Stomilowe smoki – nowa sekcja w KS Stomil Poznań

    Dodane: 2017-10-31

W minioną środę na rzece Warcie odbył się pierwszy w historii Poznania trening smoczych łodzi, którego organizatorem był KS Stomil Poznań. Choć smoki w mieście koziołków nie są nowością za sprawą licznie odbywających się na Torze Regatowym Malta zawodów, w tym m.in. Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, czy organizowanych od 9 lat właśnie przez KS Stomil Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach to jednak widok mierzącej prawie 11 metrów łodzi pływającej po rzece był nie lada atrakcją nie tylko dla kajakarzy ale również dla spacerowiczów przechadzających się na rzeką.

źródło KS Stomil Poznań

W pierwszym treningu, który był formą sprawdzenia możliwości sprzętowych i odpowiedzenia sobie na pytanie czy po Warcie w Poznaniu da się pływać taką łodzią wzięło udział 16 śmiałków. Próba skończyła się pomyślnie w związku z czym klub zaprasza do udziału w kolejnych treningach, które odbywać się będą w ramach nowo powstającej, jedynej w Wielkopolsce sekcji smoczych łodzi, w KS Stomil Poznań.

źródło KS Stomil Poznań

Bazą treningową będzie przystań kajakowa KS Stomil Poznań (ul. Wioślarska 75).

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej, sportowej zabawy.

Prosimy o zabranie ze sobą:

- stroju i obuwia sportowego (grubość uzależniona od panujących warunków atmosferycznych)

- stroju do przebrania (możliwość skorzystania z szatni)

- napoju/ wody

- DOBREGO HUMORU!!!!

Wszystkich chętnych do udziału w treningach prosimy o wysłanie maila na adres stomilpoznan@wp.pl zawierającego Imię i Nazwisko oraz datę urodzenia.

źródło KS Stomil Poznań