Zagłosuj na wodniaków w Plebiscycie Przeglądu Sportowego

    Dodane: 2021-12-19

Jeszcze tylko 11 dni pozostało do końca głosowania na sportowców w 87. edycji Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2021 Roku.

Wśród nominowanych znalazły się aż 3 osady reprezentujące nasze wodne dyscypliny sportowe. Dziewczyny w tym roku wywalczyły 3 medale Igrzysk Olimpijskich dając nam wiele powodów do dumy i radości. Dlatego apelujemy do Was wszystkich o oddanie swoich głosów na nasze medalistki. Przypomnijmy ich sylwetki:

- Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo, czwórka podwójna) – to one właśnie otworzyły przysłowiowy worek medali polskiej reprezentacji w Tokio. Nasze dziewczyny po zaciętej walce wywalczyły srebro.

- Karolina Naja i Anna Puławska popłynęły w Tokio po srebro w osadzie K2 na 500 metrów.

- Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska – nasza kobieca czwórka kajakowa weszła na podium pierwszy raz w historii. Dziewczynom, które stanęły na trzecim miejscu podium do srebra zabrakło zaledwie 0,4 s.

Warto podkreślić również, że wiosłująca w obu osadach kajakowych Karolina Naja to multimedalistka, która na swoim koncie ma już 4 medale z Igrzysk Olimpijskich. Poprzednie dwa brązowe zdobyła w parze z Beatą Mikołajczyk w K2 500m w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016).

Głosowanie online potrwa do 31 grudnia 2021 roku do godziny 12:00. Zwycięzcę Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku poznamy 8 stycznia!

www.plebiscyt.przegladsportowy.pl