Zawody na ergometrze wioślarskim w Kaliszu

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-10-28

Już za niecały miesiąc (24.11-25.11) w Kaliszu odbędą się Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, Sztafety Uczniowskich Klubów Sportowych oraz Mistrzostwa Szkół Miasta Kalisza i Powiatu Kalskiego na ergometrze wioślarskim. Rywalizacja będzie miała miejsce w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu na 10 ergometrach.

Program zawodów:
Pierwszego dnia chłopcy i dziewczęta z kaliskich szkół podstawowych pościgają się dystansie 300m. Następnie odbędą się biegi osób niepełnosprawnych oraz sztafety UKS-ów dziewcząt i chłopców na 500m.

Natomiast o godzinie 10  drugi dzień rozpocznie wyścig "Policja contra Straż Miejska contra Straż Graniczna contra Straż Pożarna" oraz "Starostwo contra Urząd Miejski" na dystansie 500m. Po tych emocjonujących startach do wyścigów staną zawodnicy masters, uczelni wyższych oraz rozpocznie się walka o Puchar Polski na Ergometrze Wioślarskim (na 2000m) i Mistrzostwo Województwa Wielkopolskiego (na 1500m - młodzicy, na 2000m - pozostałe kategorie).

Starty są obowiązkowe dla młodzików i młodziczek biorących udział w rankingu.

Zgłoszenia trwają do 20 listopada.

Organizatorem zawodów jest Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie. Współorganizatorzy: Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich, Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM w Kaliszu, Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.