Drugi dzień II Pucharu Świata w wioślarstwie

 Ewa Chudek   Dodane: 2019-06-22

Srebro i 4 awanse do niedzielnych finałów. Mija drugi dzień II Pucharu Świata w wioślarstwie nad Poznańską Maltą.

zdj. J. Kowacic, źródło www.pztw.pl

Artur Mikołajczewski zdobył srebrny medal, dopływając na metę z czasem 7:15.45 za Australijczykiem, który wygrał finiszując z czasem 7:12.77.

Drugie miejsce w finale B zajęła Katarzyna Wełna (LW1x), co ostatecznie dało jej miejsce 8.

Finał C wygrały Anna Wierzbowska oraz Monika Sobieszek (W2-) wygrały finał C. Polki od początku prowadziły, wygrywając z 3 sekundową przewaga na Kanadyjkami.

W finale C startował również damski debel w składzie: Martyna Radosz i Katarzyna Boruch. Zawodniczki jednak finiszowały na 6 pozycji, z prawie 20 sekundową stratą do zwycięskiej osad z Czech.

Natan Węgrzycki-Szymczyk  (M1x) w półfinale A/B uplasował się na 5 pozycji, co nie dało mu awansu do finału A. Polak jutro będzie stratował w finale B.

W finale D mogliśmy dzisiaj zobaczyć dwójkę podwójną mężczyzn w składzie Maciej Zawojski oraz Adam Wicenciak. Polacy finiszowali na 3 pozycji. Jutro w tej samej konkurencji w finale A zobaczymy drugą dwójkę podwójną w składzie Mateusz Biskup oraz Mirosław Ziętarski.

Jerzy Kowalski oraz Miłosz Jankowski (LM2x) w półfinale na metę dopłynęli, jako 5, co nie dało im awansu do finału A, i jutro Polacy będą rywalizować w finale B.

Joanna Dittmann, Monika Chabel, Olga Michalkiewicz, Maria Wierzbowska (W4-) były czwarte w półfinale, a jutro wystąpią w finale B.

Mikołaj Burda, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski (M4-) wygrali swój półfinał, co daje im szanse na jutrzejszą walkę o medal.

Do finału A awansowali również Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański (M4x)

Również w finale A zobaczymy damską czwórkę podwójną w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann

Magdalena Maxelon, Daniel Bojarek, Robert Niesyczyński, Patrycja Kapłon, Arkadiusz Skrzypiński (PR3 Mix4+) uplasowały się na 5 miejscu w repasażu, co nie dało im awansu do finału A.

Jarosław Kailing (PR1 M1x) w półfinale był 5, i wystartuje w finale B.

W finale A nie zobaczymy również męskiej ósemki w składzie Adam Woźniak, Adrian Pawłowski, Jakub Jankowski, Robert Fuchs, Dariusz Radosz, Bartosz Modrzyński, Łukasz Posyłajka, Piotr Juszczak, Tomasz Skurzyński. Polacy w repasażu przypłynęli na metę na 5 pozycji.