Kajakarka beneficjentką Poznań Business Run

    Dodane: 2017-08-21

Już za 14 dni, 3 września 3000 uczestników weźmie udział w Poznań Business Run. Stolica Wielkopolski będzie jednym z ośmiu miast, w którym odbędzie się impreza. Beneficjentką tegorocznej edycji biegu w Poznaniu jest - Lucyna Jusiewicz.

źródło www.poznanbusinessrun.pl

Pani Lucyna od pięciu lat trenuje parakajakarstwo. Jest trzykrotną mistrzynią Polski w tej dyscyplinie oraz uczestniczką mistrzostw Europy i mistrzostw świata. Uprawia nordic walking i lubi pływać. Interesuje się psychologią. Obecnie pracuje jako Content Manager w agencji reklamowej. Jest mamą dwóch wspaniałych córek. Aktywny tryb życia, jaki prowadzi, wymaga od niej dużej mobilności. Nowa proteza – lekka, ze stabilnym mocowaniem i dynamiczną stopą, pomoże jej sprostać wszystkim codziennym wyzwaniom. Nie bez znaczenia jest też fakt, że mogłaby zastąpić starą, mało estetyczną protezę, protezą nowoczesną i o efektownym wyglądzie.

W tegorocznej edycji imprezy wystartuje sztafeta składająca się z 5 medalistów olimpijskich: Natalia Madaj (mistrzyni olimpijska w wioślarstwie), Monika Michalik (brązowa medalistka olimpijska w zapasach), Jan Szymański (brązowy medalista olimpijski w łyżwiarstwie szybkim), Agnieszka Wieszczek-Kordus (brązowa medalistka olimpijska w zapasach) i Aneta Konieczna (trzykrotna medalistka olimpijska w kajakarstwie). To dzięki nim nie jednemu kibicowi uroniła się łezka w oku kiedy polska flaga zawisała podczas ceremonii dekoracji najważniejszych imprez naszego globu, w tym Igrzysk Olimpijskich. W sumie zdobyli 7 medali olimpijskich (złoty, 2 srebrne i 4 brązowe). Niektórzy zakończyli już swoją wieloletnią karierę sportową inni przygotowują się do kolejnych zawodów. To właśnie oni, herosi naszego sportu mają nie tylko wielkie serce do walki na sportowych arenach ale również zawsze chętnie pomagają tym najbardziej potrzebującym.

Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy, który już od 6 lat pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach. Od pierwszej edycji udało się zmienić życie 139 osób, które teraz same wspierają kolejnych potrzebujących. Bieg ma charakter pięcioosobowej sztafety w której każdy uczestnik musi zmierzyć się z dystansem około 3,8 km. Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem.

Dochód z biegu zostaje przeznaczony na zakup protez lub innego zaopatrzenia ortopedycznego dla osób z niepełnosprawnością ruchową, a także na rehabilitację i w razie potrzeby na konsultacje psychologiczne dla podopiecznych Fundacji Poland Business Run oraz lokalnych stowarzyszeń i fundacji, dla których także biegniemy.