaciętej rywalizacji z Francuzem Xavierem Morellem (02:39:69) i awansował do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Estończykiem Anderem Koppelem (w sobotę o godz. 8:37).
Drugi z naszych reprezentantów w jedynkach - Filip Fulara - przegrał w przedbiegu z... Anderem Koppelem (02:35:68). Polak stracił 12 sekund (02:47:70). W kolejnym wyścigu obaj zawodnicy znów zmierzyli się ze sobą i ponownie lepszy był reprezentant Estonii - uzyskał 02:36:13, a Fulara tym razem stracił pięć sekund (02:41:38) i odpadł z rywalizacji.
W przedbiegu bez rywalki dobry czas (03:08:95) uzyskała Agnieszka Kobus-Zawojska. Druga z Polek Lena Zmelonek-Mulligan wygrała w eliminacjach z Flavią Montesumą z czasem 03:57:99. Szwajcarka uzyskała 04:33:50. W kolejnym wyścigu Polki zmierzyły się między sobą - Kobus-Zawojska pewnie wygrała (03:12:84), wyprzedzając Zmelonek-Mulligan o 40 sekund. Dwukrotną medalistkę olimpijską zobaczymy zatem w sobotnim ćwierćfinale.
W przedbiegach miksów Zawojscy uzyskując czas 02:33:66 przegrali o osiem sekund z osadą Hiszpanów (02:25:45). Mimo to dostali się do kolejnej rundy, ponieważ mieli trzeci czas w stawce. Niestety odpadła druga polska para - Klaudia Waśkiewicz i Artur Sakowski - która przegrała oba swoje wyścigi.
W rywalizacji jedynkarek juniorek swoje przedbiegi wygrały Maryla Juraszyńska (03:15:10 - jej rywalką była Hiszpanka Esther Llinares Buades - 03:22:81) i Manula Juraszyńska (03:30:84 minimalnie wyprzedziła Niemkę Sarah Gaude Kim 03:31:50). W sesji popołudniowej Maryla Juraszyńska minimalnie przegrała z Włoszką Violą Patrignani. Polka straciła do rywalki niespełna 0,2 sekundy!. Z kolei Manula Juraszyńska była gorsza od Niemki Moniki Bundschu o 25 sekund (03:05:65/03:31:15).
źródło PZTW
Znamy wyniki IV Pucharu Polski Juniorów w kajakarstwie
W miniony weekend (22-24 października) w COS OPO Wałcz odbył się IV Puchar Polski Juniorów w Kajakarstwie Klasycznym - Ogólnopolska Jesienna Konsultacja Szkoleniowa. W imprezie wzięło udział 274 juniorów z 42 klubów. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:
Bieg (1500m) – Wszystkie wyniki
Juniorzy (kajakarze) – Mateusz Trojanowski (Orzeł Wałcz)
Juniorzy mł. (kajakarze) – Jakub Kalinowski (UKS Kopernik Bydgoszcz)
Juniorzy (kanadyjkarze) – Jakub Forc (Astoria Bydgoszcz)
Juniorzy mł. (kanadyjkarze) – Rafał Poklepa (KKS Nowa Sól)
Juniorki (kanadyjkarki) – Patrycja Szymańska (AZS AWF Poznań)
Juniorki mł. (kanadyjkarki) – Anna Krajewska (Zawisza Bydgoszcz)
Juniorki (kajakarki) – Joanna Kurpan (KKW-29 Kraków)
Juniorki (kajakarki) – Lena Kopeć (Admira Gorzów WLKP)
Pływanie (200m) – Wszystkie wyniki
Juniorzy (kajakarze) – Jarosław Kajdanek (Energetyk Poznań)
Juniorzy mł. (kajakarze) – Piotr Szymczak (Admira Gorzów WLKP)
Juniorzy (kanadyjkarze) – Eryk Wilga (Warta Poznań)
Juniorzy mł. (kanadyjkarze) – Jan Brykalski (Korona Elbląg)
Juniorki (kanadyjkarki) – Julia Wolińska (UKS Motława Gdańsk)
Juniorki mł. (kanadyjkarki) – Liliana Mątwicka (OKSW Olsztyn)
Juniorki (kajakarki) – Zuzanna Błażejczak (Jezioro Tarnobrzeg)
Juniorki (kajakarki) – Otylia Błażejczak (Jezioro Tarnobrzeg)
Woda (1000m) – Wszystkie wyniki
Juniorzy (kajakarze) – Kajetan Różański (Orzeł Wałcz)
Juniorzy mł. (kajakarze) – Alex Borucki (KKW-29 Kraków)
Juniorzy (kanadyjkarze) – Eryk Wilga (Warta Poznań)
Juniorzy mł. (kanadyjkarze) – Marceli Krawiec (Warta Poznań)
Juniorki (kanadyjkarki) – Karolina Seydlewicz (Posnania Poznań)
Juniorki mł. (kanadyjkarki) – Julia Kończal-Bohn (Zawisza Bydgoszcz)
Juniorki (kajakarki) – Zuzanna Błażejczak (Jezioro Tarnobrzeg)
Juniorki (kajakarki) – Zofia Więcławska (Włókniarz Chełmża)
Woda (2000m) – Wszystkie wyniki
Juniorzy (kajakarze) – Kasper Lewandowski (Stomil Poznań)
Juniorzy mł. (kajakarze) – Alex Borucki (KKW-29 Kraków)
Juniorzy (kanadyjkarze) – Kacper Sieradzan (Wiskord Szczecin)
Juniorzy mł. (kanadyjkarze) – Maciej Suprun (UKS Dojlidy Białystok)
Juniorki (kanadyjkarki) – Karolina Seydlewicz (Posnania Poznań)
Juniorki mł. (kanadyjkarki) – Julia Kończal-Bohn (Zawisza Bydgoszcz)
Juniorki (kajakarki) – Aleksandra Dąbrowska (UKS Dojlidy Białystok)
Juniorki (kajakarki) – Julia Kot (UKS Silvant K. Elbląg)
Centralne Wioślarskie Kontrolne Regaty Jesienne
Już jutro, w sobotę 23 października na Torze Regatowym Malta w Poznaniu rozpoczną się dwudniowe zmagania w ramach Jesiennych Centralnych Regat Kontrolnych Wioślarzy. Dodatkowo w sobotę wyścigi nr 2 1xKJ i nr 5 1xMJ rozgrywane będą pod patronatem klubu TW Polonia Poznań z okazji jubileuszu 100-lecia powstania klubu. Zwycięzcy wyścigów otrzymają pamiątkowe puchary i okolicznościowe nagrody.
