Wioślarze na regatach Silver Skiff w Turynie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-11-19

12 listopada w Turynie odbyły się Długodystansowe Regaty Sliver Skiff. Zawody te organizowane są co roku od 1992r. Zawodnicy ścigają się na dystansie 11km w konkurecji jedynek. Popularność regat cały czas rośnie - w tej chwili uczestniczą w nich najlepsi wioślarze z całego świata. W tym roku ośmioosobowa reprezentacja Posnani RBW Poznań postanowiła zmierzyć się ze światową czołówką i zdobyć nowe doświadczenie.

źródło facebook Polish Rowing Masters


Najwyżej uplasowała się Larysa Szczepaniak, która w kategorii Female Masters C zajęła 4. miejsce.

Trzech zawodników wystartowało w kategorii Male Masters C. Najwyższe miejsce zdobył Paweł Szczepaniak (9. lokata), kolejny na mecie był Gerard Bednarek (14. miejsce), a poźniej Andrzej Marcinkowski (29. lokata).

W kategorii Male Masters D Dariusz Stefanowski uplasował się na 9. miejscu.

15. miejsce uzyskała Karolina Zawada w kategorii kobiet poniżej 23. roku życia. Gustaw Stachowski w kategorii mężczyzn poniżej 23. roku życia zajął 41. miejsce, a Bartosz Bednarek w kategorii mężczyzn wagi lekkiej został sklasyfikowany jako 23.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

II Wielkopolska Gala Młodzików za nami

    Dodane: 2017-11-18

Dziś na Przystani KS Posnania Poznań odbyła się II Wielkopolska Gala Młodzików – podsumowująca Ogólnorozwojowy ranking kajakarzy 2016/2017. Gospodarzem gali, w której wzięło udział ponad 150 osób był Wielkopolski Związek Kajakowy, a wśród gości specjalnych znaleźli się m.in. Aneta Konieczna – 3-krotna medalistka Igrzysk Olimpijskich oraz multimedalistka Mistrzostw świata i Mistrzostw Europy, Paweł Szczepaniak – Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego, Waldemar Witkowski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Sportowego oraz 3-krotny olimpijczyk i mistrz świata w kajakarstwie, a dziś trener KS Warty Poznań Ryszard Oborski.

zdjęcie WZKaj


Prezes Wielkopolskiego Związku Kajakowego Ireneusz Pracharczyk pogratulował wszystkim uczestnikom oraz podziękował ich rodzicom za wsparcie nie tylko mentalne ale również materialne, jak podkreślił pomoc ta stanowi fundamenty do mistrzostwa sportowego i medali olimpijskich. Podziękował również Urzędowi Miasta Poznania i Urzędowi Marszałkowskiemu za pomoc zarówno dla klubów jak i bezpośrednią pomoc dla zawodników w postaci stypendiów sportowych. Poinformował także, że przyszłoroczna Olimpiada Młodzieży w kajakarstwie odbędzie się na Torze Regatowym Malta w Poznaniu.

zdjęcie WZKaj

Aneta Konieczna oprócz streszczenia swojej kariery opowiedziała o wytrwałości w dążeniu do mistrzostwa i jednocześnie zachęcała młodych mistrzów sportu do dalszej ciężkiej pracy, która prowadzi do mistrzostwa.

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody. A oto klasyfikacja rankingowa:

Młodziczki 2003 r.

1.m Weronika Jackowska (KTW) – pkt. 75 – trener Radoslaw Jackowski

2.m Katarzyna Skorupińska (WOL) – pkt. 65

3.m Wiktoria Ratajczak (AZS) – pkt. 62

4.m Emilia Cieślewicz (WAR) – pkt   58

5.m Maria Koch (UKS 6) – pkt. 56

6.m Weronika Aleksandrowicz (KTW) – pkt. 52

Młodzicy 2003 r.

1 m Leon Wiśniewski (UKS BŁY) – pkt. 123 – tr. Małgorzata Wardowicz

2.m Seweryn Kijewski (AZS) – pkt. 116

3.m Krzysztof Szafraniec (POS) – pkt. 115

4.m Tomasz Koperski (UKS ZAL) – pkt. 113

5.m Krzysztof Burdajewicz (WOL) – pkt. 99

6.m Radosław Chełmowski (UKS-ZAL) – pkt. 98

Młodzicy kanadyjkarze 2003 r.

