Doba u wybrzeży St. Mary’s, Isles of Scilly

    Dodane: 2017-08-24

Dziś rano pisaliśmy o tym, że Aleksander Doba wpłynął na wody przynależące do kontynentu europejskiego. Natomiast 5 godzin temu otrzymaliśmy wiadomość o dopłynięciu naszego wspaniałego kajakarza na południe od St. Mary’s, Isles of Scilly.

źródło facebook Aleksander Doba

Według relacji na profilu facebook „Olek był w świetnej kondycji. Z radością powitał nas w ten piękny letni dzień, ale jest zdecydowany płynąć na kontynent, do Francji, około 100 mil morskich na południe – pisze Alan Hartwell, Zastępca Kapitana Portu z Wysp Scilly nieopodal Kornwalii.

źródło facebook Aleksander Doba

Wiatry, które zniosły go na północ, spowodowały, że zbliżył się do Archipelagu Scilly na zachód od wybrzeża Anglii. Przepłynął pomiędzy wyspami Samson, New i Old Gromsby, St. Agnes i St. Mary’s. Dopłynięcie do Anglii już spełnia podstawowe założenie Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej, którym było dotarcie do Europy. Aleksander Doba stawiał sobie jednak za cel dopłynięcie do Europy kontynentalnej i.. tego się trzyma.
- Płynę do Francji! – oznajmił Piotrowi Chmielińskiemu, który jest komandorem wyprawy – Nie potrzebuję żadnej pomocy, ani wymiany akumulatora. Zgodził się jedynie na popilotowanie go do nieco spokojniejszego miejsca, gdzie będzie mógł odpocząć kilka godzin i przygotować się na wejście do Kanału La Manche.

źródło facebook Aleksander Doba

Trasę „OLO” śledzi brytyjska straż przybrzeżna, aż do momentu, gdy wejdzie w strefę podlegającą francuskiej straży przybrzeżnej, która już czeka na niezwykłego podróżnika z Polski.

Pełna relacja - https://www.facebook.com/aleksander.doba