Program regat:
2- KJ/KJM - kontrolny
1x KJ - kontrolny - Patronat TW Polonia
1x KJM - kontrolny
2- MJ/MJM - kontrolny
1x MJ - kontrolny - Patronat TW Polonia
1x MJM - kontrolny
1x KJL
2- MJL
1x MJL
2- KA/KB - kontrolny
1x KA/KB - kontrolny
2- MA/MB - kontrolny
1x MA/MB - kontrolny
1x KL/KBL - kontrolny
2- ML/MBL - kontrolny
1x ML/MBL - kontrolny
2- KL/KBL – kontrolny
Mistrzostwa Smoczych łodzi 2021
13 listopada we Floating Arena w Szczecinie (ul. Wąska 16) odbędą się Mistrzostwa Smoczych łodzi 2021. Impreza odbędzie się w czterech kategoriach: premium (open, mikst, lejdis), sport (open, mikst, lejdis), +45 (open, mikst), Total fun oraz junior.
Zgłoszenia na adres zawody@amberszczecin.pl można przesyłać do wtorku 2 listopada.
Benefis Beaty Mikołajczyk-Rosolskiej
W piątek 15 października w bydgoskim Pałacu Młodzieży odbył się benefis Beaty Mikołajczyk-Rosolskiej. Było to oficjalne pożegnanie naszej 3-krotnej medalistki olimpijskiej, która swoją karierę sportową zakończyła w 2020 roku.
źródło Gazeta Pomorska
W listopadzie 2020 roku Beata Mikołajczyk-Rosolska w wywiadach powiedziała "rodzina jest dla niej najważniejsza". Wczoraj, po 25 latach kariery nadszedł czas podsumowań, wspomnień oraz podziękowań.
Na pełnej gości sali obecni byli m.in. członkowie Zarządu PZKaj, działacze, trenerzy, znajomi, rodzina oraz młodzi kajakarze.
Nie mogło zabraknąć pierwszego trenera, Wiesława Rakowskiego, który w 1996 roku zauważył w Beacie potencjał i zachęcił do regularnych treningów.
3-krotna medalistka Igrzysk Olimpijskich na K2 500m (Pekin 2008 , Londyn 2012 oraz Rio de Janerio 2016), 6-krotna medalistka mistrzostw świata wielokrotnie podkreślała, jak ważną rolę w jej życiu odegrała rodzina, a w szczególności syn, Szymon. Podczas wywiadów zdradziła również, że po raz drugi zostanie mamą.
Naszej wspaniałej kajakarce jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszystkie wspaniałe momenty, których dzięki niej mogliśmy być świadkami i życzymy wszelkiej pomyślności!
Wodniacy wyróżnieni stypendiami i nagrodami przez Marszałka
W czwartek 14 października Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa spotkali się z zawodnikami z wielkopolskich klubów sportowych, którzy zostali laureatami XX edycji marszałkowskich stypendiów sportowych.
źródło umww.pl
W tym roku Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał 69 stypendiów młodzieżowych za wyniki uzyskane podczas Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Ponadto 8 stypendiów olimpijskich i 4 nagrody za medale Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy oraz 3 nagrody trenerskie za wyniki uzyskane podczas Igrzysk Olimpijskich. Wśród nagrodzonych nie mogło zabraknąć oczywiście zawodników reprezentujących wodne dyscypliny sportowe. Stypendia sportowe otrzymali:
- kajakarze: Karolina Naja, Marta Walczykiewicz, Tomasz Barniak, Martyna Klatt, Klaudia Cyrulewska, Jakub Stepun, Jakub Michalski, Wojciech Tracz, Adrianna Antos, Filip Weckwert, Katarzyna Szperkiewicz, Karolina Seydlewicz, Jarosław Kajdanek, Luiza Fechner;
- wioślarze: Wiktor Chabel, Cezary Litka, Jakub Woźniak, Wiktoria Kalinowska, Jessika Sobocińska, Barbara Jęchorek, Krzysztof Kasparek, Mikołaj Januszewski, Damian Józefowicz, Dominik Glonek, Przemysław Wanat, Patryk Wojtalak, Wojciech Szwarc, Julian Kościuk, Gabriela Stefaniak, Emilian Jackowiak, Jerzy Kaczmarek.