1.m Mateusz Józwiak (AZS) – pkt. 22 – tr. Dawid Gluza

2.m Michał Miśnik (AZS) – pkt. 16

3.m Tomasz Janczak (POS) – pkt.16

4.m Jakub Piechocki (POS) – pkt.14

5.m Mateusz Sobczak (POS) – pkt 12

Młodziczki kanadyjki 2003 r.

1.m Luiza Fechner (POS) – pkt. 19 – tr. Marek Schmidt

2.m Aleksandra Glaser (POS) – pkt. 18

3.m Martyna Dagielska – pkt. 5

Młodziczki kanadyjkarki 2004 r.

1.m Halina Górniak (POS) – pkt. 13 – tr. Marek Schmidt

2.m Karolina Sedlewicz (POS) – pkt. 5

3.m Patrycja Marciniak (POS) – pkt. 5

Dzieci dziewczynki kanadyjkarki   

1.m Marta Brzezińska (POS) – pkt. 11 tr. Danuta Promińska

Dziei  Dziewczynki

1.m Zuza Gościniak (AZS) – pkt. 63 – tr. Marzena Wyszkowska

2.m Patrycja Szymańska (WAR) – pkt. 59

3.m Amelia Getner (WOL) – pkt. 51

4.m Berenika Kasprzyk (WAR) – pkt. 49

5.m Daria Kasperek (POL) – pkt. 48

6.m Julia Wawrzyniak (UKS-6) – pkt. 43

Dzieci Chłopcy

1.m Igor Wyszkowski (AZS) – pkt. 139 – tr. Marzena Wyszkowska

2.m Karol Grześ (KAJ TRZCIANKA) – pkt. 137

3.m Tomas Scybilia (POS) – pkt. 121

4.m Jan Wiśniewski (UKS-BŁY) – pkt. 118

5.m Kacper Konieczny (POS) – pkt. 116

6.m Mikołaj Rechul (AZS) – pkt. 105

Dzieci Chłopcy Kanadyjki

1.m Aleksander Szmagaj (POS) pkt. 46 – tr. Danuta Prominska

2.m Kacper Grzelski (POS) – pkt. 34

3.m Krzysztof Kubica (WAR) – pkt. 32

4.m Kacper Filipczak (POS) – pkt. 27

5.m Bartłomiej Wojtczak (POS) – pkt. 24

6.m Nikodem Gromadecki (WAR) – pkt. 23

Młodziczki 2004 r.

1.m  Lena Kosmaczewska (AZS) – pkt. 69 – tr. Marzena Wyszkowska

2.m  Julia Piechocka (WOL) – pkt. 66

3.m  Patrycja Janusz (KTW) – pkt. 63

4.m  Radna Magdalena (KTW) – pkt. 58

5.m  Oliwia Klemczak (ENE) – pkt. 54

6.m  Julia Prządka (WOL) – pkt. 43

Młodzicy 2004 r.

1.m Bartosz Klonowski (AZS) – pkt. 116 – tr. Marzena Wyszkowska

2.m Nikolas Scybilia (POS) – pkt. 110

3.m Krzysztof Jokiel (WOL) – pkt. 105

4.m Jarosław Kajdanek (ENE) – pkt. 101

5.m Jan Jobski (POS) – pkt. 94

6.m Mateusz Pietrzak (POS) – pkt. 83

7.m Fabian Schlabs (POL) pkt. 83

Młodzicy Kanadyjki 2004 r.

1.m Eryk Wiga (WAR) – pkt. 68 – tr. Ewa Krawiec – Bresińska

2.m Jakub Nowacki (POS) – pkt. 60

3,m Piotr Kujawa (AZS) – pkt. 57

4.m Kacper Szmagaj (POS) – pkt. 57

5.m Nikodem Majewski (POS) – pkt. 46

6.m Baszyński Antoni (WAR) – pkt. 44

zdjęcie WZKaj

Wyróżnienia otrzymali także 3 trenerów, którzy mieli największą liczbę najlepszych zawodników: Marzena Wyszkowska, Danuta Prominska i Marek Schmidt.