Marszałek Marek Woźniak powiedział dzisiaj, że to jubileuszowe, bo dwudzieste spotkanie, na którym udało się połączyć dwie ważne kwestie – uhonorować młodych sportowców stypendiami za ich wyniki na światowych i europejskich imprezach, a także zaprosić ich do spotkania ze starszymi koleżankami i kolegami, medalistami Igrzysk Olimpijskich. – Chcemy pokazać Wam przyszłość, Waszą przyszłość, oczywiście pod warunkiem ciężkiej pracy i profesjonalnego przygotowania. Potraktujcie to spotkanie jako inspirację i wyobraźcie sobie siebie na tych najbardziej nobilitujących arenach sportowych, jakimi są Igrzyska Olimpijskie – powiedział Marszałek, zwracając się do stypendystów młodzieżowych. I zapewnił, że poprzez wsparcie finansowe, jakim są stypendia sportowe, będziemy towarzyszyć młodym sportowcom w tym trudnym procesie przygotowania do startów. - Zapewniam, że będziemy je kontynuować również w kolejnych latach – powiedział Marszałek.
Dodatkowo nagrodę w wysokości 15 tys. zł otrzymała Karolina Naja za srebrny medal IO w Tokio w kajakarstwie K2 500m, Tomasz Barniak - 8 tys. zł za srebrny medal Mistrzostw Świata (4 tys. zł) oraz Marta Walczykiewicz za brązowy medal Mistrzostw Europy.
źródło www.umww.pl
Złoto i brąz na Mistrzostwach Europy Juniorów w wioślarstwie
Złoty i brązowy medal wywalczyli polscy zawodnicy podczas rozgrywanych w dniach 9-10 października br. w Monachium Mistrzostwach Europy Juniorów w wioślarstwie.
Kapitalnie po złoty medal popłynęła dwójka podwójna mężczyzn. Mikołaj Kulka i Daniel Gałęza (JM2x) przez większą część dystansu utrzymywali się na czwartej pozycji, jednak nie tracili dystansu do rywali. Na ostatnich metrach fantastycznie zaatakowali, wygrywając z czasem 06:47,48. Drudzy byli Czesi (06:48,62), a trzeci Chorwaci (06:50,40).
Brąz zdobyli Tomasz Lewicki i Fryderyk Sobecki (JM2-). Nasza dwójka bez sternika na ostatnich metrach walczyła z Bułgarami, których ostatecznie wyprzedzili o 0,28 sekundy (07:05,26)! Złoto wywalczyli Rumuni (07:01,83), a srebro Norwegowie (07:03,58).
Czwarte miejsce w finale JM1x zajął Jakub Woźniak (07:35,26). Złoto wywalczył Belg Aaron Andries (07:21,18), srebro Litwin Povilas Juskevicius (07:24,02), a brąz - Włoch Marco Prati (07:27,23).
Na piątej pozycji w finale do mety dopłynęły Julia Sulik, Gabriela Stefaniak, Zofia Krukowska i Julia Gęsicka (JW4x) - 07:15,62. Złoto zdobyły Rumunki (06:57,76), srebro Szwajcarki (07:00,56), a brąz - Włoszki (07:02,50).
Na trzecim miejscu w finale B JM4- uplasowali się Maciej Kłodziński, Jakub Krajewski, Maksymilian Skica i Jakub Nowakowski (06:48,53).
Także na dziewiątym miejscu rywalizację zakończyli Piotr Śliwiński, Igor Czekanowicz, Grzegorz Hoffmann i Michał Rańda (JM4x). W finale B uzyskali czas 06:32,17.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
- 47
- 48
- 49
- 50
- 51
- 52
- 53
- 54
- 55
- 56
- 57
- 58
- 59
- 60
- 61
- 62
- 63
- 64
- 65
- 66
- 67
- 68
- 69
- 70
- 71
- 72
- 73
- 74
- 75
- 76
- 77
- 78
- 79
- 80
- 81
- 82
- 83
- 84
- 85
- 86
- 87
- 88
- 89
- 90
- 91
- 92
- 93
- 94
- 95
- 96
- 97
- 98
- 99
- 100
- 101
- 102
- 103
- 104
- 105
- 106
- 107
- 108
- 109
- 110
- 111
- 112
- 113
- 114
- 115
- 116
- 117
- 118
- 119
- 120
- 121
- 122
- 123
- 124
- 125
- 126
- 127
- 128
- 129
- 130
- 131
- 132
- 133