Warto podkreślić, że klasyfikacją Rankingów od 20 lat zajmuje się trener Tadeusz Kasprzak.

Już jutro WszyscyDoWioseł

    Dodane: 2017-11-15

Już jutro o godzinie 10.00 w Centrum Konferencyjnym (Sky Box) na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3 rozpocznie się druga edycja akcji charytatywnej #WszyscyDoWioseł. Podczas tegorocznych zmagań, które odbędą się pod patronatem honorowym Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich uczestnicy będą mieli do przewiosłowania na ergometrach wioślarskich dystans równy długości Wisły (1047 km). Ponieważ akcja ma wymiar charytatywny dlatego zebrane dzięki wydarzeniu pieniądze zostaną przekazane na zakup karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka.

 #WszyscyDoWioseł2016, materiały prasowe Fundacji Legii

 


Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Legii, Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa oraz grupa kibiców „Dobrzy Ludzie”.

Celem akcji, która trwać będzie 12 godzin jest przepłynięcie dystansu o długości Wisły (1047 km) w dwóch sztafetach: jednej startującej od ujścia rzeki, drugiej zaś od jej źródeł. Sztafety mają za zadanie „spotkać się w Warszawie” czyli w połowie pełnego dystansu.

Wiosłowanie odbędzie się w osadach czteroosobowych, dlatego przez cały czas łącznie używanych będzie 16 ergometrów.

30 minut po rozpoczęciu akcji „do osady wsiądą” reprezentanci Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, w składzie: Robert Sycz, Tomasz Kucharski (dwukrotni mistrzowie olimpijscy), Adam Korol (mistrz olimpijski) i Kajetan Broniewski (brązowy medalista olimpijski).

Celem zeszłorocznej akcji była zbiórka funduszy na zakup ergometrów oraz dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obecnej edycji #WszyscyDoWioseł inicjatorzy zdecydowali, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup kompletnie wyposażonej karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Jak piszą organizatorzy - Każdy oczywiście może zaangażować się w zbiórkę, przelewając dowolną kwotę, która zostanie przekazana na ten szczytny cel.


Fundacja Legii nr konta: 50114010100000525903001027

Tytuł przelewu: darowizna wszyscy do wioseł

 

#WszyscyDoWioseł2016
materiały prasowe Fundacji Legii

Znamy zwycięzców Rankingu Kajakarzy edycji 2016/2017

    Dodane: 2017-11-14

Już w najbliższą sobotę, 18 listopada Wielkopolski Związek Kajakowy zaprasza wszystkich działaczy, sędziów, trenerów, rodziców i przede wszystkich Was drodzy zawodnicy na II Wielkopolską Galę Młodzików – podsumowującą Ogólnorozwojowy ranking 2016/2017. Spotkanie odbędzie się tuż po rankingu o godz. 13.00 na Przystani KS Posnania Poznań, ul. Wioślarska 72. A oto klasyfikacja rankingowa:


Młodziczki 2003 r.

1.m Weronika Jackowska (KTW) – pkt. 75 - trener Radoslaw Jackowski

2.m Katarzyna Skorupińska (WOL) – pkt. 65

3.m Wiktoria Ratajczak (AZS) – pkt. 62

4.m Emilia Cieślewicz (WAR) - pkt   58

5.m Maria Koch (UKS 6) – pkt. 56

6.m Weronika Aleksandrowicz (KTW) – pkt. 52

Młodzicy 2003 r.

1 m Leon Wiśniewski (UKS BŁY) - pkt. 123 - tr. Małgorzata Wardowicz

2.m Seweryn Kijewski (AZS) – pkt. 116

3.m Krzysztof Szafraniec (POS) – pkt. 115

4.m Tomasz Koperski (UKS ZAL) – pkt. 113

5.m Krzysztof Burdajewicz (WOL) – pkt. 99

6.m Radosław Chełmowski (UKS-ZAL) – pkt. 98

Młodzicy kanadyjkarze 2003 r.

1.m Mateusz Józwiak (AZS) – pkt. 22 - tr. Dawid Gluza

2.m Michał Miśnik (AZS) – pkt. 16  

3.m Tomasz Janczak (POS) - pkt.16

4.m Jakub Piechocki (POS) - pkt.14

5.m Mateusz Sobczak (POS) – pkt 12

Młodziczki kanadyjki 2003 r.

1.m Luiza Fechner (POS) – pkt. 19 – tr. Marek Schmidt

2.m Aleksandra Glaser (POS) – pkt. 18

3.m Martyna Dagielska – pkt. 5

Młodziczki kanadyjkarki 2004 r.

1.m Halina Górniak (POS) – pkt. 13 – tr. Marek Schmidt

2.m Karolina Sedlewicz (POS) – pkt. 5

3.m Patrycja Marciniak (POS) – pkt. 5

Dzieci dziewczynki kanadyjkarki   

1.m Marta Brzezińska (POS) – pkt. 11 tr. Danuta Promińska

Dziei  Dziewczynki

1.m Zuza Gościniak (AZS) – pkt. 63 - tr. Marzena Wyszkowska

2.m Patrycja Szymańska (WAR) – pkt. 59

3.m Amelia Getner (WOL) – pkt. 51

4.m Berenika Kasprzyk (WAR) – pkt. 49

5.m Daria Kasperek (POL) – pkt. 48

6.m Julia Wawrzyniak (UKS-6) – pkt. 43

Dzieci Chłopcy

1.m Igor Wyszkowski (AZS) – pkt. 139 - tr. Marzena Wyszkowska

2.m Karol Grześ (KAJ TRZCIANKA) – pkt. 137

3.m Tomas Scybilia (POS) – pkt. 121

4.m Jan Wiśniewski (UKS-BŁY) – pkt. 118

5.m Kacper Konieczny (POS) - pkt. 116

6.m Mikołaj Rechul (AZS) – pkt. 105

Dzieci Chłopcy Kanadyjki

1.m Aleksander Szmagaj (POS) pkt. 46 - tr. Danuta Prominska

2.m Kacper Grzelski (POS) – pkt. 34

3.m Krzysztof Kubica (WAR) – pkt. 32

4.m Kacper Filipczak (POS) – pkt. 27

5.m Bartłomiej Wojtczak (POS) – pkt. 24

6.m Nikodem Gromadecki (WAR) – pkt. 23

Młodziczki 2004 r.

1.m  Lena Kosmaczewska (AZS) – pkt. 69 - tr. Marzena Wyszkowska

2.m  Julia Piechocka (WOL) – pkt. 66

3.m  Patrycja Janusz (KTW) - pkt. 63

4.m  Radna Magdalena (KTW) - pkt. 58

5.m  Oliwia Klemczak (ENE) - pkt. 54

6.m  Julia Prządka (WOL) - pkt. 43

Młodzicy 2004 r.

1.m Bartosz Klonowski (AZS) - pkt. 116 - tr. Marzena Wyszkowska

2.m Nikolas Scybilia (POS) - pkt. 110

3.m Krzysztof Jokiel (WOL) - pkt. 105

4.m Jarosław Kajdanek (ENE) - pkt. 101

5.m Jan Jobski (POS) - pkt. 94

6.m Mateusz Pietrzak (POS) - pkt. 83

7.m Fabian Schlabs (POL) pkt. 83

Młodzicy Kanadyjki 2004 r.

1.m Eryk Wiga (WAR) - pkt. 68 - tr. Ewa Krawiec - Bresińska

2.m Jakub Nowacki (POS) - pkt. 60

3,m Piotr Kujawa (AZS) - pkt. 57

4.m Kacper Szmagaj (POS) - pkt. 57

5.m Nikodem Majewski (POS) - pkt. 46      

6.m Baszyński Antoni (WAR) – pkt. 44

Znamy kajakowy kalendarz na 2018 rok

    Dodane: 2017-11-14

Na stronie Polskiego Związku kajakowego zostały zamieszczone projekty kalendarza imprez sportowych na 2018.